2014 ikiz anneleri

:emir_bebek::emir_bebek:Allah nasip ederse ocak 2014 annesiyim ,aynı durumda olan arkadaşları bekliyorum

maşallah nekadar güzel Allah nazarlardan saklasın :nazar: bende çok ama çok istiyorum inşallah banada kısmet olur. Ben bu ay ilk defa klomen kullandım ve adetıme 3 gun var umarım hayallerim gerçek olur :KK14: bıraz bahsedermısn canım hamılelik belırtılerını felan? bide nezaman öğrendın hamıle oldugunu benım adete 3 gun var bugun yaptırcam sanırım kan testı:KK16:

Şoktayım bende bugün öğrendim 2iz annesi olacağımı 7 hafta 2günlük:)) Tahmini doğum 24ocak dedi doktorum ..Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inş.:nazar:

maşallah nekadar güzel Allah nazarlardan saklasın :nazar: bende çok ama çok istiyorum inşallah banada kısmet olur. Ben bu ay ilk defa klomen kullandım ve adetıme 3 gun var umarım hayallerim gerçek olur :KK14: bıraz bahsedermısn canım hamılelik belırtılerını felan? bide nezaman öğrendın hamıle oldugunu benım adete 3 gun var bugun yaptırcam sanırım kan testı:KK16:

İnş. dilekleriniz kabul olur ben adet geçtikten 7 gün sonra yaptım idrar testi.Bu kadar erken dönemde yapmanız inanın stresten başka işe yaramaz.Şöyleki adetten 7 gün sonra yaptığım halde bile doktora gidince kese görünmedi 2 hafta sonra gel dedi v.s v.s.Yani çok erken bakmadığım halde bir sürü strese girdim.Belirti olarak ise ben hiçbir belirti yaşamadım:) Sadece adet öncesi gibi göğüslerim ağrıdı şişti onun dışında çok hafif adet krampları gibi kramplar oldu.Üstüne görme v.s gibi bir durumda yaşamadım.Allah sizede hayırlısı ile nasip etsin inş..

İnş. dilekleriniz kabul olur ben adet geçtikten 7 gün sonra yaptım idrar testi.Bu kadar erken dönemde yapmanız inanın stresten başka işe yaramaz.Şöyleki adetten 7 gün sonra yaptığım halde bile doktora gidince kese görünmedi 2 hafta sonra gel dedi v.s v.s.Yani çok erken bakmadığım halde bir sürü strese girdim.Belirti olarak ise ben hiçbir belirti yaşamadım:) Sadece adet öncesi gibi göğüslerim ağrıdı şişti onun dışında çok hafif adet krampları gibi kramplar oldu.Üstüne görme v.s gibi bir durumda yaşamadım.Allah sizede hayırlısı ile nasip etsin inş..

kıslar belki bende ikiz annesi olurum:KK16::KK16:ikitane transfer edildi 6.haftada gittim 2 kese gördü ama biri daha küçüktü bakalım cuma günü tekrar gitcem hakkımda hayırlısı olur inşallah.belki ikiz annesi olmak bana da nasip olur.:emir_bebek::emir_bebek::nazar:

Mrb kızlar, maşasllah 2014 topiğinide açmış oldunuz,hayırlı olsun:KK66: yavrularınızı sağlıcakla kucağınıza alın, bekleyen arkadaşların da, allah gönlünde ne varsa onu nasip etsin:KK66:
Bu arada bende 2013 ikiz anneleri ekibînden olup ama 2012 sonunda erken doğum yapan, iki paşanın annesiyim:KK66:

ikiz anne adaylarımız gelmiş bile ben konuyu açtım sonra bir türlü gelemedim.aslında benim bebişlerim üçüzdü teyzeleri ama doktorumuz 1 tanesi aldı mutlaka almamız gerekiyor dedi artık hayırlısı şimdi 2 tanesi duruyor kalpleri atıyor şükür bir ay sonra ikili test için gideceğiz.fakat doktor diyorki ikiz gebelikte ikili test bebeklerin ense kalınlıklarına bakılarak yapılıyormuş,yani kan testi yapılmayacakmış.bende baya tedirginim...aranızda ikiz bebeklerine ikili test yaptıran oldumu ...
kızlar ayrıca nelere aş eriyorsunuz ben hep ekşi acı baharatlı şeyler yemek istiyorum tatlıdan hiç hoşlanmıyorum sizde durumlar nasıl ...:emir_bebek::emir_bebek:

ikiz anneleri nelere dikkat ediyorsunuz nasıl ve ne sıklıkta banyo yapıyorsunuz,yolculuğa çıkıyormusunuz,neler yiyipiçiyorsunuz,vücudunuzda neler değişti,ha birde doktor üçüncü aydan sonra belki rahime dikiş atabiliriz dedi sizlere hiç böyle birşey söyledimi genellikle ikiz gebeliklerde bun yapılır dedi:18:.........ayrıca çoçuk bakımı hakkında hiç bilginiz varmı benim hiç ama hiç çoçuk ve hamilelik konusunda bilgim yok.hepsi Allaha emanet Allahım tüm günahsız melekleri korusun ailelerine bağışlasın

ikiz anneleri nelere dikkat ediyorsunuz nasıl ve ne sıklıkta banyo yapıyorsunuz,yolculuğa çıkıyormusunuz,neler yiyipiçiyorsunuz,vücudunuzda neler değişti,ha birde doktor üçüncü aydan sonra belki rahime dikiş atabiliriz dedi sizlere hiç böyle birşey söyledimi genellikle ikiz gebeliklerde bun yapılır dedi:18:.........ayrıca çoçuk bakımı hakkında hiç bilginiz varmı benim hiç ama hiç çoçuk ve hamilelik konusunda bilgim yok.hepsi Allaha emanet Allahım tüm günahsız melekleri korusun ailelerine bağışlasın

canım benim tekizmi ikizmi bell, değil ama allah izin verirse cuma günü belli olcak:KK16::KK16:hakkımda hayırlısı olsun inşallah.canım beim de ilk hamileliğim benimde hiç bir bilgim yok rabbim yardımcımız olsun ama ben haftada 2-3 kere kısa süreli duş alıyorum sonrada bütün vücudumu bebeyağı ile yağlıyorum sende yap:KK34:rabbim yar ve yardımcımız olsun inşallah.

İkiz Annesi Olmak Demek

İkiz annesi olmak demek ; herşeyden önce kendini iki melekle ödüllendirilmiş özel bir insan gibi hissetmek demektir.

İkiz annesi olmak demek ; "aaaa bunlar ikiz mi?" diye heryerde dikkat çekmek demektir.

İkiz annesi olmak demek ; "normal mi tüp bebek mi?" sorularına sürekli maruz kalmak demektir.

İkiz annesi olmak demek ; bir ninniyi iki bebek için ayrı ayrı besteleyip gerekirse ikisine ortak bir şekilde söylemek demektir.

İkiz annesi olmak demek ; işe gelirken arkanızdan ağlayan 2 çocuk birden bırakmak demektir.

İkiz annesi olmak demek ; gerekirse iki bebeğinizi aynı anda emzirmek demektir.

İkiz annesi olmak demek ; "o benim annem, hayır benim annem" diye kavga eden çocuklarınızı görünce gözünüze yaşlar dolması demektir.

İkiz annesi olmak demek ; yemeğini yemiyen bir çocuğunuzdan kahrolduktan sonra arkasından ikinci bir yemek yedirme savaşından da malup ayrılıp yemekleri çocuklarının başından aşağı dökmeyi istemek demektir.

İkiz annesi olmak demek ; yeni yeni tuvaletini söylemeye başlıyan bir çocuğunu iki damla çiş için binbir zahmetle ve oyunla klozete oturtmuşken diğer çocuğunun bir anda banyoya dalıp elini ayağını yıkamasına engel olmaya çalışmak bu arada klozette oturan çocuğunun yerinden kalkmaması için eline tuvalet kağıtlarını tutuşturmak ve kendisini mumyaya çevirmesine izin vermek akabinde elimi yıkayacağım diye ağlayan çocuğununa iyi hadi yıka bari demişken her yeri ıslatmasına ek olarak kayan taburesinden düşmesin diye müdahale etmek bu sefer de kakasını yapmış ama poposu daha yıkanmamış çocuğunun salona kaçmasına engel olmak ve sonrasında poposunu yıkamaya tam ikna etmişken diğer veledin taharet musluğunu sonuna kadar açmasından dolayı üstünün hatta hatta ağzının burnunun su içinde kalması ve sonrasında çöp kovasının üstüne basılarak etrafı mahvetmiş olan sifonu ben çekicem yarışı içindeki çocuklarına sabırla tuvalet eğitimi vermeye çalışmak demektir.

