2014 ikiz anneleri

bir de ben varım sedefçiğim
benimki hamile olup olmadığımı düşünmeden ağlatıp üzüyor.keşke benimki de naz yapıyor diye kızsam.çekip gidesim var dua edin lütfen bana

Salak ya adam grip oldu 2 gündür bebek gibi.üstüne düşüyorum bende hasta diye.halbuki bende hasta oldum bi bardak su istemedim.beyefwndiye 3 öğün yemek hazırlıyoz burun kırın ediyo..o kadar imreniyorumki mızmız kadınlara bazen keşke bende öle olsam diye

Tatlı ısmarlarsam barışırmısın diyo şimdide.hamilesinya sen ye bi yerin şişer dedim.oh iyi dedim:)
Ya kuzum hasta erkek baska bi olay gercekten..buse diyemicem bu konuda hepsi mı aynı bunların anlamadım ki :) sen surat da assan anlamaz ki hasta cunku :) yarına affedersin sen onu biz kadın milleti kızarız kızarız sonra da gevseyiverirriz :)
benimki hamile olup olmadığımı düşünmeden ağlatıp üzüyor.keşke benimki de naz yapıyor diye kızsam.çekip gidesim var dua edin lütfen bana
Canım sana tavsiyem kimsenin anlattığı koca tipiyle kocanı kıyaslama..bütün sabırsızlıklar burdan ileri geliyo cunku..simdi sen hassassin hamile olunca tabi napacan erkekler oyle pek anlamıyorlar hamilelikten falan yadamadiklari için..bende her fırsatta vaaz verir gibi halımı anlatıyorum insanların söylediklerine ne kadar kırıldığımı ve ne kadar hassas oldugumu hamileliğin zor veya guzel taraflarını her yaşayışımda onu da ortak ediyorum bak boyle oldu simdi diye..erkekler anlatmadan anlamaz zaten anlatınca bile zar zor kafaları yatıyo:) ins daha güz günler sizin olsun napican herkesin huyu farklı sevgi saygı olsun huyuna da alışmaya calisacaz be kabul edecez artık cunku değişmiyor yani tarih bunu tesbit etmiş ..allah sabır versin canım üzülme..

Canım ne demeek çok geçmiş olsun sen iyi ol da böbrek sancısı kötüdür ya:KK50:
Dualarımız hepimiz için... Hatta eşine de gitsin inşallah bebişlerin ve esinle uzun sağlikli bir ömür geçirin...

çok sağol canım. Allah razı olsun.. bizim de dualarımız sizinle inşallah.. :KK16::KK16:

kuzey allah esine ve sana saglıklı uzun ömür versin bebislerinizi de yuvanıza çiçek gibi açtırsın ins..kolay degil kan kanseri benim de ailemde 2 kişi var allah sihha ve kolaylık versin canım..

amin canım inşallah. bebişlerimizle herşey daha da güzel olacak :nazar::emir_bebek::emir_bebek::nazar:
size de çok geçmiş olsun canım. zor bi hastalık. Rabbim kimseye yaşatmasın. yaşayanlara da tez vakitte şifalar versin inşallah.

benimde 24 haziranda transfer oldu.bakalım önce kim doğuracak:KK1::KK1:4-5 kişiyiz aynı haftada olan.rabbim hepimizi sağlıkla kavuşturur inşallah kuzulara:nazar:

ayyyyyy çok heyecanlandım canım yaaaa.. bakalım kim yapacak açılışı :nazar::emir_bebek::emir_bebek::nazar:

Kızlaarr catlayan varmı içinizde:)

şimdilik yok ama zaten tek gebelerde bile 30. haftadan sonra başlıyormuş canım.
her duştan sonra kremleniyorum işe yarar umarım :KK52::KK52:

aynen canım.benim dr rahim şuan 9 aylık tek gebelik halinde dedi...bundan sonrası biraz daha zor olacak,kolay değil diyor..:emir_bebek::emir_bebek:

22. haftadayken doktorum sen tek gebelerin 27. haftasındasın demişti. inşallah çatlamayız yaaa..
bu boyla bu cüsseyle çatlarsam ayıp olur valla..(boy: 1,75) :KK1::KK1:

O kadar çok isterdimki nazlı bi kadın olabilmeyi.kocama bu kadar aşık olmamayı.kimseyi kendimden daha çok sevmemeyi...ne kadar değer verirsen o kadar şımarıyo karşındaki.aynı değeri bende veriyim,yada ben ona karşılık ne yapabilirim diye düşünmüyo

ahhhhh ahhhh yarama tuz bastın canım yaa.. ne kadar verirsen karşındaki o kadar alışıyor senden bişeyler almaya..
biraz da ben vereyim demek aklına bile gelmiyor.
şu halimizde bile herşeyi bizden beklemeleri ve benim de naz yamak yerine mızmızlanmak yerine kırmamak için "tamam canım sen yorulma ben halladerim" demem sinir krizlerine sebep oluyor.. :KK50::KK50::KK50:

a) Kadın memura doğum yapmasından önce 8 hafta ve doğum yaptığı tarihten itibaren 8 hafta olmak üzere toplam 16 hafta süre ile aylıklı izin verilir. Çoğul gebelik halinde doğumdan önceki 8 haftalık süreye 2 hafta süre eklenir. Sağlık durumu uygun olduğu takdirde hekimin onayı ile memur isterse doğumdan önceki 3 haftaya kadar çalışabilir. Bu durumda, kadın memurun fiilen çalıştığı süreler doğum sonrası analık izni süresine eklenir.

b) Doğumun erken gerçekleşmesi sebebiyle, doğum öncesi analık izninin kullanılamayan bölümü de doğum sonrası analık izni süresine ilave edilir.

c) Doğumun beklenen tarihten sonra gerçekleşmesi halinde, fazladan geçen süreler doğum sonrası analık izni süresinden düşülmez.

ç) Doğumda veya doğum sonrasında analık izni kullanılırken annenin ölümü hâlinde, isteği üzerine memur olan babaya anne için öngörülen süre kadar izin verilir.

d) Kadın memura, çocuğunu emzirmesi için doğum sonrası analık izni süresinin bitim tarihinden itibaren ilk altı ayda günde üç saat, ikinci altı ayda günde bir buçuk saat süt izni verilir.

e) Erkek memura, isteği üzerine eşinin doğum yapması nedeniyle doğum tarihinden itibaren on gün izin verilir.

evet canım bundan haberdarım.
ama soru şu: eylülden beri heyet raporluyum ya ben. ve şu an 25. haftadayım. o zaman 30 da mı ayrılacam resmi doğum iznine 32 de mi? ve diyelim ki 32 de ayrıldık. bebek 34te doğdu. doğum sonrası toplam kaç haftam olmuş oluyor?

Teşekkür ederim canım. Beşik 60-120 olandan. Parmaklı. Yatak bir süre sonra aşağı inebiliyor ve daha derin oluyor. Sallanmiyor oldukça sade bir model. Büyük altı cekmeceli beşikleri sevmedim ben. Tehlikeli de geldi. Yüksek oluyor sanki 1-2 yaşlarında düşer gibi. Ikea beşiklerini kullanan arkadaşlar memnun şuan.

Arabalar tek tek. Ikiz arabası mantıklı gelmiyor bana. Çok geniş çünkü. Kullanımı rahat olmaz sanki. Bir de diyelim tek bebekle gideceğim bir yere o zaman ikili araba gereksiz olacak. Biz iki ayrı araba aldık ama bir aparatı var ve istersen birleşiyor. Gerektiğinde tek kişi sürebilir yani. Baston araba ve içine oturan ana kucağı 400 liraya geldi pazarlık sonucu :) uzun aramalarımizda gördük ki ikiz arabaa önemli olan hafif olması ve az yer kaplaması. Iki model var böyle biri chicco lite way diğeri de bizim aldığımız. Ama chicco 580di. Bu bize daha iyi geldi.
Yeni sistemler de pek güzel Quinny arabalar falan ama teki 800-900den başlıyor. Ve satıcılarin söylediği herkesin bir süre sonra ayrıca baston araba aldığı. O nedenle böyle karar verdik. İnşallah memnun kalırız :)

canım hayırlı olsun. sağlıklı mutlu günlerde kullansınlar inşallah.
arabaları çok uygun almışsın canım. chicco bakıyordum ben. baston ve anakucalkı sadece o var diye. en düşük fiyat veren de 630 demişti. ikiz arabaları bence de çok gereksiz. bizim için de önemli olan kullanışlı olması ve en az seviyede yer kaplaması..
Pierre cardin kullanılan kumaş açıcından en sağlıklı olan marka diye duymuştum. Pierre cardin 102 modeline baktım şimdi netten. chicco'nun tıpa tıp aynısı zaten. sen aparatı da aldın mı? takıp denedin mi canım? sürüşü rahat oluyor mu?
bahsettiğin araba ve aparat bunlar değil mi?
$lPLH-P65503_1.jpg $603049.jpg

canım hayırlı olsun. sağlıklı mutlu günlerde kullansınlar inşallah.
arabaları çok uygun almışsın canım. chicco bakıyordum ben. baston ve anakucalkı sadece o var diye. en düşük fiyat veren de 630 demişti. ikiz arabaları bence de çok gereksiz. bizim için de önemli olan kullanışlı olması ve en az seviyede yer kaplaması..
Pierre cardin kullanılan kumaş açıcından en sağlıklı olan marka diye duymuştum. Pierre cardin 102 modeline baktım şimdi netten. chicco'nun tıpa tıp aynısı zaten. sen aparatı da aldın mı? takıp denedin mi canım? sürüşü rahat oluyor mu?
bahsettiğin araba ve aparat bunlar değil mi?
Eki Görüntüle 871896 Eki Görüntüle 871897

