2014 ikiz anneleri

Ah canım çok istiyorum ama eşim götürmüyor, bi şey olacak diye korkuyo, benim korkum da bensiz alması. Evlenirken de çalışıyordum çoğu şeyi o aldı ablasıyla:KK43:

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Şuan tam kaç haftalıksın cnm ..insanda korku oluyor haklı eşin ama haftan ilerledikçe çok zor oluyor sen yavaş yavaş acil alınması gerekenlerden başlarsın cnm

Şuan tam kaç haftalıksın cnm ..insanda korku oluyor haklı eşin ama haftan ilerledikçe çok zor oluyor sen yavaş yavaş acil alınması gerekenlerden başlarsın cnm

Canım 24+5 hafta oldu, eşim normalde çok pimpirikli, çok panik ben daha rahatım. Bi de biz ikiz olduğunu kimseye söylemedik daha o yüzden de bekletiyor. 26. Hafta Dra gidicez belki o gün söyleriz ve alırız bi şeyler. Sen nasılsın?

Alışverişe başlamış ikiz anne adaylarına ve yeni doğum yapmış annelere sorum olacak. Bebişlerime artık hazırlık yapmaya başlıyoruz, dün bebek mağazasından bir kaç zıbın aldım ama hangi beden alacağım konusunda çok tereddüt yaşadım. O küçük mü olur bu büyük mü olur kafam karıştı valla. Yenidoğan takımları ikizlere büyük gelir diyorlar, daha küçük boylar da var. Mesela mothercare de tiny baby boyu var. C&A da da 42-46-50cm boylar var, hangisini seçmek gerektiği konusunda şaşırdım kaldım. Yardımcı olursanız çok sevineceğim...:26:

28-32 hafta arası doğum yaparsan prematür kıyafetleri lazım olur (42) ondan sonrası için yenidoğan takımları gayet ideal (50) kimseyede büyük gelmedi inan :KK34:ikizi olmayan kimseye inanma herkes konuşuyor yalan yanlış...benve genelde ne yaptık dersen önlem olsun diye birer prematür kıyafet gerisi yenidoğan takımlar.allah korusun olduda erken doğum yaptın premtaür kıyafet almak bir saatini almaz nasılsa büyüyüp kucağına gelecek o zaman yenidoğanlarınla devam edersin herzaman ne yapıyoruz iyi düşünüp ona göre hareket ediyoruz :KK34::KK16:

Canım 24+5 hafta oldu, eşim normalde çok pimpirikli, çok panik ben daha rahatım. Bi de biz ikiz olduğunu kimseye söylemedik daha o yüzden de bekletiyor. 26. Hafta Dra gidicez belki o gün söyleriz ve alırız bi şeyler. Sen nasılsın?

Canım benim çok yakındır magaza gezmeyi bırak hareket etmekte çok zorlanacaksın.ben 24.haftadareyonlar arası sandalyeyle dolaştım otur kalk yapmasam olmuodu bildiğin bebek arabası ana kucağı süt pompası havlusu zıbını biberonu vs vs.. bitmiyor çünkü:KK52: ayrıca bebek alışverişi her annenin tatması gerekn şahane bi duygu sakın kimseyi dinleyip kaçırma böyle birşeyi:KK16:

28-32 hafta arası doğum yaparsan prematür kıyafetleri lazım olur (42) ondan sonrası için yenidoğan takımları gayet ideal (50) kimseyede büyük gelmedi inan :KK34:ikizi olmayan kimseye inanma herkes konuşuyor yalan yanlış...benve genelde ne yaptık dersen önlem olsun diye birer prematür kıyafet gerisi yenidoğan takımlar.allah korusun olduda erken doğum yaptın premtaür kıyafet almak bir saatini almaz nasılsa büyüyüp kucağına gelecek o zaman yenidoğanlarınla devam edersin herzaman ne yapıyoruz iyi düşünüp ona göre hareket ediyoruz :KK34::KK16:

Canım benim çok yakındır magaza gezmeyi bırak hareket etmekte çok zorlanacaksın.ben 24.haftadareyonlar arası sandalyeyle dolaştım otur kalk yapmasam olmuodu bildiğin bebek arabası ana kucağı süt pompası havlusu zıbını biberonu vs vs.. bitmiyor çünkü:KK52: ayrıca bebek alışverişi her annenin tatması gerekn şahane bi duygu sakın kimseyi dinleyip kaçırma böyle birşeyi:KK16:

Sağol canım sandalye benim de aklıma geldi. Mağazalar çok yakın evime yürüyerek 5 dk. Ama eşim böyle yapınca ben de diyorum bi şey filan olur, acımamı yanayım eşime mi laf anlatayım. Bakalım haftaya ne yapacağız. Beşiğini nasıl aldın park mı, büyüyen mi? Bu konuda çok karışığım

Sağol canım sandalye benim de aklıma geldi. Mağazalar çok yakın evime yürüyerek 5 dk. Ama eşim böyle yapınca ben de diyorum bi şey filan olur, acımamı yanayım eşime mi laf anlatayım. Bakalım haftaya ne yapacağız. Beşiğini nasıl aldın park mı, büyüyen mi? Bu konuda çok karışığım

Hadi gözün aydın küvözden çıkmışlar işte beslenmeyi hiç sıkıntı yapma bikaç güne o da düzelir bak dileğin bebişleride hiç küvöze girmediler ama şekerleri düşük diye bir hafta hastanede kaldılar topaç gibiler maşşallahhhhhh sorun bile sayılmaz o inanki sana şimdi olayın şaşkınlığıyla çok gelio ama gözünde büyütme inanki allah yardmcınız olsunnnn:KK16:

Suyun gelmeden önce kendinde değişi. bişiler hissettin mi çok mu geldi birde??

Sağolcanim anne olmak cçok farklıbi duygu hastanede oonlarıbirakip gelmek cçok zor inş biran önce gelirler suyum gelmeden once vucudumda hafif kasinti oldu bide karnimin asagi indigini hissediyorm ilk once yogun akinti gibi geldi hepsi bosalmadi yani 1 gun az az geldi buarada hastanede yattim nidilat fayda etmedi sanci baslayip rahim acilinca hemen sezeryana aldilar size tavsiyem son haftalar cok dikkat edin ben 30 dan sonra rahatladim gezmelere falan ciktim ayaginizi uzatip yatin bolca

Canım gzün aydın Allah analı babalı büyütsün inşaallah. :KK16: Beneklibonibon arkadaşımız yazmış zaten ben 37+1 de doğum yaptm 10 gün kaldılar hastanede. Küvöze girmediler ama kan şekerleri düştü, onu takip ettiler. Normale döndü ama tam beslenemedikleri için kaldılar tamamen normale dönene kadar. Ben de her gün gittim hastaneye 2-3 kez. Şİmdi sana sorun gibi geliyo ama 1 hf bittiğinde kendini çok iyi hissedeceksin. Daha çabuk ayaklandığın için daha çabuk toparlanacaksın. Kuzuların eve geldğinde turp gibi olacaksın inşaallah.:KK16: Bizim bugün kırkımız çıktı bile çok şükür. Darısı burda sıra bekleyen tüm hamişlerin başına. Bu arada adını doğum yapan anneler listesine ekledim bilee:KK14::KK14::KK14:
Tüm hamişleri Rabbime emanet ediyorum. Hepiniz için duacıyım. :KK16:

Sağol canim inş bizde görürüz 40 mizin ciktigini matur servisindeler hafif sariliklari var bide beslenmeleri az yenice 20ss veriyorlar günde3 defa gidip emzirmeye calisiyorum ama kküçük olduklar için ya tutuyorlar yada yorulup birakiyorlar dua et bize teyzesi inş biran önce cikarlar.

Allah korusun erken doğum her ikiz annesinin korkulu rüyası sanırım ama pozitif düşünmeye çalışıyorum. Erken doğumdan ziyade gününde bile olsa ikizlerin kilolarının tek doğan bebeklerden her zaman küçük olduğunu söylüyorlar. 2,5 kilo anca olurmuş öyle diyorlar. 2,5x2=5 kilo rahim anca taşır bu kadar kiloyu mantıksız da değil hani. Bu durumda 3,5 kiloluk bebeğe göre tasarlanmış yenidoğan takımları büyük gelecek doğal olarak. Birer takım küçük boy aldım, diğerlerini yenidoğan boyu. Ne de olsa çabuk büyüyorlar diye. Peki biberon ne tercih ettiniz?

