2014 ikiz anneleri

Merhaba ,

Tek yumurta ya da çift yumurta ikizlerine hamile olan bayanlar , gelin deneyimlerimizi paylaşalım!!!
Benim ilk hamileliğim ve aşılama ile hamile kaldım ,doktorum geçen hafta kontrolumde tek yumurta ikizi gebelik oldugunu söyledi..bugun tam 8 haftalık hamileyim..
Çok farklı bir duygu , bende sürekli aglama krizleri oluyor..Bazen sanki zaman durmus gib hissediyorum .. Bazende korku oluyor içimde.. Bu duyguları yasayan var mı acaba???
:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
Hoşgeldin canım aramızaa :KK16: çift yumurta olsa anlıycam ama aşılama ile tek yumurta ikizi tamamen senin kısmetin.kaderinmiş döllenen yumurta bölünüp sürpriz yapmış annelerine Maşallah :KK16:
Hepimiz zaman zaman farkli ruh hallerine giriyoruz Canim bursa öyle güzel paylaşımlarimiz var ki endişelerimiz azalirken mutluluğumuz katlaniyor... Seni de her zaman bekleriz...
Hoşgeldin aramıza arkadaşım hayırlı olsun minislerin:KK16: Rabbim sağlıkla hayırla kucağınıza almayı nasip etsin:nazar: bizde aşılama ile Kavuştuk bebislerimize ama çift yumurta ikizi bizimkiler:KK16:
Senin de mi aşılama canım :KK1: Maşallah yumurta sayisini arttirmak dışında doğal sayilir bence :KK16: iki şampiyon spermciik en baştan güçlü savaşçılar:nazar::nazar:

Diyosun:KK1:inş öyle olur canım.gerçi haftda bir kilo almışım gecen kontrolde.

Bende öyleyim canım.senin haftalarındada öyleydim.Zayıf hamile kalanların daha çok kilo aldığı kesinlikle doğruymuş:))bende haftada bi kilo aldım gecen hafta
Öyle olacak galiba Canim, 50 ile hamile kaldim bugün 53,5'u gördüm aslinda haftama göre fazla değil sanirim ama 10. Haftalarda 48,5'a düştüğümü hesaplarsam atağa geçmişim:KK1: 16-17 den aşaği zaten alinmaz bence ikizde de 20'yi çok geçmemekte fayda var. İnşallah kuzucuklarimiza yariyordur :KK16:

Hayırlısıyla beklerler inşaallah çarşambayı annesi,heyecanlandım senin adına,artık evde miss kokulu kuzular,cıvıltılar olacak inşaallah:) sağlıklı,hayırlı,kolay bir doğum olsun inşaallah:)

Amin inş. bizde hemen alabiliriz kucağımıza ..

Maşallah arkadaşım, Rabbim kolay bir doğum ve sağlıcakla bebelerini kucağına almayı nasip etsin... Darısı başımıza... Amin...:nazar::nazar::nazar:

Darısı başınıza inş. topikteki tüm annelerimize ...:nazar:

selam ikiz anneleri ya kusura bakmadan kapıyı aralık göedüm Rabbim bebişlerinizi sağlıkla dünyaya getirmeyi kısmet etsin inşllh analı babalı büyüsünler. biraz mesajları okudum. bende kısmetse 3 ağustos annesi olucağım 10. haftamdayım. şimdiye kadar tek kese tek bebek göründ ama akşam rüyamda ikizmiş gb gördüm :) 10. haftadan sonra görülmemiş kese bebek olupta bu haftadan sonra sürpriz yapma ihtimali olabiliyormu böyle bir durum olan varmı diye soracaktım. içime kurt düştü bu rüyadan sonra :)

Günaydın..nerdesin kız? Sanırım artık bizimde şikayetlerimiz başlıyo:) ins iyi haberlerle gelirsiniz..benimde mide sorunlarım başladı canım 1 porsiyondan fazla yiyemiyorum bi ogünde :) yesem de bana azap oluyo..bi yonde de daha iyi belki asırı kilodan korunuyoruz böylece..uyku sorunları genelde mideden kaynaklanıyor..

Sorma tatlım inan yazmaya mecalim yoktu okadar bitkin hissediyordum kendimi mide yanması cok fena gerçekten rabbim kimseye yaşatmasın..Başladı artık bende hissediyorum ağırlaştığımı karnım cok büyüdü şimdi ayağa kalktımmı ayaklarımın altı acıyor sizdede varmı ?Ödemmi oluyor acaba..

