Orijinal tester parfüm satan yerler ve online siteler

Benim favorilerim bunlar, sizce hangi parfüm ?

• Ankete Katılan
    9
  • Anket Kapalı .
testialem diye bi site buldum.
ayrıca sanal pazara da bakıyorum
testerları pazarda 25tl ye satıyorlar.

orjinaliyle arasında fazla fiyat farkı olanları almam da aşırı pahalı olan bir parfümde şans vericem sanırım sanalpazara

testialem diye bi site buldum.
ayrıca sanal pazara da bakıyorum
testerları pazarda 25tl ye satıyorlar.

orjinaliyle arasında fazla fiyat farkı olanları almam da aşırı pahalı olan bir parfümde şans vericem sanırım sanalpazara
Gittigidiyordan 300 liraya orjinal chanel parfüm aldığımı sanıp bana çakma yollamasından sonra, sanal pazardaki testerların hiçbirinin orjinal olduğunı sanmıyorum.

arkadaşlar her siteyi bilmem ama, bazı yerlerde cidden orjinal tester parfüm satıyorlar. sonuçta testerleri firmalara bedavaya geldiği için uygun fiyatlarla piyasaya satıp kar yapıyorlar. diğer alıcılardan da bize ulaşıyor. şunu söylemek gerekirse testerlerin kokusu orjinal parfümlere göre daha yoğundur. tester parfümlerinin çoğunda kapak yoktur ve üzerinde tester diye birçok üründe yazmaktadır. eğer kapakları olan varsa cidden orjinal tester olmayabilir. mantıken düşünsenize şişesini ve kutusunu farklı ya da eksik üretecekler ki firma tester olarak kullansın onu da araya karıştırıp direk satmasın diye. kendim tester kullanıyorum ve onca parayı bi parfüm için harcayamam doğrusu. benim ankara da aldığım bir yer vardı, ama şimdi onlar da instagramdan satmaya başlamışlar. testerparfume diye bir adı var instagramda. onca para vermeyin derim, ortalama 90-100tl arası satıyorlar. daha aşağısı bende de şüphe uyandırır zaten. ben de almakta tereddüt etmiştim bana dilersem iade edebileceğimi söylediler ve öyle kullanmaya başladım. derken arkası geldi işte, şimdi bütün arkadaşlarım tester kullanıyor.

arkadaşlar tester parfüm için bana mesaj atanlara buradan yazayım dedim. ben instagramdan aldım bir arkadaşım tavsiye etmişti. miss dior. harika ve kalıcı bir koku. ben 100 liraya aldım. bir de ne olur ne olmaz diye chanel chance edt parfüm aldım yaz için. sonuçta ellerinde kalamayabiliyor. miss dior cheir şiddetle tavsiye edilir kızlar. herkes kokumu soruyor. ve kıyafette kalıcılığı muhtesem. ikinci sipariş verdiğimde bi 10 lira kadar indirim yapabileceklerini söylemişlerdi, doya doya rahat rahat sıkıyorum. bir parfüm fiyatına iki tane belki zorlasan üç tane bile anılabilir:) teşekkürler "testerparfume". umarım bu yazımı okursunuz da ayrıca bi indirim yaparsınız:) instagram "testerparfume". :)))

Orijinal tester olayına hiiiç inanmıyorum.Testerlar büyük parfümerilere bile sayıyla geliyor.Mesela yeni çıkan modern muse terter ını bir türlü yakalayıp deneyemedim.Eee nasıl oluyor da birileri kalkıp onlarcasını,belki yüzlercesini satışa sürüyor ? Kimden nerden temin edecek ? İthalatçı firmadan mı,üreticiden (!) mi ??? Bu satıcılara özel tester serisi yapıp el altından onlara pazarlayacak halleri yok.

Orijinal tester olayına hiiiç inanmıyorum.Testerlar büyük parfümerilere bile sayıyla geliyor.Mesela yeni çıkan modern muse terter ını bir türlü yakalayıp deneyemedim.Eee nasıl oluyor da birileri kalkıp onlarcasını,belki yüzlercesini satışa sürüyor ? Kimden nerden temin edecek ? İthalatçı firmadan mı,üreticiden (!) mi ??? Bu satıcılara özel tester serisi yapıp el altından onlara pazarlayacak halleri yok.
Kesinlikle katılıyorum. Zaten o tür yerler sadece biten tester şişelerini para ile alıyormuş. Bir yakınım kozmetikçide çalışıyor. Ve biten şişeleri o tür yerlere sattığını söylemişti. Onlarda içini doldurup orjinal tester diye keklemeye çalışıyorlar işte.

