2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
bugün 10. günü prensesiminnn ve anneliğiminn :KK16:
gündüzleri sorun yok emiyo uyuyo yapıyo :KK16: ama gece biraz sorunluyuz kızlar yaa..
gece 2-3 ten sonra huysuzluğu üstünde öyle bir ağlıyo ki içim parçalanıyo ağlamaktan ememiyor, gazı da pek yok gibi.. gece 2-3 te başlıyor 1-2 saat aman amannn :KK53:

ama herşeye rağmen bak şimdi koynumdu kedi gibi ses çıkarıyor ıh ıhıhh diye oyyyy :KK1:

Kızlar hepinize çok teşekkür ederim..
11.30 da yatisimiz yapıldı. .
3 e çeyrek kala doğum haneye gittik..
3 u 3 geçe geldi findik kurdum..
3540 51 cm emiyoruz bi sıkıntımız yok..

Canım gözünaydın... Maşallah size.. Analı babalı büyüsün :nazar:
Kızlar duygulanıyorum valla,zaten hormonlar zıplıyo:KK1: Kocam yine pembe forumda karım diyo:KK1: Pembe forum kaldı sitenin adı.
annem de ne okuyosun orda habire diyo,anne dedim,biz 9 ay beraber yürüdük bu yolu kızlarla,birbirimizi merak ediyoruz,herkes doğuruyo,çok şey öğrendik dedim.dün kese göründü derken,şimdi emzirme konusundayız,çok şükür halimize.ben de yarın sabah gidicem,8 de yatış,10 gibi alırız dediler,darısı tüm bekleyenlerin başına...iyi ki varsınız :KK16::KK16:

Canım Sağlıkla gelsin dünyaya inşallah ..güzel haberlerini bekliyorum..

Güzel annelerrrr doğumdan sonra kaç kilonuz gitti? Sezeryan doğum yapan arkadaşlar korseyi kaçıncı günden sonra kullanmaya başlayacaksınıZ

Kuzum 8 kilo almıştım toplamda.. 7 si doğumda gitti (sezeryan) 1kilo da doğum sonrası... Hatta gitgide zayıflıyorum..sopanın peşinde koşmaktan :KK66:)) 36 bedene ramak kaldı :KK52:
kızlar sütüm indi göğsüm patlayacak gibi. oğlum meme istiyor ama keyif yaparak emmek istiyor. göğüsler sertleştiği için sinirleniyor. yarın kontrolümüz var hastanede sağdıracağım yumuşasın diye. maşallah benim oğlum tam uykucu aynen karnımdaki gibi bebeğin neden tekmelemediği belli oldu. 2 saatte bir uyandırmaya çalışıyoruz beslensin diye. maşallah çok sakin ama ağlamaya başlayınca da kıyameti kopartıyor açken. altımızı değiştirirken bezimizi açtığımızda yapıyoruz çişimizi. anneannemizin üstüne çiş yaptık gelir ayak :). çok güzel bir duygu. onunla konuşurken bana bakması falan. erken doğmasını isteyen arkadaşlar bence erken doğsun demeyin. benimki 37+5 de doğdu. emme problemi yaşadık. çene yeni yeni güçleniyor

Canım bizim oğlanlar aynı :nazar::nazar:

Kızlar çok şükür kızım ile evdeyim.normal doğum yaptım ayrıntılı sonra yazarım.darısı olmayanların başına
Canım gözünüzaydın Sağlıkla büyüsün..
Tatlim siz gezmeye gidiyomusunuzzz? Ben de kizimla cikmak istiyorum. Hava soguk diye korkuyorum :KK43:
Biz 4. Gün kontrolden sonra avm ye gittik.. Hafta içi olduğundan kimse yoktu.. Birkaç parça almamızgereken şeyler vardı.. Hafta içi akşam gidiyoruz..
Canım eşimle gidiyoruz, bebis annemle kalıyor. Dışarda durmaz daha çok kucuk:p

Annem sağolsun, hadi gidin hava alın diyor sürekli; idare ediyor bizi:KK70::KK70::KK70:

Iyi bırakabiliyorsun kuzum.. Ben bırakamıyorum.. Bi kere. Bıraktım markete gittik onda da içim içimi yedi.. Annem panik biraz o yüzden .. Kussa Genzine kaçsa annem bayılır hemen..

