Tüp Bebek Merkezleri Eskişehir ACIBADEM e tüp yaptıran var mı??

sevgice00

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2013
15
0
Kütahyada ikamet ediyorum.

çalıştığım için yaz dönemi hariç iznim yok.

ekişehir var ama pek güvenemiyorum. yaptıran var mı*

yada başka hangi hastaneler olaiblir...

tşk ler

canım bende eskişehir acıbademde tedavi oldum o dönem tüp bebek acıbademde yoktu yeni başlamış
ankarada tüp yaptırdım kütahyadaym

sanırım tüp bebekte 2 günde 1, hatta bazen her gün doktora gitmek gerekiyormuş.

nasıl yaptınız.

nerede yaptırdınız, kaç tl mal oldu.

inş sonuç olumludur.

Canım ben Eskişehir'de ikamet ediyorum gelecek reglimle orada tüp bebek tedavim olacak başında Ahmet Fatih Öğüç var. Yeni açılan bir merkez ama acıbademe bağlı olmasından dolayı güven veriyor. Ayrıca Fatih bey Maslak acıbadem de kendi hastalarının tüp bebeğini yapıyormuş önceden. Bülent Tıraş ile yakından temas halinde hep hatta Brükselde tüp bebek konferansı vermişlerdi. Biz gittik konuştuk daha önce başka dr aşılama yaptırdım orada tutmadı tüpe karar verince görüştük çok pozitif biri bir kere, muayene ediyor ilk görüşme ücretsiz. Tüp bebek fiyatı da ilaçlar hariç 4.250 tl ama her acıbadem de böyle. Kütahya bence çok yakın. Kontrollere rahatça gelebilirsiniz. Transferden sonra istirahat ettikten sonra dönüş bile yapabilirsiniz isterseni bir akşam birçok otel var buralarda kalırsınız. Bence bi doktora gelip görüşün içinize sinerse başlarsınız tedaviye. Ben 1.5 ay önce gittiğimde tedaviler başladı ama sonuçlarını bilmiyorum.

kızlar kasımda regl olduğumda bende eskişehir acıbademde tüp bebek denemek istiyorum. Özlem hanımda bir kere aşılama denedik mayıs ayında malesef tutmadı. yeni bir yapılanma olduğu için merak içerisindeyim ama evimin rahatlığını bırakıp başka ilede gitmek istemiyorum.

merhabalar arkadaşlar biz aralık ayında eskişehir acıbadem hastanesinde tüp bebek yaptırmayı düşünüyoruz,sanırım sizlerde orda yaptırdınız,bana da bilgi verebilirseniz çok memnun olurum:KK43: cunku nette orda yaptıran pek duymadım sizin harıcınızde,yeni de bir hastane oldugu için çok fazla bilgi bulamadım:KK43: kütahya dan geleceğiz yakın diye bu merkezi düşünüyoruz yardımcı olursanız çok mutlu olurum

Eskişehir Acıbadem de tüp bebek tedavisi görenlerden ben de bilgi almak istiyorum.
Acaba içinizde öncelikle aşılama yaptıranlar varmıydı.
Meliha hnm a gitmeyi düşünüyorum ama teddütteyim.Aşılama sonrası belki tüp bebeğe yönlendirirler diye
acıbadem de başlayayım tedavilere diyorum.

arkadalar bende eskisehirliyim.pco yum bende tüp bebek merkezi hakkında merak içindeyim.subat tatilinde görüşmeye gidicem.kütahyada öğretmenim.bilginiz olursa haberleşelim lütfen?