Gunaydin canimm... Mide yanması ekşimesi bende de çok var ya nazi günler acayip oluyor, doktora sorucam saniyorum rennie tarzi tabletlerden kullanabiliyormuşuz. Mümkün olduğunca sabrederim ama çok kotu olursam kullan derse kullanirim.
Her buluşmaayri bir heyecan değil mi :KK16: inşallah güzel haberlerle gelirsin canımmm :21:

Gavıscon önerdiler banada ama almadım acı cekiyorum katlanıyorum en son care dedim :2:Amin canım Allah razı olsun..

Canimm sende sıkıntılı dönemlerden gecmissin ama az kaldı bitiyor hepsi bebişleri kucağına alınca unutacaksin inşallah maasallah:nazar: bebişler iyi büyümüş:)) inşallah doğduktan sonra da böyle yerler de annelerini uzmezler:KK16:

Dimi canim benim seviyorum seniii:KK16:

Icerdeki sende 6 tane iceceksin canım bende şimdi 3 içiyorum ama bi daha geldiğinde ciğer geliştirici iğneye başlayacağız ve nidilatin dozunu arttıracagiz dedi bana dr.um yeni başladın ta bi de bi anda 3 tane yle başlayınca ağır gelmiştir bi süre sonra düzelir hoc merak etme bende bişey kalmadı sukur:KK34:

Hoşgeldin aramıza inşallah sende 36lari geçirip doğum yapanlardan olursun:)

Bugün iyi olmana sevindim canım arada girde iyi haberlerini alalım yoksa çok merak ediyoruz gelmeyen arkadaşları yanında güzel haberlerle gelirsin inşaallah:KK16:

Çok sağol canım elimden geldiğince burdayım seviyorum sizlerin sohbetini :)Amin hayırlısıyla..

Merhaba ,

Tek yumurta ya da çift yumurta ikizlerine hamile olan bayanlar , gelin deneyimlerimizi paylaşalım!!!
Benim ilk hamileliğim ve aşılama ile hamile kaldım ,doktorum geçen hafta kontrolumde tek yumurta ikizi gebelik oldugunu söyledi..bugun tam 8 haftalık hamileyim..
Çok farklı bir duygu , bende sürekli aglama krizleri oluyor..Bazen sanki zaman durmus gib hissediyorum .. Bazende korku oluyor içimde.. Bu duyguları yasayan var mı acaba???
:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Çift yumurta ikizlerine sahibim doğal yolla oldu.Babamın anneannesinin,babaannemin olmuş ama vefat etmişler,dayılarının cocuklarının ikizleri var bizde hiç yoktu ama piyango bana vurdu rabbim hayırlı doğumlar nasip etsin..

Kızlaar ben geldim doktordan ... Allah izin verirse çarşamba sabahı doğacak bebitoşlar :KK16: Artık sancılar başlamış dedi doktor su veya nişan gelmezse çrş sabahı görüşürüz dedi bu kadar beklediler inş. okadar daha sabreder oğlanlar :)) biri ayak gelişi baya baya ayaklar aşağıda :) biri baş gelişi sezeryan olacağı netleşti yani ... Darısı sizlere inş ...

Çok sevindim canım sağlıkla al bebeklerini kucağına sabrettin mükafatını alıyorsun hayırlısıyla...Allah yardımcın olsun..

Selam canim, adına görünce sorayim dedim sizinkilere söyledin mi ikiz olacağını :KK52: yılbaşından sürpriz yaparim diyordun, söylediysen tepkileri ne oldu merak ettim:KK1:

Selam canim, adına görünce sorayim dedim sizinkilere söyledin mi ikiz olacağını :KK52: yılbaşından sürpriz yaparim diyordun, söylediysen tepkileri ne oldu merak ettim:KK1:
Evet aksucum annemlere de kayinvalidemlere de ikiz oldugunu soyledik yilbasi surprizi iki taraf da şok şok sok kimsenin aklindan gecmemis beklemiyorlarmis cok sevindiler bi tasla iki kus vurmusuz :KK52: :KK52: teyzemin kizi duymus yeni beni aradi sende nasil bir sabir var nasil dayandin ben olsam catlardim diyoo aslinda daha soylemicektik ama sonra yureginize inmesin diye 5.ayim biterken soyledim dedim

ikizlerannesi ismini asagida gordum nasilsin nasil gidiyo kiz bi ses ver :KK3: :KK3:

ikizlerannesi ismini asagida gordum nasilsin nasil gidiyo kiz bi ses ver :KK3: :KK3:

seybilcim iyiyim şükür ama ağırlaşmaya başladm artık kuzular çıktı göbüşüm baya belli oluyo.. mide yanmalarım var bel ağrılarım kasık ağrılarım oy oy zormuş ikiz gebelik sağlıkla kavuşsak bebişler başka bi dileğim yok yani. sen napıon nasıl gidiyo??