taze annecik nbr?
Dolunay napiyor :)::)
Bez tuketimi nasil oluyor gunde kac tane gidiyor?
Kac kilo kac numara kullaniyorsunuz?
Ben cok almistim 1 ve 2 numaradan ondan soruyorum cnm

Canım biz 18.gündeyiz 3 paket i kullanıyoruz 1 numara 56 lı.. Ama altını açtığımızda da yapıyor sıpa bi kere de 4 bez değiştirdiğimizi biliyorum ... Aman olsun diyip bırakamıyorum öylece..yawrum pişik olmasın:KK50:

kızlaaar sonunda bizde doğduk şükür..11;5 suni sancının ardında 11 nisan gece 02:36 da dünyaya geldi mehlika betül üm..rabbim doğum bekleyenleri hayırlısıyla kurtarsın,doğum yapanlarında bebişlerini ve kendilerinin çarçabuk iyileşmesini nasip etsin:KK66:

Canım analı babalı büyütün.. :nazar::nazar:
Hiç sorma Cümbüş ki ne Cümbüş :))
Analar kumanda kavgası yapacak neredeyse :KK70:

♥ İdil Deniz ♥

Ben gönderdim annemi.. Kimsecikler kalmadı.. Çok sakin ev.. İstediğim gibi yatıp kalkıyorum.. Kalabalık yoruyor beni..

Kızlar göğüs uçlarım fena ağrıyor.
Her emzirmede yerimden zipliyorum resmen.
Bu durumu yaşayıp çözüm bulan var mı içinizde?

♥ İdil Deniz ♥

Lansinoh kullanıyorum canım.. Rahatım şükür..

Kızlar hastaneye gidiyorum..:) saat 8.45 de epüdiral sezeryan olacağım.. Trombositlerim yüksek :KK43: bana dua edin ... 38+1 im 3.750 oğlumda :)
Sağlıkla kavuş bebeğine canım...
Günaydın kızlar.benim sabaha karşı nişanım geldi.hastaneye geldik.nst de ağrı çıktı.doğum başlamış dediler.yatışımız yapıldı.doktorumuzu bekliyoruz.önce normal doğum beklenecek.hayırlısı artık.hiç ağrım , sızım yoktu herşey birdenbire oldu.inşallah sağlıcakla gelir bebişim.allahım hem benim
, hem de doğum yapacak
tüm arkadaşların yardımcısı olsun.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canım Sağlıkla gelsin bebeğinnnn :nazar:

bugün 10. günü prensesiminnn ve anneliğiminn :KK16:
gündüzleri sorun yok emiyo uyuyo yapıyo :KK16: ama gece biraz sorunluyuz kızlar yaa..
gece 2-3 ten sonra huysuzluğu üstünde öyle bir ağlıyo ki içim parçalanıyo ağlamaktan ememiyor, gazı da pek yok gibi.. gece 2-3 te başlıyor 1-2 saat aman amannn :KK53:

ama herşeye rağmen bak şimdi koynumdu kedi gibi ses çıkarıyor ıh ıhıhh diye oyyyy :KK1:

Tatlım hergün aynı saat aralığında ağlıyorsa kolik olabilir..

Kızlar herkese merhaba,

sabah 6 gibi nişanım geldi. arkasından biraz suda geldi hemen doktorumuzu aradık. sabah zaten kontrolümüz oldugu için 8 gibi hastaneye gittik. 2 cm açılmam varmış. nstde sancılar 40a kadar cıktı. doktorumuz hastaneye yatırmadı. hersey yolunda dedi eve gönderdi ama bu gece veya yarın dogum olur dedi :KK52:
suni sancı verilemezmiydi diyebilirsnizi ama şimdi normal seyreden birşeyi kurcalamaya gerek yok sezeryana davetiye çıkarmayalım dedi. akışına bıraktı kendi sancılarımı bekliyor. bende evde dört gözle sancılarımın artmasını bekliyorum. hafif hafif kasık agrım var simdilik. dualarınızı esirgemeyin :KK16:

canim guzel haberlerini bekliyorum..
Allah'im kolay saglikli dogum nasip etsin inşallah..

Ya ona bir care varmi bilmiyorum cunku benim oglum gaz sancisi oldugunda emerken ucunu bir cekiyor gormen lazim odum kopuyor gigsumun ucu kopacak die resmen sunduruyor:KK66:)

Canım bizdede ayni sıkıntı var..
gaz sıkıntısına nasıl çözüm buldunuz?
biz sicak su torbasi koyuyoruz battaniyesinin altından..
cok sukur geceden beri guzel rahat uyuyoruz. .

