Ah kocam vah kocam

redhotchilipepper

minik bebekim hoşgeldin:)
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2013
976
1
Burada birçok kişi çalıştığı için eşinden yardım istediğini ve az yardım ettiklerinden yakınmış.
Ben o arkadaşları AZ aldıkları yardımdan dolayı bile ÇOK kıskandım:KK43:

Evlendiğimizde başka şehirden geldiğim için ilk başta iş bulamadım.Bütün evin işlerini yapmanın yanında evin alışverişi ve eşimin banka işleri bile bana bakıyordu.
Şu anda 5 aydır çalışıyorum ve tam anlamıyla canım çıkıyor.
Eşim eve geliyor ve ayaklarını uzatıp kanepesinde uzanıyor. Bense yemek hazırlamakla meşgul oluyorum.Kalkıp bir su bile doldurmadan sofraya oturuyor ve yemek bittikten sonra da tabağını bile kaldırmadan kalkıp tekrar o değerli kanepesine ve TV'sine dönüyor.Ben bulaşıkları hallettikten sonra haftada 6 gün çalıştığım için yetiştiremedeğim diğer ev işlerine bakıyorum.Yani oturduğum en az 21:30-22:00 oluyor. O saatten sonra bi de çerez kola gibi isteklerde bulunuyor. Üstüne üstlük izlemek istediğim hiçbirşeyi de izletmiyor.Hep kendi maçları ve sevdiği programlar.Onu da geçtim dönüp benimle konuşmuyor bile..Ev alışverişi yapmazsam dolap bomboş oluyor onu da hala benden bekliyor.Kendi kıyafetlerini kuru temizlemeye vermekten bile aciz...

İlk başlarda çok mücadele ettim çok ağladım çok kavga ettim.Ama mücadele etmekten yoruldum onu değiştiremeyeceğim kesinlikle bu bir gerçek hiçbir erkek değişmez! Ama evliliğimi de bitirmek istemem çünkü bu kadar şeye rağmen kocamı çok seviyorum.O da beni çok seviyor bunu biliyorum ama beni küçücükte olsa düşünmüyor.

Sizce ne yapabilirim bana fikir verin lütfen :KK43:(

Ama genelde maalesef eşlerimizi bize karşı böyle duyarsız ve bencil yapan şey eşlerimizin aileleri... Erkek çocuk diye küçücük yaşta önüne yemeğini taşıyan annelere sesleniyorum : çocuğunuzun eşine karşı bencil ve duyarsız birisi olmasını istemiyorsanız o şekilde alıştırmayın ve gelecekteki gelininize bir iyilik yapmış olun:)

Burada birçok kişi çalıştığı için eşinden yardım istediğini ve az yardım ettiklerinden yakınmış.

Evlendiğimizde başka şehirden geldiğim için ilk başta iş bulamadım.Bütün evin işlerini yapmanın yanında evin alışverişi ve eşimin banka işleri bile bana bakıyordu.
Eşim eve geliyor ve ayaklarını uzatıp kanepesinde uzanıyor. Bense yemek hazırlamakla meşgul oluyorum.Kalkıp bir su bile doldurmadan sofraya oturuyor ve yemek bittikten sonra da tabağını bile kaldırmadan kalkıp tekrar o değerli kanepesine ve TV'sine dönüyor.Ben bulaşıkları hallettikten sonra haftada 6 gün çalıştığım için yetiştiremedeğim diğer ev işlerine bakıyorum.Yani oturduğum en az 21:30-22:00 oluyor. O saatten sonra bi de çerez kola gibi isteklerde bulunuyor. Üstüne üstlük izlemek istediğim hiçbirşeyi de izletmiyor.Hep kendi maçları ve sevdiği programlar.Onu da geçtim dönüp benimle konuşmuyor bile..Ev alışverişi yapmazsam dolap bomboş oluyor onu da hala benden bekliyor.Kendi kıyafetlerini kuru temizlemeye vermekten bile aciz...

İlk başlarda çok mücadele ettim çok ağladım çok kavga ettim.Ama mücadele etmekten yoruldum onu değiştiremeyeceğim kesinlikle bu bir gerçek hiçbir erkek değişmez! Ama evliliğimi de bitirmek istemem çünkü bu kadar şeye rağmen kocamı çok seviyorum.O da beni çok seviyor bunu biliyorum ama beni küçücükte olsa düşünmüyor.

