Annem...

sadecemutsuz

Guru
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2013
50
1
Merhaba arkadaşlar buraya yeni üye oldum ve kimseye anlatamadığım bir derdimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Aslında annemle aramız iyi o öyle sanıyor en azından. Benimse anneme karşı çok büyük kırgınlıklarım var. Biz iki kardeşiz annem için ön planda hep abim oldu. Abim evlendiğinden beri (12) yıldır annemlerle birlikte oturuyor, bu abimin ve eşinin kendi tercihi oldu zorluk çekmek istemediler rahat yaşamak istediler. Babam birkaç sene önce vefat etti. Annemin küçüklüğünden beri ayrım yaptığını fark ediyordum. Ama ona sorarsanız öyle bir şey asla yok, fakat ben mi yanlış düşünüyorum acaba diye sizinle paylaşmak istedim. Küçükken abimle kavga etsek annem hep benim üstüme yürürdü o senin abin ona cevap veremezsin diye. Şimdi büyüdük ikimizde evlendik, babamdan bir daire kaldı bize üçümüzün üstüne fakat annem kirasını alıp hemen abime veriyor, hatta bankadan kredi çekti abim için abimne dubleks ev aldı ve bir yazlık babamın ve kendi emekli maaşının tamamını krediye yatırıyor, araba aldı abime, tamam ev alırken bana da bir miktar yardım etti bazen çocuklara ufak tefek harçlıklar da veriyor inkar edemem. Fakat bize gelip kalmıyor bile çocuklar ne yapar diye gelinini düşünüyor 3 çocukla nasıl başa çıksınmış gitmesi lazımmış falan filan. Bana sürekli hükmetme derdinde abime geçiremediği sözleri bana yaptırmaya çalışıyor, küçük bir örnek vereyim bundan birkaç yıl önce sigara kullandığımı öğrendi daha doğrusu sordu bende evet dedim bunu diyen sen misin evli barklı çoluk çocuğu sahibi insan olan bana ne laflar bir daha senin evine gelmem, seninle konuşmam baban sigaradan öldü (yok öyle bir şey sanki bütün ölenler sigaradan ölüyor) falan filan abimde içiyor dedim ona da söylüyorum ama beni dinlemiyor dedi ama ben dinlemek zorundayım.Eşimi bile aradı ve ne dedi biliyor musunuz sen içmesini istiyorsan ben karışmam ama ben içmesini istemiyorum eşimde dondu kaldı telefonda bir şey diyemedi neyse daha sonra beni bıraktım zannediyor yani ona içtiğimi belli etmedim bugüne kadar fakat küçükken abime ezdiren annem şimdi ise eşime ezdirmeye çalışıyor ne demek eşimi arayıp sen izin veriyormusun içmesine veriyorsan ben karışmam benim kendi fikirlerim yok mu. Bunlar benim içimde hep dert oldu ve 34 yaşında bir insan olarak hala sigara içtiğimi annemden gizlemek de ayrıca zoruma gidiyor bunu neden yapıyorum tüm bu yaptıklarına rağmen kırılmasın üzülmesin diye ama bende insanım ve bir yere kadar. Tüm bunları anneme söylemelimiyim yoksa bu şekilde mi sürmeli, haksızlık yaptığını bilmeli mi her konuda. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Merhaba canım;

Bence sorun sigara meselesi değil çünkü annenin bu konuda sana kızması iyi bir şey; bir yerde seni düşünüyor değil mi? Acaba annen küçükken abin vesilesiyle senin üzerinde otorite kurdu mu hiç yada baban vesilesiyle?

Annem erkek kardeşimle bana yapmıştır çok kez. Kardeşimin annem sebebiyle üzerime yürüdüğü oldu daha önce. İnsanın kalbinin bir yeri acıyor.

Kadınların herhangi bir erkek aracılığıyla başka bir kadın üzerinde otorite kurmaya çalışması çok kötü bir şey.

