kabiz oldum

evet canım çok kullanılmıyor sadece geçici çözüm için ara sıra kullanmak lazım.
sürekli kullanıldığında zaten faydası olmuyor,vücut haplara yada şuruplara karşı bağışıklık kazandığından
tepki vermez oluyor.
sürekli oluyorsa beslenmene çok dikkat etmelisin.
kepekli,lifli şeylerden ye,sabahları aç karnına kayısı ve ılık su iç
görümcemde sürekli kabız oluyordu,bi tane bitki çayı vardı onun sayesinde rahatlıyordu.
ama çayın adını unuttum,istersen sorarım.

Tatlim sorarsan sevinirim bende yeni aldim kayisi bitkisel ilaç içinde sinameki felan var sornca yazarsan tekrar teşekkürler

benim de uzun sürdü ama geçti. her gün kuru kayısı veya kuru incir yiyin. dereotu yiyin. bol su için . hareket edin. başlarda etkisi yok gibi duruyor ama sonra geçiyor. çok zor bılıyorum,gecmış olsun.

29 mayıs 2013teki yazımda geçti demişim ama ondan sonra da kaç ay çektim, yeni geçti gibi, yediklerime dikkat ediyorum aylardır, kepekli ekmek yiyorum, mandalinayı beyaz liflerini ayırmadan yiyorum, lifli gıdalar iyi geliyormuş çünkü, akşamdan bir bardak suya birkaç tane kuru kayısı, kuru erik atıyorum, sabahları aç karnına kuru kayısı, kuru eriği yiyip, sonra da suyunu içiyorum. son zamanlarda incir kurusu ve yulaf da yiyorum, çok iyi geldi bana, yulafı büyük marketlerden satın aldım, sabahları süte karıştırarak yiyorum, tadı olmadığından kahvaltılık gevreğin içine karıştırıyorum. bir de yemekleri pul biberli yiyorum,hazmı kolaylaştırıyor acı ama bu sefer acı başka yerden çıkıyor:KK14::KK1:
Bende anal fissür oluştu sanırım, kan geliyor bazen...
ben masabaşı çalışıyorum bir de, hareketsizlik olumsuz etkiliyor.
keten tohumu almayı düşünüyorum bir de. denemediğim şey kalmadı sanırım. kahve kola çok nadir içiyorum. bitki çayı, kefir içiyorum. probiyotik yoğurt yiyorum. yenilene dikkat edilince bayağı rahatlatıyor insanı en azından.
geçmiş olsun. siz de yeni bir şey öğrenirseniz burada paylaşın...

Son düzenleme:
şalgam suyu ve keten tohumu da iyi geliyormuş, 2 gün oldu ben başlayalı. keten tohumunu probiyotik yoğurdun içine bir çay kaşığı katıyorum, fazlası zararlıymış çünkü, şalgam suyunu da günde 1-2 su bardağı içiyorum.

3 aydir böyleyim doktora gittim tuvalete gitmem için ilaç verdi onlarda ishal yapiyodu ilaci biraktm normal yapabiliyodum ama sonradan afedersiniz kakamda sertlik ve atimda zorluk yaşadim. Ilaç içiyorum yaramiyor zeytinyaği içiyorum yapiyorum ama sonra küçük tuvaletim gelse öbürüde gelmis hissi oluyor gidiyorum zorluyorum kendimi çok az yapiyorum devami çikmiyor tüm gün rezil oluyor demin gittim yine ayni rahatsizim şuan çikiş noktasinda dişki var eminim biktm artk nasi geçicek kabizliğim
Mrb bende Yanina dertien muzdaribim malesef , ustelik 7 aylik hamileyim cok zorlamaktan makatta catamaran falan oldu bide basura cevirdi sanirim. Tam emin degilim simdilk agri falan yok ama, afedersiniz oturunca biseyler hissediyorum sanki biseyler cikmis gibi. Napicagimi bilmiyorum.

kızlar kabızlığı yıllardır yaşıyordum bu yüzden kilo bile aldım ve ne denediysem olmadı... vucudun susuz kalmış diyorlar günde yaklaşik 2-3 litre su rahat içiyordum. kahve çay çok tüketme diyorlar bir ara evet çok tüketiyordum azalttım hatta haftalarca içmediğim oldu gene olmadı. yoğurtlar, lifler, sadece sıvı gıdalar vs vs. sinameki gibi çayları denedim artık sancı yapmaya başlamıştı herkes sen hamile kalınca yandın diyodu. hamileyim ve 4 aylıkken öyle birşey yaşadım ki hayatım boyunca kabız olmamışım dedim :KK70: wcde kala kaldım. (çok afedersiniz) ne dişarı çıkıyor ne içeri giriyor. hamile olduğum içinde fazla ıkınamıyordum sancıda cabası öyleki wcden eşimi aradım (salonda oturuyordu) ve resmen yalvardım eczaneden lavman aldı geldi (tüp biçiminde olanlar varya) uyguladıktan 2 dakka sonra cığlıklar eşliğinde rahatladım. ve o son oldu bir daha da yaşamadım çok şükür. eğer benim gibi olursanız mutlaka alın derim mükemmel birşey en azından ayda bir yapılabilinir. tabi zararı varmıdır yokmudur bilemem :KK70::KK70::KK70: herkese geçmiş olsun ve Allah yardımcınız olsun

Keten tohumu kullanın lütfwn. Ben öyle çözdüm. Cok şükür birdahada kabız falan olmadım.. 10 sene sonra keten tohumuyla çözdüm bu işi.. Her gece yatarken taze çekilmiş toz halinde keten tohumu , dolu dolu 2 tatlı kaşıgı , kayısı suyuna karıştırıp için . Sabahdışkılamanızı sağlıcak bu . 2 güne etkisini görürsünüz. 1 ay devam edin. Keten tohumunu buzdolabında kavanozda saklayın buarada. Keten tohumu bagırsak kanserinide önlüyor bu arada :KK66: faydası cok...

Kizlar sinameki kullandigini yazan arkadasim olmus. Sinamekiyi kullanmayin uzun vadede kotu etkileri oluyor. Bagirsaklari tembellestiriyor.

1 bardak su ve iki kuru incir alin kuru inciri yavas yavas yerken her lokmadan sonra 1 yudum da su icin bende etkisini gosteriyor.

Bir de ilac ismi yasak sanirim. Uygun fiyatli bitkisel bir ilac var o da iyi geliyor. Bitkisel oldugundan ben guveniyorum. Ama yine de surekli kullanmamakta ve bagirsaklari buna alistirmamakta fayda var.

X