Ama genelde maalesef eşlerimizi bize karşı böyle duyarsız ve bencil yapan şey eşlerimizin aileleri... Erkek çocuk diye küçücük yaşta önüne yemeğini taşıyan annelere sesleniyorum : çocuğunuzun eşine karşı bencil ve duyarsız birisi olmasını istemiyorsanız o şekilde alıştırmayın ve gelecekteki gelininize bir iyilik yapmış olun:)

bı sure onun ıslerını yapmayın yemek hazırlamayın bakalım neler olacak:KK34:

İyide niye bu kadar alttan alıyorsunuz?Eşiniz sizin ne kadar yorulduğunuzu görmüyorsa siz zorla onun gözüne sokacaksınız.Alışveriş yapmıyorsa bir akşam aç kalsın,ben yetişemedim zamanım olmadı falan diyin yarın şunları alır mısın diye eline bir liste tutuşturun.Siz mutfakta iş yapıyorsunuz eşiniz servis mi bekliyor?Çok yoruldum,getiremiycem hadi getiriver diyin.Erkekler,kendiliğinden pek yardım etmeye yanaşmazlar,illaki yüz kere söylenmesini beklerler.Ya da benim yaşadığım bu.

Katiliyorum arkadasa sizde bi süreligine onun gibi davranin. Alisveris, yemek yapmayin.
Siz de onun gibi yayilin koltuga bende cok yorgunum canim cikti diyin.
Muhakkak sorucak söylenecektir. Siz de onun da ayni sekilde davrandigini bütün sorumlulugun siz de oldugunu yoruldugunuzu artik yapmak istemediginizi söyleyin böyle dinlenmek daha güzelmis diyin :)
Bir süre böyle deneyin tepkisi ne olucak görün...

Benimkide bir ara öyleydi takii alışveriş yapmaktan boyun fıtığı olana kadar :)))) Şimdi markete, pazara, kasaba her yere o gidiyor. Ama bazı şeyler sonradan da değiştirilebilir benimkide ilk zamanlar öyleydi şimdi sofrayı hazırlıyor toplarken yardım ediyor. Nasıl mı, her şeye koşturmaktan helak oldum artık ve bir şey istediğinde örneğin meyve var mı getirsene yiyelim dediğinde var hayatım dolapta hadi bir koşu sen getirde birlikte yiyelim, çayı demleyip oturuyorum çok yorgunum aşkım çayları doldurup getirir misin? diye diye sonunda biraz da olsa yontuldu. :))))))

cnm mesela ev işlerini yetiştiremesen. Makineye çamaşır atamasan. kıyafetler makinede kalsa sermeye yetişemesen. kuruyanları ütülemeye yetişemesen. Yorgun olsan bulaşığı yıkamasan. veya hasta olsan. yemekten sonra hemen uyusan. Bir süre böyle yapsan . nasıl olur.

Desen cnm bugün kendimi çok kötü hissediyorum. ayakta duracak halim yok çamaşırı asarmısın veya mutfağı sen toplarmısın diyerek yavaş yavaş inceden alıştırsan. Örneğin yemek masasını hazırlarken cnm kan şekerim düştü galiba başım dönüyo salatayı yaparmısın. hemen hazırlayalımda sofrayı oturalım desen vs.

Veyaaa gezmeye gideceksiniz . cnm biraz yardım etsen bana. yoksa yetiştiremeyeceğim desen. Elin biraz yavaş olsa mesela.

tv meselesine gelinceeeee ortak izleyebileceğiniz bir cd al eve giderken. Güzel bir çay demle. biraz çerez. mısır. aşkım çok güzel bir film aldım . beraber izleriz diye düşündüm dersin. Birde ateşli öpücük oldu bitti.

Erkeklerin biraz yontulması gerek. Ben yaptım oldu valla. şimdi o benim çayımı ayağıma getiriyor :)))))))Hadi bakalım kolay gelsin

yapmamayı denedinmi hiç..? ben anlamıyorum ki , evliliğin amacı erkeklere kölelikse , neden evlenelim o zaman.. benim babamda aynı valla.. hadi şimdi ben varım yardım ediyorum elimden geldiğince anneme.. yemek , temizlik vs. bırakmamaya çalışıyorum.. oda çalışıyo sonuçta.. ama ben evlenince ne yapacak bilmiyorum.. :44:
çok acımasız bu erkekler , kendileri kocaman cüsselerini yayıp otursunlar ,
kadınlar çalışsın ,
yemek yapsın ,
temizlik yapsın ,
çocuk yapsın ,
kocasının gönlünü yapsın ,
he bu arada kendine de baksın kendini salmak da olmaz öyle :KK4:

benim hayat felsefeme göre işaretlediğim yerler çelişik saçma anlamsız,sevdiğin insana karşı bu kadar kayıtsız olamazsın, üzülürsün o çırpınıyosa, TV başında oturamazsın, sen bu ilişkiye sevgi diyosan benim sana hiçbi tavsiyem olamaz değiştiremicemi anladım diyosun zaten kocanı sev onu besle koru yaşat