Kuzlarbugun 26 gunluk olduk cok sukur ama sutum cok cok azzz soylenen seyleri yemeye calusiyorum ama birincisi istahsiz biriyim cok yiyemiyorum icim almio ikincisi kilo tskintim var hamilelikte 16 kg aldim suan 6 kg fazlm var kiyafetlerm olmuyo hala hamile kotlarimi gyiyorum psikolojim bozuldu bu yuzdende icimden yemek gelmiyoroff yaa yawrum emmeye cok istekli cork cork emio ama sut yok 15 er dk sagdim top 60 cc sut cikio iki gogs toplsmda:KK43:(kilo yapmayan sut yapici neler var 59 kg yum gerci susn ama ben 50 max 53 kg ya alisigim...

Hatunlar biz dün taburcu olduk..
prensesimizde bende iyiyiz çok şükür..
tek sıkıntımız gazımız var o yuz den biraz huzursuzuz..
bnm popoda dikişler var o yüzden oturup kalkarken canım acıyo ama kızım için ayaktayim..
minigimi emzirdim sıra gaz çıkartma zamanı geldi. .
hepinizi çok öpüyoruz..

Kuzlarbugun 26 gunluk olduk cok sukur ama sutum cok cok azzz soylenen seyleri yemeye calusiyorum ama birincisi istahsiz biriyim cok yiyemiyorum icim almio ikincisi kilo tskintim var hamilelikte 16 kg aldim suan 6 kg fazlm var kiyafetlerm olmuyo hala hamile kotlarimi gyiyorum psikolojim bozuldu bu yuzdende icimden yemek gelmiyoroff yaa yawrum emmeye cok istekli cork cork emio ama sut yok 15 er dk sagdim top 60 cc sut cikio iki gogs toplsmda:KK43:(kilo yapmayan sut yapici neler var 59 kg yum gerci susn ama ben 50 max 53 kg ya alisigim...

Canım ben de dün araştırdım bunu Galactago damla varmış hem kilo aldırmıomuş hem de güldür düldür süt yapıyormuş ben ondan alıcam allah nasip ederse şimdilik kullanmadım ama çok güvenilir kişilerden çok işe yaradığını duydum bi raştır istersen denersen de mutlaka bana da haber ver ben de sana haber veririrm :KK3:

kızlar herkese cok cok tesekkurler inanın gecmıse bakamıyorum oglum birazcık üzüyor beni
doktora gittik kontrole anne sütü yetersiz dedi takviye verdi
bugun idrarına baktım kokulu ve koyu renkti
ben normal doğum yaptım bu yuzden antibıyotık kullanıyorum acaba bebege geciyormu ondanmı kokulu oluyor
yada mamadan dolayı mı oyle aranızada yasayan varmı
birde idrarda degısık renkte koyu bir sıvı geldi bugun o da canımı sıktı varsa basına gelen nolur bir soylesin
yrn kontrol var ama dayanamıyorum bugunden mi gotursem doktora tekrar

Canım ben de dün araştırdım bunu Galactago damla varmış hem kilo aldırmıomuş hem de güldür düldür süt yapıyormuş ben ondan alıcam allah nasip ederse şimdilik kullanmadım ama çok güvenilir kişilerden çok işe yaradığını duydum bi raştır istersen denersen de mutlaka bana da haber ver ben de sana haber veririrm :KK3:

Hadi yaa valla gercekten oyleyse cok dua ederim sana:KK66:) eczaneden mi alabilirim? Deneyince haber weririm tabiki

Hatunlar biz dün taburcu olduk..
prensesimizde bende iyiyiz çok şükür..
tek sıkıntımız gazımız var o yuz den biraz huzursuzuz..
bnm popoda dikişler var o yüzden oturup kalkarken canım acıyo ama kızım için ayaktayim..
minigimi emzirdim sıra gaz çıkartma zamanı geldi. .
hepinizi çok öpüyoruz..