Daha dün konu açtım bende; annem erkek kardeşime bir şey diyemez bütün hıncını garezini benden çıkartır. Bence annene kızdığın zaman kırılacak diye çekinme sakin sakin söyle seni neden kızdırdığını.

İçinde bazı kırgınlıklar olduğunu hissettim senin. Üzülmemeye çalış, takma boş ver. Abin de iyi birisiymiş aslına bakarsan. Elini çekmemiş üzerinizden. Tamam kendi rahatları için diyorsun ama yine de fedakarlık bir yerde.

Abin annenin yanında olmasa tek başına evini geçindiremez miydi?

Birde şöyle düşün sen ister miydin yengen gibi kv ile yaşamak?

Hizmet eden evlat bence karşılığını almalı az çok yani farkı olmalı. Yanlış anlama lütfen sadece farklı açılardan da bakmanı isterim...

Son düzenleme:
Bence annene uygun bir dille anlat.Ayrıca bu duruma abinde tepkisiz kaldıgı için bence oda suclu .Misal Söyle diyebilirsin yaa bu cocuga bukadar yardım ediyorsun Birak biraz kendi ayakları uzerinde durmasını ögrensin...

Merhaba canım;

Bence sorun sigara meselesi değil çünkü annenin bu konuda sana kızması iyi bir şey; bir yerde seni düşünüyor değil mi? Acaba annen küçükken abin vesilesiyle senin üzerinde otorite kurdu mu hiç yada baban vesilesiyle?

Annem erkek kardeşimle bana yapmıştır çok kez. Kardeşimin annem sebebiyle üzerime yürüdüğü oldu daha önce. İnsanın kalbinin bir yeri acıyor.

Kadınların herhangi bir erkek aracılığıyla başka bir kadın üzerinde otorite kurmaya çalışması çok kötü bir şey.

Daha dün konu açtım bende; annem erkek kardeşime bir şey diyemez bütün hıncını garezini benden çıkartır. Bence annene kızdığın zaman kırılacak diye çekinme sakin sakin söyle seni neden kızdırdığını.

İçinde bazı kırgınlıklar olduğunu hissettim senin. Üzülmemeye çalış, takma boş ver. Abin de iyi birisiymiş aslına bakarsan. Elini çekmemiş üzerinizden. Tamam kendi rahatları için diyorsun ama yine de fedakarlık bir yerde.

Abin annenin yanında olmasa tek başına evini geçindiremez miydi?

Birde şöyle düşün sen ister miydin yengen gibi kv ile yaşamak?

Hizmet eden evlat bence karşılığını almalı az çok yani farkı olmalı. Yanlış anlama lütfen sadece farklı açılardan da bakmanı isterim...

Merhaba,

Haklısınız ama evet abim tek başına otursa evini geçindiremezdi, çünkü annem hiçbir zaman sorumluluk vermedi abime her şeyine kendisi yetişti. Abim ve yengeme gelince onlar yanlarında oturdular ama hizmet eden evlat konumunda değiller maalesef. Aksine babam ayrı eve çıkın ben eşyanızı alacağım dediğinde abim hayır dedi karısı da öyle ama rahmetli babama yapmadıklarını bırakmadılar. Gelin temizlik yaparken babam yere bassa kabahat olurdu yeni sildim iz kalıyor diye, adam eve gelir aç mısın diye soran olmazdı hatta bir keresinde abime nasıl yansıtılıyorsa bunlar babam için ölmüyorki kurtulayım dediğini duydum kendi kulaklarımla ve şimdi annem, abim ve yengen üçü ne kadar iyi olurlarsa olsunlar benim kırgınlığım bitmez sadece bir keresinde babam öldükten sonra yengem abimin sürekli mezara gidip babamla konuştuğunu söyledi çok üzülyor dedi bende çok üzülmüyor günah çıkartıyor bence dedim anladı zaten ne demek istediğimi. Annem de aynı şekilde evde bile abime özel yemek yapılırdı o yemek abime saklanırdı ne babama ne de bana verilmezdi eğer azsa sadece oğlu yesin diye saklardı bunun gibi nice şeyler. Sigara konusuna gelince sadece bu konuda beni düşünmesi de çok saçma geliyor açıkçası.