Amin canım benim. İnşallah hepimiz güzel günlerde kullanırız. Aparatı da aldık evet. Ama orda birlestirip denemedik. Adam ayrıntılı anlattı ama. Resimlerin aynısı işte. Ben düz siyah ve düz kırmızı aldım. Lacivertli olanlar o kadar şık değildi. Satan adam da kumaş için çok iyidir dedi. Fiyattada iyi pazarlık yaptık. Yeni yıla doğru daha pahalı olacak dediler. Başka mağazalara 500e yakın sanırım. Bu arabalar farklı yerlerde farklı fiyatlara satılıyor. O nedenle modele karar verince iyice sorun her yere. Ankarada olanlara özellikle bebek gereçleri için acity avmyi öneririm şiddetle

güle güle kullansınlar inşallah canım..
bence çok mantıklı tercihler yapmışsın.

:KK1::KK1::KK1::KK1:
kız öyle naz yapıım demekle olmuyoo ki.benim eşim ilgi ve hizmete bayılır.tipik türk erkeği işte..hasta olunca da ayrı nazlı oluyolar.bende diyorum iyiki sen hamile kalamıyosun walla sana dayanamazdım diye.gülüyor,kendini biliyor çünkü.
ama değer tatlım ya,hayatımda başka hiç kimseye bu kadar ödün vermem asla,ama ona kıyamammm:KK16::KK16:
.sen şimdi kızgınsın.sinirin geçince başlarsın yine şımartmaya:KK30::KK30:

Ya kuzum hasta erkek baska bi olay gercekten..buse diyemicem bu konuda hepsi mı aynı bunların anlamadım ki :) sen surat da assan anlamaz ki hasta cunku :) yarına affedersin sen onu biz kadın milleti kızarız kızarız sonra da gevseyiverirriz :)

Canım sana tavsiyem kimsenin anlattığı koca tipiyle kocanı kıyaslama..bütün sabırsızlıklar burdan ileri geliyo cunku..simdi sen hassassin hamile olunca tabi napacan erkekler oyle pek anlamıyorlar hamilelikten falan yadamadiklari için..bende her fırsatta vaaz verir gibi halımı anlatıyorum insanların söylediklerine ne kadar kırıldığımı ve ne kadar hassas oldugumu hamileliğin zor veya guzel taraflarını her yaşayışımda onu da ortak ediyorum bak boyle oldu simdi diye..erkekler anlatmadan anlamaz zaten anlatınca bile zar zor kafaları yatıyo:) ins daha güz günler sizin olsun napican herkesin huyu farklı sevgi saygı olsun huyuna da alışmaya calisacaz be kabul edecez artık cunku değişmiyor yani tarih bunu tesbit etmiş ..allah sabır versin canım üzülme..

ahhhhh ahhhh yarama tuz bastın canım yaa.. ne kadar verirsen karşındaki o kadar alışıyor senden bişeyler almaya..
biraz da ben vereyim demek aklına bile gelmiyor.
şu halimizde bile herşeyi bizden beklemeleri ve benim de naz yamak yerine mızmızlanmak yerine kırmamak için "tamam canım sen yorulma ben halladerim" demem sinir krizlerine sebep oluyor.. :KK50::KK50::KK50:

Herkes aynı şeylerş yaşıyo galiba.erkeklerin ırkında var demekki az odunluk.barıştık biz gönlümü aldı benimki.beni senden başkası cekmez dedi:)yelkenler indi bende hemen:)kıymetimizi bilsinler valla milert tek gebelikte yattığı yerden kalkmıyo dua etsinler bize.

çatlamayan yerim kalmadı :KK43: bir bucuk ay:26: onceden başladı hemde
Deme yaa çok erken başlamış canım.genetik oluyo bide sanırım annendede varmı?olsun bebeklerimiz sağlıkla doğsunda napalım.

Deme öyle canım çekip gitmek falan:KK20:kızarız küseriz ama erkek işte kızlarında dediği gibi bizim kadar ince düşünemiyolar.ama ben eminim eşim bebeklerimizi benden daha heyecanlı bekliyo eminim seninkide öledir.erkekler çocuklar konusunda daha hassas oluyo çoğu zaman.gzl yanlarını düşüncez kocişlerin napalım.

-----Tahminler gelmeye devam:) ----
...2 kızce diyenler
jelybondsdf,Cansu

....2 oğlus diyenler
Pınar

...1 kızce 1 oglus diyenler
flufem,beyaz,kuzey

Son düzenleme:
X