Sigaradan nefret edenler ve bırakmak isteyenler, beraber deneyelim mi? (Mayıs 2013)

merhabalar,

ben de yaklaşık 8 senedir, günde bir pakete yakın sigara içiyorum. 2 sene önce 3 ay kadar bıraktım, tatildeyken bir taneden ne olacak deyip yeniden başladım.

geçtiğimiz perşembe günü akşam bir arkadaşta misafirdik, evde 8 kişiydik ve herkes sigara içiyordu, ben de çok içmişim, ertesi gün hiç içesim gelmedi, sonraki gün de, bugün 4 gün oldu ve hala içesim gelmedi. hazır böyle bir şey yaşamışken ben de bırakayım bari dedim.

kriz gelirse neler yapmalıyım? yardımcı olur musunuz??

Merhabalar kızlar buraları epey bos bıraktım, günaydın hepinize. :KK15: Malesef tekrar içmeye basladım bıraktıktan sonra. :KK14:

Baştan deneme hevesim var, bakalım...Kaç kere denersek deneyelim yazalım demiştim...Yazmayı ihmal etmeyin.

Çok denedim olmuyor kurtulmak çok zor bu illetten! Kafaya bi vurunca, bi kokusu, bi can istemesi yetiyor.
Sanırım bu askerlikten sonra, nişanlımla beraber bi karar alıp bırakmamıza kalmış durumda.. :KK14:

Bende üniversitede başladım o kadar abartmıştımki sadece sigara ile besleniyordum diyebilirm günde 3 pakete yakın gidiyordu. Bırakmak için önce geçekten bırakmayı istemek gerekiyor. bıraktım 2 yıldır kullanmıyorum tabi benim için buna yardımcı etkenleri söyleyeyim;
- öncellikle sigara her aklıma geldiğinde ağzıma 1 adet karanfil aldım. bunun yanında çay demlerken demliğin içinde de her seferinde birkaç tane karanfil attım bunu hala da yaparım özellikle diş ve diş etine ok faydası oluyor.
- sonrasında müracaat Biorezonans yöntemi oldu gerçekten çok büyük etkisi var. Ben bu yöntemi uygulatan arkadaşlardan bilgi alıp onları gözlemleyip sonra müracat ettim gerçekten müthiş birşey.
-Biorezonans nedir diyenler Sigara Bırakma Merkezi bu linkten bilgileri okuyabilir iletişim nosunu arayıp bilgi alabilirsiniz telefonda çok güzel anlatıyorlar daha iyi anlaşılıyor bu yöntem yani.
- Ben ücret olarakta avantajlı olduğumu düşünüyorum. Şimdi 1 paket sigara 7,5 tl ise günde 3 paketi buluyordu 22,5 tl çarp 30 a uuu 675 tl çıkıyor. ben 1 seferde 300 tl ye kurtuldum.
Dilerim sizlerde kurtulursunuz :KK3:

Bende üniversitede başladım o kadar abartmıştımki sadece sigara ile besleniyordum diyebilirm günde 3 pakete yakın gidiyordu. Bırakmak için önce geçekten bırakmayı istemek gerekiyor. bıraktım 2 yıldır kullanmıyorum tabi benim için buna yardımcı etkenleri söyleyeyim;
- öncellikle sigara her aklıma geldiğinde ağzıma 1 adet karanfil aldım. bunun yanında çay demlerken demliğin içinde de her seferinde birkaç tane karanfil attım bunu hala da yaparım özellikle diş ve diş etine ok faydası oluyor.
- sonrasında müracaat Biorezonans yöntemi oldu gerçekten çok büyük etkisi var. Ben bu yöntemi uygulatan arkadaşlardan bilgi alıp onları gözlemleyip sonra müracat ettim gerçekten müthiş birşey.
-Biorezonans nedir diyenler Sigara Bırakma Merkezi bu linkten bilgileri okuyabilir iletişim nosunu arayıp bilgi alabilirsiniz telefonda çok güzel anlatıyorlar daha iyi anlaşılıyor bu yöntem yani.
- Ben ücret olarakta avantajlı olduğumu düşünüyorum. Şimdi 1 paket sigara 7,5 tl ise günde 3 paketi buluyordu 22,5 tl çarp 30 a uuu 675 tl çıkıyor. ben 1 seferde 300 tl ye kurtuldum. Gerçekten vücuttan sigara isteği siliniyor bu yöntemle.

- Ben ücret olarakta avantajlı olduğumu düşünüyorum. Şimdi 1 paket sigara 7,5 tl ise günde 3 paketi buluyordu 22,5 tl çarp 30 a uuu 675 tl çıkıyor. ben 1 seferde 300 tl ye kurtuldum. Gerçekten sigara isteği siliniyor.

