İğneli Epilasyon Iğneli Epilasyon Yaptiranlarin Paylasim Alani

Kızlar ben iğneliyi bıraktım. Aslına memnundum. Fakat geçen hafta annem lasere gittiğinde bende ilk defa deneyim dedim. İyi ki denemişim. Bir hafta sonra asla laser görmez dediğim hafif kahverengimsi ince tüylerim bile elime geldi, hepsi döküldü :)))) Şimdi iyinin iyisini görünce iğneli resmen bir eziyet gibi geliyor bana. Tabi umarım ileriki zamanlarda da tüylerim azalır ve hiç çıkmaz. Fakat tüylerimin böyle elime gelip dökülmesi kaserin işe yaradığını gösteriyor.

amphrıte dedıgın gıbı sertlıkler gectı:) artık elıme beze beze gelmıyor. ama su lekelr hala gecmedı .. kahve kahve :KK43: cok morwalımı bozuyor onlar da gecer mı dersın ? ne kadar surer ki ?

Canım güneş koruyucu kullanmıyor musun?
Benim hiç öyle lekem olmadı fakat leker için hafif soyucu bir krem kullanabilirsin. Tretin gibi. Ya da çok moralin bozuluyorsa bir doktora git fakat dert etme kalıcı lekeler değildir onlar. Birde senin tüylerin nasıl canım bi söylermisin? Rengi falan nasıl?

Canım ben iğneliyi bıraktım aslında memnundum fakat laser daha iyiymiş. Eğer tüylerin hafif kahverengi yani gözle görülebilir nitelikteyse laser işe yarıyor. İğneli iyiydi ama laser daha iyiymiş.

yüzünüze iğneli epilasyon yapanlar bilgi lütfen !!! :) yüzünüze epilasyon yaptırdıktan sonra kızarıklık çok belli oluyormu ?? ve kabuklanma yapıyormu yüzde çok ?? ve ayrıca kızarıklık yapıyorsa kaç günde göze batmicak şekilde kızarıklık gidiyor ?? Lütfen üniversiteye gidiyorum o yüzden fazla belli oluyorsa yaptıramam diye düşünüyorum.ve yüz ortalama kaç ayda biter. 4 ay dendi bana.

ben yüzüme önce lazer yaptırdım,lazerin etki etmeyeği kıllara da iğneli epilasyon yaptırıyorum,gayet memnunum,şu anda genital bölge,bıyık ve koltuk altına da lazer yaptırıyorum. lazerin cinsine göre acı değişir. yüzüme yaptırdığım lazer canımı çok az yakıyodu ama ona da 15 seans gidip çok para vermek gerekiyordu,şimdiki gittiğim lazer daha çok acıtıyor ama çok daha etkili. özellikle kalın kıllarda gayet etkili. bacaklara lazerde 800 diyorlar,keşke istanbulda,ankarada olsaydım tüm vucudu 600e yapan kampanyaları var oraların.bıyıklara iğneli epilasyonu doktorlar da önermiyor,o yüzden 3 ayda bir 30ytlye lazer yaptırıyorum,kılları ince olduğundan çok etki etmiyor ama en azından 3 ay boyunca rahat geziyorum. kararlıyım,kaş,saç ve kirpik dışındaki kılları yok edicem :))) kaşlarınız inceyse aldırmanızı öneririm,kaş modası değişiyor sürekli,kılların geç çıkmasını istiyorsanız bioder sürebilirsiniz kaşlarınıza çok değdirmeden,etrafına sürebilirsiniz. lazer ve iğneli yaptırırken sakın boder vb ürünler kullanmayın o bölgelere.

forum kıldan sorumlu bakanı

tutuklu :)

ya ben de bıyıklarıma yaptırmak istiyorum ama lazer görmez o kılları dediler..
sanırım jilet vurup kalınlaştırmam gerekiyormuş..
ben de cesaret edemedim var mı böyle bir şey ya..
yardım edin..

