Kan pıhtılaşması yüzünden bebeğini kaybedenlerin sohbet ve dua paylaşımı

canım pıhtıcanım güzel haberi aldık senden de şükür rabbime.duam isteyen herkese yaşatsın sağlıkla sonuna kadar inşallah.amin. salavat-ı tefriciyeden 61 adet daha okudum devam edeceğim kısmetse. Allahım kabul etsin.tüm dualarımda varsınız hepiniz.hoşçakalın

evet canım ton balığı oluyor. günde 1 köfte kadar et hakkın var. bunu istediğinde kullan, balık, tavuk, kırmız et. tolga hoca bana mesela birkaç gün et yemedin diyelim bir gün daha büyük bir et yiyebilirsin demişti. ama ben gene de pek yapmıyorum öyle. tam buğday ekmeği de kullanıyım ben o halde. içim dışım çavdar oldu benim:-) çikolata yasak aslında, ama az da olsa ben de yiyorum. dayanamam ona çünkü.hurma olur canım. bir sakıncası yok. ben yaban mersini ve kuru üzüm bulunduruyorum çekmecemde, tatlı krizimde bunlardan yiyorum. acayip iyi oluyor.hazır meyve suyu, limonata demişsin, bilmiyorum fikrim yok ama hazır gıdalarıdan uzak durmal lazım. kahve kesinlikle yasak ama.kahvaltılık gevrek demişsin o da katkı maddeli olduğu için bence uzak dur. şenayın listesinde soya yasak. tüm hazır gıdalarda soya olduğu için uzak durmak lazım.abartmadan ye bence. ciddiye aldım diyeti demişsin al canım. bir iki ay sıkı yap, sonra hafifletirsin zaten. kuruyemiş de yasak biliyorsun değil mi? yağlı tohumlu yiyecekler. süt ürünlerini light kullan bir süre.

kızlar siz yine doktorunuza sorun ama ben bir yerde sanki hurma doğumu kolaylaştırıyor o yüzden hamilelerde tehlikeli gibi bir şey okumuştum.içimde kalmasın diye yazmak istedim.araştırın isterseniz.

emine hayırlı olsun hamileliğin, bundan sonra hep güzel haberler almak nasip olsun inşallah. darısı kalp atışlarına, sağlıkla dünyaya getirmeye ve büyütmeye inşallah
30 salat-ı tefriciye okudum ekler misin

hamile değilim cnm.3ay önce kürtaj oldum.3ay dolunca düşüncem diyodum ama acım hala taze.bide orucumu rahat kafayla tutmak istiyorum.3.kürtajım geçen senenin ramazanına denk geldi.bayramım zehir oldu.geç olsun ama güç olmasın.şuan gittiğim doktor çapanın profösörü.bide rahim duvarım ince çıktı.daha önce gittiğim doktorlar hiç bahsetmemişti.demek kürtaj ola ola oram inceldi.tedaviyle hamile kalmam lazım.oyüzden bayramdan sonra doktora gitmek istiyorum.
kurtajdan sonra benim dr da cok incelmis demisti.zor hamile kalabilirsin demisti.ama bahsedilen incelme seninkiyle ayni seydw mi bilmiyirum.ama kurtajla alakali olduguna gore aynidir.bence takilma sen ina cunku bu beni etkilemedi.zamanla toparlaniyo icerisi ve hamile kalabiliyorsun.
böyle birşeye bakıldığını ilk defa duydum.hamile değilim ama gittiğim doktorun bu testi yaptığnı hiç sanmıyorum.hiç bahsetmedi çünkü.o testin adı mutadyonmu doktoruma sorcam çünkü.o yüzden sordum.
canim ben orda mutasyon kelimesini yanlis yazmisim.ama tedtin adini soruyorsan.aptt,inr,protrombin zamani.danirim bunlarin hepsi kanin.pihtilasma zamanini gosteriyor.oncekibde hepdine bakilmidti bana ama simdi sadece aptt ye bakildi.buna hamilelikte ve bir sure igne kullandiktan sonra bakiliyor anladigim kadariyla ki ignenin etkisi bunla anlasiliyor.
kızlar siz yine doktorunuza sorun ama ben bir yerde sanki hurma doğumu kolaylaştırıyor o yüzden hamilelerde tehlikeli gibi bir şey okumuştum.içimde kalmasın diye yazmak istedim.araştırın isterseniz.

