Kan pıhtılaşması yüzünden bebeğini kaybedenlerin sohbet ve dua paylaşımı

Geçmiş olsun canım. Yapışıklık için rahim filmi çekiliyor aslında. Film çakilirken yapışıklıklar açılıyor. Onu sordunmu belki laparoskopiye gerek kalmaz.

Oh hoşgeldin. Bu ramazan sana uğur getirsin inşallah. Moralini ve inancını yüksek tut canım. Beslenmene de dikkat et:)) Ben inanıyorum hayırlısıyla güzel haberler alacaz yakında. Eşine de selamımızı söyle fazla nazlanmasın:))

Geçmiş olsun Elif. Geçmedimi hala öksürüğün. Bende geçen hafta hastaydım doktor hemen antibiyotik iç dedi ama ben içmedim biraz kendim tedavi etmeye çalıştım çok şükür geçti. Ben sıcak süt, pekmez, karabiber, toz zencefil zerdeçal ve tarçını karıştırıp içtim boğazım yandıkça. Bol kivi ve portakal suyu içtim ılık. Sende dene süt iyi geliyor. Bi de eşim bir kaşık balı bol karabiber ve yarım limon suyu ile karıştırdı ve onu içtim. Biraz boğazını yakabilir ama öksürüğe iyi geliyor. Doğal yollarla geçirmeye çalış istersen. Çok geçmiş olsun.

Ins. Canım Sağol. Bakalım ne olacak. Bu ay deneyecegim inş. Bi aksilik olmazsa. Rabbim tez zamanda sana da bana da nasip etsin inş. Ben de güzel haberler vermeyi çok istiyorum. Duaları mızı sığındı cnm.

Geçmiş olsun canım. Yapışıklık için rahim filmi çekiliyor aslında. Film çakilirken yapışıklıklar açılıyor. Onu sordunmu belki laparoskopiye gerek kalmaz.

Oh hoşgeldin. Bu ramazan sana uğur getirsin inşallah. Moralini ve inancını yüksek tut canım. Beslenmene de dikkat et:)) Ben inanıyorum hayırlısıyla güzel haberler alacaz yakında. Eşine de selamımızı söyle fazla nazlanmasın:))

Geçmiş olsun Elif. Geçmedimi hala öksürüğün. Bende geçen hafta hastaydım doktor hemen antibiyotik iç dedi ama ben içmedim biraz kendim tedavi etmeye çalıştım çok şükür geçti. Ben sıcak süt, pekmez, karabiber, toz zencefil zerdeçal ve tarçını karıştırıp içtim boğazım yandıkça. Bol kivi ve portakal suyu içtim ılık. Sende dene süt iyi geliyor. Bi de eşim bir kaşık balı bol karabiber ve yarım limon suyu ile karıştırdı ve onu içtim. Biraz boğazını yakabilir ama öksürüğe iyi geliyor. Doğal yollarla geçirmeye çalış istersen. Çok geçmiş olsun.

tşk canım zaten filmde anlaşıldı yapışıklı k olduğu demkki bi faydası olmamış

Şenaycım ben 70 tane okuyabildim sürekli yatiyorum o yüzden fazla okuyamiyorum kusura bakmayın..ALLAH kabul etsin dualarımızı..benide dualarınızdan eksik etmeyin lütfen şu sıralar çok ihtiyacım var.