Bence annene uygun bir dille anlat.Ayrıca bu duruma abinde tepkisiz kaldıgı için bence oda suclu .Misal Söyle diyebilirsin yaa bu cocuga bukadar yardım ediyorsun Birak biraz kendi ayakları uzerinde durmasını ögrensin...

Bunu defalarca söyledim emin olun fakat yine de anlamıyor ya da anlamak istemiyor bilmiyorum ama dediğim gibi öncelikle anneme daha sonra abime çok fazla kırgınlıklarım var.

Dunya uc gunluk keske kimse birbirini kirmasa..ama iste oluyor boyle seyler…

Nedense bazi evlatlar daha toleransli oluyorlar…mesela sana bir is buyruldu sen yapmak istemezsen adin edepsiz olur ama digeri yapmazsa `beni dinlemiyor`olur adi…esek hep sirtinda tasir, 1 kez indirir sirtindan en kotusu olur. Durum bu…hep alismis annen senin onun sozunu dinlemene o yuzden ufak birseyde dunyayi basina yikiyor gibi..kaldiki evlenmissin barklanmissin artik..sigaranin sagliga zararli oldugunu sende biliyorsun, esini aramakta ne demek? Dogrulukla bir kere soylersin biter…bu kadar hir gur cikarmaya gerek yok bence…herneyse..sonuc itibariyla annen abine kiyamiyor gibi…birde dedigim gibi hep senin uslu bir kiz olmana alismis olmali.

Uslu kız muhabbetine katılmıyorum. Bu kadınlarda erkek çocuk takıntısı var. Benim annemde aynı.hep Oğlu Hep Oğlu. oğlunu Kayırcam Diye Gelin Rahat Ediyor. Öyle gelinde Hizmet Edeyim Yok Valla. Hep Dilinde Ben Çalışıyorum nasıl yapayım. Çocuğuna Bakılır, Evi Süpürülür, Çamaşırlar Asılır, Üstünede Ütü Yapılır.hatfa Sonu Temizlik Için Se Burun Kıvırılır nasıl Yapacam Diye, Annem Hemen Alel Acele Evi Toplar Ona Çok Az Bir Iş Kalır Onu da Akşama Kadar Bitiremez. Çocuk Grce Uyumadığında Kardeşime Kızar Ben Bunu Babamın Kapısından Mı Getirdim Diye, hemen Annem Çıkar Alır Çocuğu Hanım Rahat Rahat uyur Ertesi Sabah Işine Gider. Ne Var Öyle Çalışmakta. bana Gelşnce de Hep Bir Bahane Var. Geçen Badana Muhabbetti Oldu, tut Boyacı Noyat Dedi. aMa Kardeşime Gelince Gelinde Boya Istiyor Nasıl Yapacaz Dedi, Bende Tutsun Bir Boyacı Boyatsın Dedim. Tutamazlarmış Sıkışıklarmış. Ikiside Memur Aylık ortalamalamalrın Üstünde Gelirleri var. bIz Bekarkende Bayat Ekmekleri bize tazeleri Erkek Kardeşime Yedirirdi. Ne Varsa Şu Erkek çocuklarında.

benim annemde ablam işitme engelli olduğu için ablamı kayırır açıkça der ona daha fazla özen göstermem gerekir diye anlayışta gösteririm evde farklıdır o onun istediği yapılır izlenir o demeden yapmaya çalışırız hatta çünkü onun hayatı zaten zor

ama böyle erkek diye ayıranı görünce hayret içinde okuyorum Allah akıl fikir versin gerçekten :KK53::KK53::KK53:

Uslu kız muhabbetine katılmıyorum. Bu kadınlarda erkek çocuk takıntısı var. Benim annemde aynı.hep Oğlu Hep Oğlu. oğlunu Kayırcam Diye Gelin Rahat Ediyor. Öyle gelinde Hizmet Edeyim Yok Valla. Hep Dilinde Ben Çalışıyorum nasıl yapayım. Çocuğuna Bakılır, Evi Süpürülür, Çamaşırlar Asılır, Üstünede Ütü Yapılır.hatfa Sonu Temizlik Için Se Burun Kıvırılır nasıl Yapacam Diye, Annem Hemen Alel Acele Evi Toplar Ona Çok Az Bir Iş Kalır Onu da Akşama Kadar Bitiremez. Çocuk Grce Uyumadığında Kardeşime Kızar Ben Bunu Babamın Kapısından Mı Getirdim Diye, hemen Annem Çıkar Alır Çocuğu Hanım Rahat Rahat uyur Ertesi Sabah Işine Gider. Ne Var Öyle Çalışmakta. bana Gelşnce de Hep Bir Bahane Var. Geçen Badana Muhabbetti Oldu, tut Boyacı Noyat Dedi. aMa Kardeşime Gelince Gelinde Boya Istiyor Nasıl Yapacaz Dedi, Bende Tutsun Bir Boyacı Boyatsın Dedim. Tutamazlarmış Sıkışıklarmış. Ikiside Memur Aylık ortalamalamalrın Üstünde Gelirleri var. bIz Bekarkende Bayat Ekmekleri bize tazeleri Erkek Kardeşime Yedirirdi. Ne Varsa Şu Erkek çocuklarında.

Vallahi ne yalan söyleleyim biz onları annemizdir diye kırmak istemedikçe onlar üstümüze geliyor sürekli. Doğum yaptığımda annem yanımda kaldı gelin arıyor pazara gidilecek annem ben gidip pazarlarını yapayım da yine gelirim demez mi 2 vesaitle gidiyor 2 vesaitte dönüş sen şaşırdım galiba dedim çocuklarla nasıl gitsin demez mi markete gitsin o zaman pazara gitmesi şartmı bir hafta idare edemiyormu sen olmadığında ne yapacak dedim şimdi benim de iki çocuğum var ve yalnızım üstüne üstlük çalışıyorum ama bu da tek başına nasıl yapıyor diye düşünen yok dedim susuyor.

benim annemde ablam işitme engelli olduğu için ablamı kayırır açıkça der ona daha fazla özen göstermem gerekir diye anlayışta gösteririm evde farklıdır o onun istediği yapılır izlenir o demeden yapmaya çalışırız hatta çünkü onun hayatı zaten zor

ama böyle erkek diye ayıranı görünce hayret içinde okuyorum Allah akıl fikir versin gerçekten :KK53::KK53::KK53:

İşin ilginç yanı da bu ayrımı yapan annem hiçbir zaman ayrım yaptığını kabul etmiyor

Kimse ayrım yaptığını kabul etmez ki zaten? Madem eşit, adaletli davranamayacaksın neden 1 taneyle yetinmezsin? Abi dediğine göre en büyük, zaten bir bakıma siz yokmuşsunuz gibi davranıyor ev, araba, yazlık hep tek çocuğa odaklı yaşamış ve yaşıyor..

