Kan pıhtılaşması yüzünden bebeğini kaybedenlerin sohbet ve dua paylaşımı

Elif: canim karnin kasinmaya basladiysa yaglara basla.sana kakao yagi kayisi yagi badem yagi ve aci badem sutu oneririm.ben bunlari bullandim iki gebeligimde de catlamam olmadi.hergun yaglardan birini sur bolca.tulbentle ya da basja birseyle sar karnini.aci badem sutunu de hergun ya da gunasiri sur.ben bunu gunduz yagi gece yapardim oyle yatardim.kayisi ve kakao cok etkili.sutu kalcana falan da sur.

meryem: sen antepin neresindesin.benim de bir antep maceram olmustu ondan sordum.cok sukur kisa surede tayinim oldu. Ben de 24. Haftaya kadar haftada bir proluton depot kullandim.benim kanama yoktu onlem ivin kullandim.bu igne cok etkili.cunku benim hep kanamam olurdu ilk defa olmadi.ilk kizimda cok kanamsm oldu.keseyi tamamen cevreleyen 5 cm lik kanama alanim vardi.dinlenmeyle gecti.zamanla vucut emiyo onu merak etme.dinlenmeye devam ama.aspirini kullanmasan iyi edersin diye dusunuyorum.dr un da birak demis.ondan habersiz kullanman pek dogru degil.zaten iki igne senin icin cok bile bence.bir de aspirin kullanma.benim dr aspirin kanama yapar derdi.

Ceren: yukaridaki kanama alaniyla ilgili yazdiklarim senin icindi.yukari yazmisim.simdi duzeltemiyorum.telden girince zor oluyo.

Elif: canim karnin kasinmaya basladiysa yaglara basla.sana kakao yagi kayisi yagi badem yagi ve aci badem sutu oneririm.ben bunlari bullandim iki gebeligimde de catlamam olmadi.hergun yaglardan birini sur bolca.tulbentle ya da basja birseyle sar karnini.aci badem sutunu de hergun ya da gunasiri sur.ben bunu gunduz yagi gece yapardim oyle yatardim.kayisi ve kakao cok etkili.sutu kalcana falan da sur.

meryem: sen antepin neresindesin.benim de bir antep maceram olmustu ondan sordum.cok sukur kisa surede tayinim oldu. Ben de 24. Haftaya kadar haftada bir proluton depot kullandim.benim kanama yoktu onlem ivin kullandim.bu igne cok etkili.cunku benim hep kanamam olurdu ilk defa olmadi.ilk kizimda cok kanamsm oldu.keseyi tamamen cevreleyen 5 cm lik kanama alanim vardi.dinlenmeyle gecti.zamanla vucut emiyo onu merak etme.dinlenmeye devam ama.aspirini kullanmasan iyi edersin diye dusunuyorum.dr un da birak demis.ondan habersiz kullanman pek dogru degil.zaten iki igne senin icin cok bile bence.bir de aspirin kullanma.benim dr aspirin kanama yapar derdi.

Ceren: yukaridaki kanama alaniyla ilgili yazdiklarim senin icindi.yukari yazmisim.simdi duzeltemiyorum.telden girince zor oluyo.

Emine çok teşekkürler canim bende yatiyorum arasira sadece evde dolasiyorum o kadar inşallah geçer canim tavsiyen icin çoook tesekkürler benide dualarinizdan eksik etmeyin cnm insallah cuma günü gitgiğimde geçmiş olur bu alan..

Arkadaşlar uzun bir aradan sonra merhaba :KK66:

Çok uzun zamandır aklımdasınız ancak bir türlü fırsat bulup yazamadım size. 5 Mayıs'ta oğlum dünyaya geldi çok şükür. Dün 2 aylık olduk bile :) İlk günler biraz korktuk çünkü yaklaşık 10 gün kadar yoğun bakımda kaldı. Akciğerlerinde enfeksiyon vardı. Çok şükür iyileşti ve çıktık. Sonra da evde alışma süreci ve gelen gidenler derken bugüne kadar geldik :)

Biraz göz atmaya çalıştım. Ne güzel bol bol hamilemiz var galiba artık :) Allah herkesinkini hayırlısıyla tamamına erdirir, evlatlarına sağlıkla kavuşmayı nasip eder inşallah.. Bekleyen arkadaşlarımıza da en kısa sürede hayırlı haberler almak kısmet olur inşallah..