İkiz annesi olmak demek ; evin içinde sürekli yapılan "o benim" kavgalarına iki tarafıda kırmadan müdahale etmek demektir.

İkiz annesi olmak demek ; bir çocuğunuzu başarısından dolayı överken diğer çocuğunuzun da başarısını bulup onu da övmek demektir.

İkiz annesi olmak demek; evde yalnızken aynı anda ağlayan iki bebeği birden susturmaya çalışmak sonra da n'den 4 tane elim yok ki diye üzülüp ağlamak demektir.

İkiz annesi olmak demek ; bir çocuğunuzu uyuturken diğerinin kapıda ben de annemi istiyorum diye ağlamasına kahrolmak aynı zamanda da kahrolurken kucağınızda ki bebeği uyutmaya çalışmak ama kalbi sürekli yarım kalmak demektir.

İkiz annesi olmak demek ; etrafa çil horozu gibi dağılan küçük çocuklarınızla tek başınıza parka, markete v.s. gidememek bundan dolayı da hep bir başkasına mahkum kalmak demektir.

İkiz annesi olmak demek ; zorla uyuttuğunuz çocuklarınızdan birinin uyanıp ses çıkarıp da diğerini uyandırmaması için dua etmek demektir.

İkiz annesi olmak demek ; şöyle keyifle alayımda kuzucuklarımı sırayla yıkayayım dediğiniz vakit banyonun dışında kalan çocuğunuzun viyaklamalarına dayanamayıp yalap şalap sırayla ağlaşan çocuklarınızı yıkamak , ya da banyoda geçirilecek en az bir buçuk iki saati gözden çıkarmak demektir.

İkiz annesi olmak demek ; oğlunuzla arabalarla oynarken sıkılmış küçük kızınızı eğlendirmek için acıkan arabalara kızınızın yaptığı çay servisinden içirmek demektir.

İkiz annesi olmak demek ; herşeyden 2 tane almak demektir.

İkiz annesi olmak demek ; bir yavrunuzu kucağınıza almış öpüp koklarken, mahsunlanmış diğer yavrunuzu da kucağınıza alıp çifte mutluluk yaşamak demektir.

İkiz annesi olmak demek ; beni kucağına al diye ağlıyan iki çocukla aynı anda nasıl başa çıkacağı çoktan çözümlemiş olmak demektir.

İkiz annesi olmak demek ; birbiriyle oynayan çocuklarını gördükçe çok mutlu olmak demektir.

İkiz annesi olmak demek ; çocuklarının birbirlerine sahip oldukları için çok şanslı olduklarını düşünüp sevinmek demektir.

İkiz annesi olmak demek ; çete oluşturmuş çocuklarına karşı guardı almak demektir.

İkiz annesi olmak demek ; bir çocuğuyla içerde oyun oynarken diğeri gözünün önünden kaybolduğu zaman eyvah şimdi kimbilir n'yapıyor diğer odada diye telaşlanıp bir türlü tam konsantre olmuş vaziyette birebir oyun oynayamamak demektir.

İkiz annesi olmak demek ; bir yere gezmeye gidileceği zaman çekilen çocuk giyindirip soyundurma alt değiştirme eziyetini 2 kere yaşayıp kan ter içinde kalma durumunun çarpı 2 olması demektir.

İkiz annesi olmak demek ; farklı çizgi filmler izlemek isteyen çocukları için yarımşardan bir çizgi film oluşturmak demektir.

İkiz annesi olmak demek ; duyargalarının çifter çifter açık olması demektir.

İkiz annesi olmak demek ; arada bir tek çocuğum olsaydı n'kadar rahat olurdum diye düşündükten ve iç geçirdikten sonra vicdan azabından ölmek ve ayy ben böyle düşündüm ya çocuklarıma bir şey olursa şimdi ben n'yaparım diye de ağlamak demektir.