aslina bakarsan yedigimiz herseyi abartmadan yemeliyiz.hurma da olculu yenmeli bence.maydanoz ve naneyi de dusuk yapiyor diye duymustum.digru olmayabilir ama yine de dikkat etmek lazim.hurma icin dedigin dogru olabilir.okudugum bir kitapta bir kadin istemeden hamile kaliyor ve dusuk yapmak icin tabak tabak hurma yiyordu ama neticede bebek dusmuyirdu da:KK1:
gene de dikkat etmek lazim tabi.ne olur ne olmaz.

kesecigi gordum:KK66:3 hafta raporluyum.haftaya kontrole cagirdi.kalp atimina.onlem amacli rapor verdi.hep kanamam oluyoya.olmadan verdi yani.yemek ve tuvalet disinda kalkma dedi.progestana da onlem olsun diye basladimproluton depot igne dw oldum.haftaya tekrar olcam.darisi en kisa zamanda senaya.adliya.vildana.selviye.suan aklima gelmeyen herkese.haa bir de seraba.....

eminecim cnm çok şükür rabbim hayırlısıyla sağlıkla inşallah kalp atımınıda duyurmayı nasip eder ve sağlıkla kucağına almayıda nasip eder bol bol dinlen cnm ilk zamanlar çok önemli bebişin tutunması için progestana başlamanda iyi olmuş bende öğrenir öğrenmez başlatmıştı doktorum sakın iş felan yapayım deme toz bile alma bırak bebişler sağlıklı olsunda inşallah her şey yerini bulur zaten cnm bu arada senin dualarınıda okudum tatlım allah kabul etsin inşallah.

eminecim cnm çok şükür rabbim hayırlısıyla sağlıkla inşallah kalp atımınıda duyurmayı nasip eder ve sağlıkla kucağına almayıda nasip eder bol bol dinlen cnm ilk zamanlar çok önemli bebişin tutunması için progestana başlamanda iyi olmuş bende öğrenir öğrenmez başlatmıştı doktorum sakın iş felan yapayım deme toz bile alma bırak bebişler sağlıklı olsunda inşallah her şey yerini bulur zaten cnm bu arada senin dualarınıda okudum tatlım allah kabul etsin inşallah.

aaa canim bana da mi dua ettin canim.allah razi olsun.allah kabul etsin.rabbim senin bebegini de korusun hayirli saglikli kilsin ve hayisiyla nadip etsin indallah canim.cok sagol.ne guzel yaa birbirimizi en iyi biz anliyoruz ve dua ediyorux birbirimize.daha anneler bile bilmiyor durumumu.is arkadaslarim da.ama raporumu gorunce herkes anliucak durumu.

Duamıza katılmak isteyen arkadaşlar gerçek isimleriyle, kaç adet okuduklarını yazabilirler

1-Bu salavatı okumadan önce 21 kere “Estağfirullahel aziyme ve etübileyh” diyerek günahların affı istenir.
2-Hangi dilek için okunuyorsa niyet edilir. (aşağıdaki duamız okunur).
3-Euzu besmele çekildikten sonra Salavat-ı Tefriciye okumaya başlanır.

DUAMIZ
Yerleri ve gökleri yaratan Rabbim, senin her şeye gücün yeter sen diledikten istedikten sonra her şey ama her şey olur. Ya hayyu ya kayyum, ya zel celali vel ikram kapına geldim, senden diliyor ve dileniyorum, hakkımızda hayırlısıysa, sağlıklı ve hayırlı evlatlarla sağ salim doğum yaparak anne olabilmemizi, eşlerimizi baba yapabilmemizi, evlerimizin evlatlarımızla şenlenebilmesini ve evlatlarımızın ana baba sözü dinleyenlerden ve senden korkanlardan olmasını Peygamber efendimiz HZ:MUHAMMED MUSTAFA(S:A:V)hürmetine, ............................................(okuyanların isimleri) ve isteyen herkese nasip etmeni senden diliyor ve dileniyorum. İnşallah nasip edersin Ya Rabbim AMMMMİİİNNNNNN

