2014 ikiz anneleri

Alma cnm ,su termometresi de gereksiz de satıcıların pofpoflamsı ile almış bulundum.gereksiz şeyler almayalım.bu paralar onların eğitimi için düşünülmeli:KK66:eksikleri bitmiş sayılır göğüs pompası lazım olmayabilir hastanede lazım olursa veriyorlar streil olarak.lazım olursa bir koşu alırsın ben ablamınki olmasa bekleyecektim almayacaktım.güzel dileklerin için de sağol.sıkacağız dişimizi bebeklerimiz için çok öpüyorum

Canım benim almam lazım süt pompası.hemen gidip alıcağım bi yer yok:)küçük bi ilde yaşıyoz biz.biberon konusudna pişman olma bende chicco aldım hepsini,emziklerini falan.çok kaliteli ürünleri var.

Perşembemi:KK9::KK33:allah iyiliğini versin dalgın anne:))
Yok ben sizi hızlardırmak için kandırdııım :KK1: ya valla ne olacak benim halim bugün yakın bir arkadaşımla beraberdim dedim kıza resmen şuan da adını unuttum:KK37:
birşey sormak isterim. hamileliğinizin başında rubella ıgg ve toxoplasma testi yapıldımı sizlere.... kendınıze dıkkat edin

ayrıca dün arkamdan kopek gelmiş ben bunu son anda fark ettim ve aşırı derecede korktum hemde çok bebeklerime birşey olmaz dimi Rabbımın ıznıyle:KK43:((
Bana bakıldı canım... Allah korusun bi korkmayla birşey olmaz benim de oldu, öyle olsa kimse doğuramazdı herhalde :KK1: Rabbim korusun kuzularımızı...
Kızlar 23. Haftamda bir kız bir erkek bebiş bekliyorum ama hamileliğin tüm sıkıntılarını yaşıyorum nefes darlığı burun tıkanıklığı uykusuzluk halsizlik iştahsızlık dün 4. Farklı kadın doğum doktoruna gittim oda yapılacak birşey yok diyor dün bebişler 600 er gr olmuşlar nerdeyse maşallah ama ben 3 aydır 69 kiloyum çocuklar aldığı halde ben nasıl almıyorum:KK43:birde sürekli ağlıyorum mutsuzum Allah beni 2 çocukla ödüllendirdi ama ben şükredip mutlu olamıyorum kendime çok kızıyorum son doktorda ruh Halimi hiç beğenmedi ve bir psikoloğa gitmemi önerdi bende bugün randevu aldım hayırlısı bakalım son 3 ayıda hayırlısıyla atlatalım başka birşey istemiyorum.birde eşim 8 günlüğüne iş için Rusya'ya gidiyor 3 uçak değiştirecekmiş ona bile kafamı takıyorum of yaaaa ben niye bu kadar endişeliyim:KK43: hamilelik depresyonu falan geçirmiyorum dimi benim gibi sıkıntıları olan varsa yardımını bekliyorum...
Canım iyi yapmışın git mutlaka psikologa, hormon değişikliği seni çok etkilemiş... Bebek dergileri oku, bebekler için günlük tut, ninniler dinle çok iyi geliyor :KK16:

Bende biraz senin gibi oldum canım ya :KK43:
İnanki ilk hamileliğim ama test pozitif çıktı doktor sevinçle hamilesin dedi ben gayet normal bi şekilde; evet tahmin ediyordum zaten dedim..
Gerçi benim durumum biraz eşim yüzünden..
Çok ilgisiz alakasız..Ben midem kalka kalka,iki büklüm yemek kahvaltı hazırladığımı biliyorum ilk haftalar..Hiç umursamıyor..Ve sanki ALLAH bana imtihan diye vermiş onu..normalde böyle değildi :KK43: şu ara hep suratı asık..hamile olayım diye ölüp bitiyodu,çocuk olcak diye herkese yetiştirmek istiyo sevincinden ama beni çok üzüyor hiç mutlu değilim :85: sürekli küsüyo daha yeni evliyiz.inanın evlilikten bıktım desem yeri :KK14:
Canım konuş eşinle açık açık bilsin beklentilerini, kötü bir huy küsmek :KK43:( hem evliliğe alışmak hem de hamilelik zor tabi...
ne de olsa koca forumda başka bana cevap veren yok

