2014 ikiz anneleri

Puseti 3 aylıkken alacam demişsin kullanmayacak misin evde falan? Acaba bende mı sonra alsam ki? Bilemedim de..acaba cok lazım olur mu yoksa direk araba koltuğu mu alsam mutfakta falan 6. Aya kadar nasıl yanımda duracaklar?mama sandalyesi alınca ona koyarız ama ondan once ihtiyac olur mu bi türlü neyin daha kullanışlı oldugunu bilemedim:)
Kız süpersin valla, herşeye karar vermişsin nerdeyse, ben hiçbir şeye bakmadım henüz. Bu ay da geçsin öyle diyorum ama dediğin gibi ağırlaşınca daha da zor olacak:26:
Canım bi gun çıkın çarşı pazar gezin en azından ne var ne yok görürsünüz..ben bugun gelince kafamda baya bişiler oturdu gerisi önemli degil yavas yavas alinir..

bu arada kızlar dünkü felaket kalp ciğer ağrım cok sükür gecti bugun korkumdan dogru düzgün bisi yemedim..midem kalbime dogru buyuyo cunku..valla cok sükür etmek lazım ya hep oyle kalsaydım:KK43: sırt agrısı falan yanında hikaye gibi kaldi..

Canım allah korusun ameliyat sırasında acil bi durum olduğunda hemen müdahele edebilmek için cıbıl oluyosun:)ben burun amelşyatı oldum ondada cıbıldım:)

Korkuyoruuummmm:18:ya uyuşmazsam,ya öyle keserlerse beni.kızlar hayırlısıyla ben bi doğurayım,sizde doğurursunuz emin olun:))

Sen farkina bile varmiyosun beni ilacladilar doktorum geldi önüme perde taktikar hemsireye kestilermi dedim Hayır dedi 2saniye sonra zeynebin sesini duydum işte o an herşey bitiyor evladini görüyorsun ilk defa .

Canım allah korusun ameliyat sırasında acil bi durum olduğunda hemen müdahele edebilmek için cıbıl oluyosun:)ben burun amelşyatı oldum ondada cıbıldım:)

Korkuyoruuummmm:18:ya uyuşmazsam,ya öyle keserlerse beni.kızlar hayırlısıyla ben bi doğurayım,sizde doğurursunuz emin olun:))

Nee burun ameliyatında da mı???????????? bak şüphelenmeye başladım sağlık sektöründen:KK1::KK1:
İlahi sedef,inan biz de korkuyoruz ama tabi yumurta kapıya dayandığında korkular daha çok artıyor,hiç korkma canım,kontrol eden vardır mutlaka,ben de awake filmini izledikten sonra bu korkuya kapıldım bir süre,izledin mi bilmiyorum,çocuğa anestezi yapıyorlar güya,ama bilinci açık kalıp herşeyi hissediyor,gece gece bu gereksiz bilgiyi vererek ne iyi birşey yaptım aferin bana:) yok yok canım benim,sonuçta ikiz gebelik,senin tüp baban buna izin vermez,mutlaka kontrol eden biri vardır Allah'ın izniyle,hem spinal demiştin,genel anestezi değil ki bu,konuşursun hissediyorum dersin,müdahale edilir.Allah hayırlı doğumlar nasip etsin inşaallah.

Bu arada kızlar ben hastanede kullanmak için tek kullanımlık külot aldım.pamuk gibi gayet sağlıklı görünüyo.bi pakette 3 tane var,sanırım oda yeter.

Aa ben de evvelki gün müydü ne aldım netten,daha gelmedi,bakalım nasıl birşey,benimkinde de 3 tane varmış..

Nee burun ameliyatında da mı???????????? bak şüphelenmeye başladım sağlık sektöründen:KK1::KK1:
İlahi sedef,inan biz de korkuyoruz ama tabi yumurta kapıya dayandığında korkular daha çok artıyor,hiç korkma canım,kontrol eden vardır mutlaka,ben de awake filmini izledikten sonra bu korkuya kapıldım bir süre,izledin mi bilmiyorum,çocuğa anestezi yapıyorlar güya,ama bilinci açık kalıp herşeyi hissediyor,gece gece bu gereksiz bilgiyi vererek ne iyi birşey yaptım aferin bana:) yok yok canım benim,sonuçta ikiz gebelik,senin tüp baban buna izin vermez,mutlaka kontrol eden biri vardır Allah'ın izniyle,hem spinal demiştin,genel anestezi değil ki bu,konuşursun hissediyorum dersin,müdahale edilir.Allah hayırlı doğumlar nasip etsin inşaallah.