O seni düşünmüyorsa sen niye o ütülü gömlek giysin, temiz çorabı olsun, sıcak yemeği olsun, temiz evde otursun, çayını da içsin keyfine baksın diye düşünüyorsun ki ?
İkiniz de çalışıyorsunuz, üstelik kadınların bünyesi daha zayıf erkeklerden.
Her şeyi tam yapıcam diye uğraşma bakalım bir süre. Dolaba baksın gömleği yok, yemek hazırlama çok yorgunum de uyuyuver vsvs. :21:
Eşinin huyunu bilmiyorum belki alıştığı için tartışma çıkarabilir.
Ama nazlat kendini, ağırdan al. İşler bitsin diye hırpalama kendini, bırak kalan kalsın, senin canından değerli mi ? Çalışmasam yaparım da çalışınca olmuyor canım, yetişemiyorum falan deyiver.
İlk baş oflar puflar, belki tartışır. Daha sonra mecburen paşa paşa yapar canım, sen akıllı davran, değiştirebileceğini unutma :KK14:

Daha çok yeni evlisiniz,değiştirmek için geç değil.
Tamam dört dörtlük istediğin kıvama gelmez ama en azından şimdikinden iyi olabilir:)

Bekarlık alışkanlıkları bekarlıkta kalır.
Annesi alıştırmamış filan bahane.
Ben de evlenmeden önce hiç iş yapmadım.
Evlilik,hayatın başka bir dönemidir.
Başka insanla başka eve geldiğini,başka türlü bir düzen olacağını herkes idrak eder,etmeli.

Bütün işleri sen yüklenirsen üzerine yapışır kalır.
Bıkmadan usanmadan yardım istemen lazım.Ağlayarak veya kızarak değil tabii.
Canım şunu da sen getirir misin,elim dolu şunu alır mısın,suyu unutmuşum getirir misin diye çaktırmadan başlayabilirsin.
Alışverişi ise kısaca yapma mesela.Evde birşey kalmasın.Hem alışverişe birlikte çıkın daha iyi.

maalesef senin dediğin gibi aile böyle alıştırıyor. benim eşimde öyleydi ilk başlarda. hatta şöyle söyleyeyim. ilk biz sevgili olduktan 2 ay sonra benim yanıma geldi. üni okuduğum yerde staj yapıyordum. arkadaş falan geldi akşam yemeğini beraber hazırladık. sonra yemek yedik ben mutfağı toparladım tam içeriye girip oturucam canım hadi bize bir kahve yap da içelim dedim.:KK53:rahatlığına o kadar şaşırdım ki. ama sonra sonra düzeldi.
evlendikten sonra da fazla birşeye elini sürmedi ama şimdi yemek yaparken özellikle hafta sonları daha bir özenli olur yemeklerimiz salatayı falan o yapar, masayı hazırlarken toplarken yardım eder. ama o kadar. kıyafetlerini çıkarır ve bırakır hadi banyoya atayım falan demez.
bende çalışıyorum ve benimde 1 gün tatilim var. bir de 9,5 aylık bir oğlum var. artık bende kasmıyorum. elimden geldiği kadar yapıyorum. mesela iki haftalık ütü birikiyor. o gün giyeceği kıyafeti sabah ütülüyorum. ya da giymek istediği kıyafet eğer kirliyse kusura bakma hayatım makinaya atamadım diyorum ve geçiyorum. önceden oğlum bensiz durmazdı her ne kadar almak istese de durmuyordu. ama şimdi beraber dışarı falan çıkıyorlar oyalıyor onu bende o arada işlerimi yapıyorum.

