Bebeklerimiz hangi hafta kaç kilo & cm annişler kaç kilo aldı hamilelik nasıl gidiyor

Mehlul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2012
117
1
Evet anneler kaçınçı haftadayız bebeklerimiz nasıllar onların kilosuna göre biz ne durumdayız bakalım kilo dağılımlarımız bebeğimizin gelişimi nasıl??

Haklısın meraktan kendimi pas geçmişim :)) biz oğluşumla 35inci haftamıza girdik oda bende biraz miniğiz sanırım oğlum dün itibariyle 2070 gr 43 cm bense suan 52 kiloyum 163 cmde boyum 46 ile başladık yavaş yavaş büyüyoruz bu kilolarıda son 2 3 ayda aldım hamilelik son 3 aya kadar farkında bile olmadığım bi durumdu özellikle 8inci ayımızda sıkıntılar nüksetmeye başladı şişkinlik uykusuzluk ve başbelası kaşıntı :KK43: konuya özetle durum bizde böyle ya sizler :KK66:

Haklısın meraktan kendimi pas geçmişim :)) biz oğluşumla 35inci haftamıza girdik oda bende biraz miniğiz sanırım oğlum dün itibariyle 2070 gr 43 cm bense suan 52 kiloyum 163 cmde boyum 46 ile başladık yavaş yavaş büyüyoruz bu kilolarıda son 2 3 ayda aldım hamilelik son 3 aya kadar farkında bile olmadığım bi durumdu özellikle 8inci ayımızda sıkıntılar nüksetmeye başladı şişkinlik uykusuzluk ve başbelası kaşıntı :KK43: konuya özetle durum bizde böyle ya sizler :KK66:

Ağlamak istiyorum 52 kg mii :)
65 ile hamile kaldım , 71 deyim :)
Bebeğim en son 30 cm , 460 gr dı.
Biz 27 haftadayız.
İlk kızım da 26 kg aldım bunda almayacağım :)

hımmm bende 31. haftadayım bebeğim 1900 gr olmuş bende 17 kg aldım :KK70:

ben 23. haftadayım 4 kg aldım ama 2 kilosunu son bir hafta içinde aldım beni endeşilendiriyo bir haftada 2 kg

Masaallah kizlar..rabbim sagliklica bebislerimizi kucagimiza almayi nasip etsin.
Ben suan 22+1 haftadayim ve oglusum iki gün önce 435gr di boyuda 26 cm ama benim kilomu hic sormayincok utaniyorum asiri kilo aldim kizlar tam m13 kilo aldim simdiye kadar.rabbim sonumu hayir etsin.

ne güzel bebeğinin kilosu gayet yerinde sağlıklı olsunda bebeklerımız ben bu kilolar nasıl alınıo hala anlamıs değilim eskiye oranla çokmu yıyoruz ben pek almadım gerçide 2 kilo bebeğime gitse geri kalan kilolar nereye gidio hamilelik halıyle iştah patlamasımı yaşıyo insan doktorum dogum sonrası 8 kilo gidecek zaten dedi sanırım rahimdeki su vs ve 3500 bebek olunca 8 kilo kadar kaybediliyo son ayında ne kadar kilo aldın?

Son ayda 6 kilo aldım. Müthiş ödemim var. Aynı zamanda boğazımdan da hiç kısmadım. Hem abur cubur yedim, hem de bebek için besleyici şeyler yedim. Zaten boğazıma düşkündüm. Hamileyim diye iyice rahatlama geldi, yedikçe yedim. Çikolata ve tatlılar çok kilo aldırıyor. Hamileliği baştan yaşasam sanırım yaptığım birçok şeyi yapmam.

42 kilo ile hamile kaldım :) 3,5 haftalık hamileyim ve bakalım ne kadar kilo alacağım :)) Allah hepimize hayırlı ddoğumlar sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin. Amin.