Bende olsam sizin gibi hissederdim, hatta ne kadar anlayış gösterir, ne kadar samimi olurdum orası muallak.. :KK14:

Merhaba arkadaşlar buraya yeni üye oldum ve kimseye anlatamadığım bir derdimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Aslında annemle aramız iyi o öyle sanıyor en azından. Benimse anneme karşı çok büyük kırgınlıklarım var. Biz iki kardeşiz annem için ön planda hep abim oldu. Abim evlendiğinden beri (12) yıldır annemlerle birlikte oturuyor, bu abimin ve eşinin kendi tercihi oldu zorluk çekmek istemediler rahat yaşamak istediler. Babam birkaç sene önce vefat etti. Annemin küçüklüğünden beri ayrım yaptığını fark ediyordum. Ama ona sorarsanız öyle bir şey asla yok, fakat ben mi yanlış düşünüyorum acaba diye sizinle paylaşmak istedim. Küçükken abimle kavga etsek annem hep benim üstüme yürürdü o senin abin ona cevap veremezsin diye. Şimdi büyüdük ikimizde evlendik, babamdan bir daire kaldı bize üçümüzün üstüne fakat annem kirasını alıp hemen abime veriyor, hatta bankadan kredi çekti abim için abimne dubleks ev aldı ve bir yazlık babamın ve kendi emekli maaşının tamamını krediye yatırıyor, araba aldı abime, tamam ev alırken bana da bir miktar yardım etti bazen çocuklara ufak tefek harçlıklar da veriyor inkar edemem. Fakat bize gelip kalmıyor bile çocuklar ne yapar diye gelinini düşünüyor 3 çocukla nasıl başa çıksınmış gitmesi lazımmış falan filan. Bana sürekli hükmetme derdinde abime geçiremediği sözleri bana yaptırmaya çalışıyor, küçük bir örnek vereyim bundan birkaç yıl önce sigara kullandığımı öğrendi daha doğrusu sordu bende evet dedim bunu diyen sen misin evli barklı çoluk çocuğu sahibi insan olan bana ne laflar bir daha senin evine gelmem, seninle konuşmam baban sigaradan öldü (yok öyle bir şey sanki bütün ölenler sigaradan ölüyor) falan filan abimde içiyor dedim ona da söylüyorum ama beni dinlemiyor dedi ama ben dinlemek zorundayım.Eşimi bile aradı ve ne dedi biliyor musunuz sen içmesini istiyorsan ben karışmam ama ben içmesini istemiyorum eşimde dondu kaldı telefonda bir şey diyemedi neyse daha sonra beni bıraktım zannediyor yani ona içtiğimi belli etmedim bugüne kadar fakat küçükken abime ezdiren annem şimdi ise eşime ezdirmeye çalışıyor ne demek eşimi arayıp sen izin veriyormusun içmesine veriyorsan ben karışmam benim kendi fikirlerim yok mu. Bunlar benim içimde hep dert oldu ve 34 yaşında bir insan olarak hala sigara içtiğimi annemden gizlemek de ayrıca zoruma gidiyor bunu neden yapıyorum tüm bu yaptıklarına rağmen kırılmasın üzülmesin diye ama bende insanım ve bir yere kadar. Tüm bunları anneme söylemelimiyim yoksa bu şekilde mi sürmeli, haksızlık yaptığını bilmeli mi her konuda. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

sigara konusunda annedir haklıdır kaldı ki babanızda ondan ölmüş ama onun dışında kız pek düşünülmez hele ki kendi başının çaresine bakıyorsa kocası iyiyse az çok parası varsa olanla idare etsin denilir.türk kadını böyle bir noktada anlayabilirim. inşaallah bizler öyle olmayacagız.

onun dışında bir de istenci tipler vardır.abiniz sürekli istiyorsa ve anneniz onların yanında kalıyorsa verip eziklikten kurtulmak istiyordur.

bir de benim KV gibiler vardır.2 evladı arasında dengeyi kurmayı beceremez basiretsiz liyakatsiz akılsız onun bunun lafından çıkamayanlar vardır.biri kız olsa anlayacagım ancak 2 evladı da erkek ama ayrım var.istenci aç gözlü para düşkünü yalaka bir tip diğer kardeşi.ona para aktarabilmek için her türlü dolap çevriliyor.

