Olumlama Kartı

dnztskn

Yazar - Tasarımcı
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2012
65
11
Olumlama:
Yaşama yeni kapılar açıyorum.
Ruhsal gelişimim hiç ummadığım şekillerde gerçekleşiyor.
Her zaman güvende olduğumu biliyorum.

$35195275.jpg

Konu hakkında bilgi alabilirmiyim biraz

Merhaba,

"Olumlama (lar) arzu ettiğimiz bir davranış şekli, bir durum doğrultusunda bilinçaltı zihnimize sistemli olarak gönderdiğimiz pozitif mesajlardır."

Olumlamalarda söylenenin alışkanlık kazanacağımız bir davranış haline gelmesi için 21 gün kuralı vardır. En az 21 gün boyunca olumlamaları yapmak gerekiyor. Ayrıca kendimde deneyimlediğim en etkili olumlamalar gerçekçi düşünceler ile oluşturulmuş ve olumlamanın doğruluğunu gösteren deneyimlerin imgelenmesi ile yapılan olumlamalardır.

Gecmiste deneyimledigim seyler uzerine olumlama yapiyorum,daha once sahip oldugum iyi is deneyimlerimlerimden yola cikarak ama anlamsiz bir inanc sistemi gelistirdim.sanki hic calismamisim,hic is sahibi olmamisim gibi.dolayisiyla gecmiste iyi seyler yasamis ve sahip olmus gibi hissedemedigim icin yeni bir is icin yaptigim olumlamalar bana yapmacik geliyor sonuc alamiyorum.hatta cogu zaman bu olumlamalari yaparken sacmalik diyerek yarim birakiyorum.bunu nasil asabilirim.tesekkurler.

Gecmiste deneyimledigim seyler uzerine olumlama yapiyorum,daha once sahip oldugum iyi is deneyimlerimlerimden yola cikarak ama anlamsiz bir inanc sistemi gelistirdim.sanki hic calismamisim,hic is sahibi olmamisim gibi.dolayisiyla gecmiste iyi seyler yasamis ve sahip olmus gibi hissedemedigim icin yeni bir is icin yaptigim olumlamalar bana yapmacik geliyor sonuc alamiyorum.hatta cogu zaman bu olumlamalari yaparken sacmalik diyerek yarim birakiyorum.bunu nasil asabilirim.tesekkurler.

Merhaba,

Olumlamaların işe yaraması için kendimde geliştirdiğim ve uygulandığında işe yarayan teknik şudur:

Öncelikle değiştirmek istediğiniz konuya ilişkin bilinçaltındaki olumsuz duygu ve inançların farkedilmesi ve temizlenmesi nötr olması gerekir. Bunun için en iyi yöntem EFT uygulamasıdır. Elbette bunun dışında da bir çok farkındalık uygulaması mevcuttur ama şu an için bilinen en etkili ve en hızlı yöntem eft ve eft'yi küçük çaplı sorunlarınız için internetten araştırıp öğrenerek de yapabilirsiniz.

Olumsuz duygular temizlendikten sonra değiştirmek istediğiniz konuyla ilgili gerçekçi düşünceler ortaya çıkacaktır ve aynı zamanda tefekkür (derin düşünme) ile de olumlu gerçekçi düşünceleri bulabilirsiniz. Bu gerçekçi düşünceleri bulduktan sonra bu olumlu düşünceler ile eft noktalarına vurarak olumlama yaptığınızda etkili bir sonuç almış olursunuz.

Eft yi arastirdim.belirtilen noktalara vurus yaparken neler soylememiz gerektigini anlamadim.yani sorunu mu soyliycez sorun gecmis gibi mi davranicaz

21 gün istikrarlı sürdürse 1 hafta snunda bırakmasam çok iyi olacak

Eft yi arastirdim.belirtilen noktalara vurus yaparken neler soylememiz gerektigini anlamadim.yani sorunu mu soyliycez sorun gecmis gibi mi davranicaz

ilk etapta vururken sorunla yüzleseceksin sorunun ne mesela insanlarin önünde konusmaya cekiniyorsan bununla yüzlesmen lazim önce nedenlerini eft vuruslari Ile ilk etapta ortaya cikarip ikinci etapta ise yerine olumlu olanlarini yerlestireceksin durum iyilsemis gibi

X