ama birde şu var mesela abim her şeyi yapar. işten gelirler beraber yemek hazırlarlar. yengem bulaşık yıkarken abim kahve yapar. meleknaz demiş ya annesi alıştırmamış falan bahane diye. bahane değil. annem hep abime odanı topla, şu işini de kendin yap, hadi yardım et masayı hazırlayım falan diye hep iş yaptırırdı.
bir de eniştem var hayatta bir şeye elini sürmez. kalkıp bir bardak su bile almaz. ama onun annesi de öyle mesela. annem bir gün eniştemin kardeşine dedi ki hadi şu çaydanlığı içeri götürüver, hemen eniştemin annesi atıldı ordan yok o götüremez diye. 30 yaşında adam yapamıyormuş!
kusura bakmayın ama bende aileden kaynaklandığını düşünüyorum kesinlikle. tabi değiştirmek de bizim elimizde. tatlı dille biraz da nazla her şey yoluna girer.:KK34:

İnanın ben de yapmadan bekledim rica ettim kavga ettim ama sanırım zor bir erkekle evlenmişim ya da ben beceriksizim:) ama bi de bende bir kötü huy var bir iş beklerse bana çok kötü sıkıntı veriyor ütülerim haftasında ütülenmeli,kirli sepetim dolu olmamalı,evde eksik birsey olmamalı vs.. Biraz rahat olabilsem belki azıcık yontarım ama bekleyen bir işi kafamdan atamıyorum:)

benim hayat felsefeme göre işaretlediğim yerler çelişik saçma anlamsız,sevdiğin insana karşı bu kadar kayıtsız olamazsın, üzülürsün o çırpınıyosa, TV başında oturamazsın, sen bu ilişkiye sevgi diyosan benim sana hiçbi tavsiyem olamaz değiştiremicemi anladım diyosun zaten kocanı sev onu besle koru yaşat

Sevgiyi saygıyı geçtim ben böyle davranan erkeklerin içinde vicdan ve merhamet duyguları olduğuna inanmıyorum. Sonuçta insan kendinden bilir gün boyu ben işteydim çok yoruldum ama eşim de işte o da benim kadar yoruldu nasıl ki ben hemen popomu kanepeye yayıp tv karşısına geçmek istiyorsam o niye köle gibi evde dönüp duruyor günlük 8-9 saat çalışmanın ardından. Ya bunu idrak edemeyecek kadar küçük beyinlidir bir erkek gerçekten algılayamıyordur bu durumu ya çok da öyle sevgi aşk saygı filan beslemiyordur karısına karşı ya da vicdansız ve merhametsizdir bana göre başka bir açıklaması yok.?

İnanın ben de yapmadan bekledim rica ettim kavga ettim ama sanırım zor bir erkekle evlenmişim ya da ben beceriksizim:) ama bi de bende bir kötü huy var bir iş beklerse bana çok kötü sıkıntı veriyor ütülerim haftasında ütülenmeli,kirli sepetim dolu olmamalı,evde eksik birsey olmamalı vs.. Biraz rahat olabilsem belki azıcık yontarım ama bekleyen bir işi kafamdan atamıyorum:)

Kusura bakmayın, fena alıştırmışsınız. Şimdi yontmak zor olacak ama imkansız değil. Ama önce kendinizden başlayın, biraz serin. Ben de ev işi konusunda çok katıydım ama hayat şartları istesenizde istemeseniz de sizi yumuşatacak. İster istemez aksatmaya başlayacaksınız zaten. Süreci hızlandırmak adına şimdiden bilinçli olarak aksatın ki eşinizi de sürece dahil edebilesiniz.

arkadasim haftanin 6 gunu calisiyorun zaten
ikinizde calisiyorsunuz
hayat müsterek
benim esimde rahatini sever ama ben ev hanimi oldugum halde ev islerinde yardimci olur yemek bile yapar
bulasiklari ben hic ilgilenmem

yapacak baska yolu yok
o zaman calismayin ev hanimi olun
o zaman ne diyor bakalim
nerde kaldi hayat müsterek lafi
o lafa gelince esinin calismasini istiyor her erkek
siz ne zaman dinleniyorsunuz Allah askina
yapmayin
ev hanimiyim evin binbir türlu isi olur
birakin ev islerini diger hersey size bakiyor
bu hizmetcilik usaklik
seviyor diyorsunuz
sevgi neresinde bunun
bu resmen adam kullanma

Babamın en sevdiği laftır hayat müşterektir ama yardım sırası anneme gelince. Yıllar geçip de annem 15 sene sonra iş hayatına geri dönünce hepimiz bir kalakaldık. Ben çalışıyordum o ara, annem çalışıyordu. Babam ve kardeşlerim evi rezil ettiler haliyle. Ben 5 gün annem 6 gün çalışıyordu. Cumartesilerim temizlik, ütü, çamaşır günüydü. Artı eve annemden önce geldiğim için de yemeği de her gün ben yapıyordum. Bir ay geçti böyle. Ben dayanamadım artık bir süre sonra.

