Kına Gecesi Kına gecesi ipuçları

Caddy

Guru
Pro Üye
28 Mart 2012
8.170
2.001
Kına gecesi yapılacak mekan seçilirken nelere dikkat edilmeli?
Kına gecesi yapılacak mekanı seçerken, nasıl bir kına istediğimize ve mekanın istediğimiz konsepte uygun olup olmadığına bakmamız gerekir. Örneğin, Osmanlı tarzı bir kına gecesi istiyorsak, bunun için seçeceğimiz yerin buna uygun olan tarihi bir mekan olması gerekir. Eğer eğlence ağırlıklı ve modern tarzda bir kına istiyorsak, seçeceğimiz yer de modern bir mekan olmalı, hatta bir tekne bile olabilir. Özellikle dikkat etmemiz gereken detay ise yazın açık havada gerçekleşecek bir kına gecesi yapıyorsak, havanın yağışlı olması ihtimalini de göz önünde bulundurup, kapalı salonu olan bir mekan seçmemiz gerektiğidir.
Kına gecesi yapılacak yer nasıl süslenmeli?
* Dekorasyon da genel konseptle alakalı hazırlanmalıdır. Osmanlı tarzı bir kına gecesinde altınlar, kristaller, çiçekler, mumlar ve kırmızılarla hazırlanmış bir dekor şık olacaktır. Gerçi renklerde son senelerde sınır tanınmıyor. Özellikle morlar, fuşyalar ayrı ayrı ya da birlikte çok kullanılmakta. Bu canlı renkler altın rengiyle bir arada çok şık oluyor.
* Davet alanının en başköşesine gelinin karşılama alanı olarak şık bir yer hazırlanabilir. Bu alan; konsepte uygun koltuklar, sehpalar ve şamdanlarla süslenebilir.
* Davetli masaları konsepte uygun çiçekler, örtüler, şamdanlar, meyveler, yemişlerle dekore edilebilir.
* Gelinin isminin olduğu “Kına Gecesi Hatırası” yazılı, fotoğraf çekilen özel alanlar oluşturulabilir.
Kına gecesi için ne tür ikramlar hazırlanmalı?
Kına gecelerinde genellikle açık büfe, kokteyl prolange tarzı ikramlar tercih edilmekte. İkramlarda salatalar, zeytinyağlılar, ara sıcaklar, ana yemek çeşitleri, tatlı çeşitleri bulunabilir. Kına gecelerinde konuklara girişte lokum ve şerbet ikramları da yapabilirsiniz. Kuruyemişlerle özel bir köşe olarak hazırlanabilir ya da bunları özel keselerde konuklarınıza sunabilirsiniz.
Eğlence detayları nasıl olmalı?
* Kına yakılırken, gelinin çok yakın arkadaşları da kaftanlar giyip, gelinle birlikte sahneye çıkarak kına seremonisini gerçekleştirebilirler.
* Kına esnasındaki müzikler, canlı bir davul şovla olabileceği gibi müzikleri DJ de ayarlayabilir.
* Kına seremonisinden sonra eğlence başlayabilirsiniz. Konuklarınıza tef, Şakira kemeri, pullu mendil ve duvak gibi eğlenceli malzemeler dağıtabilirsiniz.
* Misafirlerinize özel mini kaftanlar, kuruyemiş keseleri, kına keseleri ve daha birçok alternatifli objeler hazırlayabilirsiniz.
Kına gecesi düzenlerken bir organizasyon firmasıyla çalışmanın ne gibi avantajları var?
Kına gecelerinde organizasyon firmalarıyla çalışmak davet sahibini çok rahatlatıyor. Çünkü organizasyon firmaları, kına gecesindeki tüm detayları en doğru şekilde ve vaktinde takip edip uygulayabiliyorlar.

Merhaba Kızlar, benim kına gecem tahmini 2016 yazında olacak.Hiç kına gecesi yapmayı düşünmüyordum ama artık kesin kararlıyım mutlaka yapacağım.Geçen ay bir arkadaşımın kına gecesine gittim.İnanılmaz güzel bir kına gecesi oldu.Artık öyle değişmiş ki kına geceleri.Bindallı giymiş kızlar, hint kınacıları, kahve ikramları , dansöz v.s. anlat anlat bitmez.Şöyle kısaca anlatayım fikriniz olsun.Önce Arkadaşımı 5 tane bindallı giymiş bir bayan ekip çok güzel bir şhowla salona aldılar.Bunun öncesinde yine böyle geleneksel kıyafetli kızlar kapıda bizleri karşılayıp lokum ikramları yaptılar.Ara ara bu ekip çok güzel gösteriler yaptı.Kına yakma zamanı geldiğinde etkilenmemek mümkün değildi.Bu kez arkadaşım Bindallıyla geldi ama sultanlar gibi.Yine bu ekip getirdi çok güzel bir müzik eşliğinde.Muhteşem bir taht kurmuşlardı ona oturdu.Sonra Davulla damadı getirdiler.Kına yakılırken bu ekipten bir kız bir kına türküsü söyledi.Allah Allah yani:-)Tüylerimiz diken diken oldu.Ağlamayan kalmadı.Kına yakımı bitti.Dansöz geldi.Sonra vur patlasın çal oynasın.Nasıl çoskulu bir eğlence oldu anlatamam.Bu arada masa masa gezen bir hint kınacısı vardı valla kızda öyle bir sanat varki anlatamam.30-40 saniye içinde öyle motifler çiziyorduki...Gelin sizlere hediyesi diye hemen herkese değişik hint kınaları yapıldı.Sonra bir taraftanda türk kahvesi ikramları yapan bir bayan vardı.Bütün bu işleri yapan kızlar geleneksel kıyaftetli idi.Ortam o kadar güzel duruyordu ki.Gecenin sonunda Fotoğraf çektirdik.Üzerinde Büşra'nın kına gecesi hatırası yazan bir perde vardı.İstanbul hatıra perdesi olur ya onun gibi, çok güzel bir şeydi.Çok güzel kareler yakalanmıştır.Gerçekten güzel bir hatıra.Ben böyle bir organizasyona herhalde çok para vermiştir diye düşünürken arkadaşıma sordum hiç de öyle büyük rakamlar değilmiş.Ankara'da bir firma yapıyor bu işi galiba ben başkasını bulamadım zaten.Vale Organizasyon diye bir firma.Gerçekten iyi bir iş çıkartıyorlar ve çalışanların hepsi çok cana yakın ve ilgili.Ben çıkarken tebrik ettim.Mutlaka benim Kına gecemide Vale Organizasyon Yasemin hn.yaptıracağım:-)

Kızlar .. Vale Organizasyon Yasemin hn.kartını almıştım.Mutlaka görüşün... örnek bir kına gecesi izleyedebilirsiniz sitelerinden

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Kına Gecesinde son zamanlarda yepyeni bir trend başladı!
Hint Kınası!

Gelen Davetlilerinize verilecek gecenin anlamına da uygun çok güzel bir hediye :)

Böyle bir sunum yapmak isterseniz :
Numaralarından bize ulaşabilirsiniz!
Tr nin pek çok ilindeyiz!

Sevgiler :)

$tumblr_mr2v8gryDV1ruh3r8o1_500.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün tvem kanalında özlem yıldızın programı vardı herşeyburada die hakkatten herşey oradaymış kına gecesi konsepti vardı programda kadın yeni boşandı kına yaktılar pek bi komikti fotoğraflarıda burda $DSC_0215.jpg $DSC_0279.jpg

X