2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
kızlar merhaba nasılsınız ben mayıs annesi olacaktım 5 amayıstı doğumum ama bugün sezeryan tarihi aldık artık ben nisan annesi olacağım bel fıtığı ve kızımın doğum pozisyonundayken ters dönmesi sezeryanı kesinleştirdi nasip olursa 24 nisanda saat 13:00 tarihinde bakalım gün sayıyoruz artık

Allah keşkesiz bir doğum nasip etsin canım. Ama neden bebeğin doğumu kendinin başlatmasına izin vermiyorsunuz? bel fıtığı son haftalarda bebeği taşımayı zorlaştırıyormu? değilse, 40. haftaya kadar beyin gelişimi devam ediyor. doğum belirtileri başlasa bile sezeryan için gereken vaktiniz olacaktır. Doğumu başlatan nedir şu an bilinmiyor diyor doktorum, bir araştırma bebeğin böbrek üstü bezlerinin oluşumunun tamamlanması gibi gösteriyor diyor. 41. haftada doğan bebekler var. ben ilk bebeğimde hata edip planlı sezeryan yaptırdım çatı darlığı var diye. doktor ikna etti bizde güvenip kabul ettik. Ama şimdi öğreniyorum doğum öyle filmlerdeki gibi hızlıca oluvermiyor en az 8 saat bazen 3 gün sürüyor. saatte 1 cm açıklık oluşuyor vs. demek istediğim neden doktorlar hemen planlı sezeryan öneriyorlar? gecenin bir vakti uykuları bölünüp gebe hastahaneye çağırmasın diye mi? doğum belirtileri başlarsa sezeryan bile daha kolay gerçekleşiyor. Olgunlaşmayan bir meyveyi dalından koparmak zordur.

Kizlar dogum yaptim, 37.5, saat 3 gibi basladi 10 dakika da bir, sonra 6 da 6 dk dustu, 7 de yola ciktik. 730 da 10 cm acilma ile ilk muayne oldu, 8. 30 da masaya ciktik, 845 de dogdu.
Atlas Han, 3680 ve 51 cm, 37. Hafta 5 gun. Opuyor ellerinizden,
Darisi tum hamislerin basina.

Kizlar dogum yaptim, 37.5, saat 3 gibi basladi 10 dakika da bir, sonra 6 da 6 dk dustu, 7 de yola ciktik. 730 da 10 cm acilma ile ilk muayne oldu, 8. 30 da masaya ciktik, 845 de dogdu.

hayırlı uğurlu olsun:nazar:
sağlıkla güzellikle huzurla büyütün inşallah:KK16:

gözün aydın Allah analı babalı büyütsün...

kızlar merhaba nasılsınız ben mayıs annesi olacaktım 5 amayıstı doğumum ama bugün sezeryan tarihi aldık artık ben nisan annesi olacağım bel fıtığı ve kızımın doğum pozisyonundayken ters dönmesi sezeryanı kesinleştirdi nasip olursa 24 nisanda saat 13:00 tarihinde bakalım gün sayıyoruz artık
Hayirli olsun, hosgeldin topigimize. Kolay bi dogum olur insallah, saglikla gelsin bebisin :)
Canım hiç üzülme yalnız değilsin 15 günlük iken sezeryan doğum yapmama ragmen 1000kmlik yol geldim esim ve bebeğim ile, gecenin bi yarısı cıktık yola çok ciddi bi kaza atlattık allah korudu, evime geldim evim pislik içinde esim 2ay yalnız kaldığı için evi batırmış, hiç bişe yapamadım ağır iş yapmıorum, bebeğim durmuo, nese eve gelen bayan temizledi rahatladım tabı bu ara gelen giden eksik olmuo, hem onlarla ilgilen hem oğlumla hem evşn rutin işleri üstüne dikiş yerlerimin ağrısı birde burdaki eş dostun sık sık gelmesi daha dinlenmeden batağı bunalıom elim gündüz işte bn tek kalıom her gittiğim yerde ana kucağında oğlumuda taşıom afedersin tuvalette bile yanıma alıom uyanık durdugunda ama allah o gücü verio arada oğlum yeterrr diom sonra hemen toparlanıom, canını sıkma silkelen kendine gel bebiğine çok ii bakarsın eminim bn
Canim cok sagol, moral oldun. Bugun biraz daha iyiyim. Esim de aksam sakinlestirdi biraz. Yavas yavas aliscsm. Herseyden gozum korkuyo suan, dedigin gibi bebegi uyurken bile olsa nasi birakip tuvalete gitcem, ya uyanip aglarsa derdindeyim. Neyse, elbet cekirdek aile basbasa kalcaktik. Bu arada cok gecmis olsun kaza atlattiginizi bilmiyodum. Allah korumus canim, sag salim donmenize ben de cok sevindim.
Günaydın, be güzel yağmurlu bir sabaha uyanmak:KK70::KK70: Keyifler yerindedir inşallah:KK66:

Hayırlısı olsun gülüm, kolay ve güzel bir doğum olur inşallah.
Bebeğini sağlıkla kucağına alırsın.

