İğneli Epilasyon Iğneli Epilasyon Yaptiranlarin Paylasim Alani

merhaba arkadaşlar.ben foruma yeni üye oldum.sizlere bir sorum olacaktı.kollarımın üst kısmında ki tüyler lazerin göremeyeceği kadar ince ama çok yoğunlardı.ben de bunun için iğneli epilasyon yaptırmaya karar verdim ve deneyimli bir uzmana gitmeye başladım.seans sonrası kabuklanma oldu ama bunlar 3 hafta içinde kayboldu.ancak şimdi 4 hafta geçmiş olmasına rağmen kollarımda çok küçük bir sürü sivilce ve kırmızı izler var,cildime dokunduğumda da haliyle pürüzlülük hissediyorum.sizce bu durum normal mi,bu sizvilce ve izlerin geçmesi uzun mu sürer?yoksa bu gittiğim kişinin iyi bir uzman olmadığını mı gösteriyor? iğneli epilasyonu ilk defa yaptırdığım için kararsız kaldım ve tedirginim.deneyimli biri bana bilgi verebilir mi acaba?

bana yardım edecek birileri yok mu?senağlama

bana yardım edecek birileri yok mu?senağlama

cildin tavuk derisine benzer şekilde mi?mesela ben bacaklarımı epilatörle aldıktan sonra da aynen bahsettiğin şekilde oluyor, kabarık kabarık bence geçecektir.. olmadı bir cilt doktoruna gidip sorarsan daha kesin şeyler söyleyecektir..

cildin tavuk derisine benzer şekilde mi?mesela ben bacaklarımı epilatörle aldıktan sonra da aynen bahsettiğin şekilde oluyor, kabarık kabarık bence geçecektir.. olmadı bir cilt doktoruna gidip sorarsan daha kesin şeyler söyleyecektir..

evet aynen dediğin gibi,yolunmuş tavuk derisi gibi,gözeneklerim pütür pütür oldu.sanırım uzun sürede düzelecek.ama ilk defa yaptırdığım bir işlem olduğu için tedirgin oldum.bir cilt doktoruna da göstereceğim dediğin gibi.teşekkür ederim cevabın için kırmızılı:)

selam.bepanthenin uzun süreli kullanımda tüyleri beslediğini duymuştum,ama bir iki hatfa sorun olmaz sanırım.beklazon da kortizon içeren bir kremdir.doktor 2 günden fazla kullanmamam gerektiğini söylemişti;galiba fazla kullanınca enfeksiyon riskini arttırıyor,2 günden sonra bepanthene devam ettirmişti.

Kortizon varsa Beklazonun içeriğinde kullanmamak lazım. Burda yazıldığı için ve çok etkili olduğu söylendiği için sordum ben de ama kortizonlu kremlere dikkat derim.

evet aynen dediğin gibi,yolunmuş tavuk derisi gibi,gözeneklerim pütür pütür oldu.sanırım uzun sürede düzelecek.ama ilk defa yaptırdığım bir işlem olduğu için tedirgin oldum.bir cilt doktoruna da göstereceğim dediğin gibi.teşekkür ederim cevabın için kırmızılı:)

chekirghe; peki Sen epilasyon yaptıktan sonra nasıl oluyordu cildin?? mesela bizde ablalarımda da epilatörle-ağdayla falan alındıktan sonra 2sinde de (ki bende de) bu şekilde cilt pütür pütür oluyordu.Genetik bişey diye düşünüyoruz biz.. demek ki ben de kollarıma ya da bacaklarıma iğneli yaptırsam benim de öyle olacak.ama sonunda geçecektir.kıllar gidip, gözeneklerden çıkacak bişey kalmayana kadar da sürebilir.yani allerjik olacağını sanmıyorum..eğer devam edersen iğneliye bilgi verirsen çok sevinirimm..