lisede başladım ve o kadar abarttım ki günde rahat 1-1.5 paket sigara içiyordum
tam 3 sene boyunca..
sonra eşimle tanıştım sigara içmiyordu
sevmiyordu sigarayı
hadi bırak dedi
seni mi kırcam dedim 1 paket sigarayı o an çöpe attım
1 paket yedeğimde evde vardı onu da bi arkadaşa verdim
tam 5 yıldır sigarayı bıraktım bazen canım istiyor gibi oluyordu
bi kaç kez eşim göreve gittiğinde falan alıyodum öyle bir hafta falan
sonra yine bırakıyordum.içtiğimde de hiç rahat etmiyodum zaten
şimdi yanımdan geçen insanlar kültablasından beter kokuyor bana göre
bıraktım mutluyum sağlıklıyım

ben hiç içmedim ama pasif içici oldum. ve bir kere iş yerimden dolayı fazlasıyla sıkıldığım için bir anda büyük bir sigara içme isteği uyandı içimde. zor oldu ama tuttum kendimi. sanırım hayatımda bir defa oldu böyle bir şey, garipti. zaten çok karşıyım ama sanırım pasif içiciliğin verdiği bir şey sıkıntı anında çıktı ortaya... dilerim bir daha bu isteği yaşamam.
babam bağımlı, annem bağımlı olmasa da içiyordu eskiden. babama çok bırak dedim küçüklüğümden beri ama bırakmadı.. bari annem abartmasın diye hiç bir zaman sigara almamı istediğinde almadım, getirmedim, çantamda taşımadım. annem by-pass oldu tamamen bıraktı.
ve babam.. koah oldu. haliyle azalttı artık, bırakacak inşallah. ama hem üzülüyor hem kızıyorum ona.
şimdi düşünüyorum.. ileride eşim olacak kişi ya içmeyecek ya da bırakacak. çünkü bu yüzden bırakırsa bizi bu yüzden üzerse onu hiç affetmem gibi geliyor. aynı şeyi kendi açımdan da düşünüyorum tabi. çocuklara da örnek oluyoruz, olacağız...

Bırakanları tebrik ediyorum.. bırakamayanlar da dilerim bir an önce bırakırlar.. zehirlemeyin kendinizi...

Başarılar :KK16:

Arkadaslar merhaba,

oncelikle siteye yeni uye oldum..HOSBULDUM:)

DÜN hem sigarayı bıraktım hem de diyete başladım... 5 kilo fazlam var. umarım bırakılan sigara ile birlikte bu rakam artmaz:)

size ilerleyen günlerde sonuçları yazacağım.

haa bu arada diyetten bahsedecek olursam aksam 6 dan sonra bir sey yememe ve sekerden uzak durma olarak adlandırabiliriz:)

Biraz önce bir başlık gördüm ve bırakan arkadaşların yorumlarını okudum. İnanılmaz bir şekilde şevke geldim.

Daha önce bir sürü yöntem denedim. Champix bile kullandım ve ilacın zararlı etkilerini de kendimde hissettim. İlacı kullandıktan bir süre sonra tekrar başlayıp kendi çabamla gene bıraktım, ama sıkıntılı bir dönem geçirdiğim için yeniden başladım. Bilirsiniz, sigara en kötü anımızda sarıldığımız sığınaktır.

Beraber bu zıkkımdan kurtulabiliriz : ) Kafamızın attığı bir şeye sinirlendiğimizde buraya içimizi dökeriz ve kriz anını atlatmış oluruz. Bu grup başlamış bile deyip yazmamazlık etmeyin. Yeni gelenlere kapımız her zaman acık.

Topiğin iki kuralı olacak;

1. Üç ayı atlatana kadar en az iki günde bir durumunuzu (kaçıncı gün olduğu, ne hissettiğiniz gibi) yazın (Kaçamakları önlemek için).
2. Kaçamak yaptığınızda dürüst olun ve yazın muhakkak.

Topiğimiz hayırlı olsun. Umarım güzel arkadaşlıklar kurup birbirimize destek oluruz.

Not; Paketimde üç tane sigaram var. O üç tane zıkkım son zıkkımlanmam olacak.
kuzum sen sigara da mı içiyordun geçenlerde içiyordun ama sıkıntın var diye içiyorsun sanmıştm
bende içiyorum bırakmayı çok istiyorum ama nasıl?
bazen günde 1 tane içtiğim bile oluyor

kuzum sen sigara da mı içiyordun geçenlerde içiyordun ama sıkıntın var diye içiyorsun sanmıştm
bende içiyorum bırakmayı çok istiyorum ama nasıl?
bazen günde 1 tane içtiğim bile oluyor

Canım ben kac kere bırakıp tekrar içtim, ama erkek arkadasım(?-gene terk edildim de :) elf'im kızar diye yazmadım) istemiyor diye bıraktım tekrar, gecenki bir ara icisti sadece. Ara ara öyle icislerim, kacamaklarım oldu ne yalan söyleyim. Sigaraya zaafım var, cok bunaldı isem bir tane icince rahatlıyorum sanki...Ya da bana öyle geliyor...Bir de kahve ile filan cok seviyorum ben aslında...

Üç günü atlatınca sıkıntı olmuyor canım cidden, mühim olan tekrar icmemek, tekrar icince o zehir gibi üç günü tekrar yasamak zorunda kalıyorsun tek bir tane kacamak yapsan bile...

Canım ben kac kere bırakıp tekrar içtim, ama erkek arkadasım(?-gene terk edildim de :) elf'im kızar diye yazmadım) istemiyor diye bıraktım tekrar, gecenki bir ara icisti sadece. Ara ara öyle icislerim, kacamaklarım oldu ne yalan söyleyim. Sigaraya zaafım var, cok bunaldı isem bir tane icince rahatlıyorum sanki...Ya da bana öyle geliyor...Bir de kahve ile filan cok seviyorum ben aslında...

Üç günü atlatınca sıkıntı olmuyor canım cidden, mühim olan tekrar icmemek, tekrar icince o zehir gibi üç günü tekrar yasamak zorunda kalıyorsun tek bir tane kacamak yapsan bile...
canm benm erkek arkadaşta baca gibi içiyor onun yüzünden başladım onu bunu geçte
bi anlat şu mevzuyu özelden mözelden

X