2014 ikiz anneleri

Amin canım inşallah hayırlısı ise Rabbim gönlündekini versin... pek çoğumuz senin gibi büyük uğraş ve bekleyişlerden sonra ikiz anne adayı olabildik, inşallah annesi olmak da nasip olur... biz ve isteyen herkes :KK16:

:KK17: amiiinnnnnnnnnnnnnnnnn :KK54: :KK34: :emir_bebek::emir_bebek:

Buyuk ihtimalle sütdur, benimde bu hafta daha erken gelmisti.
Alt karin bolgesinden baslayip 15 cm falan bi korseydi yun gibi ama bel korsesinden daha sertdi.
Ben hastanefe 2 gecelik 1 pijama tk kullandim ilk 4 gun. Daha sonra esofman giydim.
Yok canim sorularin fazla degil, gayet guzel ve gerekli konular.
Birde ilk 15 gun hastanede kaldik 9 gunu kuvezdeydi. Emzirirken kuvezden cikarip bebekleri penye battaniyeye sarip oyle veriyorlar ve ben 8 tane penye battaniye kullandim. Kusuyorlar, serum yada ilac verirlerken dokulebiliyor, emerken sizdiriyorlar, alt degisirken kirletiyor bebisler. Hemsirelerde o yuzden kuveze temiz battaniye istiyor, istemeselerde icimiz rahat etmez zaten degisiriz.Bide surekli yikandi battaniyeler evde surekli degistirdik. Bide yikanmasa yenilerini kullansak 15-16 tane kullanicakmisim:-)

Ay çok teşekkür ederim sütse ki inşallah süttür sevindim hepimizin bol bol olsun inşallah yarasın evlatlarımız tosuncuk olsun:KK16:
Bir gecelik daha almam gerekecek öyleyse bende bir gecelik bir de pijama var 2gün kalırım diye düşünmüştüm en fazla ama nolur nolmaz bir tane daha alalım fazladan bişeycik olmaz:))
8tane penye battaniye mi?? Maaşallah:)))) bende topu topu 4tane çıkar en fazla biraz daha stok yapmalıyım evde de çok kullanılıyormuş sanırım süt verebilmek için mi 15gün hastanede kaldın sende şimdi sütünü sağ getir diyorlar diye biliyorum ama:KK53:
Korsede dikişleri rahatsız etmez o zaman herkes dikişlerin patlar o korselerle deyip duruyor da
Çantaya bebişler için kaç takım koymalıyız ay çok cahilim çok:KK9::KK9:

Söylediklerinin hepsini kaydettim zeytin çekirdeği bende yutuyorum hurma her saat başı tuvalete kalktığımda mesala biraz önce 1-2 tane yiyorum yatağım paşa yatağı gibi zaten 6-7 yastıkla yatıyom :)bugün saat 4 te kontrol var inşallah bebeklerle ilgili güzel haberler alırım ben alışveriş işini bitirdim birtek beşikleri kaldı onuda eşim yarın alalım diyor bu arada annem senin gibi minyon olanların daha çok zorlandığını söylüyor ben 167 boyundayım 65 le hamiş kaldım şimdi 7 . Ayda 69 kiloyum ama bebekler iyi büyüyordur inşallah her işte bir hayır var eğer yiyebilsem daha çok kilo alcak ve hem hareket edemeyecek hemde nefes darlığım artacaktı.bu arada mama ile ilgili söylediklerini de kaydettim biz mama almadık daha senin gibi güçlü ve bilinçli annelerin yazdıkları bize hem moral oluyor hemde yol gösteriyor Allah senden razı olsun canım benim Allah sana ve bebeklerine uzun ve sağlıklı ömürler versin sorularım oldukça sana yazabilirim dimi tecrübelerini bizle paylaştığın için çok ama çok teşekkür ederim....