Aa ben de evvelki gün müydü ne aldım netten,daha gelmedi,bakalım nasıl birşey,benimkinde de 3 tane varmış..
Hakikaten iyice korkuttun:))şaka şaka,korksakta korkmasakta bi şekilde çıkacak o bebeler:))L beden aldım ben canım gayet kullanışlı görünüyo valla
Puseti 3 aylıkken alacam demişsin kullanmayacak misin evde falan? Acaba bende mı sonra alsam ki? Bilemedim de..acaba cok lazım olur mu yoksa direk araba koltuğu mu alsam mutfakta falan 6. Aya kadar nasıl yanımda duracaklar?mama sandalyesi alınca ona koyarız ama ondan once ihtiyac olur mu bi türlü neyin daha kullanışlı oldugunu bilemedim:)

Canım bi gun çıkın çarşı pazar gezin en azından ne var ne yok görürsünüz..ben bugun gelince kafamda baya bişiler oturdu gerisi önemli degil yavas yavas alinir..

bu arada kızlar dünkü felaket kalp ciğer ağrım cok sükür gecti bugun korkumdan dogru düzgün bisi yemedim..midem kalbime dogru buyuyo cunku..valla cok sükür etmek lazım ya hep oyle kalsaydım:KK43: sırt agrısı falan yanında hikaye gibi kaldi..

Haaa puset:))tamamm:)aldım canım:)ama araba için almadım henüz.onlaron sadece ew tipi olanları var ondan aldım.araba için 3 aylık olduklaronda alırım

gurbet ve yalnızlık derken canım? ben de gurbetteyim,ailemden akrabalarımdan kimse yok,hem de çooook uzaktalar.ama eşim var Allah'a şükür,senin eşin asker-polis filan mı,hani göreve gidiyor da yalnız mı kalıyorsun tam anlayamadım ben?

ya ben çok utanırım,onlar yapıyor bu işleri mutlaka demi? annemize-eşimize yaptırsak ya da kendimizi iyi hissediyorsak yapsak olmaz mı
:KK43:

ailem ankarada 12 saatlk yol kimsem yok burda sadece eşim.oda herşeyim zaten :)eşim polis sabh 8 gece 12 calısıyo.bende o yüzden cok sıkılıyorum kpssye hazırlanmaya kalksam başım dönmeye başlıyor ve bırakıyorum.

20'den önce vurulma bence de Canim. Ben hiç vurulmuycam doktor da hastanede doğum yapinca evde de bebişlerin kordonunun hijyenine dikkat ettiğin sürece şart değil vurulan dedi. Ben 5 sene önce başka bir sebepten vurdurmuştum açıkçası beni çok etkiledi, onun korkusu da var tabi...

Gözünün önüne geldi de ne sevimli olmuştur maşallah :KK16: Rabbim güzel günlerde büyütsün...

Çok sağol Canim... 2013 senin için üzücü bitti ama 2014'de Rabbim öyle mutluluklar yaşatsınki acın hafiflesin... Biraz toparlanmana sevindim işe başlaman iyi olmuş...
Demek 14 kilo verdin Canim :KK43:( sütün kesilmesi için ilaç veriyorlar diye duymuştum sanki ağrıda yapıyordur :KK43:(
Hep dualarimizdasin inan... Allah'a emanet ol güzel kalpli arkadaşım...

cnm ankaranın göbeğinde keçiörende karşı komşumu doğurttum ve kordonu makasla kestim:)neyin ne olacağını urfa gibi yerde kestiremediğim için alerji olasılığını göze alıp yaptırırım bn 20.haftada.belki senin koruyuculuğun dvm ediyo olabilir.

Eweet cıbıl olcaz:)

Ewet ya doğurdukta temizlenmemiz kaldı:)hele bi doğuralımda elbet biri temizler:KK1:
Yaa dalga geçme yaaa:KK43:
Eylülcügüm ameliyatta ůzerinde örtü oluyor tabi canım ama hazirlarken seni karnını ilacliyorlar o sirada örtü ololmaz.canım emin ol o an bunları asla düsünmüyorsun.kızlar özel hastanexe dogum olacaksa bunu hasta bakiciları yapıyor ama devlette öyle degil durum die duydum.o zamanlara gelelimde bunlar teferruat ama şimdi sedef için bu düşünceler normal ne kalmış ayy ne gůzel .ne olur dogumdan korkmayın ben dogumdan gülerek çıktim odaya geldim telefonla konusuyordum doktor geldi karnima bi bastırdı az önce biz seni kesmedikmi ya dedi yani uyuşma başladığı an korku heyecan bişey kalmiyor zaten
Doğumdan korkmak değil valla bende ki ben kuaföre bile acmiyorum bendeki stres o şu anda valla:))