Birden suyum geldi canim durdurmaya calistilar ama olmadi bebekler kuvezden beşiğe ciktilar ama hala hastanedeler beslenme sikintilari var günlük2-3 kere gidip emzirmeye calisiyorum rRabbimbiran oönce cikmalarini da nasip eder inş kendinize çok dikkat edin erken doğumcçok zor
Aylinn cnmmm hayirli ugurlu olsunn canimm bebislerinndogmus..benim kuxulaeda hala hastanede benimde suyum gelmisti.30+5de ....
Durumlari iyki emziriyosun cok sukurr dualarimiz seninlee cnmm

Sağolcanim anne olmak cçok farklıbi duygu hastanede oonlarıbirakip gelmek cçok zor inş biran önce gelirler suyum gelmeden once vucudumda hafif kasinti oldu bide karnimin asagi indigini hissediyorm ilk once yogun akinti gibi geldi hepsi bosalmadi yani 1 gun az az geldi buarada hastanede yattim nidilat fayda etmedi sanci baslayip rahim acilinca hemen sezeryana aldilar size tavsiyem son haftalar cok dikkat edin ben 30 dan sonra rahatladim gezmelere falan ciktim ayaginizi uzatip yatin bolca

Hiç boşuna suçlama kendini gezdim diye lütfen hayırlısı böleymiş bebeklerin içinnnnn..en yakın zamanda gelicekler inş yanına şükür et inan solunum vs gibi başka sıkıntıları yokkkk dualarınız seninleeeeeee:KK16::KK16:

Sepet beşik aldım ben 4-5 ay sonra evimize geçince oda yapacağız inşşşş az kullanımlık bişiy lazımdı bana o yüzden..
Oda yapacaksan büyüyen beşik yok yanımda yatırıcam dersen park yatak daha uygun olutür diye düşünüyorummmm tabi en doğrusunu sen bilirsinnnnnn:KK34:

Allah korusun erken doğum her ikiz annesinin korkulu rüyası sanırım ama pozitif düşünmeye çalışıyorum. Erken doğumdan ziyade gününde bile olsa ikizlerin kilolarının tek doğan bebeklerden her zaman küçük olduğunu söylüyorlar. 2,5 kilo anca olurmuş öyle diyorlar. 2,5x2=5 kilo rahim anca taşır bu kadar kiloyu mantıksız da değil hani. Bu durumda 3,5 kiloluk bebeğe göre tasarlanmış yenidoğan takımları büyük gelecek doğal olarak. Birer takım küçük boy aldım, diğerlerini yenidoğan boyu. Ne de olsa çabuk büyüyorlar diye. Peki biberon ne tercih ettiniz?

Farkettiysen kıyafetlerde kilo değil boy yazıyo haklısın bizim bebikler çiroz ama kısa boylu değiller çokta o yüzden söyledim 35-36 civarı doğuran annelerimiz prematürler küçük geldiği için yenidoğanlarını rahat rahat giydirdiler..
Ben chicco cam kauçuk kaldım ama avent ve dr.browns alanlar daha çoğunlukta onlardan daha memnun anneler..

Aylinn cnmmm hayirli ugurlu olsunn canimm bebislerinndogmus..benim kuxulaeda hala hastanede benimde suyum gelmisti.30+5de ....
Durumlari iyki emziriyosun cok sukurr dualarimiz seninlee cnmm

İnşşşşşş bir an önce çıkacak bebeklerinnnn canım dualarımız hep seninleeeeeee:KK16::KK16::KK16:

Günaydin kızlar ben hala doğurmadım :) ilk once söyliyim de :) ana da dua edin bu hafta dogum olacak gibi gorunuyo artık..
Aylin canım hic üzülme bak kuvozde bile degil kuzuların hem alıştırma yapmış oluyosun..eve gelicek merak etme kuzuların..
Kızlar kıyafet soruyorsunuz Beneklibonibon yazmış kıyafetlerde kilo degil boy onemli bizimkiler de cüce doğmayacak prematüre durumu hariç..cok minik kıyafet almayın derim..giydiremezsiniz kalır..

Günaydin kızlar ben hala doğurmadım :) ilk once söyliyim de :) ana da dua edin bu hafta dogum olacak gibi gorunuyo artık..
Aylin canım hic üzülme bak kuvozde bile degil kuzuların hem alıştırma yapmış oluyosun..eve gelicek merak etme kuzuların..
Kızlar kıyafet soruyorsunuz Beneklibonibon yazmış kıyafetlerde kilo degil boy onemli bizimkiler de cüce doğmayacak prematüre durumu hariç..cok minik kıyafet almayın derim..giydiremezsiniz kalır..

Canim merhaba,diger topikte Beninm hic gorunmedigimi yazmissin,acikcasi hatirlanmak hosuma gitmedi dersem yalan olur :)
Ben artik o topikte yazmiyorum beyazcim.haziran anneleri topiginde de yaziyordum hep,artik sadece orada yaziyorum.o topikte kime kimseyi yazdiklarindan oturu suclamiyor,kimse herseyi Ben biliyorum havasinda degil.haliyle oradaki dostluklar tercihim tabii ki.

Ama sormak istediklerin olursa elbette yanitlarim.