canım fetal eko yaptırmayı düşünüyor musun bana dr öle bişeyden bahsetmedi ama senin fişkrini almak istedim
Canim sdtive de yazmiş sanırım filiz hoca fetal eko için cagiriyor 21-22 eden önce saniyorum ona bakılamıyormuş, doktoruna bi sor istersen...
ben eyüp ekiciye değil başka bir doktora gittim, 20. haftanın içindeydim. bana 3-4 hafta sonra bir daha gel dedi. ama neden dedi bilmiyorum :KK1: belki de bunun içindir... bostancı pek takılmıyor böyle şeylere...
Canım sen 20. Hafta derken 19+ da mı 20+ da mı gittin?? Beni de bidaha çagirmasi için kacta gitmem gerekiyor diye düşündüm :KK1:
Kızlar bebeklerim bana tepki veriyo:))çok tatlılar:)minicik bi yerlerini dayıyolar karnıma,dirsek yada topukları diye tahmin ediyorum:)ben oraya hafif bastırınca onlarda beni itiyo:KK9:rahatsız etme çocukları diyo eşimde:)
Maşallah senin oğlanlar pek eğlenceli ve şimdiden inatçı :KK1:

günaydın güzel anne adayları :) ben pzt kontrole gittim suyum fazlaymış doktor erken doğum olabilir çok taşıyamazsın böle giderse dio :KK43: 36 yı zorlıcakmış benim hedefim 38 di ama hayırlısı bakalım..ultrasonda kızlarımdan biri gözünü açtı çok güzeldi yaa..sizin bebekleriniz de iyidir umarım.. öpüorum hepinizi :) :)

günaydın güzel anne adayları :) ben pzt kontrole gittim suyum fazlaymış doktor erken doğum olabilir çok taşıyamazsın böle giderse dio :KK43: 36 yı zorlıcakmış benim hedefim 38 di ama hayırlısı bakalım..ultrasonda kızlarımdan biri gözünü açtı çok güzeldi yaa..sizin bebekleriniz de iyidir umarım.. öpüorum hepinizi :) :)

Benim ilk hedefim 33 hafta:)33 ü geçsin ne zaman isterse gelsinler..su neden fazla olurmuşki?neyle ilgiliymiş

Canım sen 20. Hafta derken 19+ da mı 20+ da mı gittin?? Beni de bidaha çagirmasi için kacta gitmem gerekiyor diye düşündüm :KK1:
19+5 ti ben gittiğimde canım 3-4 hafta sonra gel dedi. bir dahaki gittiğimde 23+6 olacağım inşallah

aman yarabbim yaa az olsa dert bu su çok olsa dert... :KK1: sen 38 diyerek çıtayı yüksek tutmuşsun ttalım, 36 bence ideal :KK34:
inşallah sıkıntısız gelirsin o zamanlara :KK16: hepimiz geliriz

günaydın kızlar,

haftabaşında kasıklarımda ağrım var, hatta solda daha fazla demiştim. sizlerde büyüme ağrıları olur falan demiştiniz. rahatlamıştım ben de... korkmuyordum.. dün annemlere gittik, abimler de oradaydı. abimin eşi karnın aşağıda mı ne falan dedi, zaten ağrılarım da geçmedi, hatta bazen ağrı mı sancı mı anlamıyorum da... ama sanki akşama doğru artıyor. bu aralar pek gazlıyım ona bağlamak istiyorum ben aslında :KK1: ama yine de korktum kızlar yaaa, hakikaten aşağıda mı acaba benim karnım... ben bebişlerin tekmelerini göbek deliği etrafnda hissediyorum genelde. siz bu haftalarınızı hatırlıyor musunuz? ne yapsam doktorumu arasam mı acaba? o da o kadar rahat adamki, eminim sadece "rahat ol hepsi normal, daha da artar ağrıların" der durur :KK1:

bir de sanki arada alttan yani sanki affedersiniz o bölgede sızı oluyor, baskı oluyor gibi geliyor...tabi iyice kendimi dinlemeye de başladım da onlan mı bilemeyeceğim... :44:

günaydın kızlar,

haftabaşında kasıklarımda ağrım var, hatta solda daha fazla demiştim. sizlerde büyüme ağrıları olur falan demiştiniz. rahatlamıştım ben de... korkmuyordum.. dün annemlere gittik, abimler de oradaydı. abimin eşi karnın aşağıda mı ne falan dedi, zaten ağrılarım da geçmedi, hatta bazen ağrı mı sancı mı anlamıyorum da... ama sanki akşama doğru artıyor. bu aralar pek gazlıyım ona bağlamak istiyorum ben aslında :KK1: ama yine de korktum kızlar yaaa, hakikaten aşağıda mı acaba benim karnım... ben bebişlerin tekmelerini göbek deliği etrafnda hissediyorum genelde. siz bu haftalarınızı hatırlıyor musunuz? ne yapsam doktorumu arasam mı acaba? o da o kadar rahat adamki, eminim sadece "rahat ol hepsi normal, daha da artar ağrıların" der durur :KK1:

bir de sanki arada alttan yani sanki affedersiniz o bölgede sızı oluyor, baskı oluyor gibi geliyor...tabi iyice kendimi dinlemeye de başladım da onlan mı bilemeyeceğim... :44:

