Herkesin merak ettiği cilt sırlarım okumalısınızzzzzzz!!!!!!

Herballife serisinin açıkçası siyah nokta yahut akne tedavisisinde çok başarılı olduğunu düşünmüyorum . Dürüst olmak gerekirse bu türk tedavilere bitkisellik çok etkili olmuyor

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

çok teşekkür ederim cevabın için peki ne önerirsin bende ne kullanacağımı bilmiyorum nerden başlamalıyım hangi markalar daha iyidir?

çok teşekkür ederim cevabın için peki ne önerirsin bende ne kullanacağımı bilmiyorum nerden başlamalıyım hangi markalar daha iyidir?

Rica ederim glam glow diye bir maske duymuşmuydun ? Geçireceğine garanti vereceğim tek ürün...

Bende birşey sormak istiyoum. Karma bir cilde sahibim ama en büyük problemim burnumdaki siyah noktalar. Ne yaptıysam kurtulamadım. Yüzüme değil sadece burnuma fondoten kullanıyorum ama kurtulmak istiyorum artık bu sıkıntıdan birde yakında düğünüm var yani batıyor bana resmen o siyah noktalar :KK50: Ne yapmamı önerirsiniz ?

Bende birşey sormak istiyoum. Karma bir cilde sahibim ama en büyük problemim burnumdaki siyah noktalar. Ne yaptıysam kurtulamadım. Yüzüme değil sadece burnuma fondoten kullanıyorum ama kurtulmak istiyorum artık bu sıkıntıdan birde yakında düğünüm var yani batıyor bana resmen o siyah noktalar :KK50: Ne yapmamı önerirsiniz ?

Merhabalar. Tebrik ederim öncelikle , bana rutin cilt bakımınızdan ürünlerinizden bahsederseniz daha sağlıklı yardımcı olmak isterim gelin olacağınıza göre :)

Merhabalar. Tebrik ederim öncelikle , bana rutin cilt bakımınızdan ürünlerinizden bahsederseniz daha sağlıklı yardımcı olmak isterim gelin olacağınıza göre :)

Teşekkür ederim :) Nemlendirici olarak Arko Nem in meyveli bakım serisini kullanıyorum. Temizlik için de Nivea nın Pure Effect serisini kullanıyorum. Arada burun bandı kullanıyorum ama faydasını göremiyorum.

Arkadaşlar bu konuda uzman bilgilerin yer aldığı bir site var ben şahsen sıkılaştırma hareketlerini kullansamda sizinde istediğiniz gibi vücut bakımı için doğal tarifler yer alıyor. Bu sitede bulamayacağınız bir atrif neredeyse yok üstelik yorum yazdığınızda uzmanlar hemen yorumlarına cevap veriyor denemenizi tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar tekrar belirteyim sadece normal ve karma ciltler için uygundur

Merhaba... gercekten detayli olarak bircok bilgi paylasmissin tesekkurler. Ben cilt tipimi tam olarak tanimiyorum. Yasim cok kucukte degil ama kozmetik urunleri pek kullanmiyorum. Ancak sunu soyleyebilirimki hassas bir cilte sahibim. Yuzumu yikasam veya banyo yapsam yuzum geriliyor banyodan sonra bazi yerler kuruyup kizariyor. Sanirim kuru cilt tipimi oluyor. Ben birtek arko krem nemlendirici kullanirim yuzume.makyaj falanda yapmam cildime. 1 aydirda salyangoz kremi suruyorum. Lekelere sivilcelere iyi gelir dediler. Yani pek fark olmasada nemlendiriyor. Benim tek sorunum sivilce lekelerim. Beyaz degil ama acik bugday tenliyim. Ben bu lekelerden kurtulmak icin ne yapabilirim.cok uzun oldu kusura bakma ama detayli anlatirsam dogru bir yol gosterebilirsin diye dusundum.