Son ayda 6 kilo aldım. Müthiş ödemim var. Aynı zamanda boğazımdan da hiç kısmadım. Hem abur cubur yedim, hem de bebek için besleyici şeyler yedim. Zaten boğazıma düşkündüm. Hamileyim diye iyice rahatlama geldi, yedikçe yedim. Çikolata ve tatlılar çok kilo aldırıyor. Hamileliği baştan yaşasam sanırım yaptığım birçok şeyi yapmam.

evet bu son ayda bende çok bunaldım ellerim ayaklarım hep şiş canım yemek istemiyor ya çikolata ya seriinseriin bişeyler bebeğimi bu ay beslemeliyim küçük kaldı yawruşum başta daha özen gösteriyordum ama nedense son zamanlarda dikkatetmez oldum son 40 gün kendime bi beslenme programı yapsam hiç fena olmıcak özellikle boyu konusunda endişelendim bu haftada 43 cm az sanki başka yorumlara bakıorum kiloda fazla boyuda :KK43: bebeği ne yersem beslerim?? oğluşum bir ayda tosuncuk olur :)

evet bu son ayda bende çok bunaldım ellerim ayaklarım hep şiş canım yemek istemiyor ya çikolata ya seriinseriin bişeyler bebeğimi bu ay beslemeliyim küçük kaldı yawruşum başta daha özen gösteriyordum ama nedense son zamanlarda dikkatetmez oldum son 40 gün kendime bi beslenme programı yapsam hiç fena olmıcak özellikle boyu konusunda endişelendim bu haftada 43 cm az sanki başka yorumlara bakıorum kiloda fazla boyuda :KK43: bebeği ne yersem beslerim?? oğluşum bir ayda tosuncuk olur :)

Muz bebeğe kilo aldırıyormuş. Ben her gün muz yiyorum süt içiyorum. Bir de hurma yemeye başladım. Son haftalarda daha hızlı kilo alıyorlar merak etme. Tosun gibi oğlum nasıl doğuracağım bilmiyorum :KK49:

Şu an yaklaşık 49 kiloyum ve daha 6 haftalık hamileyim. Çok kilo almamayı umuyorum ama bu konuda bir de 8 ay sonra yorum yapmam lazım tabi :))

14+4 haftalık hamileyim , ilk zamanlar çok fazla mide ekşimem vardı hiç bir şey yiyemedim desem yeridir. Bu zamana kadar 1 kilo aldım zaten kilolu bir hamilelik başlangıcım olmuştu iyi bir şey sanırım az kilo almak ama canım hiç bir şey istemiyor doktorum proteini çok tüket dedi ayaklarım şimdiden şişmeye başladı çünkü :KK43: İştahım hiç yok normalde yemek yemeyi çok seven biriyimdir ne oldu bilmiyorum , bebeğim için hiç beslenemiyormuş gibi hissediyorum çok kötü bir his ne yapsam bilmiyorum :'(

kızlar ben 23+x haftamdayım 72,5 la başladım şu an 76 yım ama şu bi iki haftada aldım bi kiloyu.noluyo anlamadım.halbuki çok dikkat ediyorum ama yine de hızla almaya başladım..
benim dr da kilo da çok hassas zaten kilolu başladığım için kızıyo alınca...
herkesin ne kadar farklı di mi...
bu muz işini tuttum kabız yapıyo diye pek yemiyodum hergün yarım yiyim bari..

of kızlar. dikkat ettiğim halde dünle bugün arasında 600 gram fark var. bu kadar alır mı bir günde bebek? almaz herhalde..:KK43:

of kızlar. dikkat ettiğim halde dünle bugün arasında 600 gram fark var. bu kadar alır mı bir günde bebek? almaz herhalde..:KK43:

Ablalarımın söylediğine göre 5.aydan sonra ne kadar dikkat edersen et bünyeyle ilgili olsa da çok kilo alınıyormuş :) Bakalım ben kaç kilo alacağım :p

elimin altında olan hamilelik kitabına göre 32-33 haftadan sonra "haftada" ortalama 400-500gr alman beklenirmiş bunun yarısı bebeğe yarısı da anneye gidermiş. ama her anne ve her hamilelik tabiki farklı

Muz bebeğe kilo aldırıyormuş. Ben her gün muz yiyorum süt içiyorum. Bir de hurma yemeye başladım. Son haftalarda daha hızlı kilo alıyorlar merak etme. Tosun gibi oğlum nasıl doğuracağım bilmiyorum :KK49:

ay bende muz yiyemem pek bağırsaklarımın fonksiyonu duruyo :)) sütü yoğurdu peyniri eksik etmiyorum meyvemizide yiyoruz umarım paşam büüyür şu son ayımda sadece onun için yiyorum büyüsün yawruşum Allah yardımcın olsun sıkıntısız olur inş doğumun

X