2014 ikiz anneleri

merhaba kızlar nasılsınız?
ben 2014 mayıs annesiyim inşallah, hamile kaldığım ay 2 yumurtam çatlamıştı hep rüyamda ikiz gördüm ve ikiz kardeşlerim var topiğe daha önce de yazmıştım çoğul gebelik ihtimalim vardı 10. haftamdayım bu zamana kadar hep tek gördük ama yinede merak ediyorum öyle hikayeler duyuyoruz ki sonradan öğrenen çok oluyormuş... acaba sizler kaçıncı haftalarda öğrendiniz çoğul gebelik olduğunu???

kendimde özel hastanede calıştığım için para kazanmak adına ne gibi taklalar atıldığını biliyorum ama işte gurbet ellerde gönlüme göre bir doktorda bulamadım hayırlısı artık cok sağol canım
Canım benim doktorum tanıdık ve tüm samimiyetiyle bana ikili test e gerek olmadıgını söyledi tek gebelikte bile güvenmiyorum dedi ikizlerde hiç güvenilir olmuyo dedi.. Sadece burun ense ölçümü gibi ölçümler yapacakmış ins pazartesi randevum var..doktoruna bu konuda guvenebilirsin yani yanlış dememiş ayrıntılı ultrason bi sorun yoksa daha sonaki haftalar yapılıyo ama bildigim kadarıyla..onun dediği normal ense burun ultrason olcumleridir..
ben 2014 mayıs annesiyim inşallah, hamile kaldığım ay 2 yumurtam çatlamıştı hep rüyamda ikiz gördüm ve ikiz kardeşlerim var topiğe daha önce de yazmıştım çoğul gebelik ihtimalim vardı 10. haftamdayım bu zamana kadar hep tek gördük ama yinede merak ediyorum öyle hikayeler duyuyoruz ki sonradan öğrenen çok oluyormuş... acaba sizler kaçıncı haftalarda öğrendiniz çoğul gebelik olduğunu???

Canım iki yumurta genelde ilk randevularda belli oluyo ama bazı arkadaşların 7-10 haftalarda belli olmuş onlar tek yumurta mı bilmiyorum.. Benim 4,5 haftalıkken ikisi de kese olarak gorunuyodu..

Varya kızlar Icimde saat kurulu 4-5 gundur sabah 5 de uyanıyorum ve bi daha uyuyamıyorum direndim yatakta kaç gundur vazgeçtim bugun.sabah yine 5 de uyandım kendime direnmedim kalkıp kahvaltı yaptım ve simdi öğle uykusuna yatıcam.. Boyle daha iyi hem bebisleri öğle uykusuna alıştırayım bari:)

Ben 12 . Haftada öğrendim hep tek görmüştü doktorum

Varya kızlar Icimde saat kurulu 4-5 gundur sabah 5 de uyanıyorum ve bi daha uyuyamıyorum direndim yatakta kaç gundur vazgeçtim bugun.sabah yine 5 de uyandım kendime direnmedim kalkıp kahvaltı yaptım ve simdi öğle uykusuna yatıcam.. Boyle daha iyi hem bebisleri öğle uykusuna alıştırayım bari:)
Gunaydin canim.hayret bendede tam tersi bu uyku var anlatamam.gece 11 de gozlerim kapanıyor zorla magnezyum calsiyum iciyorum sabah 7 de wc saati o hic sasmiyo.ama yinede uykumu dagitamiyor hop geri yataga esim 8.30 ta gidiyor ben zorla 8 de kalkiyorum oda uykum cok ama karnim ac olunca uyuyamiyorum.kahvaltidan sonra 11 gibi tekrar biseyler yiyorum 1 de yine yiyorum sonra aksam 6 ya kadar 2 saat uyu 1 saat otur 1saat uyu 1 saat mayiş hesabi uykulu moda geçiyorum.hem uyumalarim oyle derin ki 30 cm dibimde tlfn calsa hic duymuyorum.ki onceden tikirtiya uyanicak kadar hafif uykuluydum.