Canım merhaba.Yaşım 30 göz kremim nemlendiricim ve göz altı rolonum clınıque.25 yaşımdan beri bu markanın ürünlerini kullanıyorum.Genel olarak memnunum hatta 24 yaşımda gösterdiğimi söylerler boyum uzun olmasına rağmen minyon tipli değilim yani 😊 ancak benim tek sorunum göz altı morluğumun olması.Aşırı derecede olmasa da var ne yazık ki.Bu nedenle göz altı kapatıcısı kullanıyorum.Morluk için ne önerirsin?

benim cildimde yagli fakat nemsiz.. yuzume yangi urunu denediysem kuruttu ve sivilce yapti.. sabunsuz urunler dahil..
siyah noktalarim var ve gozeneklerim belirgin yasim 21. artik jeller kullanmak istemiyorum. sadece dogal bakim yapmak istiyorum. nasil yapabilirim ?
gozeneklerim icin maden suyunu buz kaliplarina doktum her sabah aksam yuzumde gezdirmeyi dusunuyorum. tonik olarak ve temizlemek icin neler yapabilirim ?

evet arkadaşlar cildim için uyguladığım tüm ürünleri ve doğal maskeleri sizinle paylaşmak istiyorum ama bi cilt bakımı uzmanı olarak lütfen cilt tipine dikkat kesinlikle kuru ve hassas ciltler için uygun
DEĞİLDİR