Baska bır sehırden gelıcem ve bır sure eskısehır de kalmak durumundayım gelmişken burada da bir dr ile görüşmek istiyorum sizce kim olabilir

Canım ben Eskişehir'de ikamet ediyorum gelecek reglimle orada tüp bebek tedavim olacak başında Ahmet Fatih Öğüç var. Yeni açılan bir merkez ama acıbademe bağlı olmasından dolayı güven veriyor. Ayrıca Fatih bey Maslak acıbadem de kendi hastalarının tüp bebeğini yapıyormuş önceden. Bülent Tıraş ile yakından temas halinde hep hatta Brükselde tüp bebek konferansı vermişlerdi. Biz gittik konuştuk daha önce başka dr aşılama yaptırdım orada tutmadı tüpe karar verince görüştük çok pozitif biri bir kere, muayene ediyor ilk görüşme ücretsiz. Tüp bebek fiyatı da ilaçlar hariç 4.250 tl ama her acıbadem de böyle. Kütahya bence çok yakın. Kontrollere rahatça gelebilirsiniz. Transferden sonra istirahat ettikten sonra dönüş bile yapabilirsiniz isterseni bir akşam birçok otel var buralarda kalırsınız. Bence bi doktora gelip görüşün içinize sinerse başlarsınız tedaviye. Ben 1.5 ay önce gittiğimde tedaviler başladı ama sonuçlarını bilmiyorum.

merhaba...

Eskişehir acıbadem de tüp bebek yaptıracağınızı yazmışsınız.bende Eskişehir'de ikamet ediyorum,acaba yaptırdınız mı?biraz bilgi verebilir misiniz?

ben şubat ayında eskişehir acıbadem e gittim problemim kan pıhtılaşması vede pko Ahmet Fatih öğüç yapıyor orda transferi çok ilgili bir doktor gonal f 450 5 kutu merional 75 8 kutu ceratido 0,25 8 kutu kullandım ve 2adet oviterelle çatlatma iğnesi kullandım 26 yumurtam oluştu ve toplandı ertesi günü 18 tansinin kaliteli oduğunu haber verdiler 10 tanesi döllenmiş 3. gün 2adet transfer yapıldı herşey çok iyidi fatih bey çok ılımlı sıcak bir insan bu çok önemli 12.gün yani bugün testimi yaptım 155,9 çıktı ve gebeyim 2 gün snra tekrar tekrarlıycam inşallah yükselir.eskişehirde ikamet edip düşünenlere tavsiye edebilirim en azından gidip görüşün.

ben şubat ayında eskişehir acıbadem e gittim problemim kan pıhtılaşması vede pko Ahmet Fatih öğüç yapıyor orda transferi çok ilgili bir doktor gonal f 450 5 kutu merional 75 8 kutu ceratido 0,25 8 kutu kullandım ve 2adet oviterelle çatlatma iğnesi kullandım 26 yumurtam oluştu ve toplandı ertesi günü 18 tansinin kaliteli oduğunu haber verdiler 10 tanesi döllenmiş 3. gün 2adet transfer yapıldı herşey çok iyidi fatih bey çok ılımlı sıcak bir insan bu çok önemli 12.gün yani bugün testimi yaptım 155,9 çıktı ve gebeyim 2 gün snra tekrar tekrarlıycam inşallah yükselir.eskişehirde ikamet edip düşünenlere tavsiye edebilirim en azından gidip görüşün.

Canım cok sevindim ya tebrik ediyorum seni, bende gitmeyi düşünüyorum ama önce esimin sonuclarının çıkması gerekiyor ilk nasıl başladın Fatih hoca ve ekibi nasıl? Bide SGK karşılıyor mu? Sanırım benim tedavimi her durumda SGK karşılamayacak ama.

Mrb cnm 2kez aşılama oldum tutmadı şehir dışına da gitmek istemedim daha stresli olur diye acıbadem de Fatih beyin bu işi yaptığını biliyordum daha öncesinde gitmiştim zaten rahim filmi falan çekmişti bana SGK karşılamıyor cnm 4450 fiyatı ayrıca ilaçlar 1300 tl indirimi ama rapor çıkartabilirsen 700 tl falan tutuyor acıbadem rapor çıkarmıyor. Başka kadın doğumcun vardır mutlaka çıkartırlar.