chekirghe; peki Sen epilasyon yaptıktan sonra nasıl oluyordu cildin?? mesela bizde ablalarımda da epilatörle-ağdayla falan alındıktan sonra 2sinde de (ki bende de) bu şekilde cilt pütür pütür oluyordu.Genetik bişey diye düşünüyoruz biz.. demek ki ben de kollarıma ya da bacaklarıma iğneli yaptırsam benim de öyle olacak.ama sonunda geçecektir.kıllar gidip, gözeneklerden çıkacak bişey kalmayana kadar da sürebilir.yani allerjik olacağını sanmıyorum..eğer devam edersen iğneliye bilgi verirsen çok sevinirimm..

ben iğneliden önce sir ağdayla alıyordum kollarımı.ağdadan bir kaç gün sonra aynı şekilde sivilce ve kırmızılıklar oluyordu ve geç düzeliyordu bunlar,iki üç ayda ancak kayboluyorlardı.tabi ağdadan iki üç hafta sonra da kıllar tekrar uzamaya başlayınca cildim yolunmuş tavuk gibi pütürlü oluyordu.biraz da benim cildimin özelliği bu sanırım ,fazla hassas.ama şu kıl tüy derdinden tez zamanda hepimiz kurtuluruz inşallah.bittikleri gün böyle:dance: oyniycam walla.diğer seanslardan sonra sana gözlemlerimi aktarırım cnm

merhaba arkadaşlar.ben foruma yeni üye oldum.sizlere bir sorum olacaktı.kollarımın üst kısmında ki tüyler lazerin göremeyeceği kadar ince ama çok yoğunlardı.ben de bunun için iğneli epilasyon yaptırmaya karar verdim ve deneyimli bir uzmana gitmeye başladım.seans sonrası kabuklanma oldu ama bunlar 3 hafta içinde kayboldu.ancak şimdi 4 hafta geçmiş olmasına rağmen kollarımda çok küçük bir sürü sivilce ve kırmızı izler var,cildime dokunduğumda da haliyle pürüzlülük hissediyorum.sizce bu durum normal mi,bu sizvilce ve izlerin geçmesi uzun mu sürer?yoksa bu gittiğim kişinin iyi bir uzman olmadığını mı gösteriyor? iğneli epilasyonu ilk defa yaptırdığım için kararsız kaldım ve tedirginim.deneyimli biri bana bilgi verebilir mi acaba?

mehaba chekirghe canım sana çok yanlış işlem yapılmış yapılan işlemden sonra iz kalmaması gerek hemde 3 hafta çok fazla yakmışlar cildini iğneli epilasyondan sonra kabuk normalde oluşmamalı herhangi bir sorun yoksa bence yapan kişi işin ehli değilmiş.olsunda bikaç gün iz kalsın bence sen iyi bir uzman bul dene baktın kabuk olmuyor ona devam et derim eminim iyi bir uzman bulursun canım ben sadece olmaması gereken şeyi yazdım doğrusu kabuksuz olması epilasyonun kabuksuz olması demek az akım vermek değil dış derinin yanmaması demek ama maalesef bunu başaramıyorlar böyle yakıyorlar sonrada iz kalıyor bu tür izler geçermi bilmiyorum eminim doğru yapanı bulucaksın.

mehaba chekirghe canım sana çok yanlış işlem yapılmış yapılan işlemden sonra iz kalmaması gerek hemde 3 hafta çok fazla yakmışlar cildini iğneli epilasyondan sonra kabuk normalde oluşmamalı herhangi bir sorun yoksa bence yapan kişi işin ehli değilmiş.olsunda bikaç gün iz kalsın bence sen iyi bir uzman bul dene baktın kabuk olmuyor ona devam et derim eminim iyi bir uzman bulursun canım ben sadece olmaması gereken şeyi yazdım doğrusu kabuksuz olması epilasyonun kabuksuz olması demek az akım vermek değil dış derinin yanmaması demek ama maalesef bunu başaramıyorlar böyle yakıyorlar sonrada iz kalıyor bu tür izler geçermi bilmiyorum eminim doğru yapanı bulucaksın.