Canım çok teşekkür ederim. Seninkiler daha Gürbüz ve sağlıklı olur inşallah. İnşallah hepimizin çocukları ömür boyu bizi Üzmez:KK16:
Amin nn canım aminnn
canim surekli yatiyorum sukur 2 gundur kanamam durdu progestana ve jele devam ediyorum jelin cok faydasi olduguna inaniyorum..canim peki senin 1.5 ay boyunca devam etti mi kanaman yoksa kesilmesine ragmen mi yatmaya devam ettin

canım geçmiş olsun tekrar ya, senin tsh bakılmış mıydı? çarpıntın falan oluyor mu? inşallah bugün daha iyisindir...

geçmiş olsun bazıları böyle kanamalı geçirebiliyormu

evet cnm bazilarinin boyle oluyormus insallah tekrar olmaz yasadigim korkuyu inan tarif edemem
Yok canım kanama ve lekelenme 1hafta kadar sürdü sonrada önlem amaçlı 1.5ay progestan iğne oldum sabah akşam plasenta aşağıda olduğu için düzelince yavaş yavaş kalktım ayağa ama şükür ki iyiyiz artık sizde iyi olacaksınız bol bol dinlen:KK34:
benimkilerde asılama ile oldu :) tek yumurta :) süperr..
Harika bi duygu dimi:)))
Merhaba kızlar,nasılsınız?
Herkese hayırlı cumalar..

Ay kıyamam,canını çektirdim kusura bakma,hakkını helal et canım..
yumurtayla şeker bağlantısını ilk kez duyuyorum..yumurtanın yanında süt ütünleri pek önerilmez,içindeki demirin emilimine engel olabileceği için,ama ben yumurta yerken resmen fenalaşıyorum,böyle bir düşüp bayılacak hissi oluyor,Allah affetsin hiç yemek istemiyorum,ki uzuuun zamandır da azıcık yiyorum,yediğimde de yanına peynir olunca beni rahatlatıyor,o yüzden ben tüketiyorum,sen sade yiyebiliyorsan öyle ye.demir hapını da kiviyle al canım,ben bir süre öyle aldım sonra testlerde artış farkettim.

canım çok sıkıntılı süreçlerden geçmişsin,bilmiyordum,Allah senin yaşadıklarına mükafat olarak kuzularının vücudundan iyi beslenmesini sağlamış çok şükür,zaten istediğimiz de bu değil mi:) Daha çok yazmaya çalış,memnun oluruz.ağırlaşma bizde de başladı,artık sen nasıl zorlanıyorsundur,haklısın..ben de eğer eşim evdeyse uyandığımda,ondan yardım istiyorum böbrek-göbek-kasık ağrısı oluyor yataktan kalkarken,bi de karnımı sıkıyorum kendim kalkarken,yardımcı olan olursa daha rahat ediyoruz,hadi azıcık daha sık dişini annesi,hayırla geliyor kuzular inşaallah.