Yeni duamız başlamış. Bu aralar pek fırsat bulamıyorum maalesef, onun için yeni duaya şu an için katılamıyorum ama biraz daha düzenimizi oturtur oturtmaz ben de tekrar katılacağım inşallah.

Arkadaşlar bu süreçle, hamilelik ve doğumla ilgili sormak istedikleriniz olursa elimden geldiğince yardımcı olmak isterim. Her zaman giremiyorum ama fırsat buldukça cevap vermeye çalışırım.

Cnm bendede yapışıklık vardı.histeroskopi oldum.başka bir doktorla daha görüş bence.histeroskopiyle yapışıklık hallolur hayırlısıyla.
canım bende int araştırdım histeeskopiyle açılr yazıyor tkta aradım doktorumu kanaldaki yapışıklar ancak laparoskopiyle açılır dedi bayramdan sonra başka bir doktora gideceğim inş laparoskopiye geek kalmaz o heralde bildiğimiz ameliyat gibi senin hamilelik nasılgidiyor

bence morarmalırını sende önemse canım dozun fazla gelıo belkıde sana, ben aptt baktırmıstım hatta azaldı dıe uzulmustum sonra kivi alerjımden yıemedgımden lımonla takvıye yapayım dedım hergun bır lımondan lımonata yaptım ve 4-5 gun ıctım sanırm ve burun kanamalrı basladı öle şakır şakır degıl ama elımı yuzumu yıkayınca havluyu lekelıodu falan 4-5 gun surunce dr a soledım tabı lımondan bahsetmedım oda clexaneda kullandııgmdan hematolog gorsun ıstedı sonucları zaten sonra durdu bıkac gundur yemekelrıme lımon sıkıodum bıraz bıraz dun yıne ıstıfra sonrası hafıf kanama oldu burnumda ama hemen kesıldı busefer sanırım lımon fazla etkılı dedgın gıbı kılom 50 yok suara aptt ne durumda bılmıorum ama yenıden baktırdgımda degerlere gore yıne gerek gorurse o zaman gıderım hematloga dıye dusnuorum

canım aspirini perinatolog kullan diyo ilerki haftalarda iğne dozunu düşürcez diyo. uzman dr kullanma diyo.gerçi bu hastalık profa uzmana bakmıyoda . bende bi kaç kez apt yptırdım aptt 29 çıktı o yüzden aspirini yarım içiyom .zaten ondan biraz yüz bulmasam kullanmam. yeniden aptt yaptırcam o zaman bakalım kaç çıkcak .bebeğimi aspirini bıraktıktan iki hafta sonra kaybettim için psikolojik etkisi var bende sanırım.ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN.

ben maraşta yaşıyorum burda dr bulamadığım için antep e gidiyorum.oğlumda burda uzmanınada profunada gitmiştim bu tedaviyi hala tartışmadalar o yüzden onlara gitmek istemedim.bebeğimi kaybedince aspirini ilerki haftalara kadar kullana bilirdik dediler.şimdide diyet yapıyom biraz bildiğin gibi iğne ikiye çıktı aspirinle birlikte fazla glmezmi dediysemde dr kullan dedi sonrası kanama vs .aspirini bırak dedi.aspirini bıraktım leke gelmeye devam edince iğnenin birini sonra aspirine tekrar başlayıp iğneyi kestim bu kez apt düşük çıkt.korkuyla iki iğne ve yarım aspirin içiyom şimdi.perinatolog aspirini kullan diyo igneyi azaltcaz diyo o yüzden karmakarışığım .uzman dr aspirinin kontrolsüz kanı sulandırdını iğnenin kontrollü olduğunu sölüyo aslında mantıklı söledide bende psikolojik etkisi var.

çok hfif bir mide bulantısı dışında ne göğüs ağrısı ne başka bi belirtim olmadı.oğlumda çok fazla belirtim olmuştu o yüzden ilk haftalarda 4-5 güne bir nerdeyse drdaydım .şuan hiçbir belirtim yok mesela sadece hafif bel ağrım var ilk haftalardan beri.iki iğneye 5+0 da geçtim corspirinle 1 gün sonra kanamadan dolayı dra gittim kanama alanım vardı.keseye yakın dr sürekli dinlen dedi dinlenerek geçiyomuş kanama alanları şuan 11 haftam bitti rabbim sağlıkla sona kadar gitmeyi nasip eder inşallah dr tehlike yok diyosa korkma.salı kontrolüm vardı ciddi bir kanama alanı değil dedi. kalp atışınıda duymuşun biraz rahatlamaya çalış sık sık kontrolüne git.çok evham yapıyosan .ya fettah çek bol bol.sanırım sen aspirin kullanmıyon ne zaman bıraktın aspirini canım senle tedavimiz aynı gidiyo ondan sordum
Ben aspirin hic kullanmadim bi deger varmis o pozitip olursa aspirin verecektim demisti ama gerek yok dedi..insallah zaten bol bol dua ediyorum sizin içinde sizde beni dualarinizdan eksim etmeyin

inşallah canım rabbim hepimizin dualarını kabul etsin.sen nerde dra gidiyodun.