evet.doğrusu kabuklanma olmamasıymış.kabuklar geçti. bir kaç küçük kırmızı noktacık var iz olarak onlar da geçecek gibi.aslında karşıdan bakıldığında öyle bariz bir iz yok kollarımda ama beni asıl rahatsız eden dokunduğumda ki tavuk derisi hissi.cildim düzeldikten sonra başka bir yerde devam etmeyi düşünüyorum.teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

evet.doğrusu kabuklanma olmamasıymış.kabuklar geçti. bir kaç küçük kırmızı noktacık var iz olarak onlar da geçecek gibi.aslında karşıdan bakıldığında öyle bariz bir iz yok kollarımda ama beni asıl rahatsız eden dokunduğumda ki tavuk derisi hissi.cildim düzeldikten sonra başka bir yerde devam etmeyi düşünüyorum.teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

rica ederim chekirghe önemli olan güzel sonuç almanız cildin işlem yapılırken düzelir zaten görüceksin her işlemden sonra cildinin ne kadar güzel olduğunu çünki iğneli epilasyon cildi kötü yapmaz düzeltirde bence bekleme fazla başla derim sonuçları daha çabuk alırsın hoşçakal .

ben iki yıl düzenli olarak kol altıma iğneli epilasyon yaptırdım.. suan sadece bir iki tane cıkıyor onlada sapsarı artık senede bir kez gidiorum... iyiki yaptırmısım...

ben iki yıl düzenli olarak kol altıma iğneli epilasyon yaptırdım.. suan sadece bir iki tane cıkıyor onlada sapsarı artık senede bir kez gidiorum... iyiki yaptırmısım...

bir kolaltı için 2 yıl çok uzun değilmi cnm??birde hala çıkıyor diyorsun 1-2 tanede olsa...nerde yaptırdın istanbuldamı??

bir kolaltı için 2 yıl çok uzun değilmi cnm??birde hala çıkıyor diyorsun 1-2 tanede olsa...nerde yaptırdın istanbuldamı??

oyamm; sen koltun altına hiç lazer epilasyon yaptırmadan direk iğneli mi yaptırdın? o zaman bu kadar uzun sürer benim bildiğim...

asya26 ya sormam gerekti pardon oyamm ben yanlış alıntı yapmışım:)

merhaba arkadaşlar ben foruma yeni üye oldum bende bu tüylerden çekiyorum. yüzüme 4 seans lazer yaptırdım ama tüyler azalacağına çoğaldı bende bıraktım lazeri. şimdi iğneli epilasyon yaptırmak istiyorum kartal maltepe civarı tavsiye edebileceğiniz bir yer varmı lütfen yazarmısınız

arkadaşlar bende iğneli epilasyona başlamayı düşünüyorum lazerden en ufak bi fayda göremedim maalesef :KK43: aksine kıllar çoğaldı ve belirginleşti 3 yıldır kesintisiz gitmeme rağmen...artık pes ettim güvendiğiniz fayda gördüğünüz iz ya da leke bırakmayan bi yer varsa lütfen bana da bildirin özelden mesajlarınızı bekliyorum

merhaba arkadaşlar ben sitteye yeni üye oldum ve bu kıl-tüy konusunda çok dertliyim hatta benim kadar dertli bi insan görmediim bu güne kadar...
ben 5 yıl önce henüz ergenliğe yeni girmişken yüüzmde çıkan tüylerden çok rahatsız olmam nedeniyle ve bir doktorun sözlerine safça inanarak lazer epilasyona başladım ancak 5 yıldır hiç bir sonuç alamadım, kimi yerler erken başladığın için kılın yapısını değiştirmişsin dedi kimi yerler tüyleriniz zayıf görmüyor dedi ama artık ben maddi manevi bıktım bu tüylerden resmen psikolojim bozuldu. Son çare olarak, iğneli epilasyona bir yere gittim orda da yüzümde kabuklar olunca hemen bıraktım çünkü öyle aylarca kabuklu gezmektense düzenli olarak her ay lazere gitmeyi tercih ederim dedim.

