Nostradamus'un Türkiye kehanetleri

Gunnur2010

Hei!
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2010
2.113
5.036
Nostradamus kimdir?

14 Aralık 1503 yılında Fransa'nın güneyinde Saint Remy de Provence kasabasında dünyaya gelen, Michel de Nostredame, "Nostradamus" adıyla anıldı. Geleceği görme yeteneği büyükbabaları Jehan de Saint Remy ve Pierre de Nostredame tarafından desteklenen Nostradamus, 1522'de tıp okumaya gittiği Montpellier Üniversitesi'nden üç yıllık eğitimden sonra mezun olarak başarılı bir doktorluk kariyeri yaptı.

Nostradamus 1556 yılında kehanetlerini merak eden Kraliçe Catherine de Medici'nin de etkisiyle Kral II. Henry tarafından saraya çağrıldı. Kralın özel doktoru aynı zamanda sarayın astroloğu oldu. Dörtlü mısralar halindeki yaklaşık bin kehaneti içeren on ciltlik "Centuries" adlı eseri, Michel de Nostradamus'un kehanetleri adıyla yayınladı. Ölümünden bir gün önce öleceğini gören nostradamus, 1566 yılında 1 Temmuz gecesi, 62 yaşında öldü.

NOSTRADAMUS'un Türkiye Kehanetleri: Türkiye'nin Geleceği. - YouTube

Araştırmacı-Yazar Aytunç Altındal, “Türk İmparatorluğu'nun Yıkılışına Dair Kehanetler” adlı kitapta yeralan “Türkiye'nin 11'inci liderinin adı 11 harfli” cümlesinin Abdullah Gül'e işaret ettiğini belirtti ve ekledi: “Kehanetlere göre bu cumhurbaşkanı döneminde Türkiye devasa bir sarsıntı geçirecek”.

‘Osmanlı içerden çökecek'
Kitabın içinde kehanet olarak yeralan ama gerçekleşen olaylar var mı peki?
Tabii ki. Kitaptaki öngörülere göre; “Fatih Sultan Mehmet'ten sonraki 16'ncı padişah döneminde Osmanlı Devleti içeriden çökmeye başlayacak ve padişahı kendi tebasından biri devirecektir” deniliyor. Fatih Sultan Mehmet'ten sonraki 16'ıncı padişah 3. Ahmet'tir. 29 Eylül 1930'da-kitabın yayınlanmasından tam 100 yıl sonra-Arnavut ve Hristiyan asıllı yeniçeri Patrona Halil tarafından tahttan indirilip yok ediliyor ve Osmanlı'nın çöküşü de böyle başlıyor.

Türkiye Cumhuriyeti devletiyle ilgili kehanetler ne zaman başlıyor?
Kehanetlerden biri Mustafa Kemal Atatürk'ü işaret ediyor. Kitapta, “Türk İmparatorluğu, 1920'de çökecektir” deniliyor. Gerçekten de 1920'de TBMM kurulunca Osmanlı Devleti yok edilmiş sayılmakta. Bununla da bitmiyor. “Osmanlı'nın çöküş döneminde kendisi Hristiyan topraklarında yetişen ama müslüman olan bir prens ve başkomutan ortaya çıkacak. Ancak Hristiyanlar tarafından hiç dikkate alınmayan bu başkomutan, Türk devletini yeniden kuracak ve Batı'ya yönlendirecektir” öngörüsü yapılmıştır. Bu kişi, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'tür.

‘Prensliklerin birleşmesi'
Kitapta son dönemde “11'inci cumhurbaşkanı kim olacak” sorusunun cevabı da saklıymış. Yeni cumhurbaşkanı hangi özelliklere sahip?
Kehanete göre, Türk İmparatorluğu'nun başına geçecek 11'inci kişinin adında 11 harf var. Çok ilginçtir ki, Abdullah Gül'ün ad ve soyadındaki harflerin toplamı da 11.

Peki 11. Cumhurbaşkanı Türkiye'si nasıl olacak?
Kitapta “11'inci Prens döneminde Türk devleti, büyük bir sarsıntı yaşayıp yıkılma noktasına gelecektir” öngörüsü var. Ayrıca “Hristiyan Prensliklerin birleşmesi, Türk imparatorluğunun sonunu getirecektir” deniliyor. Bu da benim yorumumca AB'dir.

Bu kehanet son mu? Türkiye'nin geleceği nasıl şekillenecek?
Maalesef kahinler, Türk İmparatorluğu'nun 11'inci Prensi'nden sonra Türk devleti yok kabul etmiş. Türkiye ile ilgili kehanetler burada bitiyor. Bu sonuç, çok ciddiye alınmalı.

Biraz araştırınca insanın aklına takılıyor bu konuya. Hani derler ye fallara inanma falsızda kalma....:KK52::KK52::KK52:

bende bir aralar buna fena halde kafayı takmıştım araştır araştır sonra bi yerlerde takvim hesabının yanlış olduqunu yani bu kehanetlerin yirmi yıl önce fln qerçek olması qerektiğiyle ilqili birşey okumuştum ona inanmayı tercih ettim:)

Bu adamın kehanetlerinden oluşan bir kitap okumuştum, şimdi çok net hatırlamıyorum tabi ama şok etkisi yaratan bir şey olmuştu..
Bir akşam yanında ki arkadaşı veya çalışanı 'iyi geceler' diyor, nosrtadamus ise 'yarın öleceğim' diyor ve sabah kalktığında ölmüş oluyor.. Yani son kehaneti kendi ölümü oluyor. Çok ilginç :44:

Bu adamın kehanetlerinden oluşan bir kitap okumuştum, şimdi çok net hatırlamıyorum tabi ama şok etkisi yaratan bir şey olmuştu..
Bir akşam yanında ki arkadaşı veya çalışanı 'iyi geceler' diyor, nosrtadamus ise 'yarın öleceğim' diyor ve sabah kalktığında ölmüş oluyor.. Yani son kehaneti kendi ölümü oluyor. Çok ilginç :44:

Evet birde, öldükten birkaç yıl sonra mezarı açılmış. Açıldığında içinden çıkan madalyanda, açıldığı günün tarihi yazıyormuş. :44:
Tam filimlik bir olay. Filmi varmı acaba!

X