2014 ikiz anneleri

Kızlar ben de 35+4 haftada ikizlerime kavuştum, çok mutluyum, darısı başınıza olsun inşallah. Gecenin üçünde tuvalete diye kalktığımda pedde hafif bir kanama gördüm, nişan bu dedim hemen erken geliyor ikizler diye telaşlandım, sonra foşş diye suyum geldi. Apar topar hastaneye gittik. İyi ki erkenden hazırlamışım hastane çantasını. Sonra kasılmalar başladı giderek şiddetlendi ve sancılar artmaya başladı. Sabah 8 e kadar doğum sancısı çektim, cidden dayanılmaz ağrılarmış, ağlaya ağlaya kıvrandım ve sabah sezeryane aldılar. Şimdi de sezeryan yarasının ağrısını çekiyorum. Bebeklerime kavuşmak dünyanın en güzel şeyi, şükürler olsun küvez de gerekmedi. Yalnız lohusalık berbatmış. Herkese hayırlı doğumlar.:nazar:

Kızlar ben de 35+4 haftada ikizlerime kavuştum, çok mutluyum, darısı başınıza olsun inşallah. Gecenin üçünde tuvalete diye kalktığımda pedde hafif bir kanama gördüm, nişan bu dedim hemen erken geliyor ikizler diye telaşlandım, sonra foşş diye suyum geldi. Apar topar hastaneye gittik. İyi ki erkenden hazırlamışım hastane çantasını. Sonra kasılmalar başladı giderek şiddetlendi ve sancılar artmaya başladı. Sabah 8 e kadar doğum sancısı çektim, cidden dayanılmaz ağrılarmış, ağlaya ağlaya kıvrandım ve sabah sezeryane aldılar. Şimdi de sezeryan yarasının ağrısını çekiyorum. Bebeklerime kavuşmak dünyanın en güzel şeyi, şükürler olsun küvez de gerekmedi. Yalnız lohusalık berbatmış. Herkese hayırlı doğumlar.:nazar:

Canım hayırlı ewlatlar olsunlar inş.neden sabaha kadar sancı cektin hemen sezeryana almadılar

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Selam kizlar,

Bebek arabasini aldik biz de. Chicco active 3 jogging stroller modelini aldik. 2 tane. Umarim pisman olmayiz.
Sormak istedigim bir sey var. Karninizda sdrtlesme oluyor mu? Soyle anlatayim. Benim ikizlerim yan yana duruyor. Gun icinde geriliyor karnim. Mesela sagdan birinin kafasi, soldan digerinin sirti cikiyor gibioluyor. 5-10 sn sonra duzeliyor. Sizlerde de bu tip bi sey oluyor mu? Bunlar kasilma mi yoksa bebekken hareketleri mi acaba.

Haftan kaç canım

ooo maşallah haftanız çok güzel Allah bebeklerinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inş.
darısı bizim başımıza inş.
ikiz gebeliklerde ikili test yaptıranınız oldu mu hiç ??? bizim doktor önümüzdeki muayenede ikili test yapalım dedi de :18:

Allah kucağınızada almayı nasip etsin inşallah.
Biz ikili testi sorduk ama doktorumuz istememişti, testlerin gereksiz olduğunu ama sadece ayrıntılı ultrasonun iyi olacağını söylemişti.
bence sizde istemeyin naçizane fikrim.

Hayırlı olsun Allah sağlıklı sıhhatli büyütmeyi nasip etsin

Selam kizlar,

Bebek arabasini aldik biz de. Chicco active 3 jogging stroller modelini aldik. 2 tane. Umarim pisman olmayiz.
Sormak istedigim bir sey var. Karninizda sdrtlesme oluyor mu? Soyle anlatayim. Benim ikizlerim yan yana duruyor. Gun icinde geriliyor karnim. Mesela sagdan birinin kafasi, soldan digerinin sirti cikiyor gibioluyor. 5-10 sn sonra duzeliyor. Sizlerde de bu tip bi sey oluyor mu? Bunlar kasilma mi yoksa bebekken hareketleri mi acaba.
Evet canım kasilma ama normal hepimizde oluyodu seni telaslandiracak olan sey bunlarım düzenli aralıklarla olması..20 dk ya bir gibi.
Canım masallah hayırlı ilsun bebislerin cok sevindim kavuşmana sezeryan sıkıntıları da gececek merak etme..