Bence yavaş yavaş tek idare etme denemeleri yapmalisin gülüm. Çok sıkıştığında anneni çağır. Yapabildiğini gördükçe, korkuların azalacaktir.

Biri gittiğinde yalnızlık hissi oluyor haklısın. Benim annem de bu hafta sonu 2 gün gidip gelmek istiyordu ama eşim sınavlarda görevli olunca erteledi.

Hoş eşimin çok bir yardımı olmuyor ama manevi destek işte:KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70:

Hayırlısı olsun canım, inşallah kolay geçer. Rabbim bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah.
Benim esim elinden gelse kendi emzircek. Ama onun disinda bir bardagi makinaya koymudlugu yok, onu gectim koyma potansiyeli yok:KK70: ama yalniz kalmis olmak tedirgin ediyo, aliscaz. Hep yanimizda kalcak degil ya annannemiz :KK43:
Benim kızı çok hickirik tutuyor.
Emdikten sonra özellikle.
Birazda yediğimizi cikartiyoruz.
Saat de 1 bez degisiyoruz .
Yarın kontrolümüz var inşallah herşey yolundadir.

♥ İdil Deniz ♥
Canim hickiriga en iyi cozum emzirmekmis, denedim oluyo :) bizde de oluyo. Emip uyuyo, oh diyorum tam, hickirik basliyo uyaniyo minigim :KK70:
canim hayirli olsun. Hosgelmis Atlashan bebek. Senin ogluslar hep erkenci, masallah iyi dogmus:nazar:

Hayırlı olsun canım, maşallah ikinize de. Allah anali&babalı buyutmeyi nasip etsin inşallah.

Hayirli olsun, hosgeldin topigimize. Kolay bi dogum olur insallah, saglikla gelsin bebisin :)

Canim cok sagol, moral oldun. Bugun biraz daha iyiyim. Esim de aksam sakinlestirdi biraz. Yavas yavas aliscsm. Herseyden gozum korkuyo suan, dedigin gibi bebegi uyurken bile olsa nasi birakip tuvalete gitcem, ya uyanip aglarsa derdindeyim. Neyse, elbet cekirdek aile basbasa kalcaktik. Bu arada cok gecmis olsun kaza atlattiginizi bilmiyodum. Allah korumus canim, sag salim donmenize ben de cok sevindim.

Benim esim elinden gelse kendi emzircek. Ama onun disinda bir bardagi makinaya koymudlugu yok, onu gectim koyma potansiyeli yok:KK70: ama yalniz kalmis olmak tedirgin ediyo, aliscaz. Hep yanimizda kalcak degil ya annannemiz :KK43:

Canim hickiriga en iyi cozum emzirmekmis, denedim oluyo :) bizde de oluyo. Emip uyuyo, oh diyorum tam, hickirik basliyo uyaniyo minigim :KK70:
canim hayirli olsun. Hosgelmis Atlashan bebek. Senin ogluslar hep erkenci, masallah iyi dogmus:nazar:

Acemiliği çabuk atıp, bebEğine çok güzel bakacagina eminim canım.

Benim eşim aglamasina hiç dayanamiyor. Wc gitsem, 2 dk tutamıyor:KK70::KK70::KK70::KK70: Ama yemek vs herşeyi yapıyor sağolsun. Onlar da alısacak elbet:KK66::thumbup:

Hadi bakalim persembeyi bekle simdi zmnin azaldi ama :)
Bugun gormeyince acaba dedim bende ama tutturamamisim :) :)

:KK9: böyle beklemek de zormuş yahu sancı fln olsa bari :KK9:

Hayirlisi olsun hakkinizda canim. Saglikla gelsin melegin :)

amin cnm çok tşk ederim :KK16:

Hayırlısı olsun gülüm, kolay ve güzel bir doğum olur inşallah.
Bebeğini sağlıkla kucağına alırsın..

amin inşallah cnm bakalım yarın neler olacak:KK52:

Yavaş yavaş düzene girersin, bebeğinle keyif bile yaparsın, kendine göre yetiştirirsin, onunla yatar onunla kalkarsın herşey güzel olur merak etme zorluğunun olduğu kadar güzel yönleride var... Tek başına olunca bebeğinle arandaki bağ daha daha güçlü olur, çokta ii bakarsın....
Günaydınlaaaarrrrr:KK52::KK52:
kızlar benim popomdaki dikislerim çok agriyo..
sizler ne kullandiniz ne iyi geldi?
Tatlım benim normal değildi ama kantoron yağı kullan yaralara çok iş gelio die duymuştum, bnde sezeryan dikişime iki üç defa kllandım

Hayırlı olsun, allah analaı babalı büyürsün, misss kokuluyu kokla yerimize

Merhabalar Bahçelievler medicana veya vital hastanesinde tavsiye debileceğiniz çocuk doktoru var mı? Doğumu avrasyada yaptım ama eve uzak orası ve zaten Sırf doktor için o hastaneye gitmiştim bebeğimin takibini eve yakın bir hastane de yapmak istiyorum

Yavaş yavaş düzene girersin, bebeğinle keyif bile yaparsın, kendine göre yetiştirirsin, onunla yatar onunla kalkarsın herşey güzel olur merak etme zorluğunun olduğu kadar güzel yönleride var... Tek başına olunca bebeğinle arandaki bağ daha daha güçlü olur, çokta ii bakarsın....

Tatlım benim normal değildi ama kantoron yağı kullan yaralara çok iş gelio die duymuştum, bnde sezeryan dikişime iki üç defa kllandım

Hayırlı olsun, allah analaı babalı büyürsün, misss kokuluyu kokla yerimize

Drda sarı kantaron yağı kullan dedi..
ayyyy şimdi korktum ama ben yaa..

Kızlar benimde sütüm yetersiz çoğaltmak için bi sürü şey deniom, en son ısırgan otunu deneyecem bakalım çoğalacak mı mama veren var mı bebeğine kaç saate bir kac cc verıosunuz

Merhaba kizlar cok giremiyorum gelen giden bitmiyor dikislerim iltihap kapmis ne oturuyorum ne yuruyebiliyorum :KK43: 3 hafta oldu hala duzelemedi zonkluyor yan yan oturuyorum yada yatarak emziriyorum :KK43:
Bide size bisey sorcam saglik ocagi d vitamini verdi minisime 15 gunden sonra kullan dedi ama ben hala baslamadim napsam bazi teyzeler verme cocuga bisey diyor bazilari ver diyor aklim karisti yardim lutfen 😳

Elif'in telefonu 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Gozunaydin cnm Rabbim anali babali büyütsün

valla bilemiyorum güzelm yaa bakalım 40 ı çıksında inş düzelir diyorlar..

gözün aydın canmm bebişin kokusunu doya doya kokla şimdi bakimm :KK16:

O Maşallah yaa darısı bizlerin başına 3. inşş :KK52: tekrar hayırlı olsun Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin..

ben de aynı sorun var esmercim, emiyo sonra başlıyo bık bık bık :KK52:
kızım emerken hava yutuyo öyle bir hırsla emiyor ki savaşıyo memcükle :KK53:
sıkma cnaını inş herşey yolunda çıkacak :KK16:
Aynen canım az çekiyorum memeyi resmen ağzında lastik gibi uzuyor :KK70:
Maşallah tosun pasamiza ♥
Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah.
Gözün aydın canım benim.

aynen teyzesi bizim kizda aynı.
Uyuyor uyanıyor hickirikla :)

♥ İdil Deniz ♥

Merhaba kizlar cok giremiyorum gelen giden bitmiyor dikislerim iltihap kapmis ne oturuyorum ne yuruyebiliyorum :KK43: 3 hafta oldu hala duzelemedi zonkluyor yan yan oturuyorum yada yatarak emziriyorum :KK43:
Bide size bisey sorcam saglik ocagi d vitamini verdi minisime 15 gunden sonra kullan dedi ama ben hala baslamadim napsam bazi teyzeler verme cocuga bisey diyor bazilari ver diyor aklim karisti yardim lutfen 😳

Canım çok geçmiş olsun.
İnşallah çabucak düzelirsin.
Dwit3 damlaysa bana da verildi 15.gunden 1 yaşına kadar kullanmak lazımmış.

♥ İdil Deniz ♥

Çok geçmiş olsun canım, inşallah çabuk toparlanirsin. Vit D biz de veriyoruz canım. Diş ve kemik gelişimi için önemli. Op prensesini yerime, ikinize de maşallah. Yardimcin var ise dinlenmeye çalış gülüm, daha çabuk iyilesirsin.

Maaşallah size:nazar: gözünüz aydın sağlıkla büyüsün minigin inşallah. Darısı bizlere:))

X