DUAMIZ
Yerleri ve gökleri yaratan Rabbim, senin her şeye gücün yeter sen diledikten istedikten sonra her şey ama her şey olur. Ya hayyu ya kayyum, ya zel celali vel ikram kapına geldim, senden diliyor ve dileniyorum, hakkınızda hayırlısıysa şu an hamile olan Meryem'in sağlıkla hamileliğini devam ettirip, hayırlarla bebeğine kavuşmasını evladının ana baba sözü dinleyen, allahtan korkanlardan olmasını Peygamber efendimiz HZ:MUHAMMED MUSTAFA(S:A:V)hürmetine, senden diliyor ve dileniyorum. İnşallah nasip edersin Ya Rabbim AMMMMİİİNNNNNN
dua
SALAVAT-I TEFRİCİYE

Allâhümme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ seyyidinâ Muhammedinillezi tenhallü bihil’ükadü, ve tenfericü bihil’kürabü, ve tükdâ bihil’havâicü, ve tünâlü bihir’regâibü, ve hüsnül’havâtimi, ve yüsteskal’ğamâmü bivechihil’ kerimi, ve alâ âlihi ve sahbihî fi külli lemhatin ve nefesin biaded-i külli mâ’lûmin lek.

NICK GERÇEK İSİM

Şenay079-Şenay: 150

muco509-Emel:150

esmiras-ceren: 170

MANOLYA0606-Selda: 350

Ayşegülzeynepali-Ayşegül:

umud40-Vildan: 250

67elif-Elif:

hame0101-meryem: 1170

Atis-Senem: 121

slvy1987-Selvi:

eoe-Emine: 300

serap06_06-Serap

TOPLAM: 2660

canım aspirini perinatolog kullan diyo ilerki haftalarda iğne dozunu düşürcez diyo. uzman dr kullanma diyo.gerçi bu hastalık profa uzmana bakmıyoda . bende bi kaç kez apt yptırdım aptt 29 çıktı o yüzden aspirini yarım içiyom .zaten ondan biraz yüz bulmasam kullanmam. yeniden aptt yaptırcam o zaman bakalım kaç çıkcak .bebeğimi aspirini bıraktıktan iki hafta sonra kaybettim için psikolojik etkisi var bende sanırım.ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN.

anladım canım herkesin bunyesi farklı oluo aynı mutasyonda bıle tedavı aynı olmayabılıo banada 3 aydan sonra dr um gynoferon ve elevıttekı folık asıt yeter folbıolu bırak dmeıstı sonra ıkı penrntlgta doguma kadar folbıolde devam dedı herkesın tedavısı farklı benım dr um perınatglar ne dıosa uyguluo sorun etmıo cok sukur aptt ye gelınce bende 29.9 a dusunce uzulmustum ama bılıomusun ablamın dogum öncesı alınan tahlıllerıne baktım 25.3 le doguma gırmıs yanı hersey nasıp kısmet allah ol dedıyse önunde hıcır engel olmuyor

anladım canım herkesin bunyesi farklı oluo aynı mutasyonda bıle tedavı aynı olmayabılıo banada 3 aydan sonra dr um gynoferon ve elevıttekı folık asıt yeter folbıolu bırak dmeıstı sonra ıkı penrntlgta doguma kadar folbıolde devam dedı herkesın tedavısı farklı benım dr um perınatglar ne dıosa uyguluo sorun etmıo cok sukur aptt ye gelınce bende 29.9 a dusunce uzulmustum ama bılıomusun ablamın dogum öncesı alınan tahlıllerıne baktım 25.3 le doguma gırmıs yanı hersey nasıp kısmet allah ol dedıyse önunde hıcır engel olmuyor

evet canım aynen öle. banada drlar folbiolü bıraktırdı. şuan decavit,maltofer.calcımax,balık yaı kullanıyom vitaminlere boğulmuş durumdayım.bende mi kullansam folbiolü acaba b12 de kullanıyonmu ona ek olarak canım.