Ne demek canim istedigin hrrvzaman yazabilirsin. Allah kimseyi boyle bir yolda zorda birakmasin herkese duaciyim. İnan bana dogumunu dusun odaklan ve sakin hicbirseyden gorkma, ömrün boyunca hep o ani kendini bebeklerini ve esini hep gozunun onune getireceksin. Allah herkese o guzelligi hayirlisiyla yasatsin. Yasim 34 eger daha genc olsaydim yine cocuk isterim ve ikiz olsun diye dua ederdim:-)

Evet aksucum annemlere de kayinvalidemlere de ikiz oldugunu soyledik yilbasi surprizi iki taraf da şok şok sok kimsenin aklindan gecmemis beklemiyorlarmis cok sevindiler bi tasla iki kus vurmusuz :KK52: :KK52: teyzemin kizi duymus yeni beni aradi sende nasil bir sabir var nasil dayandin ben olsam catlardim diyoo aslinda daha soylemicektik ama sonra yureginize inmesin diye 5.ayim biterken soyledim dedim

ay ne güzel sitemkar karşılamamışlar valla çok sabırlısın kuzu tebrik ediyorum sizi:))))
ben elimden gelse dünyaya haykırıcam ikizlerim olacak dünyanın en şanslı anneleri arasındayım diyeeee:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Ay çok teşekkür ederim sütse ki inşallah süttür sevindim hepimizin bol bol olsun inşallah yarasın evlatlarımız tosuncuk olsun:KK16:
Bir gecelik daha almam gerekecek öyleyse bende bir gecelik bir de pijama var 2gün kalırım diye düşünmüştüm en fazla ama nolur nolmaz bir tane daha alalım fazladan bişeycik olmaz:))
8tane penye battaniye mi?? Maaşallah:)))) bende topu topu 4tane çıkar en fazla biraz daha stok yapmalıyım evde de çok kullanılıyormuş sanırım süt verebilmek için mi 15gün hastanede kaldın sende şimdi sütünü sağ getir diyorlar diye biliyorum ama:KK53:
Korsede dikişleri rahatsız etmez o zaman herkes dikişlerin patlar o korselerle deyip duruyor da
Çantaya bebişler için kaç takım koymalıyız ay çok cahilim çok:KK9::KK9:

Benim dogum yaptigim hastanede emziren anne odalari var uzanmali koltuklar tek kisilik tv koltugu gibi 5 kisi bir odada oyle kaliyorsun. Kimileri kalmayip eve gidiyor sut yolluyor yada mama verin diyor. Ama ben kaldim orda eve gelmedim. Dr beni bebeklerim kuvezden cikinca taburcu etti. Tekrar yatincada ben ayrilmadim ordan o odalarda kalip cagirdiklarinda emzirdim. Kizim 3 gun baya yogun bakimdaydi gostermediler. Ozaman sagip verdim.
Dr korseyi sorum 15 gun sonra tak dedi. Karnida iyi topluyor sonradan sarkik kalmadin diye.
Dikislere zarar vermedi.
Bebislerle nrmal serviste 6 gun kaldik. Kac takim kullandim sayisini bilmiyoum:-) kusmalar, sutler, mamalar, cisler, kakalar....:-)

kızlar bu haftaya kadar yüz üstü yatıp vuruluyordum iğneyi ama bu hafta artık göbişim rahatsız etti, bende bebişleri eziyomuşum gibi geldi. Yan dönüp yaptırdım ama ister istemez çok daha fazla canım yandııı...buarada eşim vuruyor iğneyi o yüzden her türlü nazlanma bekleme hakkım var :KK1: siz nasıl vuruluyorsunuz? acaba iki yastık arası göbişe yer ayarlayıp yüz üstü yatsam yine de bebişler rahatsız olur mu ki :KK1:

tesekkurlerrr :)) umarım hepimiz için hayırlısı olurr..

tek yumurta ikizi ve 9. haftaya giren bir anne olmak cok değişikmiş :nazar: Rabbim herkesin yardımcısı olsun..

benim de tek keseydi önce, 8.haftada ikiz olduğunu öğrenmiştik..
harika bi duyguydu :))

maşallah rabbim hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin .

baştan tek kese demişin 8. haftada çift kesemi göründü yada tek kese içinde ikinci bebekmi göründü lütfen cahilliğime ver kusuruma bakma.bnim babam halamla ikiz ananemin iki kere ikizleri olmuş o yüzden rüyamda ikiz görünce heyecanlandım

benim de tek keseydi önce, 8.haftada ikiz olduğunu öğrenmiştik..
harika bi duyguydu :))

maşallah rabbim hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin .

baştan tek kese demişin 8. haftada çift kesemi göründü yada tek kese içinde ikinci bebekmi göründü lütfen cahilliğime ver kusuruma bakma.bnim babam halamla ikiz ananemin iki kere ikizleri olmuş o yüzden rüyamda ikiz görünce heyecanlandım
7.