Mrb cnm 2kez aşılama oldum tutmadı şehir dışına da gitmek istemedim daha stresli olur diye acıbadem de Fatih beyin bu işi yaptığını biliyordum daha öncesinde gitmiştim zaten rahim filmi falan çekmişti bana SGK karşılamıyor cnm 4450 fiyatı ayrıca ilaçlar 1300 tl indirimi ama rapor çıkartabilirsen 700 tl falan tutuyor acıbadem rapor çıkarmıyor. Başka kadın doğumcun vardır mutlaka çıkartırlar.

Ben Acıbadem de meliha hanimin hastasiydim fakat eşimde azosperm cikti ve bizi Fatih bey e dogru yönlendirdiler bizde esimin bütün sonucları çıktıktan sonra gitmeyi planlıyoruz tabi hersey yolunda giderse

Ben Fatih beyde bir normal tüp yaptırdım yazın tutmadı, şubatta da dondurulmuşlarla denedim olmadı. Negatif olduğu için değil başka sorunlar yaşadığım için ve pcolu biri olarak yanlış tedavi uygulandığını araştırmalarımdan gördüğüm için tavsiye etmiyorum. E2 değerim 7000 değerlerinde olduğu halde pco nedeniyle ve yüksek östrojene rağmen rahmim kalınlaşmadığı halde o durumda tramsferim yapıldı birçok arkadaşımın bunun yarı değerinde toplanıp donduruldu. Benim direkt iptal olmalıymış 33 yumurtadan 17 olgun çıktı elimde sadece 4 tane kaldı çünkü tam olgunlaşamadan erkenden toplandı e2 nedeniyle o yumurtalar boşa gitti ama sırf para almak için iptal olmadı bende transferim olsun istedim başka bir şey düşünemedim. Bana 12 ve 6 hücreli iki adet transfer yapıldığı söylendi ilkinde. dondurulmuşlarda 10 ve 8 hücreli koyuldu. Sonra negatif olunca dosyamı aldı eşim ama ilk seferinde bir transfer gözüküyor ikincisinde iki tane gözüküyor. 6 hücreli embriyom nerede bilmiyorum ayrıca dosyada bana denenden daha az olgun yumurta gözüküyor. Son negatifte bana transferde kastığımı ondan olabileceğini, tüm merkezlerden iyi olduğunu, kesin beni anne yapacağını söyledi gitmeyelim diye övmelere başladı hemşireleri aşırı ilgisiz ve soğuk zaten canan hemşire ile sorun yaşadık transferde çok zor anlar yaşadım çok sudan dolayı tutamıyorum ayaklarımı kaldıramam dediğim halde yardım bile etmedi arkası dönül zorlayın sabredin dedi sadece ama olmadı tutamadım çok zor durumda kaldım. İnanılmaz umursamaz tavrı vardı. Ne ayağımı kaldırmama ne masaya çıkmama yardım edilmedi o halimle ağladım resmen. Sonra Fatih bey geldi tuvalete gönderdi biri girdi transfere ben sonra alındım ki tuvalete gittiğim halde bile su çekildi benden oysa hemşire baktığında normal diyordu. Bir kere Fatih bey kendine çok güveniyor, gereksiz umutlar veriyor bana öyle bir konuştu ki olacağından emindim yıkımım da büyük oldu ve hala söz anne olacaksın diyor bunu ancak Allah bilir. Hiçbir hormon testim yapılmadı e2 değerime tedaviye başlarken bakılmadı 2 sene önceki hormonlarım vardı kayıtlarda sadece hulusi beyde aşılama yaptırdığım dönemdem oysa troidim yüksek benim biliyorum ama umursamadı. Bir dosyanızı almaya gidin hele gerçek yüzünü görün eşimi kovmaktan beter etmişler. Sonuç olarak herşey para.