özetle diyeceğim şu ki yaşayanlar beni daha iyi anlayacaktır.bu dünyadaki adaletsizliğin ve kötülüğün temeli böyle annelerden geliyor maalesef.küçük bir mesele değildir bu onların dünya ve ahiret hayatını mahveden bir konudur.pişman olurlar ama genelde çok geç olur

Ben olaya erkek, kiz evlattan ziyade iki tane evlat diye baktim…belkide senin dedigin gibi cinsiyetten gelen bir ayrimcilik vardir.

Hic birseyin orta yolunu bilemiyoruz arkadasim…ya herseylerine cok karisiliyor evlilerin ya da cok ilgisiz oluyorlar kv kp…

Halbuki yeterli mesafeyi koruyarak ihtiyaclari oldugunda yanlarinda olsa anne babalar ne guzel…

Bu gidisle sizin gelin hic buyumeyecek gibi,,neden? Cunku isine boylesi daha cok geliyor. Nasilsa birileri yapiyor neden kendini yorsunki?

Sana bir sey söyleyeyim arkadasım annenle konuşsan da konuşmasan da hicbir sey değişmeyecek konusunda ya alinganlik yapacak sucsuzken suçlu durumuna düşeceksin ya da adın kıskanıyor olacak demekki tek benim annem değilmiş emin ol bu durumda senin gibi okadar cok kisi var ki biri de benim annem dogum yapacagım sıra saçma bir kusluk çıkardı o da su kaynimlarla kaynanamlarin arasi acik ben de kaynanamlarin iyi geçiniyor çünkü esim annesine cok bagli büyük kızıma o baktı ve ise başlayınca kucuk kızıma da o bakacak velhasil bana eltinle kaynananın arasına girme komşuları onların arasını sen bozdun diyorlar,diye bana kızmalar küsmeler Allah şahidim ki ben onlara ne karışırım ne de sorarım sevmem öyle seyleri çünkü.bu arada annem çalışıyor annemlerin eviyle kaynanamlarin arasi inanılmaz uzak ve annem isten zaten geç cikan biri yani komsulariyla nasil karşılaştıklarını hala anlamadım neyse doğumuna ben gelmem o sevdiğin kaynanan gelsin dedi,komşumdan Allah razı olsun onun sayesinde annem bir gece hastanede yanımda kaldı kiz kardesim yanımda kaldı onu defalarca aradı daha gelmeyecekmisin cabuk gel diye kızın burnundan getirdi amacına da ulaştı örf daha neler var neler anlayacağın arkadasım bizim anlatacaklarımız bitmez çünkü cok doluruz onların da kendilerince bahaneleri bitmez ama unutma onlar her zaman haklıdır aksini iddia edersen ya bedduaya maruz kalırsın ya da kotu evlat olursun baskalarının iyi evlatları sayılır kardes ayrımına gelirsen evet bunu yapıyorlar ama kabul etmiyorlar anne olunca anlarmisiz ama iki kızım var hala böyle bir ayrımın yapılacağı icin gerekçe ve sebep bulamadım belki de onlarda erkek evlat gücün simgesi kaliplasmis sözleri varya yaslandiklarinda el oğlunun yanına siginamam ama kotu de olsa oğlum kapısını acarmisya ama nedense her zaman yanlarında sıkıştıklarında sorunlarda kızlarınız o el oğulları vardır yanlarında... Umarım biz kınadığımız bu anne rolünü üstlenmeyiz

canlarim, ben üniversitede okudugum icin yurtda kaliyorum... evden cikmamin bir baska sebebide ailem, cünkü sevdigimle ayirmak icin benimle hep kavga ediyorlar... bana hakaret ediyorlardi, cünkü sevdigim erkek benden bir kac santim kisa ve aileler arasi 3.cü kisiler yüzünden hep tatsiz olaylar yasandi...
cuma günü eve ailemi ziyaret etme amaciyla gittim, yine kavga ettik... her birseyde bana kiziyorlar, kavga ediyorlar, sebebsiz yere benimle hep tartisiyorlar.... kendimi koruyuncada bana hakaret ve küfür ediyorlar...