SALAVAT-I TEFRİCİYE
Allâhümme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ seyyidinâ Muhammedinillezi tenhallü bihil’ükadü, ve tenfericü bihil’kürabü, ve tükdâ bihil’havâicü, ve tünâlü bihir’regâibü, ve hüsnül’havâtimi, ve yüsteskal’ğamâmü bivechihil’ kerimi, ve alâ âlihi ve sahbihî fi külli lemhatin ve nefesin biaded-i külli mâ’lûmin lek.
"Allâh’ım, kendisi hürmetine düğümler çözülen, gamlar-kederler açılan, ihtiyaçlar giderilen, isteklere, hüsn-ü hâtimelere güzel âkibetlere nâil olunan, kerem (cömertlik) sahibi yüzü-suyu hürmetine bulutların sulandığı, Efendimiz Muhammed Mustafa (s.a.v.)’e ve onun âl ve ashâbına; her bakış ve her nefeste ve zâtinca mâlum olanların sayısınca, kâmil bir rahmet ve tam bir selâmet ihsan eyle."
NICK
GERÇEK İSİM
4444
elif5507 -
Elif:
20
*01as-
Aslı:
30
*senay079-
Şenay:
308
*slvy1987-
Selvi:
200
sevinc007-
Sevinç:
eoe-
Emine:
410
serap06_06-
Serap:
470
rengarenk00 -
Serpil:
75
*nazka86 -
Nazife:
50
umud40-
Vildan:
200
hildan -
Hilal:
50
muco509-
Emel:
50
Eylül06-
Berna:
25
Slmeng-
selma :
100
*AzraNur68-
Gül:
40
06 kelebek-
Neşe:
100
*Şenayın arkadaşı-
Gülin:
31
Mayd-
Aycan:
80
Atis-
Senem:
162
330ml-
Sultan:
Adalet1990-
Tuğçe:
Gül_neva-
İrem:
50
Lolo-
Nihal:
Cbdefne-
Canan:
55
Ayşe_23
Ayşe:
100
aslibarlikli
aslı
182
TOPLAM
2788
DUAYA BAŞLAMA
TARİHİ:
31.05.2013
DUALAMA
TARİHİ:
13.06.2013
zikirler ve dualar abdestsiz okunabilir. Eğer bir murat için okunacaksa dua ve zikirleri abdestli okumaya çalışılmalıdır denir. Ama hayızlı kadın Besmele, selavat-ı şerif, kelime-i tevhid, istigfar dualarını okur ve tesbih çekebilir. Sorun yoktur denir. Dua niyetiyle okunarak Rabbena, Fatiha, Rabbenagfirli gibi dualarda ezberden okunabilir.

Arkadaslar selamm burayıda takp edicem artık ... Rabbimm herkese hayırlı hamilelikler nasip etsin ... Gebelik haberi alanlarında degerleri artsın aglıkla ilerlesin insallahhh :)))) :nazar::nazar::nazar:

Ben salatı tefriciyeyi ogrendim ve manasını arastırdıktan sonra gnulden inanarakk anneme kuzenime ablama anlattım ve basladık nasıl bitti anlamadım ilk baslarda kitaptan bakarak okuyordummm sonra agız alısında en darda sıkıntılı oldugum zamanlardada okumaya basladımm .... COKKK SUKURLERR OLSUN RABBIM SANA DUA KABUL OLDU ... Zaten 4 aydır denıyorduk ... Guya reglım gelır gelmezz asılama ıcın randevu alacaktım dun ??? Bende strestenn regl uzadı sanıyordum aklıma bıle gelmedı tutmus olacagı ve kendılıgındenn :)))