iğneliye 4/5 seans gittim koltuk altında işe yaradı bacaklarda işe yaramadı..

bacaklarıma en son 2 ay once yaptırmıştım.. lekeler hala geçmedi.. kahverengi görünüyor lazer işe yaramamıştı iğnelide iz bıraktı bende bence yaptırmayın..

bende yaptırdım ilk kez 1 ay önce cok cnım yandı su an yni yni cıkıo kıllarım bi dha yaptırmayı düşünmüoum

merhaba ,uzun süredir forumu takip ediyorum.ben de kendi tecrübelerimi paylaşmak istedim. ben yüz bölgeme 1 yıldır sir ağda yaptırıp ardından krem bioder sürdüm. çok düzenli kullanmama rağmen kısmi fayda gördüm.mesela favori bölgemdeki tüyler oldukça kuvvetli olduğu için pek bir sonuç alamadım.yanak ,alın ,bıyık gayet başarılı ama kuvvetli tüylerde öyle reklamda söylendiği gibi 8 ayda kesin çözüm filan yok.şimdi karınca yumurtası yağı aldım ama yüzüme sürmeye cesaret edemiyorum.önce bacaklarımda deniyorum. ama sanki bu da kıl dönmesi yaptı gibi ama epilatörden mi kyy'den mi bilemedim.bacaklarımı yıllardır epilatörle alırım ama kyy kullandığımdan beri tavuk derisi gibi oldu.biraz faydası oldu gibi 3 ay daha sabredicem bakalım .arkadaşlarım da benden haber bekliyo.kobay oldum resmen. iğneli epilasyonu deneyen arkadaşlardan bir ricam var.favori bölgesinin toplam maliyeti ne oluyor? lazere nisbeten ucuz ise katlanmaya değer ama pek bir fark yoksa.favori bölgesi için görüştüğüm lazer merkezi toplamda 300 ytl dedi.uygun mu sizce? Son olarak da yine KK forumlarında rastladığım bir bitki var.kantaron .burada yağının tüm yara ve izlere iyi geldiği söyleniyor.güneş lekesi,sivilce izi,ameliyat yara ve izleri vs.ben sivilceler için kullanmaya başladım.kurutuyor.bir ay zarfında da izleri geçiriyormuş. iğneli epilasyon mağduru arkadaşlar belki deneyebilirler.selamlar

ben 1,5 sene once basladım bu ise lazerle.genital bolge ve koltukaltı icin. daha onceden genital bolgeye jilettn baska bisi yapamıodum acıdıgı icin. 4 seans lazere gittim ve tuylerde cok az azalma oldu seyreldi. ve artık ince oldukları icin igneliye gecmem gerektigi soylendi. fena bi acısı var ve bitmek bilmio. bikini bolgesinde yaptırdım igneli epilasyon ve sonradan olusan kabukları biraz kasıdıgım icin lekeler olustu. bu lekeler normal mi yani yaptıralı daha 1,5 ay oluyo. leklerin gecmesi icin yapabilcegm bişey var mı ? lutfen yardımmmmmmm :KK43:

:nazar: slm kızlar. bende çene bölgeme iğneli epilasyon yaptırıyorum ve çokda memnunum.2 ay oldu seyrelme bile var yani.öle izde kalmadı. ha bunun örneklri yokda değil.kuzenimde yaptırdı kızılayda bi yerde iğnesi çok kalın olduğu için bıyık bölgesinde şimdi nokta nokta izler var delinmeler var.ama benim iğnem gayet ince.altın iğne bide acıda vermiyo.

tavsiyem eğer yaptırcaksanız gittiğiniz yere ve iğnesine çok dikkat edin kalın olmıcak inanılmaz incelikte bi iğne. ve ALTIN İĞNEolursa daha da iyi sonuç alırsınız.sevgilera.s.

bende uzman bir yere yaptırıyordum ama canım çok tatlı olduğundan acısına dayanamayıp bıraktım

