Bu da benim ipli avizem

Tiryandafila

Çok ŞÜKÜR.
Pro Üye
6 Aralık 2009
6.014
2.324
oturma odama ipli avize yaptım, ilk denememdi fena olmadı.
şimdi de oğlumun odasına mavi yapıyorum, üzerine de yıldızlar ekleyeceğim, onu da paylaşırım inş.

dscn2255zx.jpg

oturma odama ipli avize yaptım, ilk denememdi fena olmadı.
şimdi de oğlumun odasına mavi yapıyorum, üzerine de yıldızlar ekleyeceğim, onu da paylaşırım inş.

dscn2255zx.jpg

güzel olmuş elinize sağlık...ip ne ipi? sakallı iple falanmı yaptınız..sanki dikenli gibi durmuş hoş gözüküyor...
birde mavi yapıcam demişsniz ya onu nasıl maviye boyuyacaksınız??anlatırmısınız..

güzel olmuş elinize sağlık...ip ne ipi? sakallı iple falanmı yaptınız..sanki dikenli gibi durmuş hoş gözüküyor...
birde mavi yapıcam demişsniz ya onu nasıl maviye boyuyacaksınız??anlatırmısınız..

evet ip sakallı ip gibi, hani paspas örüyorlar ya, ya da hırka filan da örülüyor, o iplerden.
bence diğer iplere göre daha hoş duruyor, özellikle akşam ışık yanınca daha şık duruyor.
mavi iplik aldım, hatta şuan kuruyor, rengi değişmiyor zaten, renk için özel birşey yapmadım yani.

evet ip sakallı ip gibi, hani paspas örüyorlar ya, ya da hırka filan da örülüyor, o iplerden.
bence diğer iplere göre daha hoş duruyor, özellikle akşam ışık yanınca daha şık duruyor.
mavi iplik aldım, hatta şuan kuruyor, rengi değişmiyor zaten, renk için özel birşey yapmadım yani.

ama tutkal beyaz değilmi...ipi beyaza kaplıyor..bende denemiştim bi ara pek eğreti oldu diye bozdum :)
şimdi güzel ve özenli yapmak istiyorum ama...
şaşırdım şimdi mavi deyince..

ama tutkal beyaz değilmi...ipi beyaza kaplıyor..bende denemiştim bi ara pek eğreti oldu diye bozdum :)
şimdi güzel ve özenli yapmak istiyorum ama...
şaşırdım şimdi mavi deyince..

yok rengi değişmedi, onu da tamamlayınca eklerim inş.
balon çıkarma aşamasında bayağı bozuluyor, eğrilip büğrülüyor, büğrülmek neyse artık :)
o halini gördüğümde ben de bundan birşey olmaz demiştim.
ama önce elimle düzelttim biraz, sonra eşim içinden tekrar balon şişirince, eski şeklini aldı.
ben sadece üst kısmından biraz kesmiştim, o kısımdan şişirdik balonu.
bu arada evet beyaz tutkal ama kuruyunca rengi kaybolmuyor.
tekrar deneyin isterseniz, başarılar :)

X