İkiz annesi olmak demek ; ikiz annesi olmayan hiç kimsenin anlayamayacağı şekilde farklı bir yaşam farklı bir annelik yaşamak demektir.

İkiz annesi olmak demek ; bu listenin hiç bitmemesi demektir.

ALINTIDIR
YAZANLARIN ELİNE SAĞLIK

canım bende çok sevindim ilk önce ikizlerimin olacagına şuan şuan 18 hafta 3 günlük ikiz kız annesiyim hafta ilerledikçe sıkıntıların artmaya başlayınca ikiz annesi olacagımı bile fazla düşünemiyorum 3 zeka testi yaptırdım sonucum temiz çıkmadı bügün dr gittim amniyosentes yaptırmamı istedi benden ikilem içindeyim yaptırsam mı yaptırmasam mı çok zor bi karar allahım kimseyi bu durumun içine sokmasın ama ikiz gebeliklerde sonuç çok olumlu çıkmıyor 2 tane bebek olunca

canım bende çok sevindim ilk önce ikizlerimin olacagına şuan şuan 18 hafta 3 günlük ikiz kız annesiyim hafta ilerledikçe sıkıntıların artmaya başlayınca ikiz annesi olacagımı bile fazla düşünemiyorum 3 zeka testi yaptırdım sonucum temiz çıkmadı bügün dr gittim amniyosentes yaptırmamı istedi benden ikilem içindeyim yaptırsam mı yaptırmasam mı çok zor bi karar allahım kimseyi bu durumun içine sokmasın ama ikiz gebeliklerde sonuç çok olumlu çıkmıyor 2 tane bebek olunca

canım ikiz bebekler için ikili ve üçlü testti önermiyorlar ...bende amniyosentesi araştırdım biraz bilgim var ikilem içinde olmakta çok haklısın hayırlısı olur inşalalh tüm bebişler sağlıklı sıhatli doğarlar inşallah,hepsi Rabbime emanet:emir_bebek::emir_bebek:

Merhaba kızlar bende ikiz annesiyim inşallah :) aranıza katılmak istiyorum :) 6+5 gunluk hamıleyım :) tek yumurta ıkızlerıme hamıleyım :)

Merhaba kızlar bende ikiz annesiyim inşallah :) aranıza katılmak istiyorum :) 6+5 gunluk hamıleyım :) tek yumurta ıkızlerıme hamıleyım :) nasipse doğumum 21 ocak gıbı :)

kıslar belki bende ikiz annesi olurum:KK16::KK16:ikitane transfer edildi 6.haftada gittim 2 kese gördü ama biri daha küçüktü bakalım cuma günü tekrar gitcem hakkımda hayırlısı olur inşallah.belki ikiz annesi olmak bana da nasip olur.:emir_bebek::emir_bebek::nazar:
canım sonucun nasıl çıktı büyümüş mü küçük olanıda benim kide aynı durumda ben haftaya gşdecem tekrar bakalım...

Canım benimde ilk gebeliğim ilk tecrübem benim doktorum henüz zamanı gelmeden olumsuzlukları pek söylemiyor dikiş atmak gibi mesela.Şu an için herşey yolunda görünüyor dedi.Ama içerde bir kanama bölgesi olmuş durmuş.Kanaman olursa mutlaka gel dedi. son 4-5 gündür rahimde ağrılarım oluyor böyle değişik kasılma gibi ama kontrolüme 2 hafta var onu bekliyorum. Bu hafta elevite başladım vitamin öncesindede folio kullanıyordum günde 1 kez. İkili 3lü test konusuna gelince doktoruna güven biz henüz bunuda konuşmadık ama her kafadan farklı ses çıkıyor bu nedenle doktoruma güvenmeliyim diye düşünüyorum.Zaten stresli olan hamilelik dönemini bunları düşünerek geçirince kendimi berbat hissediyorum psikolojim bozuluyor.Aşerme konusuna gelince benimde cnm hep acılı şeyler istiyor abartmadan yiyorum tabi.Bunun dışında her gün süt yoğurt ayran ceviz ve meyve yemeye özen gösteriyorum.Günde bir kez mineralli su içiyorum bir şişe.Ben hamilelik öncesi zayıftım 45 kiloydum bu nedenle 2 ayda 4 kilo aldım doktor zayıf olduğun için normal dedi vücut kendini orantılamaya çalışıyormuş.Allahım hepimize sağllıksız stressiz bir hamilelik dönemi ve en önemlisi sağlıklı bebiler nasip eder inş. :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