İsyan bayrağını çektim. Anneme ve kendime kadar yemek yapıyordum her gün sadece. Kimseye de elletmiyordum. Temizlik mi annemin yatağını topluyordum. Kendi odam zaten temizdir genelde. İki hafta sonra onlara da ilallah geldi. Bir gün bir baktım salon toplanmış, mutfak tertemiz. O gün ben de herkes için yemek yaptım.

Şimdi mi ben yurtdışındayım, zavallı annem hem yemek yapıyor, hem işe gidip çalışıyor hem de temizlik koşturuyor. Bir türlü cazgır olmayı öğrenemedi benim gibi. Çok kızıyorum ama kendi kaşınıyor işte.

Sana tavsiyem dokunma hiçbir şeye. Eşitlik istiyorum de. Sen bir şey yapıyorsan o da yapacak. Yapmıyorsa sen kendine yap ona da verme hiçbir şey. Aklı başına gelir.

bak buna katılıyorum benim kv övüne övüne anlatırdı eşim hiç bişeyi kendi yapmazmış eşime giyisi alışverişi okul işleri ya ne varsa artık hepsine kv koştururmuş. eşimle evlendik ilk zamanlar ne sinir oluyodum baktım olmuyo başkalarının yanında anlattım utandımı ne düzeldi biraz daha. yahu yolda gidiyoruz bi adres sorulacak örneğin bi dükkan görüyorum şuraya sor diyorum zaten demesem bütün semti gezdirir. diyo sen sorsana böyle bi erkek mıdeli denk geldi bana iyi halt etmişsin kaynana. ona muhtaç değilim cadı gibiyimdir bu konularda ama insan bekliyo adam desinki sen bekle burda ben bi sorup geliyim. eve usta gelir b tamirat için örnek geçen pimapenlerin falan menteşeleri değişti adamın başında ben duruyorum adam gitti kalkmış camları test ediyo açıp kapıyo şu olmamı dedi. neymiş niye olmamış arayıp söyleseymişim. resmen kan beynime sıçradı bi tartışma çıkardım ama hatırlamıyorum şimdi. bide bilmiş. arar maaşım yatmışmı bankaya baktınmı der gider bakarım faturaarı yatır der :). yada faturaları yatırdınmı der vet derim. bide güvenmezzz elektiriği yatırdınmı? evet derim. suyu? evet derim. doğalgaz? evet derim sonra diğer dediğin faturalar hangisiki tekrar baştan isimleriyle sayıyosun diye yine asabım bozulur. evde bana harcadığı çeneyi az dışarı harcasa herşey bal kaymak olucak sinir oldum ya durduk yere şimdi gidip kafasına patlatıcam uyurken bişi okadar doldurdum kendimi :))))))))))

hiçbişey yapmayın herseye kosmayın sizin hatanız bu bakalım ozamanda sevebilecek mi sizi...su anlattıgınız seyler de onun sızıpek sevdıgını dusunmuyorum ınsan bıraz olsun yardım ederrr sonucta hayat arkadasısınız

Zor bir durum mutlaka konuşmuşsundur en azından onun işlerini halletmeyi bıraksan.

Eşim bana çok yardımcıydı ( dı diyorum bakın başıma gelene :44:)

Çok titiz olduğu içinde beni geriyordu, yakın bir arkadaşımın dolduruşuna geldim. (titizliği ile alakalı)

Birgün eşim banyoyu temizlerken -ki yardımcımız var, ama titiz işte anlatamıyorsun -

"Gel otur bi yüzünü görelim kadın gibi iş yapıyorsun" dedim. Demez olaydım hiç birşey söylemedi elindekileri bıraktı, o zamandan beri (yıllardır yani) tabağını bile kaldırmaz. Benimde birşey söylemeye yüzüm yok.

Son düzenleme:
yorumlara çok şaşırdım vallahi. nasıl da bağladınız ev işi yapmayan erkek karısı sevemeyen erkektire. vallahi eşim de babam da öyle her gün şunu bunu yapayım demezler ama eşim beni, babam da annemi çok sever ve saygı gösterirler. o kadar şaşırdım ki hemen sevmiyor deyip geçmişsiniz. pes doğrusu.

X