Rabbim inşallah gonlune gore vermistir arkadaşım.benimde 5+4 iki kese görüldü 7+4 ikiside kalp atislarini duyduk.dedigin gibi hatta 15.ci haftalarda ikiz oldugunu ogrenenleri bende okudum ama bunu dr un usg cihazina ve ilgili olusuna bagliyorum.cunku dr hizlica bakip gecerse yavas yavas inceleyerek bakmazsa gozden kacirir.benim dr milim milim ceviriyordu usg.zaten kalp atisi zamani göremezse sonraki muayene 12.ci haftaya veriyorlar.cunku ikizlerin gorulmemesi ve o kadar zaman sonra gorulmesi aralarindada bir o kadar hafta farki olmasi lazim eee hamile kaldiktan bikac kafta sonra tekrar hamile kalip ikileyecek degiller ya.tamamen dr un bakışı kimi inceler kimi oylesine bakar.senin dr un guzelce incelediyse daha sonradan ikinci cikmaz diye düşünüyorum.hakkinda hayirlisi inşallah.

kızlar !!! doktorun verdiği vitamin içerikli "elevit pronatal" ile ilgili daha önce topikte konuşulmuştu. Benim doktorum da elevit verdi. Domuz jelatinin bu ilaçta kullanıldığını yazan haberleri okudum. Ama içim rahat etmedi. Bugün Üretici Firma BAYER'i aradım. Bana tekrar dönüş yapacaklarını söylediler. 15 dak sonra Ahmet Bey adlı ilgili kişi bana döndü. Kendisine doktorumun bana elevit verdiğini ama çıkan haberlerde elevitte domuz jelatini kullanıldığını ve domuzun hem sağlık için hem de islamiyette hem de yahudilikte yeri olmadığını söyledim. Kendisi bana uzun bir açıklama yaptı ben özetliyorum.

"Domuz jelatini denilen madde bu ilaçta VAR fakat domuz kemiğinden kemik tozundan elde edildiğini, bu kemik tozunun bir çok kimyasal işlemlerle sağlık açısından zararsız hale geldiğini, Sağlık Bakanlığının bu ilacı onayladığını söyledi. Ayrıca sağlık açısından tamamen faydalı ama dini açıdan herhangi bir şey söyleyemem sizin kararınıza kalmış" dedi.

Şimdi biz de kocamla fıkıh bilgilerini okuduk. Domuz eti ve yağının haram olduğunu belirten ayet ve hadisler var ama domuz kemiği hakkında fıkıhçılar kendi aralarında fikir birliğine varamamışlar. Biz de kocamla kararsız kaldık. Domuz kemiği tozu haram mı değil mi ? siz ne düşünüyorsunuz ?

Gunaydin canim.hayret bendede tam tersi bu uyku var anlatamam.gece 11 de gozlerim kapanıyor zorla magnezyum calsiyum iciyorum sabah 7 de wc saati o hic sasmiyo.ama yinede uykumu dagitamiyor hop geri yataga esim 8.30 ta gidiyor ben zorla 8 de kalkiyorum oda uykum cok ama karnim ac olunca uyuyamiyorum.kahvaltidan sonra 11 gibi tekrar biseyler yiyorum 1 de yine yiyorum sonra aksam 6 ya kadar 2 saat uyu 1 saat otur 1saat uyu 1 saat mayiş hesabi uykulu moda geçiyorum.hem uyumalarim oyle derin ki 30 cm dibimde tlfn calsa hic duymuyorum.ki onceden tikirtiya uyanicak kadar hafif uykuluydum.
Hayret :) valla tuvalete uyanıyorum bende ama cin gibi tuvaletin ışığını bile acmıyorum uykumu acmasın diye ama nafile:) neyse alisacaz artık:)