Canim puset ten kastın ana kucagi dedikleri seyse biz aldık hastaneden onlarla çıkmayı planlıyoruz chicco marka aldı eşim evde de başka bi odadayken kullanabilirim diye düşünüyorum araba koltuğu olarak da kullanilabiliyormus bunlar misafirlige falan giderken de lazım olur koltuklarda yatiracagimiza onların içinde yatar diye düşünüyorum minnoslar tabi dışarı cikabilirsek:)))

Bende devuasyon ameliyatı oldum ama iç çamaşırımi cikarmadim yahu hatta Üşüyorum diye üstüme ortmuslerdi ameliyathanede ufo yakmislardi ben bayılana kadar:))

Hakikaten iyice korkuttun:))şaka şaka,korksakta korkmasakta bi şekilde çıkacak o bebeler:))L beden aldım ben canım gayet kullanışlı görünüyo valla

Haaa puset:))tamamm:)aldım canım:)ama araba için almadım henüz.onlaron sadece ew tipi olanları var ondan aldım.araba için 3 aylık olduklaronda alırım

L beden olarak hangisine denk geliyor canım bende onlardan alayım diyorum ama kararsizim kullanışlı olur mu diye?

ailem ankarada 12 saatlk yol kimsem yok burda sadece eşim.oda herşeyim zaten :)eşim polis sabh 8 gece 12 calısıyo.bende o yüzden cok sıkılıyorum kpssye hazırlanmaya kalksam başım dönmeye başlıyor ve bırakıyorum.
Canım ya cok zor hakkaten allah kolaylık versin..
Yaa dalga geçme yaaa:KK43:

Doğumdan korkmak değil valla bende ki ben kuaföre bile acmiyorum bendeki stres o şu anda valla:))

Canim puset ten kastın ana kucagi dedikleri seyse biz aldık hastaneden onlarla çıkmayı planlıyoruz chicco marka aldı eşim evde de başka bi odadayken kullanabilirim diye düşünüyorum araba koltuğu olarak da kullanilabiliyormus bunlar misafirlige falan giderken de lazım olur koltuklarda yatiracagimiza onların içinde yatar diye düşünüyorum minnoslar tabi dışarı cikabilirsek:)))

Bende devuasyon ameliyatı oldum ama iç çamaşırımi cikarmadim yahu hatta Üşüyorum diye üstüme ortmuslerdi ameliyathanede ufo yakmislardi ben bayılana kadar:))
Evet o dedigin pusetlerden bahsediyorum..chicco cok pahalı geldi bana 400 civarı sanırım..kraft baktım o da 200 civarı..almişken de uyduruk bisi olsun istemiyorum bebeklerin rahatı da önemli sonuçta.. arabada da kullanıcam.. iste ama karar veremedim arabada kaç yasına kadar kullanılır ki onlar sonra bide koltuk almak lazım gelir mı? Amaan tek derdim bu olsun dimi:)

Canım ya cok zor hakkaten allah kolaylık versin..

Evet o dedigin pusetlerden bahsediyorum..chicco cok pahalı geldi bana 400 civarı sanırım..kraft baktım o da 200 civarı..almişken de uyduruk bisi olsun istemiyorum bebeklerin rahatı da önemli sonuçta.. arabada da kullanıcam.. iste ama karar veremedim arabada kaç yasına kadar kullanılır ki onlar sonra bide koltuk almak lazım gelir mı? Amaan tek derdim bu olsun dimi:)
Canim biz çok uyguna bulduk adam dükkanıni kapatiyormus 200 muydu neydi yanlış hatırlamıyorsam inşallah sende kaliteli ve uygun bişey bulursun 13kg ama kadar kullanabiliyormusuz canım arabada bizimkiler ne kadarlikken o kiloya ulasirlar bilmiyorum cahilim bu konuda:)) ileride almamız gerekecek tabi bu bi zamana kadar idare eder bizi:))
En büyük bedenin bi küçüğü canım.sende alırsan L al.rahatlığından ve kullanışından şüphen olmasın
Teşekkürler canım alışveriş listeme bunu da ekledim eminonune çıkmayı planlıyorum ama bunların hepsini 1 günde nasıl halledecegim onu da bilmiyorum:))

Msj tekrari. ...