Son düzenleme:
Hiç boşuna suçlama kendini gezdim diye lütfen hayırlısı böleymiş bebeklerin içinnnnn..en yakın zamanda gelicekler inş yanına şükür et inan solunum vs gibi başka sıkıntıları yokkkk dualarınız seninleeeeeee:KK16::KK16:

Sepet beşik aldım ben 4-5 ay sonra evimize geçince oda yapacağız inşşşş az kullanımlık bişiy lazımdı bana o yüzden..
Oda yapacaksan büyüyen beşik yok yanımda yatırıcam dersen park yatak daha uygun olutür diye düşünüyorummmm tabi en doğrusunu sen bilirsinnnnnn:KK34:

Farkettiysen kıyafetlerde kilo değil boy yazıyo haklısın bizim bebikler çiroz ama kısa boylu değiller çokta o yüzden söyledim 35-36 civarı doğuran annelerimiz prematürler küçük geldiği için yenidoğanlarını rahat rahat giydirdiler..
Ben chicco cam kauçuk kaldım ama avent ve dr.browns alanlar daha çoğunlukta onlardan daha memnun anneler..

İnşşşşşş bir an önce çıkacak bebeklerinnnn canım dualarımız hep seninleeeeeee:KK16::KK16::KK16:

Bakalım hayırlısı

Sağol canim inş bizde görürüz 40 mizin ciktigini matur servisindeler hafif sariliklari var bide beslenmeleri az yenice 20ss veriyorlar günde3 defa gidip emzirmeye calisiyorum ama kküçük olduklar için ya tutuyorlar yada yorulup birakiyorlar dua et bize teyzesi inş biran önce cikarlar.

Canım Allah analı babalı büyütsün inşallah. Yeni gördüm inşallah Biran önce evinize gidersiniz. Ciğer aşısı olmuşmuydun?

kızlar merhaba...
tek yumurta ikizi anneleri beni hamilelik süreci ile ilgili bilgilendirebilir mi??
9+4 günlük hamileyim şu anda...
2 hafta sonra ikili test için çağırdı doktorum..
kilom henüz değişmedi ama daha şimdiden minik bir göbeğim çıktı bile...
süreçle ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim...

Aylin 25 hayırlı uğurlu olsun bebeklerin doğmuş inşallah en kısa sürede yanına alırsın canım allahım bol sağlık ve sıhhat versin size bu gün leri hızlıca atlatırsınız inşallahhh...

Ben de bu gün dr gittim 28. haftanın içindeyim ikiz kızlarım 1100 gr olmuşlar eşit gidiyorlar şimdilik dr ikize göre normal dedi kiloları için benim ilk kızımda zaten tek olmasına rağmen ufak doğmuştu inşallah çok küçük ve erken doğmazlar allahım sağ ve salim kurtarsın hepimizi.. sizin bebeklerinin kaç gr. dı 28. haftada kızlar fikrim olur en azından çünkü herşeyi sıkıntı ediyorum kendime bide kız kardeşimin nişanı var 19 mayısta allahım inşallah hayırlısı ile atlatırızzzz......

haftasonu yine kanamalarim vardi bugun dr tamami haftasonu bitmis demekki dedi. kanama bolgem tamamen bitmis cok sukur... ve gunde 15 dk ev icinde yuruyus serbest... surekli yatmaktan kurtuluorum insallah tamamen risk biter de huzurlu bit doneme baslangic yaparim saglikla insallah...

Ben chicco cam kauçuk kaldım ama avent ve dr.browns alanlar daha çoğunlukta onlardan daha
Sen de haklısın evet boy yazıyor :44: bir ikiz annesi yenidoğanlar bile büyük geliyor bulabildiğin en küçük boyu al demişti bana, o etkiledi biraz beni. Ben de Küçük boy ikişer çıtçıtlı body ve birer penye tulum almıştım, değiştirsemmi acaba? Zor işmiş seçmek bedenini bilemiyor insan. Neyse canım yeterki onlar küçük doğmasınlar da aldığım birkaç kıyafeti giydiremeyeyim hiç önemli değil. Biberon da chicco ve avent üzerinde düşünüyorum. Chicconun step up serisi yenidoğan biberonunu anne göğsüne benzetmişler, ağzı da geniş temizliği kolay olur diye düşünüyorum. Bir de valf sistemi varmış gaz yutmasını engelliyormuş, bu özellikler hoşuma gitti. Ama avent kullananlar da çok memnun. Kararsız kaldım... Emziği neden kauçuk seçtiniz, silikondan daha mı iyi oluyormuş?

Son düzenleme:
X