Son düzenleme:
Ben Fatih beyde bir normal tüp yaptırdım yazın tutmadı, şubatta da dondurulmuşlarla denedim olmadı. Negatif olduğu için değil başka sorunlar yaşadığım için ve pcolu biri olarak yanlış tedavi uygulandığını araştırmalarımdan gördüğüm için tavsiye etmiyorum. E2 değerim 7000 değerlerinde olduğu halde pco nedeniyle ve yüksek östrojene rağmen rahmim kalınlaşmadığı halde o durumda tramsferim yapıldı birçok arkadaşımın bunun yarı değerinde toplanıp donduruldu. Benim direkt iptal olmalıymış 33 yumurtadan 17 olgun çıktı elimde sadece 4 tane kaldı çünkü tam olgunlaşamadan erkenden toplandı e2 nedeniyle o yumurtalar boşa gitti ama sırf para almak için iptal olmadı bende transferim olsun istedim başka bir şey düşünemedim. Bana 12 ve 6 hücreli iki adet transfer yapıldığı söylendi ilkinde. dondurulmuşlarda 10 ve 8 hücreli koyuldu. Sonra negatif olunca dosyamı aldı eşim ama ilk seferinde bir transfer gözüküyor ikincisinde iki tane gözüküyor. 6 hücreli embriyom nerede bilmiyorum ayrıca dosyada bana denenden daha az olgun yumurta gözüküyor. Son negatifte bana transferde kastığımı ondan olabileceğini, tüm merkezlerden iyi olduğunu, kesin beni anne yapacağını söyledi gitmeyelim diye övmelere başladı hemşireleri aşırı ilgisiz ve soğuk zaten canan hemşire ile sorun yaşadık transferde çok zor anlar yaşadım çok sudan dolayı tutamıyorum ayaklarımı kaldıramam dediğim halde yardım bile etmedi arkası dönül zorlayın sabredin dedi sadece ama olmadı tutamadım çok zor durumda kaldım. İnanılmaz umursamaz tavrı vardı. Ne ayağımı kaldırmama ne masaya çıkmama yardım edilmedi o halimle ağladım resmen. Sonra Fatih bey geldi tuvalete gönderdi biri girdi transfere ben sonra alındım ki tuvalete gittiğim halde bile su çekildi benden oysa hemşire baktığında normal diyordu. Bir kere Fatih bey kendine çok güveniyor, gereksiz umutlar veriyor bana öyle bir konuştu ki olacağından emindim yıkımım da büyük oldu ve hala söz anne olacaksın diyor bunu ancak Allah bilir. Hiçbir hormon testim yapılmadı e2 değerime tedaviye başlarken bakılmadı 2 sene önceki hormonlarım vardı kayıtlarda sadece hulusi beyde aşılama yaptırdığım dönemdem oysa troidim yüksek benim biliyorum ama umursamadı. Bir dosyanızı almaya gidin hele gerçek yüzünü görün eşimi kovmaktan beter etmişler. Sonuç olarak herşey para.

merhaba

Çok üzüldüm sizin adınıza ama ben hiç sizin söylediğiniz gibi bir tavırla karşılaşmadım hepsi çok ilgili özellikle canan hanım canım sıkıldığında arıyorum onu çok yardımcı oluyorlar sonuçta orası özel bir hastane ilgili olmak zorundalar Fatih bey tabiki her zamanolumlu konuşur kendisinin bazı şeylere inanması lazımki başarabilsin bende hep giderken 2,3 tüp bebeği düşündüm ama onları düşünme dedi eğer bu kulübü takip ediyosan pkolu olup 4,5 tüp bebeği yaptıranları da okumuşsunuzdur.bence tekrar deneyin sıkışma olayı çok önemli bende zor ttutuum ama dedim dua ettim içinden o kadar bekledim bunu tutabilirim Allaha şükür şuan hamileyim inşallah haftaya keseyi de görürrüz umarımki sizde en yakın zamanda hamile kalırsınız pozitif olun eğer eskişehirliyseniz burada bu tedavinin yapılması çok ii yoksa şehir dışı çok zor ve stresli.Bence tekara dene pozitif ol.