AMİN CANIMMM :) aşılamadan sonra 5. haftada gebeliği ögrendik , 6. haftada tek kese göründü , 8. hafta da kontrolde kesede 2 bebek göründü :nazar::nazar::nazar::nazar: sonrasında suan aylık kontrollere basladık.

Benim dogum yaptigim hastanede emziren anne odalari var uzanmali koltuklar tek kisilik tv koltugu gibi 5 kisi bir odada oyle kaliyorsun. Kimileri kalmayip eve gidiyor sut yolluyor yada mama verin diyor. Ama ben kaldim orda eve gelmedim. Dr beni bebeklerim kuvezden cikinca taburcu etti. Tekrar yatincada ben ayrilmadim ordan o odalarda kalip cagirdiklarinda emzirdim. Kizim 3 gun baya yogun bakimdaydi gostermediler. Ozaman sagip verdim.
Dr korseyi sorum 15 gun sonra tak dedi. Karnida iyi topluyor sonradan sarkik kalmadin diye.
Dikislere zarar vermedi.
Bebislerle nrmal serviste 6 gun kaldik. Kac takim kullandim sayisini bilmiyoum:-) kusmalar, sutler, mamalar, cisler, kakalar....:-)

ay ne güzel bende bırakıp gitmek istemem evlatlarımı açıkçası göremesek de devamlı orda olmak bile rahatlatır insanı:)
Çok şanslıymıssın o konuda :KK16:
İlk etapta 2şer tk götürsek yeter herhalde gerekli durumda evden getirirler olmazsa zaten hepsi yıkanmış hazır olacak
Arada gel sizin deneyimlerinize çok ihtiyacımız var:KK16::KK16:

]7.

AMİN CANIMMM :) aşılamadan sonra 5. haftada gebeliği ögrendik , 6. haftada tek kese göründü , 8. hafta da kontrolde kesede 2 bebek göründü :nazar::nazar::nazar::nazar: sonrasında suan aylık kontrollere basladık.

maşallah burdan okurken bile heyecanlanıyor insan yaşaması çok farklı ve özeldir ..rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşllh.

Kızlaar ben geldim doktordan ... Allah izin verirse çarşamba sabahı doğacak bebitoşlar :KK16: Artık sancılar başlamış dedi doktor su veya nişan gelmezse çrş sabahı görüşürüz dedi bu kadar beklediler inş. okadar daha sabreder oğlanlar :)) biri ayak gelişi baya baya ayaklar aşağıda :) biri baş gelişi sezeryan olacağı netleşti yani ... Darısı sizlere inş ...
Ne güzel yaa gelsin bebekler:))çok heyecanlı hande bence senin bebişlerin çok akıllı uslu olcak kız görürsün:)seninkiler kızmı erkekmi?
kızlar bu haftaya kadar yüz üstü yatıp vuruluyordum iğneyi ama bu hafta artık göbişim rahatsız etti, bende bebişleri eziyomuşum gibi geldi. Yan dönüp yaptırdım ama ister istemez çok daha fazla canım yandııı...buarada eşim vuruyor iğneyi o yüzden her türlü nazlanma bekleme hakkım var :KK1: siz nasıl vuruluyorsunuz? acaba iki yastık arası göbişe yer ayarlayıp yüz üstü yatsam yine de bebişler rahatsız olur mu ki :KK1:

Kız niye yüzüstü yatıp vurduruyonki:KK1:ben hep yan yatıp vurdurdum

Kızlar az önce iki bebişimde sağlı sollu karnımda yatmıştı sırtlarını göbişe dayayıp gayet belirginlerdi eşime gösterdim bu sertlikler ne diye sordu oğlunla kızın deyince bir duygulandı sevdi sevdi onları ay ağlayacaktı nerdeyse ben zaten hemen muslukları açıyorum nasıl harika bir his Rabbim hepimize sağlıkla hayırla zamanında bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip etsin ve isteyen herkese bu duyguyu yaşatsın inşallahhhhh:KK16::nazar:

seybilcim iyiyim şükür ama ağırlaşmaya başladm artık kuzular çıktı göbüşüm baya belli oluyo.. mide yanmalarım var bel ağrılarım kasık ağrılarım oy oy zormuş ikiz gebelik sağlıkla kavuşsak bebişler başka bi dileğim yok yani. sen napıon nasıl gidiyo??

