Sigaradan nefret edenler ve bırakmak isteyenler, beraber deneyelim mi? (Mayıs 2013)

Herkese merhaba,kısaca tanıtayım kendımı ;25 yasındayım 10 yıldır ıcıyorum ne yazıkkı bıraz erken bı yasta basladım :KK43: zaman zaman denemelerım oldu ama bu denemeler hep 3 hafta yada 1.5 ay kadar surdu olmadı daha ılerıye gıdemedı.Bu sefer gecmek ıstıyorum o süreyi artık o kokudan öyle rahatsızım ki,dün sadece 2 adet sigara içtim.Bugun ıcmeyecegım bugun ilk günümmm..bu arada 1.5-2 gunde 1 paket sigara ıcıyordum..

Canım hoşgeldin aramıza. :KK16:

kimse yok :44:
dün bi ağlama krizim olduu ve bir kaçamak yok muu bana eşlik edecek birimirimize destek olurdukk:KK42:

Buradayım ben canım. Giremedim 2 gündür, işe başladım. Akşam geç geliyorum, sabah erken gidiyorum. Orada da net kullanma imkanım yok, ama not yazdım kendime. Akşamları her gün gireceğim artık. Biraz düzene girdi çünkü her şey. Bir tane içtim deyip tekrar başlama, bir şey olmaz. İçmemeye devam et canım benim.

Kızlar ben tamamen içmiyorum artık. :KK33:

selam kızlar içmemeye gayret ediyorum bir nefeslik kaçamaklarım oldu ama bir sigara tamamen içmedim hiç. şuan sigaraya karşı daha dirençli hissediyorum kendimi relaxım çok ilk günlerdeki gbi sinirlenmiyorum herşeye :KK53:

herkese iyi pazarlar kızlar nasıl gidiyor . kendimiiyi hissediyrum sigara içmemeye devam. herkese temiz hava bol oksijenli günler diliyorum
:)

Herkese gunaydın;daha önce belkı yazmısımdır buraya ama suan hatırlayamıyorum bende bır cogunuz gıbı defalarca bırakıp bırakıp başlayanlardanım ve ne enterasandırki sıgara ıcmeyecegım diyip bıraktıgımın ya 2. ya 3. gunu canını sıkan seyler cok olmustur hep bu ana denk gelır.bır ara bıraktım cok guzel bır sekılde 2 ay bıtıyordu aramıyordum bıle aklıma gelmıyordu bır yakınımı kaybettıgimi ogrendıgım anda kosp bakkala sıgara almıstım ve gerısı geldı tabı daha sonra yine bıraktıgımda oh kurtuldum ılletten dedım ve yıne bır yakınımın cenazesınde bana uzatılan sıagrayı gerı cevıremedıgımden deva etmıstım..Ama bırakmak ıstıyorum gercekten yoruldum artık bırakma cabalarımdan kesın olarak kurtulmak ıstıyorum.Ve bugün ilk günüm..

alın benden de o kadar 20 yılır kaç kez teşebbüs etti isem her halde iradem bazılarınız kadar kuvvetli değil veya ben çok bağımlıymışım :) Neyse ki artık içmiyorum işimi de elektronik sigaramı da seviyorum ... :) sigarasız günler geçirmeniz dileği ile ...

alın benden de o kadar 20 yılır kaç kez teşebbüs etti isem her halde iradem bazılarınız kadar kuvvetli değil veya ben çok bağımlıymışım :) Neyse ki artık içmiyorum işimi de elektronik sigaramı da seviyorum ... :) sigarasız günler geçirmeniz dileği ile ...

Ne kadar suredır elektronık sıgara ıcıyorsunuz

GNZ:
canım bende defalarca bıraktımm yenik düştümm bu günn ilk gününsee
birbirimize yol arkadaşı olalım 3 hafta
birlikte güçlenelimm bu pisliğe karşı ne dersin ?

GNZ:
canım bende defalarca bıraktımm yenik düştümm bu günn ilk gününsee
birbirimize yol arkadaşı olalım 3 hafta
birlikte güçlenelimm bu pisliğe karşı ne dersin ?

tamamdır derim :) bu sefer yenik düşmek istemiyorumm :KK43: hala agzıma sürmedim o illeti suanlık iyiyim aslında eşimde ıcmıyor olsa daha kolay atlatırım bu bırakma ısını dıye dusunuyorum bakalım inş ben bırakınca oda bırakacak meyilli :)senınde mi ilk gunun yoksa , yazalım ama buraya ortadan kaybolmayalım :)

En güzeli sigarayı bırakınca yeni bir hobi edinmek, spor olabilir ya da başka birşey, yine bağımlılık dercesinde bağlanabileceğiniz ama size getirisi olan bir hobi edinin, o zaman uzun dönemde kendiniz kazanmış olursunuz.Mesela kitap okumak, ya da ilgilendiğiniz belli bir konuda okumak ya da müzik dinlemek.Kendinizi zaten sakinleşmiş hissedersiniz yapılan aktiviteden sonra.