merhaba

Çok üzüldüm sizin adınıza ama ben hiç sizin söylediğiniz gibi bir tavırla karşılaşmadım hepsi çok ilgili özellikle canan hanım canım sıkıldığında arıyorum onu çok yardımcı oluyorlar sonuçta orası özel bir hastane ilgili olmak zorundalar Fatih bey tabiki her zamanolumlu konuşur kendisinin bazı şeylere inanması lazımki başarabilsin bende hep giderken 2,3 tüp bebeği düşündüm ama onları düşünme dedi eğer bu kulübü takip ediyosan pkolu olup 4,5 tüp bebeği yaptıranları da okumuşsunuzdur.bence tekrar deneyin sıkışma olayı çok önemli bende zor ttutuum ama dedim dua ettim içinden o kadar bekledim bunu tutabilirim Allaha şükür şuan hamileyim inşallah haftaya keseyi de görürrüz umarımki sizde en yakın zamanda hamile kalırsınız pozitif olun eğer eskişehirliyseniz burada bu tedavinin yapılması çok ii yoksa şehir dışı çok zor ve stresli.Bence tekara dene pozitif ol.

Ben düşüncelerimi söyledim ne mutlu sizin ki tutmuş ama negatif alan birinin psikolojisi farklı oluyor ki ben oldukça objektif bakmaya çalıştım. Fatih beyin inanması başka illa anne olacaksın söz veriyorum demesi başka bu boşa umutlandırmak olur nitekim bakın beni o kadar umutlandırdı olacak dedi sağlıklısın dedi ama olmadı hevesim kursağımda kaldı. Maalesef eğer tutabilecek durumda olsaydım elbette tutabilirdim ama bunun iğneye ona buna dayanmakla alası yok olayınca olmuyor yazın 3 lt suyu tuttum bu sefer stres deyin heyecan deyin 1.5 lt yi tutamadım ve sizin savunduğunuz Canan hanım arkası dönük vaziyette sabredin, gayret dedin dedi sadece. Ben o kadar para verdim oraya bir masaya çıkmama, ayaklarımı çatala koymama yardım edebilirdi değil mi ne olur yardım edin deyip ağlamama rağmen bir şey yapılmadı. Kesinlikle burada denemem. Benim dosyamı başka yere gitmek için olmasa bile incelemek için bir kopyasını istemem gayet doğalken eşim dosyayı almaya gittiğinde vermiş ama tokalaşıp ayakya uğurlayan Fatih bey kovmaktan beter etmiş eşimi buna ne diyeceksiniz. Peki yazı iki embriyo transferi yaptığını söyleyen Fatih beyin tek embriyo koyduğunu öğrenmem ne olacak ayrıca bakalım farkettim mi diye eşimi öyle gönderen biri hemşiresine aratıyor nasılsınız, bir sorununuz var mı, Fatih beyin selamı var diye bu sırf ağız aramak için aratmalar başka bir şey değil. İlk tedavimde de reglden sonra aranmadım hiç ama. Benim annem var İstanbul'da zaten o yüzden sıkıntı olmaz neden özellikle canan hanımı ve orayı bu kadar savunduğunuzu ve orada yaptırmamı istemenizi anlayamadım doğrusu siz memnun kalırsınız ben kalmam gebe kalan bir kadına pozitif olmaları tabii ki normal ama negatif alıp dosya alma hakkını kullanan birine de iyi niyetli olup yine görmek isteriz sizi ya da bir gelin konuşalım denmezse ben oraya adımı mı atmam yoksa elbette burası benim için daha iyi olur kötü bir şey görmemiş olsam neden ipleri atayım. Merkez değiştirmek elbette iyi bir şey değil. Amaa dediğim gibi daha orayla işim bitmedi ben profesöre dosyamı göstereyim o da benim düşündüklerimde hem fikirse o zaman hesabını sorucam elbet ne paramız ne zamanımız o kadar değersiz değil.