demekki bu şikayetler hepimizde var kızlar bendede aynı dert miğdem şişiyor , kasık ve bel ağrım var zaten Allahım yardımcımız olsun hepimizin

demekki bu şikayetler hepimizde var kızlar bendede aynı dert miğdem şişiyor , kasık ve bel ağrım var zaten Allahım yardımcımız olsun hepimizin
Merhaba ,

Benimde henüz 9 haftalık ama midemde şişme , kasık agrım ve bazende bel agrım oluyor.. Benı daha neler beklıyor acaba ?? Biraz bilgi verebilir misiniz?:nazar:

Canım ben karnım acıyor ve kuzular incinir korkusuyla yan yatmak istiyorum ama hemşire izin vermiyor,yatabildiğin kadar düz yat diyor,elimden geleni yapıyorum:) o da çok bekletmiyor,idare ediyoruz işte.sen istediğin gibi ayarla madem eşin yapıyor:)

Ne güzel yaa gelsin bebekler:))çok heyecanlı hande bence senin bebişlerin çok akıllı uslu olcak kız görürsün:)seninkiler kızmı erkekmi?

Kız niye yüzüstü yatıp vurduruyonki:KK1:ben hep yan yatıp vurdurdum
Yan vurdurdum bu sefer Canim ama çok daha fazla aciyooo böylee :KK43:(
Kızlar az önce iki bebişimde sağlı sollu karnımda yatmıştı sırtlarını göbişe dayayıp gayet belirginlerdi eşime gösterdim bu sertlikler ne diye sordu oğlunla kızın deyince bir duygulandı sevdi sevdi onları ay ağlayacaktı nerdeyse ben zaten hemen muslukları açıyorum nasıl harika bir his Rabbim hepimize sağlıkla hayırla zamanında bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip etsin ve isteyen herkese bu duyguyu yaşatsın inşallahhhhh:KK16::nazar:

Maşallaaah Canim ne sevimlilerdir ya:KK16: inşallah kucağiniz da sevdiğiniz günleri de görürsünüz... Rabbim isteyen herkese nasip etsin hamileliğin en güzel anlari galiba onlari hissettiğimiz anlar. Bende daha da kuvvetli ve sık hissettiğim anlari bekliyorum Rabbimin izni ile...

Yan vurdurdum bu sefer Canim ama çok daha fazla aciyooo böylee :KK43:(

Maşallaaah Canim ne sevimlilerdir ya:KK16: inşallah kucağiniz da sevdiğiniz günleri de görürsünüz... Rabbim isteyen herkese nasip etsin hamileliğin en güzel anlari galiba onlari hissettiğimiz anlar. Bende daha da kuvvetli ve sık hissettiğim anlari bekliyorum Rabbimin izni ile...

Canımm hemde nasıl her hareketlerinde Rabbime şükrediyorum:KK16::nazar:
Az kaldı seninde bi kaç haftaya çok net hissedeceksin asıl tekmelerinin seni sarsmaya başladığı zaman çok komik oluyor yerimden hopluyorum resmen:KK1::KK1: Aminnnnn hepimiz sağlıkla hayırla alalım inşallah minnoşlarımızı kucağımıza zamanı geldiğinde:KK16:

Canım ben karnım acıyor ve kuzular incinir korkusuyla yan yatmak istiyorum ama hemşire izin vermiyor,yatabildiğin kadar düz yat diyor,elimden geleni yapıyorum:) o da çok bekletmiyor,idare ediyoruz işte.sen istediğin gibi ayarla madem eşin yapıyor:)

Himm sağol Canim hemşire bile düz yatirmaya çalişiyorsa vardir bir bildiği, yan yatinca canimin o yanmasi ile daha çok kasmışımdır kendimi :KK1: neyse 1 hafta rahatim sonra birkaç pozisyon deneyim bakayim.
Bu arada her çarşamba geç saatte vuruyorduk iğnenin bittiğini fark edememişiz nöbetçi eczanede aramayalim dedik, perşembe akşam oldum... Ama yine çarşamba gün olarak daha iyi uyduğu için öyle devam edicem birsey olmaz herhalde demi?

X