Alt tarafına diken batıyo gibi oluyo dimi:)bende yaşıyorum canım.ayrıca benim karnımda aşağıda:)hamile kaldığımdan beri hiç yukarı çıkmadı...hatta biraz önce sağlık ocağından geldim heöşireye sordum karnım aşağıda dimi diye.ewet ama erkeklerde genelde aşağıda duruyo dedi.seninkiler kızmı erkekmi hatırlamıyorum ama korkma diye yazdım:)

Alt tarafına diken batıyo gibi oluyo dimi:)bende yaşıyorum canım.ayrıca benim karnımda aşağıda:)hamile kaldığımdan beri hiç yukarı çıkmadı...hatta biraz önce sağlık ocağından geldim heöşireye sordum karnım aşağıda dimi diye.ewet ama erkeklerde genelde aşağıda duruyo dedi.seninkiler kızmı erkekmi hatırlamıyorum ama korkma diye yazdım:)

sağol tatlım yaaa :KK16: benim biri kız biri erkek ve galiba erkek daha aşağıda, ondan olabilir belki de..
ağrı da dediğin gibi sanıyorum, yani pek iyi tarif edemiyorum ama :KK1: devamlı olmuyor, ara ara oluyor... o da bu hafta başladı zaten. kimbilir daha neler olacak, alışmak lazım sanırım. sadece ne zaman panik yapmam gerektiğini bilsem iyi olacak :KK1:

Kızlar benim 24 saat burnum tıkalı çok rahatsız ediyor yatamıyorum yemek yerken bile zor oluyor deniz suyu burun bandı yastık yükseltme çin yağı okakaliptus yağı buhar makinası hiç biri açmıyor arada birde kanıyor o zaman iyice tıkanıyorum burun spreyleri bağımlılık yapar diye kullanamıyorum kbb ve kadın doğumcu arada bir sık diyor ama onu sıkınca sonra daha beter kapanıyor bağımlılık yapmayan bi sprey varmıdır siz nasıl çözüm buldunuz ...
canım, ben hamileliğimin çok başındayım ama burun tıkanıklıkları başladı bile bende..
Bir yerden şu burun bandı Breathe Right varya ondan gelmişti bana hediye, hamişlikte zararı var mı yok mu inan bilmiyorum. Doktoruma soracağım salı günü, ama 2 gecedir kullanıyorum. Öyle güzel açıyor ki nefesimi. Yapıştırdığın 5. dakkadan sonra etkili. İstersen doktoruna danışıp dene..

Bu arada topikiniz çook güzel, okuyorum sık sık çektiğiniz sıkıntıları gördükçe de birazcııık korkuyorum.. Yazmaya da başlarım inş, ilk bebeğimi kaybettiğim için bunlara da bişi olucak korkusunu atamıyorum içimden. Umarım sağlıkla alırım kucağıma, hepiniz sağlıkla alırsınız kuzucuklarınızı kucaklarınıza :nazar: :nazar:

günaydın kızlar,

canım senin haftalarinda ben de i ağrıları çok yasadim. Normal. Bir de hareketleri göbek cevresi ve aşağısında hissediyordum. Bence korkacak bir durum yok

Kızlar nasılsınız iyisinizdir inşallah .hastanede yatan adını unuttuğum arkadaşım varsa kırılmasın:KK43:
İyidir canım cok şükür. Bebeklerden birinin nst si bizukmus. Bakiim ne dicekler onu bekliyorum.

canım senin haftalarinda ben de i ağrıları çok yasadim. Normal. Bir de hareketleri göbek cevresi ve aşağısında hissediyordum. Bence korkacak bir durum yok

İyidir canım cok şükür. Bebeklerden birinin nst si bizukmus. Bakiim ne dicekler onu bekliyorum.

canım benim yaaa hastaneden yetişiyorsun vallahi derdimize :KK16::KK16: çok teşekkür ederim yazdıkların için. rahatlıyorum vallahi böyle olunca

canım, ben hamileliğimin çok başındayım ama burun tıkanıklıkları başladı bile bende..
Bir yerden şu burun bandı Breathe Right varya ondan gelmişti bana hediye, hamişlikte zararı var mı yok mu inan bilmiyorum. Doktoruma soracağım salı günü, ama 2 gecedir kullanıyorum. Öyle güzel açıyor ki nefesimi. Yapıştırdığın 5. dakkadan sonra etkili. İstersen doktoruna danışıp dene..