Canim, annenle ilgili yazmissin sutum kesilir diye korkuyorum demissin. Benim sutum benzer sebeplerden azaldi ve 7 ayliklarken keisildi. Mutfagi aktara cevirdim ama olmadi. Sut kesildi kuzulwrim emmedi gelmiyor diye. Bende 2 ay makinayla sagdim gene gelmedi. Simdi iki yasina kadar anne sutu dediklerinde cok uzuluyorum, icimde kaldi ve stresten olmasina daha cok uzuluyorum, eften puften bisey bulup kadar ustume geldilerki tarif edemem, sütüme mal oldu bana yasatilanlar, kendini rahat tutmaya calis, kuzularimin rizkiydi o süt, ondada bi hayir vardir, nasipleri o kadarmis deyip kendimi teselli ediyorum.

cnm ankaranın göbeğinde keçiörende karşı komşumu doğurttum ve kordonu makasla kestim:)neyin ne olacağını urfa gibi yerde kestiremediğim için alerji olasılığını göze alıp yaptırırım bn 20.haftada.belki senin koruyuculuğun dvm ediyo olabilir.

Ayyy o da var dünyanın her türlü hali var :18: Rabbim inşallah planlı doğumlar nasip eder. Evet belki koruyuculuğu da olabilir çünkü son 5 senede vuruldun mu diye sordu. Demek ki bir etkisi oluyor. Gerçi beni korur herhalde bebişleri korur mu ki bilemedim:26: Sen yaptir zaten Canim doktorun da yaptir demiş benimki de yaptir illa dese yaptirirdim... Ama erken yaptirmazsin.

Bismillahirrahmanirrahim....

İsim .........Ayetel kürsü.....Nas-Felak......Ya Şafi....Ya Mübdi

Aksu81----70--------70------- 100-----100 Okudu

Fpmk--

Esalales----

Seybil------

Asbelove---

Eylül------ 20--------20-------

Glaze-------

Mrsbeyaz-- 30--------30------

Nektar--------

Allah kabul etsin...Kızlaar cuma geceye kadar okuyanlarinkini bekliyorum :KK16:

Mide sorunu azaliyor ama mide, safra, bagirsak ta daha onceden sorunu olanlar bu durumu daha uzun ve siddetli yasiyormus, dr um soylemisti. Mesela benim safra kesemde tas var.
Karaciger enzimlerimde yukseldi asiri basidan, karaciger ve safra gorevini tam yapamayinca 29 haftadan sonra deli gibi kasindim, taaa doguma kadar. Yani safra kana karisti, deri altindada tuz birikti. İlacta kullandim.
İkiz olunca annenin organlarina fazla basi oluyor ve hormonlarda iki kat yukselince, butun rahatsizliklara davetiye cikiyor, hatta iki kat rahatsizlik yasanoyor.
Sekerimde yukselmisti, diet yaptim. Daha saymiyimda korkmayin:KK1:
.
Canım benim çok güzel açıklamışın benim hamilelikten önce de mideden çok rahatsızlanırdım gastrit vardı birde kronik kabızlık tabi hamilelikte iyice arttı aç karnına duphalac şurup içtim bile etki etmiyor sürekli komposto içiyorum incir yiyorum tık yok.dün midemdeki gaz yüzünden kabus gibi bir gün ve gece geçirdim insanın akşam 10 a kadar gazı olurmu gaz yüzünden sabahdan akşama. Kadar oturamadım gezinmekten belim karnım ağrıdı eşim açılayım diye avm götürdü orda gez diye orda bağıra bağıra ağladım dayanamıyorum diye birde benimde geçen hafta alt ast 144 69 oldu benimde her tarafım kaşınıyor ki benim karaciğer sorunu 19. Haftada başladı bu arada dahiliye gastroentoloji göğüs kalp hepsine muayene oldum gebelikte. Bir şey yapamıyoruz diyorlar gittikçe kilo veriyorum ben ne yapcam nasıl dayancam İnan 1 gün geçmiyor çok çaresiz kaldım sen nasıl dayandın günlerin nasıl geçti yada benim gibi olanlar ne yapıyorsunuz ağlamaktan başka bir şey elimden gelmiyor ağlayıncada iyice burnum falan tıkanıyor hiç nefes alamıyorum ne olur yardım edin çok çaresizim:KK43:(((((

X