Canim gaz damlasi var onu damlatiyotuz arada kucakta gezdiriyoruz falan kesin sonuc yok tabi...ama gaz damlasi 15 gunden sonra verilebiliyor senin daha erken

Kızlar nasılsınız :)
Umarım herkes çok iyidir.
Bizde meleğimle iyiyiz çok şükür.
Dün geldik evimize.
Bizim kiz erken geldiği için temizlik kalmıştı.
Şimdi temizlik için kadın geldi.
Bebegi görmeye gelenler oluyor bakamiyorum buraya.

Sizden bir ricam var.
Elektrikli göğüs pompasina ihtiyacım var.
Şöyle iyi çeken ve kullanımı güzel olan bir ürüne.
Kullanan ve memnun olan varsa bana yardımcı olsun lütfen.
Süt sıkıntımız var. Kızım ağlıyor içim parcalaniyor.
Mama takviyesi yapiyoruz ama süt gelmesi için emziriyorum bir yandan ama yeterli gelmiyor.

1+1= İdil ♥

Bitanem eve gelmissiniz cok sevindim..süt konusunda canını sıkma benim süt 6. Gun geldi ama bizimki emmedi gittik elektrikli pompa aldik lansinoh iki tarafli gücünü falan kendin ayarliyosun ben cok memnun kaldim sayesinde goguslerim uç yaptı cok iyi bir makina.sutumde arttı sağa sağa simdi kızım 4 gündür emiyor pompayi kaldirdim mama veriyoduk onuda kestim çok şükür 16 günlük olduk

Dogum hikayemi paylaşmamîştım 16 gun olmuş zaman çabuk gecmis:) işte bizim hikâyemiz

MUTLU SON & NİSAN DÜNYAYA MERHABA DEDİ
30 Mart akşamı evde herkes huzurlu bir şekilde yemeğini yiyordu, hatta hayatımın erkeği herşeyden habersiz rakı sofrasını kurmuş keyif yapıyordu..Ben tüm gün dışarıda lohusa şerbeti için koşturmuş, şirin şirin bardaklar yapmıştım..Annemde kendini 04.04.2014 e odaklamış Nisan'ı bekliyordu..Herşey normal akışındaydı ama bende bir farklılık vardı.Hergün olan sancılarım haricinde içimde garip bir his vardı..Sancılarım hergün olandan daha şiddetli geliyordu..Annem kendini planlanmış tarihe o kadar inandırmıştı ki ; doğuruyomuyum acaba dediğimde tek bir mimik bile vermeden yok yok daha değil diyordu..
Ahmet bu sancılardan biraz huzursuz olmaya başladı..Ben yok birşeyim normaldir dedikçe o her zaman benim yaptığım pimpiriği yapıp (hepimizi şaşırtarak :) ) beni doktora gitmeye ikna etti.Zaten son günlerde zaman o kadar yavaş işliyordu ki bir çıkıp hava alır gelirim en azından deyip düştük yollara..Hastaneye ebeyi ziyarete gidiyormuşcasına girdim başıma geleceklerden habersiz...Önce bir muayene ettiler..Sonrada nst dedikleri sancı ölçere bağladılar..Kasılmalarım artmıştı ve nst ekranında değerler 150 lere yükseliyordu..Ebe kontrole geldiğinde şaşkındı sancılarımın çok yüksek olduğunu ve hemen doktoru arayacağını söyledi.O ana kadar hala olanlardan bir haber odayı inceliyordum.Ben vay be bu hastaneyide ne güzel yapmışlar böyle diye iç geçirirken ebe telaşla içeriye girip seni yarın sabah erkenden doğuma almamız gerekiyor, yoksa Nisan bekleyemeyecek dedi..O an bir sessizlik..
-Nasıl yani?
-Şimdi ben yarın sabah doğuruyormuyum?
-Enaaaa
-Nisan? Kızım ? Gerçekten geliyormusun? Şaka yapmıyorsun diymi?
-E ama yarın 31 Mart ; olmazki ismi Nisan benim kızımın..