İnşaallah güzel haberler alırsın canım,duamızdasın.
Askolsun canım olur mu öyle şey canım istediğinde 1 lokma yiyorum napayım abartmadan dengelemeye çalışıyorum diğer besinlerle:))
Yumurta için öyle dedi dr.um valla hergün tuketmemeloymisim ya da sadece beyazini ye dedi kivi iyi fikirmiş bu aksam basliyorum:))
Kızlaar ben geldim doktordan ... Allah izin verirse çarşamba sabahı doğacak bebitoşlar :KK16: Artık sancılar başlamış dedi doktor su veya nişan gelmezse çrş sabahı görüşürüz dedi bu kadar beklediler inş. okadar daha sabreder oğlanlar :)) biri ayak gelişi baya baya ayaklar aşağıda :) biri baş gelişi sezeryan olacağı netleşti yani ... Darısı sizlere inş ...
Ay geliyor minnoslar bu kadar sabrettiler çarşambaya dayanır lar Allahımin izniyle sağlıkla hayırla doğsunlar da varsın sezaryen olsun canim:KK34:
Kızlar ben yumurtada Demir oldugunu bilmiyodum ya:) seker oldugunu da:) koysam önüme 5-6 tane yumurtayı yiyebilirim o kadar canım istiyo bazı günler 2 tane yiyorum hemde portakal suyuyla:KK39:Bilmeden faydalı seyler yapmışım yani :) öğrendiğim iyi oldu bunu :) daha sık tekrarlarım :)
Ay ne güldüm canım dikkat et nolur nolmaz:))
Hoşgeldin canım aramızaa :KK16: çift yumurta olsa anlıycam ama aşılama ile tek yumurta ikizi tamamen senin kısmetin.kaderinmiş döllenen yumurta bölünüp sürpriz yapmış annelerine Maşallah :KK16:
Hepimiz zaman zaman farkli ruh hallerine giriyoruz Canim bursa öyle güzel paylaşımlarimiz var ki endişelerimiz azalirken mutluluğumuz katlaniyor... Seni de her zaman bekleriz...

Senin de mi aşılama canım :KK1: Maşallah yumurta sayisini arttirmak dışında doğal sayilir bence :KK16: iki şampiyon spermciik en baştan güçlü savaşçılar:nazar::nazar:

Öyle olacak galiba Canim, 50 ile hamile kaldim bugün 53,5'u gördüm aslinda haftama göre fazla değil sanirim ama 10. Haftalarda 48,5'a düştüğümü hesaplarsam atağa geçmişim:KK1: 16-17 den aşaği zaten alinmaz bence ikizde de 20'yi çok geçmemekte fayda var. İnşallah kuzucuklarimiza yariyordur :KK16:
Dört tane yumoş um vardı canım üçüncüyu de aradı dr. Ama olmadı kısmet ikiymis insallah:KK9::KK9::KK9:

Herkesler iyi mi :KK3:
Durudenizderyanın melekleri gelmişş :nazar: sağlıkla büyütsün inşş, darısı bize :))

Handeta 10 ocak olmamış ama 8 ocakta gelicek kuzuların maşallaah :nazar: darısı tüm topiktekilere :))

Aksu bana 50-100-100-100 ekler misin? Baştaki 50yi 100e tamamlayamadımm :KK31:

Maşallah tek yumurta ikiz anneleri de çoğalmışş, yeni anneler hayırlı olsun, hoşgeldiniz :KK54:

Çok güzel paylasimlarda bulunmussunuz tsk ederim:KK16:
Benim göğüs uclarim da ne zamandır sanki bişey kurumuş gibi beyaz beyaz şeyler oluyor göğüs ucuyla oynanmamasi gerektiği için neyin nesi olduğunu çok kurcalayamiyorum ıslak mendil siliyorum acaba normal mi bu süt olamaz dimi bu ayda daha?
Birde lohusa korsesi derken bel korsesinden bahsediyorsunuz dimi bacaklarda başlayıp göğüs altına kadar olan korselerden değil?
Hastane için de 1 gecelik 1 pijama yeterli olur mu acaba?
Ay çok soru sordum galiba...

Buyuk ihtimalle sütdur, benimde bu hafta daha erken gelmisti.
Alt karin bolgesinden baslayip 15 cm falan bi korseydi yun gibi ama bel korsesinden daha sertdi.
Ben hastanefe 2 gecelik 1 pijama tk kullandim ilk 4 gun. Daha sonra esofman giydim.
Yok canim sorularin fazla degil, gayet guzel ve gerekli konular.
Birde ilk 15 gun hastanede kaldik 9 gunu kuvezdeydi. Emzirirken kuvezden cikarip bebekleri penye battaniyeye sarip oyle veriyorlar ve ben 8 tane penye battaniye kullandim. Kusuyorlar, serum yada ilac verirlerken dokulebiliyor, emerken sizdiriyorlar, alt degisirken kirletiyor bebisler. Hemsirelerde o yuzden kuveze temiz battaniye istiyor, istemeselerde icimiz rahat etmez zaten degisiriz.Bide surekli yikandi battaniyeler evde surekli degistirdik. Bide yikanmasa yenilerini kullansak 15-16 tane kullanicakmisim:-)