:nazar: tabi ki insanın canım yanıyo, yanmıyo değil ama benim öyle dayanılmaz bi şekilde canım hiç acımadı..sızlama oluyo. bide kızarıklık oluyo 15 20 dk sonra onlada geçiyo zaten..

herşeyden önce tüylerle ilgili çok şey yapmış biriyim ve genelinden de sonuç aldım iğneli epilasyonda yaptırdım hemen hemen vücudumun her yerine
(özel bölge çene koltuk altı göbek bacak)
yapılacak şey tamamen kişiye özel olmalı hisutizm sorunu olan varsa doktor önerisiyle başlasın bu işe
benim tüylerim normal düzeydeydi ama ben pek tüy sevmiyorum ve hayatım boyunca zamanımı almamaları için onlardan kurtulmaya çalışıyorum
iğneli epilasyonda çok vaktiniz gider her kıl kökünü iğneyle girip onu besleyen kılcalı yakıyorlar elektirikle canınız ağrı eşiğinize göre yanabilir
kabuk tutabilir vs
ben canım yanmasın diye emla krem (3saat önce sürüp üstüne kapamalısınız)
, clordetil (soğutucu sprey) , xylocaine sprey (uyuşturucu sprey)
gibi ürünler kullandım
yapan kişinin becerisi çok önemli
ben çok memnun kalmıştım
ama uzun sürüyor ben lazere dönmüştüm ama koltuk altı tamamen özel bölgede yüzde yetmiş bitmişti ve 8 9 yıldır hiç yok o tüyler
lazerlede bu uzun süre tüysüz sonuç elde edebilicek miyim görücez

izler noktasında cilt tipiniz çok önemli eğer cildinizi tanıyorsanız bazı yaralarınız iz bırakmışsa geçmişte bence yaptırmayın
ama sorunsuz ciltlerde eğer iyi bakarsanız iz filan kalmıyor.
iyi bakma nasıl oluyor derseniz yaptırdıktan sonra güneşe 15 gün asla çıkmayın (en azından koruyucu kullanın spf 40 ve üstü) sonra madecassol merhem, fito merhem , fucidin krem gibi ürünler kullanın yaptırdıkttan hemen sonra.
eğer teriniz asidikse tahriş yapıyorsa terinizle yapılan yer mümkün olduğunca az temas etsin
eğer izlerin oluşmuş ve çoklarsa contraktubex jeli günde 3 defa biraz uzun süreler kullanın bence
tabi doktorunuzada danışın
bu arada iz kalması noktasında yapan kişinin beceriksizliğide etkili:eek:

merhaba ,uzun süredir forumu takip ediyorum.ben de kendi tecrübelerimi paylaşmak istedim. ben yüz bölgeme 1 yıldır sir ağda yaptırıp ardından krem bioder sürdüm. çok düzenli kullanmama rağmen kısmi fayda gördüm.mesela favori bölgemdeki tüyler oldukça kuvvetli olduğu için pek bir sonuç alamadım.yanak ,alın ,bıyık gayet başarılı ama kuvvetli tüylerde öyle reklamda söylendiği gibi 8 ayda kesin çözüm filan yok.şimdi karınca yumurtası yağı aldım ama yüzüme sürmeye cesaret edemiyorum.önce bacaklarımda deniyorum. ama sanki bu da kıl dönmesi yaptı gibi ama epilatörden mi kyy'den mi bilemedim.bacaklarımı yıllardır epilatörle alırım ama kyy kullandığımdan beri tavuk derisi gibi oldu.biraz faydası oldu gibi 3 ay daha sabredicem bakalım .arkadaşlarım da benden haber bekliyo.kobay oldum resmen. iğneli epilasyonu deneyen arkadaşlardan bir ricam var.favori bölgesinin toplam maliyeti ne oluyor? lazere nisbeten ucuz ise katlanmaya değer ama pek bir fark yoksa.favori bölgesi için görüştüğüm lazer merkezi toplamda 300 ytl dedi.uygun mu sizce? Son olarak da yine KK forumlarında rastladığım bir bitki var.kantaron .burada yağının tüm yara ve izlere iyi geldiği söyleniyor.güneş lekesi,sivilce izi,ameliyat yara ve izleri vs.ben sivilceler için kullanmaya başladım.kurutuyor.bir ay zarfında da izleri geçiriyormuş. iğneli epilasyon mağduru arkadaşlar belki deneyebilirler.selamlar