ben acaba bisey mi yanlis yapiyorum, yoksa bu normal mi hic anlamadim... ama gercekden dayanilmaz bi hal aldi...
televizyonda yakisikli görürler hep bana yakistiriyorlar, sevdigim birisinin oldugunu bildiklerine ragmen... sevdigime hakaret ediyorlar...
baskalarini kesip kiziyorlar arkalarindan, bende o baska insanlari koruyunca, bana kizip küfür ediyorlar, cünkü benim ailemi tutmam gerekirmis... ben ama hakli olani tutarim, ve olmayan birisinin arkasinda konusulmasini hic sevmem, helede kötü konusmalari...

bu aile iliskisinin neresi normal???:KK43:

seni anlayabiliyorum.
benim annem de bana "oğlumun tırnağına taş değene kadar sen öl , ALLAH senin ömründen alsın ona versin" diyor.onun oğlu ile 2.kocasından.
artık ben konuşmuyorum onunla.çünkü eminim beni sevmiyor.istemeden doğurmuş.

seni anlayabiliyorum.
benim annem de bana "oğlumun tırnağına taş değene kadar sen öl , ALLAH senin ömründen alsın ona versin" diyor.onun oğlu ile 2.kocasından.
artık ben konuşmuyorum onunla.çünkü eminim beni sevmiyor.istemeden doğurmuş.

Yuh ya diyecek soz bulamıyorum

Daha önce bende sıkıntılarımı yazmıştım , insanlar ayıpladi annenizi şikayet ediyorsunuz diye , actigim konumu kapattım ..
Gelsin birde sizin yaşadıklarınızı görsünler , yalan sanıyorlar yaşadıklarımızı , inanmıyorlar biz abartiyormusuz gibi

malesef herkes ana baba olamıyor.. evlatları arasında, üstelik sırf cinsiyetinden ötürü ayrım yapan o kadar çok anne!!! var ki :KK19::KK19:

benim yengem bi iki kez içini dökerken anlatmıştı..
küçükken o hep okumak istemiş ama annesi okulu için harçlık bile vermiyomuş.. babası yurtdışında çalışıyomuş eve para da yolluyomuş düzenli. ama annesi o paradan hiç yengeme vermezmiş.. önce oğullarının ihtiyaçları ve hatta lükslerini karşılar, para kalırsa ve kızı da babasına söylemekle tehdit ederse bi zahmet para verirmiş.. daha bunun gibi nice anılar...

üstünden yıllaaar geçti yengem dayımla evlendi, onunda üstünden yıllaaar geçti para biriktirip kendilerine güzel bi ev alabildiler.
yengem de annesini ve akrabalarını yeni evine oturmaya çağırıyor eve taşınınca..
neyse geliyorlar, annesi yalnız kalıp kızıyla evi odaları gezerken bakarken o esnada şunu diyor:
aaahhh ne güzell ev, keşke oğlumun olsaydı!!!!

yani bakın keşke oğlumun DA olsaydı değil, ağzından ilk çıkan laf, keşke oğlumun olsaydı..
ki o yengem hem bekarken hem evlendikten sonra ailesini ihmal etmedi, hasta oldu o koştu.
para yok diye hastane masraflarını karşıladı.. bi iş oldu o koştu...
oğulları mı? o çok sevdiği, bu ev keşke oğlumun olsaydı dediği evli oğlu kendini bildi bileli hiçbir işte dikiş tutturamadı..
sürekli karısını döven, evinden kavga eksik olmayan, sürekli dükkan batıran, parayı buldumu yiyen biriktirme huyu olmayan ve sürekli hala annesinin eline bakan bi adam!!!!

işte bazı insanlar böyledir, bazı analar!!!! böyledir...

karakter meselesii ve tabi vicdan..

X