selam arkadaşlar görümcemin oğlu iftara geliyor sık sık.laptopundan yararlanıyorum.yarın göğüs hastalıkları hastanesine gitcem.çok şeyler yaptım ama olmadı.kestane balına limon sıkıp içtim.nane yağı alıp boynuma göğsüme şaşaklarıma sürdüm.sıcak süt içiyorum.sarımsakla kestane balını karıştırdım.soğanı oyup karışımı içine koydum.sızanı bir gün boyunca yudum yudum içtim.hırıltıya iyi geliyomuş.kara tuppu çok aradık bulamadık.öksürüğe oda iyi geliyomuş.zencefille bal karışımıda iyi biliyorumda zencefil hamilelere zararlı diye kullanmadım.daha 3aylık olmadım.bişi olur diye korkuyorum.bir hafta var 3aylık olamasına.dahiliyeye gittim olmadı.kulak burun boğaza gittim olmadı.hamileyim diye ilaç vermek istemiyolar.hakılılarda.yarında gögüs hastalıklarına gitcem.akciğer filmi çekme şansımda yok.kaynanam birilerinden duymuş hamilelikte öksürüğü olanlar varmış.tamamını yada 5aylığa kadar geçmeyen.inşallah en yakın zamanda geçer.Allahtan geliyor.sabretmem lazım ama en yakın zamanda geçer inşallah.

ben doktorun verdiği antibiyotiği içtim malesef 300mg lıktı.5günlüktü.hiçbir işe yaramadı.maşallah senin geçmiş.benim niye geçmiyo yaw.internette zencefil zerdaçal ve tarçın hamileler için sakıncalı diye okudum oyüzden hiç kullanmadım.daha 3aylığı geçmediğim için.bala limon kattım ama karabiber katmamıştım.onuda katim.evde kara üzüm pekmezi var.hiç yemedim.şekerli şey yiyemiyorum.onada karabiber katıp yiyeyim.portakalla kivide yemedim.hiçbişey yapmadım diye düşünmeye başladım.yarın doktor bana yardım edebilirmi bakalım.

ben doktorun verdiği antibiyotiği içtim malesef 300mg lıktı.5günlüktü.hiçbir işe yaramadı.maşallah senin geçmiş.benim niye geçmiyo yaw.internette zencefil zerdaçal ve tarçın hamileler için sakıncalı diye okudum oyüzden hiç kullanmadım.daha 3aylığı geçmediğim için.bala limon kattım ama karabiber katmamıştım.onuda katim.evde kara üzüm pekmezi var.hiç yemedim.şekerli şey yiyemiyorum.onada karabiber katıp yiyeyim.portakalla kivide yemedim.hiçbişey yapmadım diye düşünmeye başladım.yarın doktor bana yardım edebilirmi bakalım.

cnm çok geçmiş olsun. arkadaşlar birşeyler önermiş ben sadece biran evvel geçmesi için dua edebilirim cnm. inşallah biran evvel iyileşirsin.

Oksuruge hatmi cicegini sutle kaynatip icince de iyi gelir diyorlar denemismiydin?su siralar heryerde var hatmi cicegi.

hatmi çiçeğini bende duydumda korkuyorum bişi olur diye.antibiyotik içtinde çiçektenmi korkuyosun dicen.onuda alim.istiyorumki kendiliğinden geçsin.armut piş ağzıma düş.nerde bolluk öyle demi.

canım nasıl gıdıo senın hersey yolundamı

Canım çok sağol merak edip sorduğun için şimdilik bi sorun yok gibi ama 1 haftadir doktora gitmiyorum cuma kontrolün var kalp atıslarını görmştük umarım bu sefer daha güclü bi şekilde yine görürüz ama hep bi korku var onu atlatamiyorum.şu sıkıntılı haftalar bir an önce geçse keşke sen nasilsın sanirım senn baya ileri haftalarda maşallah..

cnm çok geçmiş olsun. arkadaşlar birşeyler önermiş ben sadece biran evvel geçmesi için dua edebilirim cnm. inşallah biran evvel iyileşirsin.

inşallah cnm ya. herkez bebişleri değil öksürüğün geçtimi diye soruyo.Allahım tez zamanda şifa verir inşallah.dualarınızı eksik etmeyin.sizin dualarınızla bugünlere geldim.şuan kendimi tuhaf hissediyorum.dua okusam sayısını bildiremeyebilirim diye okumuyorum.sayı çok önemli 4444den ne az olcak ne fazla.anahtarın dişleri gibi.tam olcakki kapı açılsın.Allahım dualarımızı kabul etsin.