Tüm bu cümleleri sanırım 1 yada 2 saniyede kurdum..Şaşkın ama bir o kadar da mutluydum.Ahmet şoktaydı ve hala inanamıyordu.Ebe geceyi hastanede geçirmem gerektiğini söyledi.Her an herşey olabileceği için orada kalmalıymışım.Oldum olası hastanede kalmayı sevmediğimden bizim ev yakın ben doğuracak gibi olursam hemen gelirim olmazmı dedim.Ebede doktoruma sorarak gitmeme onay verdi.
Hastaneden çıktığımdan göğsümün içinde çocukluğumda ki sevdiğim arkadaşlarım sek sek oynuyordu sanki.Gecenin bir yarısı güneş gözümü alıyordu ; kalp atışlarım kulaklarımda..Meleğimi saatler sonra kucağıma alacağımı bilmenin mutluluğuyla tutmayan bacaklarımı arabaya doğru sürüklüyordum.
Eve geldiğimizde annem kapıyı ''boşa gittiniz ben size demiştim '' ifadesiyle açtı.Anne doğuruyorum dediğimde şaşkınlıktan oracıkta gidecekti zavallım :)
Mobil kocam doğum haberimi hemen herkese duyurdu..Vee heyecanlı bekleyiş başladı..Üzüldüğüm tek konu babamın 3 gün sonra gelecek olmasıydı.Herşeyi planlanan tarihe göre ayarlamıştık.Nisan bizi dumur etti :)
Anladık ki daha en baştan bizim dediğimiz değilde onun dediği olacak..
Sabahı zor ettik.Evdeki kimse uyuyamadı..Yanımızda olmayan babam , Hacer anne ve diğer en yakınlarımız..Sabah 9 da hastaneye giriş yapmamız gerekiyordu..
Hastaneye adım attığımda odaya geçene kadar hatırladığım tek şey Ahmet'in elini sımsıkı tutuyor oluşum..Tekrar sancı ölçere bağlandım..Sancılar öyle sık ve değerleri artmıştıki artık gerçekten zorlanıyordum..Beni gerekli testlerden geçirdikten sonra anesteziye indirdiler.Ahmet yanımdaydı..
Aşağıya indik ve ben Ahmette benimle gelebilecek zannederken burası doğumhanenin içi o yüzden çıkmanız gerekiyor diyerek Ahmet'i dışarıya yönlendirdiler.Ama biz daha vedalaşmamıştık ki..Daha ben ona sarılıp güç toplayacaktım..Korkuyordum..Çok soğuktu ve üşüyordum..
O an ikimizde dona kaldık..Beni hızla ameliyathaneye alıyorlardı ve Ahmet kapıdan gözleri donmuş bir şekilde bana bakıyordu..En son sadece elimle hoşçakal diyebildim..O an bendeki zaman durdu ama etrafımdaki herşey o kadar hızlı gelişiyorduki..Şaşkındım..
Nisan' ın dakikalar sonra kucağımda olacağını düşünerek kendimi doğuma odakladım..Önce belden sıcacıkk bir uyuşma hissi..Sonra neşeli doktorum ve bir sürü komik hikaye..
Sonra o tanıdık ses..Biliyordum 30 saniye içinde Nisan gelecekti..Sandalda sallanıyor gibiydim..Huzurlu, sakin ama bir o kadar da heyecanlı..
Saat 11.15
Ve buruk bir haykırış..
Sessizlik..
Kalp atışlarımın kulaklarıma çalınması..
Ve bir ömre bedel o ağlama sesi..

O an herşey birbirine girdi..Nisan gelmişti..Ama hemen yan tarafta ilk kontrolleri yapılıyordu..O kadar çok soru soruyordumki..Ve kimse cevap vermiyordu..Nisan nerdeydi..Ağlıyordu..Benim kucağıma gelmeliydi..Kokusunu içime çekmeliydim..Akan yaşlarımı durduramıyordum..Doktora isyan ediyordum verin yavrumu bana diye..O kadar sabırsızdım ki..
Ve o an..
İlk karşılaşmamız.. ve Hiç yabancı gelmeyen o gözler..Allahımm..Şimdi bu minik benim kızımmı.. O an ki hislerimi gerçekten paylaşmak istiyorum ama tarif edecek kelimeleri bulamıyorum..Hayatın en en özel anı..
O bir mucize..
Canımın içiyle beraber paylaştığımız en güzel şey..
O bir hediye..

Aradan geçen 10 gün ardından ona her baktığımda iyiki diyorum..İyiki istemişim seni meleğim..İyiki varsın..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Gözünüz aydın canım, maşallah. Rabbim anali&babalı buyutmeyi de nasip etsin inşallah

Masallah tosununa, çok tatlı oluyor kuzular dediğin gibi. Eşim ara ara hava almaya dışarı çıkartıyor. Normalde 2 saat vaktimiz var ama biz dayanamayip hemen geri dönüyoruz.