Şimdi son bi yer olarak iğneli epilasyon yapan bir bayan buldum, hiç bir kabuklanma olmadı sadece ilk yaptığı gün biraz kızarıyor ama 4-5 saate geçiyor o kızarıklık, ancak biraz sivilce oluşuyor.

Benim sorum şu;
ben daha 1 hafta önce bu bayan gititm ama 1 hafta içinde yüzümde ki tüm tüyler aynen geri çıktı, aradım sordum, ilk sefer olduğu için ilk haftada çıkması normal zamanla çıkma süresi azalır ve böyle böyle biticek dedi. Sizlerde nasıl oluyor, kaç haftada yeni tüyler çıkıyor ve ne kadar kızarıklık oluyor ya da kabuklanma oluyor??
Eğer bundan da sonuç alamazsam ömrümün sonuna kadar her ay 50 milyon gözden çıkarıp düzenli lazere gidicem sanırım çünkü tüylerim o kadar çok ki çıkmaya başladığında sokağa çıkamıyorum senağlama

son olarak, ankarada bildiğiniz iyi bir iğneli epilasyoncu varsa adresini verirseniz çok sevinirim.

Canım ben de ankarada aynen öyle iyi bi iğneli epilasyon yapan yer arıyorum. Benim hep gittiğim bayan var. ılk kez bu hafta yaptırdım. Ancak ben rouccuten kullandığımdan dolayı olabilir cildim aşırı hassalaştığı için çabuk tepki gösterdi. Ve de bayan bana ugulama yaparken ben seviyesini sordum, en sondan bi önceki seviyede uyguluyorum dedi.
Bence sana bir yerde iğneli epilasyonun kabuklanma yapıp başka yerde yapmaması ve sonuncuda erken çıkması bana seviyeden kaynaklanıyo gibi geldi. Yani kadın seviyeyi düşük tutmuştur bu yüzden kabuklanma olmamıştır ve de erken çıkmıştır. Bence ya değiştir yada kadınla konuş Çünkü onların umrunda değil senin kılların bitmiş mi bitmemiş mi hatta bitmesin isterler bu işi ticarete dökmüşler sonuçtaa...

Bu arada ben faullerime yaptırıyorum. Lazere ben de gittim ve evet yüzdeki tüyleri lazer kesinlikle çoğaltırıyor gürleştiriyor. Bence yüze lazere gidilmeleli. Çünkü yüzdeki tüylerin ince yapısı var. Ve lazer görmüyor. Kaç arkadaşım gitti benimle yüzüne hiçbiri sonuç alamadı. Ya çok sabır istiyor yada gerçekten -kıl yapısının çok güçlü olması gerekiyrr. Mesela ben bu gittiğim kadına lazer daha iyi sonuç verirse lazer yapalım dedim. Kadın bana bu kesin çözüm bi daha çıkmaz üstelik iyi gidiyo bence erken biter dedi. Sonuçta lazer yapalım dese daha çok kazanacak ve uğraşmayacak. Ama bana bunu dediği için ben 1 yıl razıyımöyle kabuklanmasına sonuçta 1 yıl çekeceğim sıkıntıyı ömür boyu rahatlığını yaşayağcaım. Bence sen de böyle düşünmelisin madem bu kadar dertlisin sık dişini. Hayatının sonuna kadar değil de 6 ay 7 ay neyse uğraş sonunda da rahata er.

ya açıkcası benim de sivilce problemim var ve bende belki gelecek ay rouccuten kullanıcam.
gittiğim bayan seviyeyi biraz düşük tuttu, bunu da ben istedim çünkü zaten sorunlu bir cildim var ve daha da kızarıklık olsun istemedim bu nedenle kalıcı kabuklar olmamasını istedim ama 1 haftada çıkması da tuhaf geldi :çok üzgünüm:

X