Arkadaşlar beb 35 haftalık doğum yaptım bebişlerimden biri 6 gün küvözde kaldı.biri de hala küvözde çok zor günler geçirdik.solunum cihazina bağliyydi enfeksiyonu vardi.dolaşimda sorunlar vardi.şimdi sadece emme problemi kaldi.emme refleksi gelişmemiş.emar cekildi insallah bisey cikmaz.yüregim hep orda hastaneyle ev arasinda mekik dokuyoruz.hiç yatmadan sezeryan geçirdim.bugün 16. günümuz dualarinizi istiyorum.Rabbim hepınizin yar ve yardımcısı olsun.sağlikla kavuşun bebişlerinize inşallah

Arkadaşlar beb 35 haftalık doğum yaptım bebişlerimden biri 6 gün küvözde kaldı.biri de hala küvözde çok zor günler geçirdik.solunum cihazina bağliyydi enfeksiyonu vardi.dolaşimda sorunlar vardi.şimdi sadece emme problemi kaldi.emme refleksi gelişmemiş.emar cekildi insallah bisey cikmaz.yüregim hep orda hastaneyle ev arasinda mekik dokuyoruz.hiç yatmadan sezeryan geçirdim.bugün 16. günümuz dualarinizi istiyorum.Rabbim hepınizin yar ve yardımcısı olsun.sağlikla kavuşun bebişlerinize inşallah

canım öncelikle hayırlı olsun geçmiş olsun. inş biran önce sağlıkla evinize getirirsiniz iki kuzuyuda. ama doğum haftaları o kadar kötü değil kaç kilo doğdular ki küveze aldılar. 34 haftadan sonra doğanlar çok fazla bir sorun yaşamıyor aslında. biliyorum çok zor ama sen dirayetli olmak zorundasın. kendine çok dikkat et.

Canım hayırlı ewlatlar olsunlar inş.neden sabaha kadar sancı cektin hemen sezeryana almadılar

Ciğer geliştirici iğne yaptılar gider gitmez ,onun etkisini beklediler. Bir de hocayı bekledik, ana rahminde geçen 1 saat bile kıymetli diye düşünüyor.

Hayırlı olsun bebeklerin ne güzel küveze girmemişler.Allah analı babalı büyütsün.ciğer iğnesi olmuş muydun bir de kaç kilo doğdu kuzular?dr ultrasonuyla fark var mı.benim Dr 150-200 gr düşük düşün dedi de.
Inşallah çabucak toparlarsın.

Hayırlı olsun.Allah yardımcın olsun.Moralini yüksek tut.İnşallah hiçbir sıkıntı olmadan alırsın kucağına.
Senin doğumun nasıl başladı bebekler kaç kilo ve ciğer iğnesi oldun mu canım

Benimde 15-16 haftalardn beri karnımda öyle toparlanmalar oluyodu önemli olan düzenli olması.bazıları buna kasılma diyodu ben bi türlü ayırt edemiyodum

ilgin için teşekkür ederim canım. bu gün doktor kontrolum vardı. sordum onlar bebek hareketleri, korkacak bi şey yok dedi. ikiz oldugu için rahim daha fazla zorlanır dedi. bol bol dinlencekmişim.

Hayırlı olsun bebeklerin ne güzel küveze girmemişler.Allah analı babalı büyütsün.ciğer iğnesi olmuş muydun bir de kaç kilo doğdu kuzular?dr ultrasonuyla fark var mı.benim Dr 150-200 gr düşük düşün dedi de.
Inşallah çabucak toparlarsın.
Ciğer iğnesini hastaneye gittiğimde hemen yaptılar, ertesi sabah da sezeryane aldılar. Kızım 2200 gr oğlum 2800 gr doğdu, ultrasondaki ölçümlerle neredeyse aynı çıktı. Tabii ultrasonda dediğin gibi yanılma payı da oluyormuş, bende hemen hemen aynı çıktı. Yalnız ilk bir hafta bebekler vücutlarındaki ödemi atıyorlar ve %10 kadar kilo kaybediyorlar. Şuan kiloları 2000-2500 e düşmüş durumda. Sütüm az geliyor, emzirme sorunumuz var, şu an mamayla besliyorum kuzuları. İnşallah emzirme sorunumuz da biran önce çözülür.