selam ıgnelı epılasyon yaptırıyorum am ız faln kalmıyor karınnca yumurtası yagına gelınc e kısım bıyık ve hatta kaslarına dahı suruyor ve neredeyse yuzd eellıyı askın bır azalma oldu kızım 19 yasında ada yaptırdıktan sonra tum bolgelerde 3 gun sabah aksam kullanıyor duzenlı olarak bır yıla yakın zmandır azalma kesın a.s.

meraba benim favori ksıımlarımda tüylerim vardı.son bi senede strestten çoğalma oldu.birasda yanaklarıma doğru yayılmaya başladı. bakırköydeki daphne lazer merkezine gittim.gerçekten lazerde bir numara olan biyer.para ğeşinde deiller.çünkü bana sana lazer yaparıs ama paran çöpe gider hiçbi faydası olmaz dedi.tüylerin çok ince oyüzden iğneli epilasyon öneriorus dediler.benimde acelem vardı hemen çıkmak zorunda kaldım.şimdi kafam karıştı.iğneli epilasyonda iz kalır fln diolar.yüzüme yaptırcağım için yardımcı olursanız sevinirim .çünkü yüzde iz kalması kötü olur.bide iğneli epilasyondan sonra yüzüme bioder serum kullansam nası lolur?

kızlar bende göbek bölgesinde var ben gaziantepde oturuyorum.bildiğiniz bir yer var mı?resmen psikolojim bozuldu ne yapmalıyım lütfen cvp yazın utancıdan bikini giyemiyorum bu yüzden denize giremiyorum ba
na yardım edin parası önemli değil.yeteki kurtuluym.lazere mi gideyim yoksa iğneli epilasyonamı kesin cözüm hangisi?cok bunaldım ne olur

Canım aynı senin durumundaydm ben de.. Belimde ve göbeğimde vardı tüyler ve çok rahatsız oluyodum.Bayaa bi yer gezdim çoğu yer tüyler çok zayıf olduğu için lazer görmez dedi bi kaç yer de sabırlı olursam lazerin önce o ince tüyleri kalınlaştıracağını sonra da görüp bitirebilceğini söyledi.Ben göze aldım tabi ki çünkü aşırı takıyodum kafaya.İlk seansıma gittim arkasından 15 gün sonra kontrol seansına gittim ve sonra da tatile gittim ( 1hafta güneş görmemesi gerekiyo ben 20gün sonrasında filan gittim tatile ) inanılmaz rahattım tabi yani o pürüzsüzlük çok güzel bi duygu :) Şimdi ekimin 25inde randevum var tekrar o zamana kadar rengimde açılır.Bakalım nası olcak...Tüyler de çok böle az az çıkmaya başladı.Gelişmelerden haberdar ederim:)

bende yüzüme fazla bir alan olmasada iğneli epilasyon yaptırmıştım ve memnun kalmıştım.
iğneli yaparken yapan kişininin deneyimi çok önemli,ve uzun soluklu bir tedavi yöntemi oldugunun bilinçinde olarak başlanmalı ki hayal kırıklıgı yaratmasın.
ben memnun kaldım en azından kesin çözüm ve yara oluşsada cilt onu 1-2 ayda toparlıyor

iğneli epilasyon sonrası bepantene krem yada kantaron yağını 2 gün uygulayarak yaranın daha hızlı iyileşmesine yardımcı olabilirsiniz.iz kalmaması içinde o bölgeye 2 gün hiç su değdirmemek lazım, ve ılık su ile duş almak lazım...

X