Sıkıntıları da hanenden uzak tutmaya calis gülüm. Zaten çok hassas bir dönemdeyiz, bir de dış etkiler canımızı sikmamali.

Canim ne guzel oglusuna olan duygularini ifade edisin. Aynen katiliyorum, annelik harika. Ben de cok aglak oldum, sarki siylerken agliyorum :) yasananlari da kafaya takma, su donemde en son dusunecegin sey sorunlar. Soylemesi kolay biliyorum ama iyi kotu ailesiniz. Hersey hallolur, yoluna girer. Ama oglusunla bu gunler geri gelmez tadini cikar :)

hayırlı olsun canım ayrıntılarını merakla bekliyorum :KK16:

Allah sabır versin canım inşallah bebeğin hanenize gün be gün mutluluk katar :KK16:

belki içerisi dışarıdan daha iyidir canm doğunca ben de senin gibi sulugöz olup çıkcam :KK5::KK5::KK5:

aynı durumdayızzzz :KK52::KK52::KK52:

teşekkür ederim kızlar! bugün daha iyiyim moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum.

Hadi yaa valla gercekten oyleyse cok dua ederim sana:KK66:) eczaneden mi alabilirim? Deneyince haber weririm tabiki

Canım eczanede de satılıyormuş diye duydum ama netten de bi yerde satıldığını gördüm google a galactago damla yaz çıkıyor sanırım 3. sıradaydı hatta fiyatı uygun 25 TL mi ne bir bardak suya 15 damla koyuyormuşsun her bardak yarım dilim ekmek kalorisindeymiş, günde 3 kez içiomuşsun :KK34:

Dogum hikayemi paylaşmamîştım 16 gun olmuş zaman çabuk gecmis:) işte bizim hikâyemiz

MUTLU SON & NİSAN DÜNYAYA MERHABA DEDİ
30 Mart akşamı evde herkes huzurlu bir şekilde yemeğini yiyordu, hatta hayatımın erkeği herşeyden habersiz rakı sofrasını kurmuş keyif yapıyordu..Ben tüm gün dışarıda lohusa şerbeti için koşturmuş, şirin şirin bardaklar yapmıştım..Annemde kendini 04.04.2014 e odaklamış Nisan'ı bekliyordu..Herşey normal akışındaydı ama bende bir farklılık vardı.Hergün olan sancılarım haricinde içimde garip bir his vardı..Sancılarım hergün olandan daha şiddetli geliyordu..Annem kendini planlanmış tarihe o kadar inandırmıştı ki ; doğuruyomuyum acaba dediğimde tek bir mimik bile vermeden yok yok daha değil diyordu..
Ahmet bu sancılardan biraz huzursuz olmaya başladı..Ben yok birşeyim normaldir dedikçe o her zaman benim yaptığım pimpiriği yapıp (hepimizi şaşırtarak :) ) beni doktora gitmeye ikna etti.Zaten son günlerde zaman o kadar yavaş işliyordu ki bir çıkıp hava alır gelirim en azından deyip düştük yollara..Hastaneye ebeyi ziyarete gidiyormuşcasına girdim başıma geleceklerden habersiz...Önce bir muayene ettiler..Sonrada nst dedikleri sancı ölçere bağladılar..Kasılmalarım artmıştı ve nst ekranında değerler 150 lere yükseliyordu..Ebe kontrole geldiğinde şaşkındı sancılarımın çok yüksek olduğunu ve hemen doktoru arayacağını söyledi.O ana kadar hala olanlardan bir haber odayı inceliyordum.Ben vay be bu hastaneyide ne güzel yapmışlar böyle diye iç geçirirken ebe telaşla içeriye girip seni yarın sabah erkenden doğuma almamız gerekiyor, yoksa Nisan bekleyemeyecek dedi..O an bir sessizlik..
-Nasıl yani?
-Şimdi ben yarın sabah doğuruyormuyum?
-Enaaaa
-Nisan? Kızım ? Gerçekten geliyormusun? Şaka yapmıyorsun diymi?
-E ama yarın 31 Mart ; olmazki ismi Nisan benim kızımın..