selam kızlar dün giremedim duada okuyamadım hastayım zaten bugün doktoruma gittim rahim filminin sonucunu göstermemiştim daha rahimde bol miktarda yapışıklık oluşmuş laparoskopi olman lazım dedi hamile kalamama sebebim buymuş içinizde bu ameliyatı olan varmı yada tüp bebek yaptıracan dedi ama tüp bebek yaptırsamda bu yapışklıkla düşer kesin canım çok sıkıldı kızlar
cnm çok geçmiş olsun artık diyecek bişey yok. hergün başka bişey çıkıyo allah beterinden korusun. inş. düzelir ve biran evvel hamile kalırsın.
Senay 100 s.t. daha okudum.ben 100 oldukca soyluyorum ama sana zor oluyorsa biriktirip soyleyim.canlilik katamadik sonucta:) malum herkesin ayri derdi var.cocuklularin ayri hamilelerin ayri.bizim hamiligimiz de yatarak oluyo pc basina oturamiyoruz.boyle baslayan gebeligin bebekleri de huysuz oluyo annelerini cok yoruyo.hepsinin ayri ayri derdi var canlari sagolsun:)
sen nigdede misin simdi?calismalar konusunu ne yaptin?ramazani gecircek misin beklemiycek misin? Tabi bu en cok esin beyefendiye bagli:))

evet evimdeyim cnm çok şükür. öncekinde telefonda yazdığım için çok detaylı cevap verememiştim. çalışma konusu şçşn ben malum aylardır hazırlık yapıyorum. eşim demesin mi sen kendi kendine karar alıyorsun git dr. la görüş ona göre yaparsın dedi. yani sinan hoca. ben de en güçlü silahımızı kullandım. çok zor olmadı çünkü zaten sinirlerim bozulmuştu. iyi dedim ben hep başkalarının çocuklarını seviyim. ona da kızdı ama biraz yumuşadı sanki. bıraktım o dr.u başka dr. mu yok gitmiyorum zorlamı dedim. şu an belirsiz bişey demiyor. ben hala deneyeceğim düşüncesiyle hazırlanıyorum. 2 adydır kafadan iğne kullanıyorum bir yandan ondan da korkuyorum. bi şey olcak diye. bir yandan düzgün adet görememeye başladım. dün leke geldi bugün hala tık yok. oruç falan da tutmuyorum sııkıntı yani. dua edin nolur. denesem bu düzensizlikle hamile kalırmıyım onu da bilmiyorum. niye böyle oldu anlamadım. sanki tolga haklı çıkacakmış gibi geliyor yumurtlamada sıkıntı varmış gibi geliyor bana. hayırlısı artık varsa nasibimizde rabbim hayırlarla tez zamanda ol desin ve olsun inş.

SALAVAT-I TEFRİCİYE
Allâhümme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ seyyidinâ Muhammedinillezi tenhallü bihil’ükadü, ve tenfericü bihil’kürabü, ve tükdâ bihil’havâicü, ve tünâlü bihir’regâibü, ve hüsnül’havâtimi, ve yüsteskal’ğamâmü bivechihil’ kerimi, ve alâ âlihi ve sahbihî fi külli lemhatin ve nefesin biaded-i külli mâ’lûmin lek.
NICK GERÇEK İSİM
Şenay079-Şenay:150
muco509-Emel:
esmiras-ceren70
MANOLYA0606-Selda350
Ayşegülzeynepali-Ayşegül
umud40-Vildan:150
67elif-Elif:
hame0101-meryem550
Atis-Senem:
slvy1987-Selvi:
eoe-Emine:200
serap06_06-Serap
TOPLAM:1.470

cnm çok geçmiş olsun artık diyecek bişey yok. hergün başka bişey çıkıyo allah beterinden korusun. inş. düzelir ve biran evvel hamile kalırsın.