Merhaba sevgili anneler. Tecrübelerinize ihtiyacım var. Henüz 5 aylik hamisim. 2. Aydan itibaren duzenli olarak karnimi yagladim kremledim hep. Fakat dün sabah karnimin alt kısmında 5-6 tanemor cizgi gördüm. Göbüşümün altini tam göremiyorum belki de bi kac gun önce cikmistir bilemiyorum ama cok canim sıkıldı. Daha 5.ayda böyleyse sonra nolacak halim diye moralim bozuldu. Siz de dr bu kadar erken mi basladi çatlaklar, yoksa bana özgü bisey mi. Mantiken düşünüyorum sonucta ikiz bebek tasidigim icin vücudun verdiği normal tepkiler, zaten cok zayif bi kadindim. Aniden kilo alimi karnimin ani büyümesi e bi de cildimin cok kuru olmasi da cabası. Sizin çatlaklarınız kaçıncı aydan itibaten basladi.

Ciğer iğnesini hastaneye gittiğimde hemen yaptılar, ertesi sabah da sezeryane aldılar. Kızım 2200 gr oğlum 2800 gr doğdu, ultrasondaki ölçümlerle neredeyse aynı çıktı. Tabii ultrasonda dediğin gibi yanılma payı da oluyormuş, bende hemen hemen aynı çıktı. Yalnız ilk bir hafta bebekler vücutlarındaki ödemi atıyorlar ve %10 kadar kilo kaybediyorlar. Şuan kiloları 2000-2500 e düşmüş durumda. Sütüm az geliyor, emzirme sorunumuz var, şu an mamayla besliyorum kuzuları. İnşallah emzirme sorunumuz da biran önce çözülür.

Maşalllal masalcini kiloları çok güzel kuzuların.ben cuma günü kontrole gittiğimde Dr kilo almadıklarını söyledi.çok üzüldüm.neredeyse 2-3 hafta kayıp yani.kendime de pek bakamadım.kilo almaları için özel bi şey yaptın mı
Sütün yavaş yavaş artar.kuru meyvelerden komposto, Hoşaf yaptır.taze meyve de olur.şekeri olmasına gerek yok.severek iç yeter.dereotu rezene sütü artırır.bi de humana çayı var o da süt yapıyor.ilk doğumumda çok içmiştim.
Epidural mi oldun bu arada?

Maşalllal masalcini kiloları çok güzel kuzuların.ben cuma günü kontrole gittiğimde Dr kilo almadıklarını söyledi.çok üzüldüm.neredeyse 2-3 hafta kayıp yani.kendime de pek bakamadım.kilo almaları için özel bi şey yaptın mı
Sütün yavaş yavaş artar.kuru meyvelerden komposto, Hoşaf yaptır.taze meyve de olur.şekeri olmasına gerek yok.severek iç yeter.dereotu rezene sütü artırır.bi de humana çayı var o da süt yapıyor.ilk doğumumda çok içmiştim.
Epidural mi oldun bu arada?

Canım biraz tereyagı yumurta et helva tüket sütun kalitesi artiyor

Slm kızlar geçen hafta Pazartesi kontrolümde herşey yolundaydı. Gece 12 gibi suyum geldi, hemen hastaneye gittik, 35 haftalıktı ciğer aşısı vurdular, 2 saat bekleyelim dediler, 3:5 ta Dr aradı ameliyata alın dedi, çok sakindim. Spinal oldum 4:5 ta bebişlerim doğdu çok şükür. Kiloları 1800-1850 küvöze aldılar. Hergün 1 saat süt götürüp, görüyoruz. Bu arada gaz çıkaramadım bi kaç gün, bi şey de yiyemedim. Zaten çok zayıftım, şimdi iyice zayıfladım, karnım dümdüz o kadar yani.
Benim 5 yıl çocuğum olmadı,1 aşılama, 3 tüp bebek yaptık, çok şükür kavuştuk yavrularımıza( ailelerimiz tedavilerimi hiç bilmiyo hala). Allahım isteyen herkese nasip etsin, inşallah bizde en kısa zamanda evimize getiririz. Allah yavrularımızı korusun

Canım bende 33+1de hipertansiyondan doğum yaptım.. 1830 ve 1805 dogdular.. 14-16 gun kuvezde kaldılar.. Tam kuvezden cıktık diye sevinecekken, Bugun 26 gunluğuz ve oğlum hidrosefali teşhisiyle ameliyat olacak bu persembe... Çok zor gunler geciriyorum , bu munarek ayda dua ediyorum oğlum saglıgına kavuşsun diye.. Rabbim evlatlarımızı bağışlasın bize.. ediyorum bol

X