• [*]günlük bakım gerçekten çok önemli öncelikle bunu belirtmeliyim ben günlük temizleyici olarak cilt tipim karma olduğundan loreal detoks etkili temizleyici yada (arada değiştirerek kullanmak gerçekten etkili oluyor) nivea hidro ıq moleküllü temizleyici kullanıyorum
    [*];bunun ardından tonik olarak olay (gentle cleanser serfisinden 23 yaşında olduğum için) tonik kullanıyorum .şimdi toniğin püf noktası olan kullanımından bahsedeyim ; eğer gözenekleriniz gerçekten açıksa yada ilkkez tonik kullanmaya başlıyorsanız göz çevresi hariç (lütfen göz çevresine göz kremi dışında hiç bir ürün kullanmayın) pamuğa yeteri kadar döküp tampon yaparak yani bastırıp çekerek tüm cildinize uygulayın.eğer gözenek probleminiz yoksa sadece sürmeniz pamuk yardımıyla yeterli olacaktır.
    [*]ben açıkçası bu toniği gündüzleri yapıyorum sadece.geceleriyse saf gül suyu (bunu gerçekten bir kozmetikçi olarak tek geçerim) kullanıyorum.
    [*]nemlendirici olaraksa (karma ciltlerin en büyük sorunu budur ) ;niveanın pure&natural serisinin normal/karma ciltler için olanına bayılıyorum (belirtmeliyimki çok zor nemlendirici beğenirim ve hemen hemen kozmetik firmasında çalıştığım için hepsini kullandım) geceleriyse olay complete serisinden kullanıyorum gece kremini (size %90 garanti veririm bayılacaksınız)
    [*]ve işte asıl önemli olanlar peeling ve maske! peelingten başlamak istiyorum ; arkadaşlar bilmeyen yada hiç peeling yapmamış arkadaşlarıma özetle anlatayım ürününüz yada doğal karışımınız ne olursa olsun peelingi siyah nokta ve gözenek temizliği için yapıyoruz.bu uygulamayı haftada en fazla 3 kez yapmalısınız yoğun bi uygulama olduğundan geri kalan günlerde cildiniz dinlenmeli.banyodan çıkmaya yakın (bu sırada cildiniz yumuşuyor gözeneklerinizde açılıyor tabi) peelingi cildinize dairesel hareketlerle uygulayın(unutmadan söyleyeyim banyoda dahil cildinizi temizlerken ne sıcak nede soğuk su kullanın lütfen ILIK SU kullanın bu çok etkili sadece ara sırea soğuk suyu kırışıklıklar için tavsiye ediyorum)
    [*]kendi uyguladığım peeling ürünlerini söylemeliyim
    [*]niveanın yine hidro IQ peelingi ve lorealin bu yeni bi ürün reklamları daha çıkmadı dışı sarı (kabında özel pedide var ) ürününü kullanıyorum.tabi bu ikisini bi hafta birini bi hafta birini olmak üzere yine değişerek kullanıyorum.haftada 2 gün peeling yapıyorum bunların yanısıra doğal peelingim kesinlikle ve kesinlikleeeeee KAHVE TELVESİ !ben kahveyi selülit yaptığına inandığım için içmiyorum kayınvalideme (bu tabirden nefret ettiğim için anne diyeceğim) yani anneme içirip telvesini ben alıyorum :) hem onun gönlünü hoş tutuyorum hem cildimi! telve soğuduktan sonra yine dairesel hareketlerle cildime uyguluyorum bekleme süreniz çok önemli değil beklerseniz maske olur beklemezseniz peeling :)
    [*]ARKADAŞLAR BİRÇOK MÜŞTERİM PEELİNG YAPTIM AMA HİİİÇ FAYDASINI GÖRMEDİM DİYEREK GELİYOR VE BUNUN TEK SEBEBİ YANLIŞ UYGULAMA! 1.ADIM BANYODAN ÇIKARKEN 2.ADIM ILIK SU 3.ADIM İSE SİYAH NOKTA BANTLARI BANT OLMADAN DÜRÜST OLAYIM LANCOME YADA CLİNİQUE PEELİNGTE KULLANSANIZ HİÇBİR İŞE YARAMAZ.BANTLARIN UYGULANMASI PEELİNGİN HEMEN ARDINDAN OLMALIDIR VE MARKASINA GÖRE PAKETLERİN ARKASINDA KULLANIMI YAZAR 4.VE ASLINDA EN ÖNEMLİSİ AÇILAN GÖZENEKLERİNİZİ TEKRAR SIKILAŞTIRMAK İÇİN BANDIN ARDINDAN TAMPONLA TONİK UYGULAYIN. TÜM BUNLARI YAPARSANIZ GERÇEKTEN FAYDASINI GÖRÜYORSUNUZ
    [*]VE MASKELER MASKEYİ BEN İLK BİR AY HAFTADA BİR İKİNCİ AY 2 HAFTADA BİR OLMAK ÜZERE AY AY DEĞİŞMELİ YAPARAK CİLDİMİN HASSASLAŞMASINI ÖNLÜYORUM VE MASKELERİM;
    [*]kızlar sizlere çok çok çok dürüst olucam 6 firmadan (sebamed,nivea,diadermine,loreal,olay ve roc)ürün eğitimi ve cilt bakım sertifikası almış biri olarak niveanın iki kullanımlık maskelerini kullanıyorum sadece bunun dışında gerçekten hepsi aynı !
    öncelikle yaptığım maskelerden en etkilisini belirteyim BEYAZ KİL(beyaz kili krem kıvamında su ile karıştırıp yüzünüze sürün ama bunu lütfen ayda sadece 1 kez yapın cildinizin neminide emiyor ardından kesinlikle nemlendiricinizi kullanın.ILIK SUYLA 20 DAKİKA bekletip durulayın) ben aktardan paketi 1 liraya alıyorum ve 3 ay gitti bana eşimle beraber kullanıyoruz:KK53:
    ikinci maskem (eşim buna çok söyleniyor :KK1:) oğluşumun pişik kremi ve göz kararı limon suyu ben marka olarak chiccodan etkilisini görmedim sebamed biraz hafif kalıyor .bu maske lekeleri açıp cildi beyazlatıyor.
    ve üçüncü maskemse bira mayası (bildiğiniz kuru maya ),süt,oksiyen suyu,iki damla gliserin ve limon suyu bunları göz kararı yapıyorum krem kıvamında ve cildimi gerçekten mükemmel yaptığına inanıyorum.
şimdi diyeceksinizki arkadaşım sen nerden cilt uzmanısın bilindik bi kozmetik firmasında 2 yıl çalışmış ve yukarıdada belirttiğim gibi 6 önemli firmadan hem cilt bakımı hem ürün eğitimi aynı zamanda makyaj uzmanlığı eğitimi aldımhem çalıştım hem okudum hem oğluşumu büyüttüm.lütfen yazdıklarımı tam anlamıyla okuyun ve sorunuz olursa ister burdan ister özelden cevaplarım.