Hatta gecen sene 2012 nisan ayında 87 kilodan suan 74 e indimm bunun gazıylaaa hatta esime dedim bu ay bos gecelim ben birwz daha vereyim 70 olayım diyodumm duzenlı beslenmeyı dıkkat etmeyı ogrendımm... Ama baska bı guzellık nasıp oldu maksatım ne kadar zayıflarsam gebelıkte alcagım kıloya dıkkat ederım dıye ... Aranızda diyet ıygulayan varmı ??? Gebelik icin benim gib kiloada olup dikkatli az kilo almak isteyenler neler yapabiliriz diye sorcaktım??? Sporda yapıyordum simdi nasıl olcak nelere dikkat etmem lazım bilmiyorum kadındogumcunun yanısıraa diyetisyende grekir mi ??:KK16:

Arkadaslar selamm burayıda takp edicem artık ... Rabbimm herkese hayırlı hamilelikler nasip etsin ... Gebelik haberi alanlarında degerleri artsın aglıkla ilerlesin insallahhh :)))) :nazar::nazar::nazar:

Ben salatı tefriciyeyi ogrendim ve manasını arastırdıktan sonra gnulden inanarakk anneme kuzenime ablama anlattım ve basladık nasıl bitti anlamadım ilk baslarda kitaptan bakarak okuyordummm sonra agız alısında en darda sıkıntılı oldugum zamanlardada okumaya basladımm .... COKKK SUKURLERR OLSUN RABBIM SANA DUA KABUL OLDU ... Zaten 4 aydır denıyorduk ... Guya reglım gelır gelmezz asılama ıcın randevu alacaktım dun ??? Bende strestenn regl uzadı sanıyordum aklıma bıle gelmedı tutmus olacagı ve kendılıgındenn :)))

Hatta gecen sene 2012 nisan ayında 87 kilodan suan 74 e indimm bunun gazıylaaa hatta esime dedim bu ay bos gecelim ben birwz daha vereyim 70 olayım diyodumm duzenlı beslenmeyı dıkkat etmeyı ogrendımm... Ama baska bı guzellık nasıp oldu maksatım ne kadar zayıflarsam gebelıkte alcagım kıloya dıkkat ederım dıye ... Aranızda diyet ıygulayan varmı ??? Gebelik icin benim gib kiloada olup dikkatli az kilo almak isteyenler neler yapabiliriz diye sorcaktım??? Sporda yapıyordum simdi nasıl olcak nelere dikkat etmem lazım bilmiyorum kadındogumcunun yanısıraa diyetisyende grekir mi ??:KK16:

hosgeldin:)ben de diyet yapoyorum.ama zayiflamak icin degil.metionin diyeti.pihtilasmayla ilgili yani.diger diyet ve spor konusunda bilgim.yok.gebeligin hayirli olsun.

hosgeldin:)ben de diyet yapoyorum.ama zayiflamak icin degil.metionin diyeti.pihtilasmayla ilgili yani.diger diyet ve spor konusunda bilgim.yok.gebeligin hayirli olsun.

Aminnn canım seninde hayırlı olsun... Ben pkolu oldugum ıcın cok zor kılo verdım belkıde zayıfladıgım ıcın hamılleıgın kolaylastıı o dıyetı doktorun uygun gordu demek pekı ben uygulasam mesela.. Cnku pıhtılasma ıgnelerını kullanıyorum belkı onunda faydası olurrr???benımde yaptıgım cok bısey yok sadece canana karatayın kıtaplarını okudum uyguladım 12 kılo verdım ... Oylede sabıt kılomm ... Hanı ılk uc ay nasıl dıkkat edersemm yaglılar kızartmalar ekmek felan az kılo alırım dengelı kılo almak maksat :))) ben bı arastırayım neler var bu dıyette... :KK56:

gunaydın kızlar.ıyı haftalar olsun hepımıze.cumartesı gunu ne yedıysem dokundu cıkardım hep.doktora gıttık bebısımız ıyıydı cok sukur.teyzelerıme selam soyle dedı.ama benım ıcın zor bır gundu

hamile değilim cnm.3ay önce kürtaj oldum.3ay dolunca düşüncem diyodum ama acım hala taze.bide orucumu rahat kafayla tutmak istiyorum.3.kürtajım geçen senenin ramazanına denk geldi.bayramım zehir oldu.geç olsun ama güç olmasın.şuan gittiğim doktor çapanın profösörü.bide rahim duvarım ince çıktı.daha önce gittiğim doktorlar hiç bahsetmemişti.demek kürtaj ola ola oram inceldi.tedaviyle hamile kalmam lazım.oyüzden bayramdan sonra doktora gitmek istiyorum.