işte bence sorunun cevabı da orada saklı. neden bir parfümeri de tester bulunmaz, çünkü bunları el altından satıyorlar. normalde her beş parfümde bir tester gelir ve onlarca yüzlerce tester çoğu denenmeden satılır. mesela bence aldığınız tester parfümü bir parfum firmasındaki kişiye götürün ve test ettirin yalnız ürünü internetten aldığınızı ve uygun fiyatlı olduğunu söylemeyin. çünkü parfüm satış elemanlarının birçoğu sattığı parfümden primler almakta ve mağaza da yüzde yüzden fazla kar elde etmektedir. kendilerine yönlendirmek için sahte diyebilirler. ama bir de aldığınız testeri benim bir tanıdığım parfüm deposunda ya da ne bileyim shopunda çalışıyor ve bana bunu verdi diyin ve satış elemanı da kokuya bir baksın. muthemelen kemküm edecek sahte diyemeyecek. aynı parfümü iki yere sordum ama ikisinde de farklı yerlerden aldığımı söyleyince farklı cevap verdiler. 90 liraya interntten aldığını söyledim kokusuna bakmaya bile gerek görmeyecekti ve dedi ki şuan bu parfüm elimde yok ama sanki daha yoğun olmalıydı kokusu, orjnal tester olamama olasılığı yüksek dedi. başka bir yerde sordum ve arkadaş getiriyor dedim, koku direk orjinal dedi. zaten sıktığınız an hissediliyor dedi. sonra kendileri de parfüm depolarında çalışan birçok insanın bu parfümleri ucuza elaltından verdiğini onlar da söyledi.

işte bence sorunun cevabı da orada saklı. neden bir parfümeri de tester bulunmaz, çünkü bunları el altından satıyorlar. normalde her beş parfümde bir tester gelir ve onlarca yüzlerce tester çoğu denenmeden satılır. mesela bence aldığınız tester parfümü bir parfum firmasındaki kişiye götürün ve test ettirin yalnız ürünü internetten aldığınızı ve uygun fiyatlı olduğunu söylemeyin. çünkü parfüm satış elemanlarının birçoğu sattığı parfümden primler almakta ve mağaza da yüzde yüzden fazla kar elde etmektedir. kendilerine yönlendirmek için sahte diyebilirler. ama bir de aldığınız testeri benim bir tanıdığım parfüm deposunda ya da ne bileyim shopunda çalışıyor ve bana bunu verdi diyin ve satış elemanı da kokuya bir baksın. muthemelen kemküm edecek sahte diyemeyecek. aynı parfümü iki yere sordum ama ikisinde de farklı yerlerden aldığımı söyleyince farklı cevap verdiler. 90 liraya interntten aldığını söyledim kokusuna bakmaya bile gerek görmeyecekti ve dedi ki şuan bu parfüm elimde yok ama sanki daha yoğun olmalıydı kokusu, orjnal tester olamama olasılığı yüksek dedi. başka bir yerde sordum ve arkadaş getiriyor dedim, koku direk orjinal dedi. zaten sıktığınız an hissediliyor dedi. sonra kendileri de parfüm depolarında çalışan birçok insanın bu parfümleri ucuza elaltından verdiğini onlar da söyledi.
Dolu olan testerları ucuza satmıyorlar. Ayrıca ellerine yüzlerce aynı kokunun testerı da geçmiyor. Kendi akrabamdan biliyorum. Mesela bana Chanel'in testerini getirir misin dediğimde onun testeri mağaza müdürüne ait ondan başkası alamıyor demişti. Yani kendilerine ayırabilecekleri en fazla 2 tane tester oluyor.
Onlarıda kendileri alıp kullanıyorlar zaten. Boş şişesini satıyorlar.. Ama dolu şişeyi satana hiç rastlamadım. Kendi yakınım çalışıyor bu işlerin Sevilde, Tekin acarda nasıl döndüğünü biliyorum yani az çok.

anladığım kadarıyla bu tester muhabbeti sadece bizim ülkemizde yok. avrupa da çok yaygın hatta tester parfümü ayrıt edebilme yöntemlerini youtube de açıklayan da var. eminim ki ellerine tester geçip satan kişiler zaten bunlar daha dağıtım deposundayken almaya başlıyordur. neyse sonuçta tester olayı var, bunun anlamanın yolu da kalıcılığına bakmak. iade alıyorsa güvenmek mantıklı

anladığım kadarıyla bu tester muhabbeti sadece bizim ülkemizde yok. avrupa da çok yaygın hatta tester parfümü ayrıt edebilme yöntemlerini youtube de açıklayan da var. eminim ki ellerine tester geçip satan kişiler zaten bunlar daha dağıtım deposundayken almaya başlıyordur. neyse sonuçta tester olayı var, bunun anlamanın yolu da kalıcılığına bakmak. iade alıyorsa güvenmek mantıklı
Çoğu iade alıyor. Aldığım chanel chance tester çakmaydı ve iade aldı. İade alıyor olması güvenilir olacağı anlamına gelmiyor..

