2013 Ekim Bebekleri kilo ve boy durumumuz:)

Arkadaşlar bugün doktor kontrolüm vardı, 29 haftayı doldurdum, ama son ay ben hiç kilo almamışım, kızımda 300 gr falan almış,şu an 1160 gr. doktor 15 gün sonra bir daha gel, yeniden bakalım dedi.bu esnada proteine yüklen dedi.bana tavsiye edebileceğiniz bir şeyler var mı?

canım benim doktorum bana süt ürünlerinin bebeğe çok iyi geldiğini söyledi gerçekten de öyle bu ay dikkat etmiştim ayran filan bol içmiştim ramazan dolayısıyla bebeğimin kilosu haftasındaki diğer bebeklere göre az çıkardı şimdi normal çıktı mesela....peynir ye özellikle kalsiyum ve protein açısından zengin hee bir de duyduğuma göre tatlı da kilo aldırıyormuş

arkadaşlar
ben de 31+ 3 teyim en son 28 haftalıkken gittim dra
o zaman 1250 gramdı kızım
yaa ne güzel sizin doktorlarınız boyu da söylüyormuş
benim gittiğim dr ların hiçbiri boyu söylemiyor..

Arkadaşlar bugün doktor kontrolüm vardı, 29 haftayı doldurdum, ama son ay ben hiç kilo almamışım, kızımda 300 gr falan almış,şu an 1160 gr. doktor 15 gün sonra bir daha gel, yeniden bakalım dedi.bu esnada proteine yüklen dedi.bana tavsiye edebileceğiniz bir şeyler var mı?

merhaba canım
protein için bol süt yoğurt peynir et mercimek ve yumurta aklıma gelenler..
ayrıca meyve de tüketmeye çalış
bu zamanlarda incir çok var mesela ben çok incir yiyorum
bi de bende kansızlık var kan ilacı verdi doktorum..kan yapan şeyler yiyorum

bizde bugüün 30+0 dayııız ve geçen haffta kızım 1400 gr dı boyu ise 38 cm perşembeye kontrolümm var bakalım ne durumdayız

Merhabaa canim cok iyi düsünmüssün :)
Ayni günlere denk geliyo dogumumuz insaallah hayirlica kucagimiza aliriz.
Ben doktoruma gittigimde 19+4 üm benim oglum 320g di ama boyunu doktorum söylemedi bende heycandan unuttum sormayi ama hersey yolunda dedi.insaallah sagliklilardir bebislerimiz

canım ultrasonografide boy ölçülemez fakat boyunu sana verilen ultrason kağıdındaki kalça kemiği boyu olan FL ile 7 yi çarparak bebeğinin ortalama boyunu bulabilirsin. Doktoruma sordum bu sistemin doğru olduğunu söyledi Bir iki cm oynayabilirmiş ayrıca..

iyi yakınmıs randevu gunun bizim ta 28inde guzel haberlerle don insallah. Esler oyle canım yetmio bizim yemek yememiz onlara çift canlıyız ya 2 kişilik yememiz lazımmıs

Canım hamilelik döneminde en çok yapılan yanlışlardan biriymiş bu iki kişilik yemek yeme mevzusu.. Doktorum herşeyden ye ama azar azar diyor. Özellikle hamur işi gibi aşırı karbonhidrattan uzak dur diyor. Bebeğin senden besleniyor senin kalsiyum depolarını kullanıyor eğer düzgün beslenmezsen senin vücudunun direnci düşer bebeğin her halükarda beslenir endişelenme.

arkadaşlar
ben de 31+ 3 teyim en son 28 haftalıkken gittim dra
o zaman 1250 gramdı kızım
yaa ne güzel sizin doktorlarınız boyu da söylüyormuş
benim gittiğim dr ların hiçbiri boyu söylemiyor..

ultrasonografi boy ölçmüyor çünkü canım.. doktorunun uyguladığı yöntemle sen de bebeğinin ortalama boyunu bulabilirsin.
sana verilen ultrason kağıdındaki FL yazan değeri (kalça kemiği boyutu) 7 ile çarp. çıkan sonuç 1-2 cm şaşma payıyla bebeğinin ortalama boyu olur

Benim meleğim de 30. haftada 1513 gr ağırlığında, 41 cm boyundaydı.

Yalnız kızlar şöyle bir durum var bebişlerinizin kilosu düşükse ya da boyu kısaysa gelişemiyor mu beslenemiyor mu diye strese sokmayın kendinizi..Bazı bebek doğarken toplu doğar bazısı da doğumdan sonra hızla gelişir. bu bir sağlık göstergesi değil..zaten kritik bir noktada olsa doktor bunu belirtiyor

Hepimize hayırlı doğumlar diliyorum Özellikle şu son bikaç gündür içimde garip bir heyecan bir mutluluk var hormonlardan mı ne.. :)

canım protein ağırlıklı beslenmek için her gün bir yumurta, 3 köfte büyüklüğünde kırmızı et ya da ton balığı yemen yeterli.. yeşil mercimek de tüketmeni tavsiye ederim.

biz de 32 haftalık olmuşuz ultrasona göre halbuki 14 gun felan önde görünüyor doğum tarihi de öyle 29 ekimken 16 ekim oldu bu tarihler sağlıklı bilgi verir mi bilen arkadaşlar var mı???

32 haftalık bebeğim kilosu 1.850 gr boyu 43 cm :emir_bebek:

30+4 haftalık 41 cm 1550 gram benım kızım da 28 29 ekım dı dogum tarıhı ama bugun 19 ekım 20 ekım arası doga bılır dedı doktor
:nazar::nazar::nazar:

X