Bnde capanin profesorune gdyrm cnm ozelden yazr misin bana ?

gunaydın kızlar.ıyı haftalar olsun hepımıze.cumartesı gunu ne yedıysem dokundu cıkardım hep.doktora gıttık bebısımız ıyıydı cok sukur.teyzelerıme selam soyle dedı.ama benım ıcın zor bır gundu
böyle zamanlarda hassas olunduğu için başkalarına dokunmayan gıdalar bize dokunabiliyor. dikkat et canım. geçmiş olsun.
benım de sag tarafta agrılrım oluyor canım.bazen yururken bazen de yatarken.bu gece saga donuk yatarken resmen canımın acıdııgnı hıssettım.
canım sol tarafına yat. biliyorsundur gerçi ama. kan akışı için sola yatmak lazımmış.dr una sor istersen neymiş bu sağdaki ağrın?Allah korusun, fıtık mıtık oluyorya...inşallah kötü bir şey yoktur da önlem için en kötüyü akla getirmek lazımya her zaman. geçmiş olsun canım.​

Aminnn canım seninde hayırlı olsun... Ben pkolu oldugum ıcın cok zor kılo verdım belkıde zayıfladıgım ıcın hamılleıgın kolaylastıı o dıyetı doktorun uygun gordu demek pekı ben uygulasam mesela.. Cnku pıhtılasma ıgnelerını kullanıyorum belkı onunda faydası olurrr???benımde yaptıgım cok bısey yok sadece canana karatayın kıtaplarını okudum uyguladım 12 kılo verdım ... Oylede sabıt kılomm ... Hanı ılk uc ay nasıl dıkkat edersemm yaglılar kızartmalar ekmek felan az kılo alırım dengelı kılo almak maksat :))) ben bı arastırayım neler var bu dıyette... :KK56:
canım metionin diyeti yaparmısın bilmem ama şu var ki hamileyim diye abartmamak gerekiyor. malum bizler normal insanlar gibi değiliz ve pıhtılaşması olanlarda vücut bazı enzimleri kullanmak üzere dönüştüremiyor ve bu da pıhtılaşmaya sebep oluyor. o yüzden gün içerisinde dengeli beslenmek önemli. et, proteini sınırlı tüketmeli. hiçbirşeyi abartmamak gerekiyor.

canım sen de bir dahaki sefere buradaki teyzelerinden selam söylersin bebişine. zehramız kurtuldu. sıra hilal de, elifte ve sende. hayırlarla sağlıkla kurtulun inş.

canım sen de bir dahaki sefere buradaki teyzelerinden selam söylersin bebişine. zehramız kurtuldu. sıra hilal de, elifte ve sende. hayırlarla sağlıkla kurtulun inş.

ınsallah senayım hayırlısıyla saglıkla kucagımıza alalım.rabbım sana da en kısa zamanda nasıp etsın.

böyle zamanlarda hassas olunduğu için başkalarına dokunmayan gıdalar bize dokunabiliyor. dikkat et canım. geçmiş olsun.

canım sol tarafına yat. biliyorsundur gerçi ama. kan akışı için sola yatmak lazımmış.dr una sor istersen neymiş bu sağdaki ağrın?Allah korusun, fıtık mıtık oluyorya...inşallah kötü bir şey yoktur da önlem için en kötüyü akla getirmek lazımya her zaman. geçmiş olsun canım.​

emıne sorma canım benım hassas bır mıdem var zaten.her zaman sola yatılmıyor kı canım.cok takıntılı olmak ıstemıyorum.saga sola donuyorum yoksa hıc uyuyamam kı

X