Evli bayanlara soruyorum

esetnod32

Guru
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2009
278
29
eşiniz sürekli sizinle kavga ediyor
size bağırıp çağırıp kırıyor sonrada küsüyor

siz yinede onun eşyalarını toplar çamaşırlarını yıkar ütüsünü yaparmısınız yoksa bu işlerini bırakırmısınız ?

Son düzenleme:
Nasıl yani biraz daha açar mısınız hee şu kadarını söyleyim bağırıp çağırdı ama o işi şimdi yapmazsam sonra yine ben yapacağımdan evet maalesef toplarımda yıkarımda :KK25::KK25:

Eşimle, çok şükür bağrışıp tartışmayız. Ne varki saçma sapan şeylerden küstüğü olur. Ben de inat ederim konuşmam, ama işlerini yaparım genelde. Sadece küslüğümüz onun sabah vardiyasına denk geliyorsa sabah kalkıp kahvaltı hazırlamam :)

her evlilik de olur tartışma.. bunun boyutu önemli, sebebi önemli... aynı durum benim başıma gelse çamaşırlarını elimde vura vura söve söve yıkarım heralde.. hıncımı alırım çamaşırlarından rahatlarım :nazar:

yaparım tabi sonucta o işler yine bana kalacak :KK1:
ama sanırım biraz burnunu sürtebilirim :KK52:

Her evlilikte tartışmalar oluyor maalesef ama bu sürekli olan ve eşimden kaynaklanan bir takım huzursuzluklar (bağırma ,çağırma ,huzur bozma gibi) ise karşıma alır ciddi ciddi konuşurum.Düzelme yoksa değil ütüsü çamaşırı bulaşığı benim açımdan yürümez bile evlilik o da manevi şiddet nitekim.Kimse çile çekmek huzursuz yaşamak için evlenmez.

Her evlilikte tartışmalar oluyor maalesef ama bu sürekli olan ve eşimden kaynaklanan bir takım huzursuzluklar (bağırma ,çağırma ,huzur bozma gibi) ise karşıma alır ciddi ciddi konuşurum.Düzelme yoksa değil ütüsü çamaşırı bulaşığı benim açımdan yürümez bile evlilik o da manevi şiddet nitekim.Kimse çile çekmek huzursuz yaşamak için evlenmez.

ne kadar güzel söylemişsiniz evet herkes mutlu olmak için evlenir

eğer her küstüğümüzde dediğiniz işleri yapmasaydım evime belediye gelirdi çöp ev diye

ne çektik beee:KK1::KK1::KK1:

ben de var bi psikopatlık
aksine daha çok yapıyorum
evin ıcığını cıcığını çıkarıyorum :KK1::KK1:

haa çok küsmüşşem yemek kahvaltı falan hazırlamıyorum

o işler ona kalıyor ,2 gün yemek yapmaktan kurtuluyorum
gerçi salatalık ve domatesler dışında estetik bir sofra kurmuyor ama napalım idare ediyoruz işte :KK37:

ha zorla beni sofraya götürür ağzıma tutar yemezsem :KK9:
ama geçenlerde 2 gün hazırladı baktı 3.günde buna kalacak bıraktı :KK53:
sonra bana kaldı ihale :KK1:

napcaaaaz yapcaaaaz
programlanmış gibiyiz zaten
yapmadan da olmuyorki kısacası........

o sinirle evin her yerini kısa sürede temizliyorum.hele küslük ütü zamanına denk geldiyse yaşadım:)
o gazla sevmediğim ütü işini şipşak
bitiriyorum .sanırım benim için en güzel yanı; hırsımı evden çıkarıyorum mis gibi oluyor:)
bende bazen yapmayim diyorum ama sonra düşünüyorum adam küs olsada işe gidiyor para kazanıyor bize bakıyor
napacannnn yapacan mecburrrrr:)

eskiden yapmıyodum. ne yemek ne ütü nede çamaşırlarını yıkıyodum onunkileri ayırıp kendiminkileri yıkardım yada yıkar ama ütülemezdim. ütü sterse bende çok şey istiyom olmuyo derdim. eve gelir odaya kitledim kendimi off negüzel naz yaparmışım özledim haaa :)). sonra çocuktan sonra hiç farketmedi. yani kavgada etsem çok kırılsamda yemekte yaptım sofrasınıda kurdum bazen onunla yemiyordum ama artık yiyorum.ütüsünüde yaparım maç çantasını bile hazırlarım. eskiden kendi yemek hazırlar beni çağırırdı bende dayanamaz yerdim ve barışırdım.

sanırım o dönem evliliğin tatlı sırnaşık dönemleriydi. çocuk olunca büyüdüm sanırım.

küsme huyumuz pek yoktur ama kavga ettiğimizde ona kırıldığımda da ev işlerini yemeği falan yaparım çocuklarım var mecbur yapılacak:KK31: zaten yapmamak çözüm değil ki sorunları konuşmak ortak bir çözüm yolu bulmak gerek gerçi bazen erkeklerin kafası taş kesiyor basmıyor:KK23: ama yine de sakince konuşup sorunlarını çözmeye çalış canım:KK31:

Eşime sinirlenince veya küsünce canım temizlik yapmak istiyor aksine . . yemek hazırlamak çamaşırlarını ütülemek değil !
camları silerim , dolapları düzenlerim , vitrinlerin tozunu alırım . . :KK14: (normalde camları 2,3 haftada bir silerim . .ama sinirli halimde 3 gün geçmiş olsa bile silesim gelir:KK47:

X