kızlar !!! doktorun verdiği vitamin içerikli "elevit pronatal" ile ilgili daha önce topikte konuşulmuştu. Benim doktorum da elevit verdi. Domuz jelatinin bu ilaçta kullanıldığını yazan haberleri okudum. Ama içim rahat etmedi. Bugün Üretici Firma BAYER'i aradım. Bana tekrar dönüş yapacaklarını söylediler. 15 dak sonra Ahmet Bey adlı ilgili kişi bana döndü. Kendisine doktorumun bana elevit verdiğini ama çıkan haberlerde elevitte domuz jelatini kullanıldığını ve domuzun hem sağlık için hem de islamiyette hem de yahudilikte yeri olmadığını söyledim. Kendisi bana uzun bir açıklama yaptı ben özetliyorum.

"Domuz jelatini denilen madde bu ilaçta VAR fakat domuz kemiğinden kemik tozundan elde edildiğini, bu kemik tozunun bir çok kimyasal işlemlerle sağlık açısından zararsız hale geldiğini, Sağlık Bakanlığının bu ilacı onayladığını söyledi. Ayrıca sağlık açısından tamamen faydalı ama dini açıdan herhangi bir şey söyleyemem sizin kararınıza kalmış" dedi.

Şimdi biz de kocamla fıkıh bilgilerini okuduk. Domuz eti ve yağının haram olduğunu belirten ayet ve hadisler var ama domuz kemiği hakkında fıkıhçılar kendi aralarında fikir birliğine varamamışlar. Biz de kocamla kararsız kaldık. Domuz kemiği tozu haram mı değil mi ? siz ne düşünüyorsunuz ?
Aynı ilacın muadili var decavit ismi onu kullanıyorum ben valla domuzun herseyi haram canım öleceksek ve baska çaresi yoksa ölmeyecek kadar kullanılır sahipleri inkar da etmezlerken su anda onu kullanmak caiz olmaz..ancak bende kullandım ama bilsem kullanmazdim e bundan sonra asla kullanmam hele ki bebeklerime o ilacın değmesini hiç istemiyorum..bi ay once tanıdık bi eczacı bana decavit verdi elevitin muadili dedi.. Bise demedi ama sanırım herkes biliyo..Sende onu kullan derim..

Kızlar yorgunluktan mafoldum ancak kendime gelebildim…
Sabah dr kontrolüm iyiydi çok şükür,herhangi bir sorun yok .bebişlerin
biri 21+1 ;375 gr
Diğeri 21+2 ;405 gr.
Elleri hep ağzında yüzünde sizinkiler de öyle mi?yoksa benim kuzular iştahlı mı?
Sonra alışverişe gittik.çok eğlenceli ama çok yorucuymuş ,üstelik bitmedi bile
Bizden haberler böyle sizler naptınız kızlar?

kocamannn:KK30:
$20131026_172605.jpg $20131026_172630.jpg

Ben bugün doktordaydım kızlar.benim bebişlerde biri 800 diğeri 650 gr.herşey iyi allaha şükür.dr artık kısıtla kendini dedi çoğunlukla dinlen dedi bende öle yapcam.proluton depot 10 güne bi vurulcam benden haberler böle:)

Kengo senin melekler tek yumurta mı
inanımırmısın biliyorum terkde olabilir çiftte geç öğrendiğim için bir şey diyemiyor Dr ama cinsiyetleri aynı

tek çare bu ilaç olsa düşünülür ama bence kesinlikle riske atılmamalı ben Dr söyledim için rahat değilse başka ilaç yazılım dedi ama SGK karşılamıyor dedi previt positive internette bulamadım bununla ilgili böyle bir şey ama istersen sende bir araştır

Ben bugün doktordaydım kızlar.benim bebişlerde biri 800 diğeri 650 gr.herşey iyi allaha şükür.dr artık kısıtla kendini dedi çoğunlukla dinlen dedi bende öle yapcam.proluton depot 10 güne bi vurulcam benden haberler böle:)
Gözün Aydın canım çok şükür iyi haberlerini almışsın

X