evet canım aynen öle. banada drlar folbiolü bıraktırdı. şuan decavit,maltofer.calcımax,balık yaı kullanıyom vitaminlere boğulmuş durumdayım.bende mi kullansam folbiolü acaba b12 de kullanıyonmu ona ek olarak canım.

canım ben mthfr 1298 homozigotum belkı ondan folbıole doguma kadar devamdır b12 vermedıler gebelık oncesı kullandım sonra bıraktım bıara olcturdum normaldı bende ılactan bıkmıs durumdayım artık ben ayrıca magnezymda kullanıorum bugun calsıyum baslayalım dedık cunku sut yogrt bulantı kusma yapıo balıkta pek tuketmıorm balık yagı alablırsın dedı sen hangı markayı kullanıosun buarada kontrle gıttım kist ıcın daha erken 25 ten sonra gecer ama sıkma canını dedi hersey yolunda ama stres yaptıkca erken dogum yapıcaksın dıyede uyardı rahatlamam lazımmıs aylar cabuk gecsede kucagımıza aldıgımz gunler gelse bıan once

canım ben mthfr 1298 homozigotum belkı ondan folbıole doguma kadar devamdır b12 vermedıler gebelık oncesı kullandım sonra bıraktım bıara olcturdum normaldı bende ılactan bıkmıs durumdayım artık ben ayrıca magnezymda kullanıorum bugun calsıyum baslayalım dedık cunku sut yogrt bulantı kusma yapıo balıkta pek tuketmıorm balık yagı alablırsın dedı sen hangı markayı kullanıosun buarada kontrle gıttım kist ıcın daha erken 25 ten sonra gecer ama sıkma canını dedi hersey yolunda ama stres yaptıkca erken dogum yapıcaksın dıyede uyardı rahatlamam lazımmıs aylar cabuk gecsede kucagımıza aldıgımz gunler gelse bıan once

bendede mthfr 677-1298 heterezigot var canım gebelik öncesi bende kullandım folbiol ve b12 yi gebelikten sonra elavite geçmişti iki hafta öncede decavit ve maltoferi verdi.balık yağ olarak OCEAN 500 MG KULLANIYOM 5 .haftadan beri.balık yağıda hafif kan sulandırıyomuş haberin olsun canım.bende metioin diyeti yapmaya çalıştım için balık kuruyemiş yasak vs.oğlumda bunların hiçbirini kullanmamıştım tabi.geçicek inşallah üzme kendini canım bak drda demiş streste çok zarar bebeğe zaten stresli bi gebeliğimiz var.bebeğimin ölümünden sonra bi karar aldım.senlede paylaşayım bundan sonra yaşadığım heran yarın için planlar yapmicam bugün bebeğin iyiyse tadını çıkarıcan çünkü yarın öncekinden daha beter olabiliyo ben 4 yıldı bu kısır döngüyü yaşıyom kürtajdı en büyük derdim sonra düşük oldu sonra tüp aşılma sonra ölüm.dönüp baktım hiç kutlanmış bi doğum günü evlilik yıldönümü bayram kalmamış.sende bugün kontrolden gelmişin iyiymiş kuzuda şuanın tadını çıkar başa gelince üzülcek vakit öle çok oluyoki.Allah kucağımıza sağlıkla aldığımız günleride görmeyi nasip eder inşallah.tek dileğim o

bendede mthfr 677-1298 heterezigot var canım gebelik öncesi bende kullandım folbiol ve b12 yi gebelikten sonra elavite geçmişti iki hafta öncede decavit ve maltoferi verdi.balık yağ olarak OCEAN 500 MG KULLANIYOM 5 .haftadan beri.balık yağıda hafif kan sulandırıyomuş haberin olsun canım.bende metioin diyeti yapmaya çalıştım için balık kuruyemiş yasak vs.oğlumda bunların hiçbirini kullanmamıştım tabi.geçicek inşallah üzme kendini canım bak drda demiş streste çok zarar bebeğe zaten stresli bi gebeliğimiz var.bebeğimin ölümünden sonra bi karar aldım.senlede paylaşayım bundan sonra yaşadığım heran yarın için planlar yapmicam bugün bebeğin iyiyse tadını çıkarıcan çünkü yarın öncekinden daha beter olabiliyo ben 4 yıldı bu kısır döngüyü yaşıyom kürtajdı en büyük derdim sonra düşük oldu sonra tüp aşılma sonra ölüm.dönüp baktım hiç kutlanmış bi doğum günü evlilik yıldönümü bayram kalmamış.sende bugün kontrolden gelmişin iyiymiş kuzuda şuanın tadını çıkar başa gelince üzülcek vakit öle çok oluyoki.Allah kucağımıza sağlıkla aldığımız günleride görmeyi nasip eder inşallah.tek dileğim o