canım tarama testlerini keşke yaptırmasaydınız. ben 17 haftalık ikizlere hamileyim. ikiz kızlarım olacak kısmetse. bizim doktorumuz tarama testlerinin hiçbirini istemedi. iki bebek olduğu için herhalükarda sonuç yüksek çıkıyormuş. bizde hiç kafa karıştırmaya gerek yok diyerek ense kalınlığı ölçümü yaptırdık sadece. 22. hafta da detaylı ultraonumuz var. bence değerinizin yüksek çıkması ikiz gebelikten kaynaklanıyor. hiç boşuna sıkmayın canınızı. ben olsam böyle düşünüp, amniyosentez yaptırmazdım. çünkü inan iki bebekle değerin düşük çıkması imkansız gibi. tekil gebelikte de zaten değeri yüksek çıkan çoğu bebek sağlıklı doğuyor. bence içiniz rahat olsun canım.

Selamlarr bende ıkız anne adayıyım şimdilik 11. Haftaya girdik. Ayrı yumurta ıkızlerı bebeklerım ama soldakının ense kalınlıgı bugun 4 mm yakın dendı ıstanbulda ıkı ayrı doktordan randevu aldık.ben hamıle oldugumu hastalıgıma 10 gun kala kan testınde ogrendım. Adetın gecıkmesını beklemek garantı oluyor ama daha oncede ogrenebılıyosunuz.rabbım yardımcımız olsun.

Selamlarr bende ıkız anne adayıyım şimdilik 11. Haftaya girdik. Ayrı yumurta ıkızlerı bebeklerım ama soldakının ense kalınlıgı bugun 4 mm yakın dendı ıstanbulda ıkı ayrı doktordan randevu aldık.ben hamıle oldugumu hastalıgıma 10 gun kala kan testınde ogrendım. Adetın gecıkmesını beklemek garantı oluyor ama daha oncede ogrenebılıyosunuz.rabbım yardımcımız olsun.

selam arkadaşım bende 9 haftalık hamileyim ikizlerim olcak allahın izniyle sana bir sorum olcak ense kalınlığı ne zaman ölçülüyo ve 2 tarama testleri kaç haftalıkken yapılıyo cevap verirsen sevinirim çok merak ediyorum da bide seninde karnın alt tarafında ağrın oluyomu benim arada oluyo çok korkuyorum bişey olcak diye

selam arkadaşım bende 9 haftalık hamileyim ikizlerim olcak allahın izniyle sana bir sorum olcak ense kalınlığı ne zaman ölçülüyo ve 2 tarama testleri kaç haftalıkken yapılıyo cevap verirsen sevinirim çok merak ediyorum da bide seninde karnın alt tarafında ağrın oluyomu benim arada oluyo çok korkuyorum bişey olcak diye

Merhaba canım. Tebrık ederımm. 11-16 hafta arası bakılıyor ense kalınlıgına.10 haftalıkken bellı oluyo aslında ama gelısme evresı dıe cok dıkkate almıyolar. Ikılı uclu test yaptırma derım cooooook arastırdım ve ıyı doktorlardan ıkız gebelıkte dogru sonuc vermedıgını ogrendım. Benımde agrım oldu ama benım doktorum rısklı gebelık uzmanı oldugu ıcın benı rıske atmamak adına 8 hafta itibarıyle haftada bı kez pruloton vurdurmamı soyledı ve vuruluyorum. Karın agrısı normal rahımde genısleme oluyo bende cok panık yapıyorum hatta cok ufak bı kanamam olmasına ragmen bısey olmadı.sakın endıselenme. Ama tek tavsıyem kendını yorma cok yurume ve klımayı falan acık unutup üşüme. Benım kanamam cok yurudukten sonra o gece klımayı acık unutmaktan kendımı kastıgımdan olmustu haberın olsun cnım

X