evet evimdeyim cnm çok şükür. öncekinde telefonda yazdığım için çok detaylı cevap verememiştim. çalışma konusu şçşn ben malum aylardır hazırlık yapıyorum. eşim demesin mi sen kendi kendine karar alıyorsun git dr. la görüş ona göre yaparsın dedi. yani sinan hoca. ben de en güçlü silahımızı kullandım. çok zor olmadı çünkü zaten sinirlerim bozulmuştu. iyi dedim ben hep başkalarının çocuklarını seviyim. ona da kızdı ama biraz yumuşadı sanki. bıraktım o dr.u başka dr. mu yok gitmiyorum zorlamı dedim. şu an belirsiz bişey demiyor. ben hala deneyeceğim düşüncesiyle hazırlanıyorum. 2 adydır kafadan iğne kullanıyorum bir yandan ondan da korkuyorum. bi şey olcak diye. bir yandan düzgün adet görememeye başladım. dün leke geldi bugün hala tık yok. oruç falan da tutmuyorum sııkıntı yani. dua edin nolur. denesem bu düzensizlikle hamile kalırmıyım onu da bilmiyorum. niye böyle oldu anlamadım. sanki tolga haklı çıkacakmış gibi geliyor yumurtlamada sıkıntı varmış gibi geliyor bana. hayırlısı artık varsa nasibimizde rabbim hayırlarla tez zamanda ol desin ve olsun inş.

Anladigim kadariyla senin esin senin kendi kendine kararlar alip uyguladigin icin dedigini yapmiycak.sanirim tekrar dr lardan birine gidip onun da calismaya baslayin demesi onemli onun icin.malum kolay seyler yasamadin senay.o da hakli korkuyor.adet duzensizligin de baslamis.allah korusun kotu birsey olsa seni suclayacak kendi kendine karar aldin diye.bir dr da karar kilip onun dediklerini yap bence ki esin de ikna olsun.sinan hoca haric tabi.iki aydir igne kullaniyor olmanin sakincasi yok ama uc aydan sonra gebelik olmazsa ara veriliyor igneye biliyrsundur.o yuzden ucuncu aya gecmeden dr lardan birine git derim ben.bi baksinlar yumurtlamana.allah yardim etsin sana canim.dogru karar verdirsin sana her konuda.
100 st ekler misin cnm.

Canım çok sağol merak edip sorduğun için şimdilik bi sorun yok gibi ama 1 haftadir doktora gitmiyorum cuma kontrolün var kalp atıslarını görmştük umarım bu sefer daha güclü bi şekilde yine görürüz ama hep bi korku var onu atlatamiyorum.şu sıkıntılı haftalar bir an önce geçse keşke sen nasilsın sanirım senn baya ileri haftalarda maşallah..

o korku onuda atlatsak bunuda atlatsak gececek gıbı gelıyor ama inan hıc gecmıyor ne kadar buyusende yenı sıkıntılar korkular baslıyor bende 19 hafta bıttı ama benımde moralım gecen hafta cok bozuldu zaten sureklı bulantı kusmalı lekelenmelı yorucu bır surec gecırdım ama sımdı daha sıkıntılı bı surec yasıyorum allah beterınden korusun perınatlgta ayrıntılıya gırdım gecen hafta aslında sanırım erken gırdım 18+ 4 tu ama dr um gonderınce gırmıs bulundum bebek saglıklı suan ııcn bır anamolı gorunmuo falan dıye guzel guzel konustu amnıosentezı kandan amerıkaya gonderılen testı falan anlattı ama 2lı 3lu testlerın guzel o nedenle önermıorum dedı raporu yazıodu sonunda vurucu kısım geldı ve yazıorum ama bebegımın kafasında kıst var dıye uzme kendını 26.haftaya gececek bır durum koroıd pleksus kıstı dedıgımiz yuzde 2-3 gebelıkte gorulen bır duurm var dedı ve benım dunyam basıma yıkıldı ya gecmezse dedım gecmeyenı gormedım dedı kendı dr uma gıttım hemen oda korkmamı soylesede bır haftadır aglamaktan heder oldum derdım buyuk yazım uzun oldu allah baska dert vermeısn ınsallah ve bebegım gelıstıkce bır an once duzelsın durum yoksa haftalar gecmek bılmıyor haftaya kontrlum inşallah iyi haberler alırım daha erken bılıoyorm ama umutla beklıorum yınede :2:

lekeyle baslayan adeti 2 sene boyunca bende oldum basta prolaktın yukseklıgı cıktı hamılelegı daha dogrusu yumurtalamyı bozacak sekılde yuksektı ama dusursekte duzelmedı duphaston kullandım yıne duzelmedı ben 2 kez hamıle kaldım o sekılde hıc bır sorun yokkende adet o sekıld eolabılıo sanırım artık normal kabul edıodum bende umarım sendede bı sorun yoktur tabı ama bı hormon tahlılı yaptırmakta kontrle gıtmekte fayda var

o korku onuda atlatsak bunuda atlatsak gececek gıbı gelıyor ama inan hıc gecmıyor ne kadar buyusende yenı sıkıntılar korkular baslıyor bende 19 hafta bıttı ama benımde moralım gecen hafta cok bozuldu zaten sureklı bulantı kusmalı lekelenmelı yorucu bır surec gecırdım ama sımdı daha sıkıntılı bı surec yasıyorum allah beterınden korusun perınatlgta ayrıntılıya gırdım gecen hafta aslında sanırım erken gırdım 18+ 4 tu ama dr um gonderınce gırmıs bulundum bebek saglıklı suan ııcn bır anamolı gorunmuo falan dıye guzel guzel konustu amnıosentezı kandan amerıkaya gonderılen testı falan anlattı ama 2lı 3lu testlerın guzel o nedenle önermıorum dedı raporu yazıodu sonunda vurucu kısım geldı ve yazıorum ama bebegımın kafasında kıst var dıye uzme kendını 26.haftaya gececek bır durum koroıd pleksus kıstı dedıgımiz yuzde 2-3 gebelıkte gorulen bır duurm var dedı ve benım dunyam basıma yıkıldı ya gecmezse dedım gecmeyenı gormedım dedı kendı dr uma gıttım hemen oda korkmamı soylesede bır haftadır aglamaktan heder oldum derdım buyuk yazım uzun oldu allah baska dert vermeısn ınsallah ve bebegım gelıstıkce bır an once duzelsın durum yoksa haftalar gecmek bılmıyor haftaya kontrlum inşallah iyi haberler alırım daha erken bılıoyorm ama umutla beklıorum yınede :2:

Canim o kist benim tanidigim bir kaç kisidedeolmuştu ama geçti ilerleyen haftalarda gerçekten geçiyormuş ve bebekleri çok sağlikli zaten aksi bi durum olsa doktorun söylerdi zaten intrnette arastirsan görürsün bi çok kişide olan bişey ama gećiyor bebeginide üzme boşuna..inşallah geçecek hepsi

Canim o kist benim tanidigim bir kaç kisidedeolmuştu ama geçti ilerleyen haftalarda gerçekten geçiyormuş ve bebekleri çok sağlikli zaten aksi bi durum olsa doktorun söylerdi zaten intrnette arastirsan görürsün bi çok kişide olan bişey ama gećiyor bebeginide üzme boşuna..inşallah geçecek hepsi

sagol canım evet arastırdm ama kromozom anomalılerınden bahsettıgnı gorunce cok uzuldum bı yandanda öle bısı olsa dr yonlendrırıdı mutlaka dıorum olan ve gecen cok kişi var benımde gordugum ama annelık ıste hassas bır surecteyız ne kadar mantıgımız öyle desede ruhumuz karısık oluo hepımız ınsallah atlatıcaz zor gunelrımızı ve saglıkla alırız bebeklerımızı kucagımıza

X