VE SON OLARAK TÜM BUNLARIN DAHA ETKİLİ OLMASINI İSTİYORSANIZ İHTİYACINIZ OLAN İKİ ŞEY; SİGARASIZ VE NİKOTEİN İÇEREN TÜM ÜRÜNLERDEN UZAK BİR YAŞAM VE SABIR !:KK16::KK16::KK16:
Seni bana Allah gönderdi. Bayılırım bu konularda bilgi sahibi olan insanlara. Benim yıllardır çözemediğim şeyler var. Cilt tipim yağlı mı karma mı karar veremiyorum. T bölgem kesinlikle yağlı; ama yanaklarım da yağlı oralar kadar olmasa da. Şöyle söyleyeyim yıllardır deneme yanılma yöntemiyle cildime iyi gelen temizleme jelini buldum diyebilirim. Nivea'nın yeşille mavi arası bi jeli var, içinde mavi küçük granül gibi şeyler var. İşte ondan kullanıyorum 2 yıldır falan. Çok ta memnunum. Peeling olarak hiç düzenli yapamasam da yapabildiğim zamanlar yoğurt ve yaş mayayı karıştırıp yüzüme sürüp kuruduktan sonra dairesel hareketlerle soyarak arındırıyorum. Yüzümü yıkıyor ve Diadermin'in su bazlı nemlendiricisi ile nemlendiriyorum. (Fiyatı uygun diye bunu tercih etmiştim.) Önerilerinize muhtacım. Şimdi şöyle birşey var yüzüme iyi baktığıma inanıyorum, sabah akşam jellerim. Tertemizdir. Ama cildim ne kadar düzelse de alnım hep pütürlü ya. Elimi attığımda pütürler var ufak ufak. Şöyle kaymak gibi bebeksi bi cildim olmayacak mı benim?:KK61: N'olur bana bişeyler önerin. Alnım neden iyileşmiyor? Sivilceli değil veya baktığında kötü durmuyor ama mesela bakımdan sonra yanaklarım parıl parıl ışıl ışıl dümdüz görünüyor alnım ise yine pütürlü.

bunları yaparak mı güzel bir cilde sahip oldun :) bilgilerin için teşekkürler:)

konuyu güncelleyelim o zaman. geç olsun güç olmasın
o zaman sizde kırışıklıklar içinde vardır bilgiler :KK49: 28 yas kaz ayagi ve nazolabial cizgiler icin hangi urunleri önerirsiniz peki ben genelde dogal urunleri kullanmaktan yanayim ama varsa su markanin urunleri iyidir dediginiz kullanmaya hazirim:KK76:

öncelikle merhabalar,
ilk çizgi bakımı hem çok önemli hemde geleceğe yatırımdır ve yapılması gereken çok basit nem maskeleri haftada iki kez doğal ürünlerden hoşlaniyorsaniz bal maskesi yapabilirsiniz.göz çevreniz içinde ilk çizgiler için clinique eye rich krem öneririm yoğun nem ve ilk çizgi bakımında muhtesem (kendim kullanıyorum)

öncelikle merhabalar,
ilk çizgi bakımı hem çok önemli hemde geleceğe yatırımdır ve yapılması gereken çok basit nem maskeleri haftada iki kez doğal ürünlerden hoşlaniyorsaniz bal maskesi yapabilirsiniz.göz çevreniz içinde ilk çizgiler için clinique eye rich krem öneririm yoğun nem ve ilk çizgi bakımında muhtesem (kendim kullanıyorum)
cok tesekkur ederim bal maskesi nasil oluyor peki ☺

X