Acilllll yardım. Yeni evlendim

asfh

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2013
9
0
Merhaba Arkadaşlar. Ben foruma yeni üye oldum. Mecburen biraz açık yazacağım. Şöyle bir sıkıntım var. 6 günlük evliyim. İlişkiye giremedik. Yazılanları okudum. Bu konu böyle uzayıp gitmesin diye evliliğimin 4. günü doktora gittik. Nadiren de olsa bazı bayanların kızlık zarı çok kalın olurmuş. Benim de çok kalın ve etliymiş. Ameliyatla ancak yırtılabilirmiş. Cuma günü ameliyatım oldu. Ameliyattan sonrada pek sıkıntım olmadı. Sadece biraz kanamam vardı. O da gayet normal. Doktor 1 gün sonra ilişkiye girebilirsiniz dedi. Biz fazladan 1 gün daha bekledik. Ama şimdi ilişkiye girmeye çalışırken kanama oluyo. Ve ben bir yerden sonra korkuyorum devam edemiyorum. Sanki daha ileri gitmicekmiş gibi geliyo. Kızlığım yırtılmasına rağmen yine neden zorlanıyorum ?

Merhaba Arkadaşlar. Ben foruma yeni üye oldum. Mecburen biraz açık yazacağım. Şöyle bir sıkıntım var. 6 günlük evliyim. İlişkiye giremedik. Yazılanları okudum. Bu konu böyle uzayıp gitmesin diye evliliğimin 4. günü doktora gittik. Nadiren de olsa bazı bayanların kızlık zarı çok kalın olurmuş. Benim de çok kalın ve etliymiş. Ameliyatla ancak yırtılabilirmiş. Cuma günü ameliyatım oldu. Ameliyattan sonrada pek sıkıntım olmadı. Sadece biraz kanamam vardı. O da gayet normal. Doktor 1 gün sonra ilişkiye girebilirsiniz dedi. Biz fazladan 1 gün daha bekledik. Ama şimdi ilişkiye girmeye çalışırken kanama oluyo. Ve ben bir yerden sonra korkuyorum devam edemiyorum. Sanki daha ileri gitmicekmiş gibi geliyo. Kızlığım yırtılmasına rağmen yine neden zorlanıyorum ?

zorlanmanın sebebi tamamen kendini sıkmandan kaynaklanıyor.ilk günler bu kasılmadan dolayı zaten ilişkiden zevkte alamazsın.herkes aynı şeyi düşünür canım.bumuydu ya gibi..
ancak 4-5 ay sonra sende zevk almaya başlayacaksın.ama şu anda kendini kasmamaya çalış.farklı şeyler deneyin olacak:KK66:

Teşekkür ederim cevap için. Bu işin bu kadar stresli olacağını hiç düşünmemiştim :)

Kendini sıkmaman lazım ama kendimden biliyorumki o iş biraz zor :) Benim korkudan ilk gün olmamıştı sonraki gün oldu ve kendimi nekadar sıktıysam artık bacaklarım titriyodu :) 1-2 kere böyle oldu sonra alıştım tabi :) biraz rahat olmayı dene sorun kalmıycaktır bence :) BAŞARILAR :KK1:

Bir sey soracagım? benmde kızlık zarım kalın ve esnek de ilerde eşim bana güvenmez diye cok korkuyorum. sizin esiniz nasıl bir tepki verdi yani kanama olmayınca sizden şüphelendi mi ?? Çünkü bi kaç arkadsmın da basına gelmsti böyle bir sey o yüzden soruyorum.

Bir sey soracagım? benmde kızlık zarım kalın ve esnek de ilerde eşim bana güvenmez diye cok korkuyorum. sizin esiniz nasıl bir tepki verdi yani kanama olmayınca sizden şüphelendi mi ?? Çünkü bi kaç arkadsmın da basına gelmsti böyle bir sey o yüzden soruyorum.
Nereden biliyorsun zarının kalın ve esnek olduğunu?

Konuya gelince ilk bir kaç sefreke kan gelmesi normal deneye deneye yavaş yavaş düzelecek ve alışacaksın panik yapma :KK34:

İşte bir kez daha görüyoruz ki , korkudan ilişkiye girememenin kızlık zarıyla ilgisi yok(anatomik bozukluklar hariç)
Arkadaşım bu operasyonu yaptrmadan önce keşke psikolojik destek alsaydınız ya da cinsel terapiste gitseydiniz size en fazla vajnismus olduğunuzu söyler ve egzersiz ödevler verirdi. Bıçak altına yatmaya gerek kalamzdı. Ben de 3 ay vajinismus hastasıydım ve kendi kendime yendim. Ben doktor değilim ama çok fantastik bir durum olmadıkça bu hastalık kendi kendine yenilebilir.
Durumunuz gerçekten kötü olmuş, bence bi uzmandan yardım alın. Ama psikolojik olarak:KK34:

Benimkisi farklıydı. Kızlık zarım esnek değildi.çok kalındı. Bu yüzden ilişkiye hiç giremedik. Bu yüzden doktora gittik. Doktorda ancak ameliyat ile kızlığımın yırtılabileceğini, aksi durumda ilişkiye giremeyeceğimizi söyledi.
Senin durumuna gelince bence telaş yapma. Çünkü artık erkeklerde bu konuda çok bilinçli. İlişki sırasında kan gelmeme olasılığını biliyorlar. Ama tabi şüphe olabilir :KK43:

İşte bir kez daha görüyoruz ki , korkudan ilişkiye girememenin kızlık zarıyla ilgisi yok(anatomik bozukluklar hariç)
Arkadaşım bu operasyonu yaptrmadan önce keşke psikolojik destek alsaydınız ya da cinsel terapiste gitseydiniz size en fazla vajnismus olduğunuzu söyler ve egzersiz ödevler verirdi. Bıçak altına yatmaya gerek kalamzdı. Ben de 3 ay vajinismus hastasıydım ve kendi kendime yendim. Ben doktor değilim ama çok fantastik bir durum olmadıkça bu hastalık kendi kendine yenilebilir.
Durumunuz gerçekten kötü olmuş, bence bi uzmandan yardım alın. Ama psikolojik olarak:KK34:

Terapiste gitmeden önce jinekoloğa gidilmelidir ki fiziksel olarak bir sorun var mı ona bakılır. Benim jinekoloğumda çok nadir bir vaka da olsa benim psikolojik olmadığını kızlık zarım ile alakalı olduğunu söyledi. Bunun üzerine operasyon gerçekti. O duyduğumuz hikayelerden biri de benim başıma geldi maalesef :)

Hemen hemen 2 - 3 ay yasadim bu sorunu.
Ondan sonra ancak "hmmm buymus demek ki" diyebildim :KK1:
Psikoloji cok cok önemli. :KK16:

X