Ben düşüncelerimi söyledim ne mutlu sizin ki tutmuş ama negatif alan birinin psikolojisi farklı oluyor ki ben oldukça objektif bakmaya çalıştım. Fatih beyin inanması başka illa anne olacaksın söz veriyorum demesi başka bu boşa umutlandırmak olur nitekim bakın beni o kadar umutlandırdı olacak dedi sağlıklısın dedi ama olmadı hevesim kursağımda kaldı. Maalesef eğer tutabilecek durumda olsaydım elbette tutabilirdim ama bunun iğneye ona buna dayanmakla alası yok olayınca olmuyor yazın 3 lt suyu tuttum bu sefer stres deyin heyecan deyin 1.5 lt yi tutamadım ve sizin savunduğunuz Canan hanım arkası dönük vaziyette sabredin, gayret dedin dedi sadece. Ben o kadar para verdim oraya bir masaya çıkmama, ayaklarımı çatala koymama yardım edebilirdi değil mi ne olur yardım edin deyip ağlamama rağmen bir şey yapılmadı. Kesinlikle burada denemem. Benim dosyamı başka yere gitmek için olmasa bile incelemek için bir kopyasını istemem gayet doğalken eşim dosyayı almaya gittiğinde vermiş ama tokalaşıp ayakya uğurlayan Fatih bey kovmaktan beter etmiş eşimi buna ne diyeceksiniz. Peki yazı iki embriyo transferi yaptığını söyleyen Fatih beyin tek embriyo koyduğunu öğrenmem ne olacak ayrıca bakalım farkettim mi diye eşimi öyle gönderen biri hemşiresine aratıyor nasılsınız, bir sorununuz var mı, Fatih beyin selamı var diye bu sırf ağız aramak için aratmalar başka bir şey değil. İlk tedavimde de reglden sonra aranmadım hiç ama. Benim annem var İstanbul'da zaten o yüzden sıkıntı olmaz neden özellikle canan hanımı ve orayı bu kadar savunduğunuzu ve orada yaptırmamı istemenizi anlayamadım doğrusu siz memnun kalırsınız ben kalmam gebe kalan bir kadına pozitif olmaları tabii ki normal ama negatif alıp dosya alma hakkını kullanan birine de iyi niyetli olup yine görmek isteriz sizi ya da bir gelin konuşalım denmezse ben oraya adımı mı atmam yoksa elbette burası benim için daha iyi olur kötü bir şey görmemiş olsam neden ipleri atayım. Merkez değiştirmek elbette iyi bir şey değil. Amaa dediğim gibi daha orayla işim bitmedi ben profesöre dosyamı göstereyim o da benim düşündüklerimde hem fikirse o zaman hesabını sorucam elbet ne paramız ne zamanımız o kadar değersiz değil.[/QUOT

ben çok şaşırdım bu davranışa ama herkes çok memnun oraya ücretsiz devlet tarafından gönderilen bir sürü insan vardı herkes çok memnun olduğunu tedavinin burda daha farklı işlediğini daha ilgiliolduklarından bahsediyorlardı ve de ben çok memnun kaldığım için bu foruma cevap yazdım ben çok araştırdım ama benim gibi olanlar benim yaşadıklarımı okuyup rahatça acıbadem eskişehir gidip tedavi olabilirler.herkes her yerden memnun kalmak zorunda değil zaten.ama dediğim gibi ben tüp bebeği yaptırırken olumsuzdum çünkü kaç yıl tedavi gördüm fatih bey anne olacaksın diye bişey sölemedi ama 2.ciyi düşünme dedi kendisi olumlu konuşuyoki sende olumlu düşüneceksin sonuçta hepimiz oraya zaten olsun diye para veriyoruz benle beraber bir bayanda oldu ama tutamamış oda negatif sonucu mesanin dolu olması çok önemli.inşallah hayırlısı olur sizin için Allah kimseyi evlatsız bırkaması aratmasın en yakın zamanda inşallah hamile kalırsınız sizde

X