Tüm bu cümleleri sanırım 1 yada 2 saniyede kurdum..Şaşkın ama bir o kadar da mutluydum.Ahmet şoktaydı ve hala inanamıyordu.Ebe geceyi hastanede geçirmem gerektiğini söyledi.Her an herşey olabileceği için orada kalmalıymışım.Oldum olası hastanede kalmayı sevmediğimden bizim ev yakın ben doğuracak gibi olursam hemen gelirim olmazmı dedim.Ebede doktoruma sorarak gitmeme onay verdi.
Hastaneden çıktığımdan göğsümün içinde çocukluğumda ki sevdiğim arkadaşlarım sek sek oynuyordu sanki.Gecenin bir yarısı güneş gözümü alıyordu ; kalp atışlarım kulaklarımda..Meleğimi saatler sonra kucağıma alacağımı bilmenin mutluluğuyla tutmayan bacaklarımı arabaya doğru sürüklüyordum.
Eve geldiğimizde annem kapıyı ''boşa gittiniz ben size demiştim '' ifadesiyle açtı.Anne doğuruyorum dediğimde şaşkınlıktan oracıkta gidecekti zavallım :)
Mobil kocam doğum haberimi hemen herkese duyurdu..Vee heyecanlı bekleyiş başladı..Üzüldüğüm tek konu babamın 3 gün sonra gelecek olmasıydı.Herşeyi planlanan tarihe göre ayarlamıştık.Nisan bizi dumur etti :)
Anladık ki daha en baştan bizim dediğimiz değilde onun dediği olacak..
Sabahı zor ettik.Evdeki kimse uyuyamadı..Yanımızda olmayan babam , Hacer anne ve diğer en yakınlarımız..Sabah 9 da hastaneye giriş yapmamız gerekiyordu..
Hastaneye adım attığımda odaya geçene kadar hatırladığım tek şey Ahmet'in elini sımsıkı tutuyor oluşum..Tekrar sancı ölçere bağlandım..Sancılar öyle sık ve değerleri artmıştıki artık gerçekten zorlanıyordum..Beni gerekli testlerden geçirdikten sonra anesteziye indirdiler.Ahmet yanımdaydı..
Aşağıya indik ve ben Ahmette benimle gelebilecek zannederken burası doğumhanenin içi o yüzden çıkmanız gerekiyor diyerek Ahmet'i dışarıya yönlendirdiler.Ama biz daha vedalaşmamıştık ki..Daha ben ona sarılıp güç toplayacaktım..Korkuyordum..Çok soğuktu ve üşüyordum..
O an ikimizde dona kaldık..Beni hızla ameliyathaneye alıyorlardı ve Ahmet kapıdan gözleri donmuş bir şekilde bana bakıyordu..En son sadece elimle hoşçakal diyebildim..O an bendeki zaman durdu ama etrafımdaki herşey o kadar hızlı gelişiyorduki..Şaşkındım..
Nisan' ın dakikalar sonra kucağımda olacağını düşünerek kendimi doğuma odakladım..Önce belden sıcacıkk bir uyuşma hissi..Sonra neşeli doktorum ve bir sürü komik hikaye..
Sonra o tanıdık ses..Biliyordum 30 saniye içinde Nisan gelecekti..Sandalda sallanıyor gibiydim..Huzurlu, sakin ama bir o kadar da heyecanlı..
Saat 11.15
Ve buruk bir haykırış..
Sessizlik..
Kalp atışlarımın kulaklarıma çalınması..
Ve bir ömre bedel o ağlama sesi..

O an herşey birbirine girdi..Nisan gelmişti..Ama hemen yan tarafta ilk kontrolleri yapılıyordu..O kadar çok soru soruyordumki..Ve kimse cevap vermiyordu..Nisan nerdeydi..Ağlıyordu..Benim kucağıma gelmeliydi..Kokusunu içime çekmeliydim..Akan yaşlarımı durduramıyordum..Doktora isyan ediyordum verin yavrumu bana diye..O kadar sabırsızdım ki..
Ve o an..
İlk karşılaşmamız.. ve Hiç yabancı gelmeyen o gözler..Allahımm..Şimdi bu minik benim kızımmı.. O an ki hislerimi gerçekten paylaşmak istiyorum ama tarif edecek kelimeleri bulamıyorum..Hayatın en en özel anı..
O bir mucize..
Canımın içiyle beraber paylaştığımız en güzel şey..
O bir hediye..