selam ikiz anneleri ya kusura bakmadan kapıyı aralık göedüm Rabbim bebişlerinizi sağlıkla dünyaya getirmeyi kısmet etsin inşllh analı babalı büyüsünler. biraz mesajları okudum. bende kısmetse 3 ağustos annesi olucağım 10. haftamdayım. şimdiye kadar tek kese tek bebek göründ ama akşam rüyamda ikizmiş gb gördüm :) 10. haftadan sonra görülmemiş kese bebek olupta bu haftadan sonra sürpriz yapma ihtimali olabiliyormu böyle bir durum olan varmı diye soracaktım. içime kurt düştü bu rüyadan sonra :)

benim de tek keseydi önce, 8.haftada ikiz olduğunu öğrenmiştik..
harika bi duyguydu :))

Maşallah canım ya Allah sağlıkla sıhatle kucağına verecek inşallah bu arada bebişlerin kiloları ne kadar olmuş Çarşamba günü 37. Hafta bitiyormu ayyy çok heyecanlı arka arkaya doğum haberleri geliyor hemde çok güzel haftalarda bu arada sıkıntıya düştükçe senin sabrını düşünüyorum bu sıkıntıları yaşayan ben değilim sadece bütün ikiz anneleri benzer sıkıntılar yaşıyor diyorum heyecan yada korku varmı?

Evet aksucum annemlere de kayinvalidemlere de ikiz oldugunu soyledik yilbasi surprizi iki taraf da şok şok sok kimsenin aklindan gecmemis beklemiyorlarmis cok sevindiler bi tasla iki kus vurmusuz :KK52: :KK52: teyzemin kizi duymus yeni beni aradi sende nasil bir sabir var nasil dayandin ben olsam catlardim diyoo aslinda daha soylemicektik ama sonra yureginize inmesin diye 5.ayim biterken soyledim dedim

Şok olmuşlardır tabi :KK1: niye sakladınız falan diye sitem etmediler yani, valla ben de olsam dayanamazdım, ilk öğrendiğimde öyle komiktim ki kan alan hemşireye bile "ikiz" diye açıkmala yapıyordum :KK1:

Allah'ım bunca bekleyişten sonra ikiz evlat ver bana inşallahhh aminnn :KK43::KK43::KK43::KK50::KK50::KK50::KK50::18::18::18::18::KK19::KK19::KK19::KK19::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

Buyuk ihtimalle sütdur, benimde bu hafta daha erken gelmisti.
Alt karin bolgesinden baslayip 15 cm falan bi korseydi yun gibi ama bel korsesinden daha sertdi.
Ben hastanefe 2 gecelik 1 pijama tk kullandim ilk 4 gun. Daha sonra esofman giydim.
Yok canim sorularin fazla degil, gayet guzel ve gerekli konular.
Birde ilk 15 gun hastanede kaldik 9 gunu kuvezdeydi. Emzirirken kuvezden cikarip bebekleri penye battaniyeye sarip oyle veriyorlar ve ben 8 tane penye battaniye kullandim. Kusuyorlar, serum yada ilac verirlerken dokulebiliyor, emerken sizdiriyorlar, alt degisirken kirletiyor bebisler. Hemsirelerde o yuzden kuveze temiz battaniye istiyor, istemeselerde icimiz rahat etmez zaten degisiriz.Bide surekli yikandi battaniyeler evde surekli degistirdik. Bide yikanmasa yenilerini kullansak 15-16 tane kullanicakmisim:-)

canım çok sağol iyi oldu bu battaniye bilgisi, Allah nasip ederse benimkiler en iyi ihtimal nisanda doğarlar diye düşünüyorum hala evde de hastanede de battaniye gerekli olan bir zaman, bebişleri kucaklarken de rahat olur... özellikle penye olanlardan alışveriş yapmaya başlayınca alayım bari...

Allah'ım bunca bekleyişten sonra ikiz evlat ver bana inşallahhh aminnn :KK43::KK43::KK43::KK50::KK50::KK50::KK50::18::18::18::18::KK19::KK19::KK19::KK19::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

Amin canım inşallah hayırlısı ise Rabbim gönlündekini versin... pek çoğumuz senin gibi büyük uğraş ve bekleyişlerden sonra ikiz anne adayı olabildik, inşallah annesi olmak da nasip olur... biz ve isteyen herkes :KK16:

X