Bu arada topikiniz çook güzel, okuyorum sık sık çektiğiniz sıkıntıları gördükçe de birazcııık korkuyorum.. Yazmaya da başlarım inş, ilk bebeğimi kaybettiğim için bunlara da bişi olucak korkusunu atamıyorum içimden. Umarım sağlıkla alırım kucağıma, hepiniz sağlıkla alırsınız kuzucuklarınızı kucaklarınıza :nazar: :nazar:

NEKTAR merhaba sende bendensın benımde ılk gebelığım devam etmedı ınan bunda herseyde korkar oldum. biyerim ağrısa bişey olur mu ağrımasa nıye ağrımadı midem bulantılarım var bıgun olmasa nıye olmadı kafayı yıcem yakında. eşim saolsun sakınleştırıyor benı ınşallah bub sfer yavrularımıza sağlıklı bır şekılde kavuşuruz okadar heyecanlıyım kı... sen ne gıbı belırtıler yaşıyorsun gebelığın ılk donemlerınde bu arada benım en cok agrı olan yerım alt taraf kasıklarda degil ığne batması gıbı ama çoğunlukla sol tarfata oluyor.ALLAHIM hepımızın yardımcısı olsun.

Nazar gerçekten hak,zaten inanıyordum ama sık sık tecrübe ediyorum hamileliğimden beri.Haberi alan iş arkadaşlarımdan hangisi haset ediyor,hangisi gerçekten kendisi hamile kalmış gibi seviniyor cidden anlayabiliyorum bakışlarından,yaydıkları elektrikten.hele bi de bana o kötü elektriği yayan arkadaşları bazen öyle değişik şekilde göbeğime bakarken yakalıyorum ki..nasılsın sorularına hep iyiyim diye cevap verdiğim zamanlarda sıkıntı yaşamaya başlamam,artık onlar sorduğunda kendimi sıkıntı çekmediğim zamanlarda bile sanki çekiyormuş gibi göstermeme sebep oluyor.capcanlı bir şekilde gittiğim işten,pestilim çıkmış vaziyette dönebiliyorum çok yorulmamama rağmen,sık sık dua edelim bebeklerimize ve kendimize,herkese de herşey anlatılmamalı.elimizi karnımıza koyup "Ya Mübdi" esmasını çekelim,Rabbim korusun yavrularımızı inşaallah.:nazar::nazar:

Bu arada TCTRSVL seni aşağıda gördüm bayağıdır yazmıyorsun,iyi misin?

Azmirah seni de gördüm,nasıl durumun?

Merhaba Eylül,

İyiyim teşekkür ederim. Uzun süredir sadece okumaya vakit bulabiliyorum. Ben hala çalışıyorum, bu aralarda yoğun bir dönemdeyiz. Malum yıl sonu geliyor. Hayırlısı ile 31 Aralığı görürsem izne ayrılacağım :KK9:
Tüm sağlık sorunu yaşayan arkadaşlar; Allah yardımcınız olsun. Dualarımız sizinle. Allah hepimize hayırlı doğumlar nasip etsin inşallah :nazar:
Bebek hazırlıkları tam gaz devam ediyor herkeste :KK52: Ben kapı süsü ve bebek şekeri arıyorum, şöyle değişik, özel olan. Ama bulamadım. İkizler için pek birşey yok gibi, ya da ben mi göremedim:26: Önerisi olan var mı?????