Aradan geçen 10 gün ardından ona her baktığımda iyiki diyorum..İyiki istemişim seni meleğim..İyiki varsın..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

beni benden aldın yani aglaya aglaya okudum ne güzel bi mutluluk allahım banada yaşatsın artık çok sabırsızlanıyorum doğsun istiyorum yarın dr randevumuz var bakalım inş sancı çıkar:KK16:pek sancım felanda yok gece 2 kere giriyo o kadar halende hareketli maşallah:nazar:

Canım gözünaydın... Maşallah size.. Analı babalı büyüsün :nazar:

Canım Sağlıkla gelsin dünyaya inşallah ..güzel haberlerini bekliyorum..

Kuzum 8 kilo almıştım toplamda.. 7 si doğumda gitti (sezeryan) 1kilo da doğum sonrası... Hatta gitgide zayıflıyorum..sopanın peşinde koşmaktan :KK66:)) 36 bedene ramak kaldı :KK52:

Canım bizim oğlanlar aynı :nazar::nazar:

Canım gözünüzaydın Sağlıkla büyüsün..

Biz 4. Gün kontrolden sonra avm ye gittik.. Hafta içi olduğundan kimse yoktu.. Birkaç parça almamızgereken şeyler vardı.. Hafta içi akşam gidiyoruz..

Iyi bırakabiliyorsun kuzum.. Ben bırakamıyorum.. Bi kere. Bıraktım markete gittik onda da içim içimi yedi.. Annem panik biraz o yüzden .. Kussa Genzine kaçsa annem bayılır hemen..

Canım biz 18.gündeyiz 3 paket i kullanıyoruz 1 numara 56 lı.. Ama altını açtığımızda da yapıyor sıpa bi kere de 4 bez değiştirdiğimizi biliyorum ... Aman olsun diyip bırakamıyorum öylece..yawrum pişik olmasın:KK50:

Canım analı babalı büyütün.. :nazar::nazar:

Ben gönderdim annemi.. Kimsecikler kalmadı.. Çok sakin ev.. İstediğim gibi yatıp kalkıyorum.. Kalabalık yoruyor beni..

Lansinoh kullanıyorum canım.. Rahatım şükür..

Sağlıkla kavuş bebeğine canım...

Canım Sağlıkla gelsin bebeğinnnn :nazar:

11 gitti canım, korse kullanmıyorum. 30 dk yürüyorum, bebekle ilgilenmek yetiyor:KK66:

Gözün aydın canım hayırli olsun, rabbim anali&babalı buyutmeyi nasip etsin inşallah.

Inşallah çok rahat geçer, bebeğini sağlıkla kucağına alırsın canım.

Ben den 11 kilo gitti.sezeryandan sonra 2. Gun hastahaneden ciktik evde korse giymeye basladim.dikisim iyice iyikesti bir haftadirda korsenin altindan şalla sikica sarip bagliyoruz.cunku korse artik cok etkili olmuyo gibi.rejim yada spor yapamiyorum ama en kisa zamanda yuruyuse baslayacam

Sizlerde cok ii kilo gitmiş bnde sadece 6 kilo gitti korse kullanmuyorum daha, yürüyüşte yapamıom bebeğe tek başıma bakıom zamanla gider inşallah

taze annecik nbr?
Dolunay napiyor :)::)
Bez tuketimi nasil oluyor gunde kac tane gidiyor?
Kac kilo kac numara kullaniyorsunuz?
Ben cok almistim 1 ve 2 numaradan ondan soruyorum cnm

Canim lansinoh krem dogdugu gunden beri suruyorum baya rahatlatti o dayanilmaz agri yok suan ama hastanede hemsre zeytinyagida surebilrsin demisti hem bebisede faydasi olr kabiz olmaz ve agzinda yara olmaz demisti ama ben hic z yagi surmedim bilgin olsun

Canim sut icin kuru incirleri bir kavonaza dogra ve su koy uzerine 1 kavinoz su olsun 1 gun beklet ve ic.ben yararini gordum seker falan koymuyosun sapsari bi su oluyo kaloriside yok fazla.dene istersen.

Bizim bugun 17. Gunumuz ve 125 tane bez harcadik.yenidogan1 kullaniyorum hala.benim oglanin bagirsaklari baya iyi:)

Lansinoh merhemin bebege bi yan etkisi oluyomu peki.yani emzirmeden once yikamak gereklimi goğus ucunu.benimkilerde felaket halde iyiletibdiyom oğlum ole bi isiriyoki gene yara oluyolar.emzirmenin ilk 3 dk felaket geciyo

X