Evli bayanlara soruyorum

esetnod32

Guru
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2009
278
29
eşiniz size bağırıp çağırıp kırıp sonrada küsse

eşyalarını toplar çamaşırlarını yıkarmısınız ?

tabiki evet herkesin bir sorumluluğu var ben evim işlerini yaparım eşim de para kazanır evine bakar küssekde aynı darılsakda aynı çünkü bu bir evcilik oyunu değil onu bu şekilde cezalandıramayız cezalandırmanın başka yolları var bence en büyük cezada o yokmuş gibi davranmak

bende yıkarım evimi de toplarım yemeğimizi de yaparım sonrasında çay da içerim yatakta ayırmam ,

sohbeti etmem , yüzümü gülerken göremez tek cezam bu olur hatasını anlayana kadar ,

yüzümü gülerken görmemek onu üzmüyorsa barışmaya yanaşmıyorsa zaten bizden cacık olmaz demektir bana göre

Son düzenleme:

asla oyle bisey yapmam. Öyle bisey yapmak arayi daha cok sogutmak demektir bence. Ben yapmam gereken herseyi yaparim ama bir o kadar da soguk dururum. O ancak bisey sorarsa çok kisa bir cevap verirm gulumsemem bile. Ona dogru bakmam.. Yokmus gibi davranirim. O gelip sirnasir zaten maymunluk yapar. Her defasinda bu sefer hemen barismicam derim kendi kendime ama guldurmeyi basarir illa ki.. Seviyorum keratayi :)

bencede toplamalısınız evınızı ama o yokmuş gıbı davranmak serbest ve de yatak asla ayrılmamalı:KK20:

merhaba. tabiki de her iki taraf içinde bağırmaları kırıp dökmeleri heleki evlilikte eşlerin birbirine küsmeleri doğru bulmuyorum. Ama zaten bizler doğru davranışı biliyor olsaydık, bu tür yanlış hareketleri yapmış olmazdık. Benim fikrim, bir bayan kendisini kesinlikle haklı veya haksız ezdirmemeli, fakat eşin sana saygısızlık yapıyor ve küsüyor ise, normal rutin hayatını sürdürüp, örneğin akşam yemeği ve sofrayı kurup sofra hazır diye eşini masaya çağırdığında onu örnek davranışlarla utandırabilirsin. Ama kesinlikle ve kesinlikle eşinle inatlaşmamalı bir insan. o bunu yapıyor diye hatasını anlaması için aynısını uygularsak, o evlilik sandığımız kurum evlilik yerine bir oyundur ve en ufak deprem de o temel sarsılır. Yani arkadaşım, sen sabırlı olup, normal rutin hayatına devam etmelisin. ortalığı toplamak, yıkama ütü yemek bu tür şeyler çalışmıyor isen senin görevindir. Canım cicim itablarda bulunmazsın, saygı çerçeve içerisinde davranabilirsin. Sonuçta iyi günde kötü günde varız diye söz verdiniz birbirinize. Erkekler maalesef çocuk gibi küserler, fakat küs durursan eğer, bunun sonu yoktur, ister istemez birbirinizden soğuyabilir, iletişiminiz belli bir süre sonra kalmayabilir. Sen eşin eve geldiğinde hoşgeldin de, bırak o sesini çıkarmasın. sana saygısızlık ettiğinin farkına varacaktır, fakat hiç birşey olmamaış gibi eşinde davranmaya başladığında seninle konuşmaya çalıştığında, anlayabilirsin ki eşin de pişman. o dakikalarda birbirinizle iyi olduğunuz vakitte, eşinin göğsüne başını yaslarsın ve öfkesine hakim olma konusunda rica da bulabilirsin.
Tatlı söz yılanı deliğinden çıkarır demişler.

Sakın ama sakın yataklarda ayrılmaması gerekir. Arkanı döner yatarsın böylece öfkeni belli etmiş olursun.
Ben örneğin eşimle tartıştığımda gider yatağıma yatarım, gece geldiğimde eşimde yatağımıza gelmiş. >Ben onu öyle alıştırdım. Tv karşısında şekerlemeleri çok seviyor.
Tartıştığımız akşamları oturma odasında yatıyordu. tatlıya bağladığımız zamanda, onunla oturup konuştum. bir iki kes bunu tekrarladığı oldu, fakat artık çok şükür kendisi yatakları ayırmıyor.
hatta şöyle der büyüklerimiz: yatak odasında herşey unutulur diye. bazen eşim haksız olduğunu kabullendiğinde sessizce gelir arkamdan beni sarar.

Fazla alttan alma, fakat sen yuvanın dişi kuşusun, yuvayıda dişi kuşu yaptığı için, sabırlı ve örnek davranışlarda bulunmalısın. Biraz uzun anlattım ama, inan inatlaşmakla yuvan dağılır.
Eşin ALEV olduğunda sen SU, sen ALEV olduğunda eşin SU olur ise, sizden iyisi yoktur. Allah yardımcın olsun. :)

evliliğimin boyunca kavga etmişte olsak üzerime düşenleri yaptım.küsmedim bile.

ancak 2gündür küsüm konuşmuyorum ve hiç bir şey yapmama kararı aldım.haketti.sonu kötüye mi gider.gitsin.

küssem bile evdekı işlerimizi yapıyorum..onunkileride ütülüyorum.. yıkıyorum...yemeğini yapıyorum...

yatakta ayırmıyorum ,küs uyuyoruz yani..aradan tren geçecek kadar bi mesafemiz oluyor...ama aslaaaa konuşmuyorum aslaa.... ben böyle geçen sene 2 ay geçirdim. beni çok kırmıştı bi konuda.

X