cok guzel yazmıssın canım haklısın bende 2 yıldır resmen hayatımı bebek uzerıne yasıorum mutlu gunler bıle hep bı beklentılı gecmıs soyledıklerını bende uygulamaya calısıcam ınsallah mutlu gunler bızı beklıodur folbıole gelınce 3 aya kadar elevitle beraber kullnmıstım sonra bı hfta kadar ıcmedım sonra tekrar basldım cıft heterozgtluk homozgt gıbı oluo dıe bılıorum yanı folık asıtı yuksek tutmkta fayda var ama dr un ne dıosa öyle yap yınede canım

maşallah canım .hep öle devam eder inşallah .ne inatcı öksürükmüş antibiyotik kullanmanı bende istemezdim ama napıcan artık geçmiş olsun.banada dr test için gel dedi ama ben ne ikili ne üçlü test yaptırasım var.drada söledim haklısın sen bilirsin dedi.oğlumda yaptırmıştım ikili testi çok iyiydi ama sonuç malum.zaten 20.haftada detaylı bakcaz dedi.bu aralar bende antep adana arası dra gidiyom.adanaya tayinimde olmadı kldım burda.aspirin kullanıyomuydun canım sen sordummu hatırlamıyom.

ben aspirinde kullanıyorum.clexan 0,8de kiloluyumya ancak yetiyo demekki.

şuan bende kanama alanı görünüyo canım ama dr korkulacak bişi değil dedi.sende sabah akşam clexan 4 kullanıyon demi.ben iğneyi ikiye çıkarınca kanama oldu.dr coraspirini bırak dedi 1 hafta kullanmadım sonra hiç içme demesine rağmen yarım içiyom yinede.ufak bi kanama alanı görünüyo ama kanamam yok oda ilginç.sanırım doz biraz fazla geliyo ama aspirinsizde kendimi eksik hissdiyom.Allah yadımcımız olsun.bende günde 2 progestan ve 5 güne bir progestan iğne oluyom.

cnm sen kaç haftalıktın.ben 11haftalıkken pregestanı kesti doktorum.kullanmıyorum artık.

canım bende int araştırdım histeeskopiyle açılr yazıyor tkta aradım doktorumu kanaldaki yapışıklar ancak laparoskopiyle açılır dedi bayramdan sonra başka bir doktora gideceğim inş laparoskopiye geek kalmaz o heralde bildiğimiz ameliyat gibi senin hamilelik nasılgidiyor

ozaman senin laporoskopilik için var demekki.tabi bir doktora daha görün.bakalım o ne dicek.benim.hamilelikle bir sorunum yok cnm ama griple mücadele ediyorum.2aydır öksürüyorum.geçeceğine versiyon değiştiriyo.dahada kötü oluyorum.antibiyotikte kullanıyorum.antibiyotik dahamı kötü ediyor diye şüphelenmeye başladım.öksürdükçe başıma ağrı giriyor.herkezin garibine gidiyor.sanki kar kış.artık umudumu yiritdim.iyileşemicem.

cnm sen kaç haftalıktın.ben 11haftalıkken pregestanı kesti doktorum.kullanmıyorum artık.

11 haftam bitti canım.ama dr hem hapını hemde 5 güne 1 iğnesini kullandırıyo.30 lu haftalara kadar kullandırıcanı söledi yanlış hatırlamıyosam.aspirin ve iki iğneyi verdinde bende çok gelir dediysemde illa kullan dedi. kanama oluncada aspirini kes dedi canım bana. bende 53-54 kiloyum..

cok guzel yazmıssın canım haklısın bende 2 yıldır resmen hayatımı bebek uzerıne yasıorum mutlu gunler bıle hep bı beklentılı gecmıs soyledıklerını bende uygulamaya calısıcam ınsallah mutlu gunler bızı beklıodur folbıole gelınce 3 aya kadar elevitle beraber kullnmıstım sonra bı hfta kadar ıcmedım sonra tekrar basldım cıft heterozgtluk homozgt gıbı oluo dıe bılıorum yanı folık asıtı yuksek tutmkta fayda var ama dr un ne dıosa öyle yap yınede canım

inşallah canım mutlu günler gelsin artık.bende haftaya dra gidicem sorayım bakayım folbiolü ne dicek.

X