Hanımlar merhaba;
Bir birinden farklı yüzlerce orjinal tester için bana mesaj atabilirsiniz hemen hemen her türlü parfümde size yardımcı olabilirim.

Beni şahsen sahte olup olmaması ilgilendirmiyor çünkü orjinali 400 olan parfüme 80 tl verip aldıysam ve kokusu da gün boyu kalıcı ise ve orjinalinden de farkı yok ise satıcı bana "bu orjinal değil" derse ne olur "orjinal" derse ne olur. Fiyat performans önemli burada. Siz hem 10'da biri fiyatına para vereceksiniz hem sürer kokacak ama bir de "orjinal değilse almam" diyeceksiniz ben bunu anlayamıyorum kızlar.

Beni şahsen sahte olup olmaması ilgilendirmiyor çünkü orjinali 400 olan parfüme 80 tl verip aldıysam ve kokusu da gün boyu kalıcı ise ve orjinalinden de farkı yok ise satıcı bana "bu orjinal değil" derse ne olur "orjinal" derse ne olur. Fiyat performans önemli burada. Siz hem 10'da biri fiyatına para vereceksiniz hem sürer kokacak ama bir de "orjinal değilse almam" diyeceksiniz ben bunu anlayamıyorum kızlar.
İçinde binbir türlü bilmediğin zararlı olan şeyler oluyor o parfümlerde.
Sırf orjinal parfüme benzesin diye cildine zararlı olan kokuyu, benziyor ve kalıcı diye sıkacaksan asıl burda anlaşılmayacak biz değiliz.

İçinde binbir türlü bilmediğin zararlı olan şeyler oluyor o parfümlerde.
Sırf orjinal parfüme benzesin diye cildine zararlı olan kokuyu, benziyor ve kalıcı diye sıkacaksan asıl burda anlaşılmayacak biz değiliz.

hayır benim itiraz ettiğim şu bu kadar orjinallik peşine düşenler verecek 400'ü alacak... hem aynısı koksun, hem aynı kalıcılıkta olsun, hem fiyatı 10'da biri fiyatına olsun ve aynı zamanda orjinal olsun... ben bunu anlayamıyorum...

şahsen ben bvlgari omnia green jade tester kullanıyorum 60 tl aldım ve daha önce issey mikaye kullanıyordum ikisinden de hiç bir şikayetim olmadı.

hayır benim itiraz ettiğim şu bu kadar orjinallik peşine düşenler verecek 400'ü alacak... hem aynısı koksun, hem aynı kalıcılıkta olsun, hem fiyatı 10'da biri fiyatına olsun ve aynı zamanda orjinal olsun... ben bunu anlayamıyorum...

şahsen ben bvlgari omnia green jade tester kullanıyorum 60 tl aldım ve daha önce issey mikaye kullanıyordum ikisinden de hiç bir şikayetim olmadı.
Açık parfüm bile kullanmıyorum güvenmediğimden. Hayatta içeriğini dahi bilmediğim tester parfümü kullanmam. Bence sizde kullanmayın, Allah korusun şuan bir şey olmasa bile ileriki senelerde acısı çıkabilir. Madem 300-400 ayıracak bütçeniz yok Yves Rocher, Victoria's Secret, Body Shop gibi mağazalardan alın parfümlerinizi. En azından orjinal olmuş olur...

Bu arada evet ilk paragrafta söylediklerinize katılıyorum. 80Tl verip bu parfüm orjinal değil diye ağlanmak komik bir durum. Hatta 50 liraya aldığı testera orjinal mi diye sormak falan. Komik yani:KK53:

zaten orijinal parfümlerde fiyat 50 60 oynar en fazla muhtemelen o da satıcıların kararıdır kimi uygun fiyatla sürümden kazanır kimi fiyatını yüksek tutar. Ama 300 tl lik fiyata sahip bir parfüm mesela 80 lira olamaz. o zaman orijinal değil demektir..

kızlar ankarada kızılayda bildiğim böyle bir yer var isteyen olursa özelden mesaj atabilir :KK25:

X