NEKTAR merhaba sende bendensın benımde ılk gebelığım devam etmedı ınan bunda herseyde korkar oldum. biyerim ağrısa bişey olur mu ağrımasa nıye ağrımadı midem bulantılarım var bıgun olmasa nıye olmadı kafayı yıcem yakında. eşim saolsun sakınleştırıyor benı ınşallah bub sfer yavrularımıza sağlıklı bır şekılde kavuşuruz okadar heyecanlıyım kı... sen ne gıbı belırtıler yaşıyorsun gebelığın ılk donemlerınde bu arada benım en cok agrı olan yerım alt taraf kasıklarda degil ığne batması gıbı ama çoğunlukla sol tarfata oluyor.ALLAHIM hepımızın yardımcısı olsun.
Aynı durumdayım ben de canım. Gece wc kalkıyorum, bi gece kalkmasam panikliyorum. Göğüs hassasiyetim azaldı mı acaba diye kontrol ediyorum sürekli.
Benim eşim de skainleştirmeye çalışıyor, "sağlıklı bebişlerimiz görüceksin bak, sağlıkla gelecekler diyor".. ama ben iyice pimpirikli bi anne adayı oldum çıktım :/
Benim de sol tarafımda ara ara batmalar oluyo, iğne batması gibi aynen. Bazen de ani hareket yapınca, hızlıca oturunca fln ağrı oluyo solumda.
Mide bulantılarım da var, bazen 3 gün hiç kusmuyorum, bazen günde 2 defa.. Mide bulantısı olmayınca da panikliyorum gerçi :/
Salı günü doktor kontrolüm var 2 hafta oldu dr gitmeyeli.. inş iyilerdir.. İnş hepimizin bebişleri hep iyi olur, cidden çok heyecanlı ve korkulu bir süreç bizi bekliyor..
Seninkiler çift yumurta ikizi mi canım? Benimkiler tek yumurta..

Ya bu su fazlalığı neden oluyo canım ya? Bi de bi rakam verdi mi? benim doktor göz kararıyla anlıyoruz dedi de, merak ettim şimdi çünkü benim de detaylıda oğluşun suyu biraz fazla gibi yani sınırda demişti prof. artık gözlerini açabiliyolar di mi maşallah ya :)

günaydın kızlar,

Canım benim bi kız bi erkek, benim de aşağıda. yukarda duran ikiz hamilesi var mı ki? o kasık ağrısı bende de oluyo, doktor ee olacak artık, kocaman bebekler var içerde dedi. eğer ağrıya eşlik eden kasılma yoksa, ve bebekler de hareketliyse korkma dedi. sen de korkma yani.

Merhaba Eylül,

İyiyim teşekkür ederim. Uzun süredir sadece okumaya vakit bulabiliyorum. Ben hala çalışıyorum, bu aralarda yoğun bir dönemdeyiz. Malum yıl sonu geliyor. Hayırlısı ile 31 Aralığı görürsem izne ayrılacağım :KK9:
Tüm sağlık sorunu yaşayan arkadaşlar; Allah yardımcınız olsun. Dualarımız sizinle. Allah hepimize hayırlı doğumlar nasip etsin inşallah :nazar:
Bebek hazırlıkları tam gaz devam ediyor herkeste :KK52: Ben kapı süsü ve bebek şekeri arıyorum, şöyle değişik, özel olan. Ama bulamadım. İkizler için pek birşey yok gibi, ya da ben mi göremedim:26: Önerisi olan var mı?????

:nazar::nazar::nazar: maşallah vallahi bu haftada hala çalışıyorsun. ben de öyle olmak istiyorum yaa. bir sırrı var mı bunun?? doktorum dinlenmen lazım ayaklarını uzatman lazım diyip duruyor. bense sabah 8de evden çıkıp akşam 7de geliyorum. çoğunlukla da oturarak çalışıyorum. burda raporlu dinlenen arkadaşları görünce de riske mi atıyorum diye korkuyorum. ama evde yatmak da cazip gelmiyor, vakit geçirememekten korkuyorum...

ne olur sorumu yanlış anlama ama bebişlerin tedaviyle mi gelmişti? acaba doğal yoldan olan ikizleri vücut daha iyi mi tolere eder diye düşünmekten de kendimi alamıyorum...tecrübelerine çoook ihtiyacım var :KK16::KK16:

Canım benim bi kız bi erkek, benim de aşağıda. yukarda duran ikiz hamilesi var mı ki? o kasık ağrısı bende de oluyo, doktor ee olacak artık, kocaman bebekler var içerde dedi. eğer ağrıya eşlik eden kasılma yoksa, ve bebekler de hareketliyse korkma dedi. sen de korkma yani.

canım kasılma nasıl bişey bilemiyorum ki :KK1::KK1: bebekler hareketli. aslında sağ tarafta duran kızım o kadar da hareketli değil. onun pozisyonu biraz daha farklı çok hissetmiyorum. ama oğlum kıpır kıpır. özellikle günün bazı saatlerinde bayağa sağlam vuruyor. karnım yemeklerden sonra, ya da akşam gazım olunca daha sert oluyor... korkmamaya çalışıyorum canım...sakinim genelde. umarım bu halimi de korurum :KK16:

X