Merhabalar bende sigarayı uzun süredir içiyorum yani bi 15 yılım vardır şuan 30 yaşındayım ve 2 çocuk annesiyim ben olayı beynimde bitiremiyorum bir türlü eşimde bıraktı 1 sene oldu bırakalı hergün banada bırak deyip duruyor ama ben çok bağımlı olmuşum sanki onsuz zaman geçmiycek gibi geliyor napcam bilmem ramazan ayında bırakmayı deniycem dedim eşime ama kendime hiç güvenemiyorum yaa

bayanlar bırbırımıze destek olucaz artık sigara içenlerin arasında kalıyorum bazen benim en buyuk desteğim nişanlım içtrmiyo asla hiiçbirşekilde artık yanımda yoksa ogun yemın ettırıyo benım bırakmam ıcın elınden gelenı yapıyo ondan korkuma bende içmiyorum artık bıraktım gbı çok şükür

herkese gunaydın..olay gercekten beyınde bıtırmek ve tabıkıde destek eden bırının yada bırılerının olması,eşim de sıgara vermez kesınlıkle bana o ıcıyor ama benım bırakısımla farkedılır derecede az ıcıyor oda ve paketı cebınde gezıyor ben gormeyeyım dıe :) 2 haftayı bıtırdım coksukur ve agzımda o camur hissi yok burun tıkanıklıgı yasamıyorum 2 haftadır en güzeliii dişlerim gitgide beyazlıyor bıraz leke vardı yok oldu leke..veee saclarım kıyafetlerım sıgara kokmuyorrr..canım sıagramı ıstedı 1 bardak soguk suyu ıcıyorum hemen geçıyor :)

Merhabalar bende sigarayı uzun süredir içiyorum yani bi 15 yılım vardır şuan 30 yaşındayım ve 2 çocuk annesiyim ben olayı beynimde bitiremiyorum bir türlü eşimde bıraktı 1 sene oldu bırakalı hergün banada bırak deyip duruyor ama ben çok bağımlı olmuşum sanki onsuz zaman geçmiycek gibi geliyor napcam bilmem ramazan ayında bırakmayı deniycem dedim eşime ama kendime hiç güvenemiyorum yaa

2 çocuk annesi..3 kardeşiz annem babam sıgara ıcıyor bır araya gelmeye görsünler balkonda cay sıgara cay sıgara o tepelerınde dumanbulutları ıkısınınkı bırbırıyle butunlesmıs duman ve bu 3 cocuktan 2 sı ıcmıyor bırının yası daha kucuk buyuyunce ıns ıcmez buyugu ise nefret ettı hep sıgaradan , pekı ben anemle babamda ıcıyor bahanesı vardı benım ıcın hep ıcmeyen ıcmıyor dıyorlar tabıkıde oyle ama bazı bunyeler bagımlılıgı cabuk alıyor bazı bunyelerınse dayanmıyor mıdesı almıyor abim işte denemedımı elbette denedı midesi alması bunyesı kabullenmedı ne kadar guzel ,bense 14 yasında arkadasımın zor ıle bi fırt cektım ve sevdım ne kadar kotu sevdım ozaman ve anlamadım dıyerek bı sıgrayı ıctım hıc unutmuyorum tatlı bı hıs olmustu ama mıdem bulanmadı basım hafıf dondu ama benı etkıleyecek gıbı degıldı ve devam geldıı yaş oldu 24 şimdi içmiyorum 12 gun oldu.Demek ıstedıgım su dılerım cocuklarınız ıcmez ama bırınden bırının yada ıkısının anemde ıcıyor okadarda kotu olsa ıcmezlerdı bırakırlardı olurdu..sıdım cok guzel bı sebebınız var acılen sıgaradan uzaklasmak ıcın cocuklarınız..ılac ıle bırakan ınsanlar tanıdım champıx tı yanılmıyorsam bı arastırın derım o ılacı eczane ıle gorusun bı doktora başvurun ama bırakın

içmeyin kızlar hergeçen gün daha dinç hissediyorum kendimi hem maddi hem manevi anlamda daha mutlu oluyorum nişanlımın katkısı olmasa zor yanımda sigara içince daha dirayetliyim artık :):KK48:

içmeyin kızlar hergeçen gün daha dinç hissediyorum kendimi hem maddi hem manevi anlamda daha mutlu oluyorum nişanlımın katkısı olmasa zor yanımda sigara içince daha dirayetliyim artık :):KK48:

bende bende eskısı gıbı gıdıyorum yıne aynı bulundugum ortamlarda bulunuyorum canım istemıyor sodamı yudumluyorum oh :)
siz ne zamandır içmiyorsunuz?

X