2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
Canım gözünaydın... Maşallah size.. Analı babalı büyüsün :nazar:

Canım Sağlıkla gelsin dünyaya inşallah ..güzel haberlerini bekliyorum..

Kuzum 8 kilo almıştım toplamda.. 7 si doğumda gitti (sezeryan) 1kilo da doğum sonrası... Hatta gitgide zayıflıyorum..sopanın peşinde koşmaktan :KK66:)) 36 bedene ramak kaldı :KK52:

Canım bizim oğlanlar aynı :nazar::nazar:

Canım gözünüzaydın Sağlıkla büyüsün..

Biz 4. Gün kontrolden sonra avm ye gittik.. Hafta içi olduğundan kimse yoktu.. Birkaç parça almamızgereken şeyler vardı.. Hafta içi akşam gidiyoruz..

Iyi bırakabiliyorsun kuzum.. Ben bırakamıyorum.. Bi kere. Bıraktım markete gittik onda da içim içimi yedi.. Annem panik biraz o yüzden .. Kussa Genzine kaçsa annem bayılır hemen..

Canım biz 18.gündeyiz 3 paket i kullanıyoruz 1 numara 56 lı.. Ama altını açtığımızda da yapıyor sıpa bi kere de 4 bez değiştirdiğimizi biliyorum ... Aman olsun diyip bırakamıyorum öylece..yawrum pişik olmasın:KK50:

Canım analı babalı büyütün.. :nazar::nazar:

Ben gönderdim annemi.. Kimsecikler kalmadı.. Çok sakin ev.. İstediğim gibi yatıp kalkıyorum.. Kalabalık yoruyor beni..

Lansinoh kullanıyorum canım.. Rahatım şükür..

Sağlıkla kavuş bebeğine canım...

Canım Sağlıkla gelsin bebeğinnnn :nazar:

bizim oğlanlar enerji depoluyor bence

:nazar:
Canim dogum yapmissin. Hayirli olsun, saglikla buyut bebegini. Nasil oldu digumun, sezeryan mi?

sağol canım. bebeğim kilo vermeye başlamış karnımda. boynuna kordon dolanmış o nedenle en kısa zamanda almam gerekli dedi. gebelik şekeri olanları normal doğuma almam doğum esnasında şeker yükselirse annede bebekte zarar görebilir dedi. ancak nstde 2 dakikada bir şiddetli sancı çıkınca bebeği riske atmayalım dedi epidural sezeryan oldum.

Kızlar bugün yine kontrolümüz vardı.
Sarılık biraz daha ilerlemiş.
Şimdi 1 saat arayla emzirmem lazım.
Cuma günü tekrar kontrolümüz var.
Eğer değerler düşmezse ışın tedavisi görecek yavrum.
Ben nasıl bırakacağım o zaman onu aklım almıyor.
Elimden geleni yapıyorum.
Rabbim yardımcımız olsun.
İnşallah cuma günü tedaviye gerek kalmaz kızımı eve getirebilirim.

♥ İdil Deniz ♥

merhaba kızlar. dün kontrolümüz vardı bebeğimle benim. şükür sarılık çıkmadı. birada kilo almışız.gözümüz çapaklanıyordu iltihap akıyordu onun içinde damlamızı aldım kullanıyoruz. bugün ilk banyomuzu yaptık. biraz ağladık tabi ama ellerini tutup okşadığımda sakinleşti banyo yaparken. emiyorduk ama anneanne havada tutarsa.ama bugün maşallah banyodan sonra kucağıma alıp emzirdim ilkkez. şaka maka 6 günlük olduk. akşam ismimiz verilecek.gündüz tüm gün uyuyoruz emme saatleri dışında. akşamsa gözlerimizi açıp birisi benimle konuşurmu diye bekliyoruz öyle uyanık uyanık. bana gelince annemler yat diyor ama ben yatmıyorum. yürümek ve oturmak iyi geliyor. benim sezeryan dikiş haman kasığımda göbeğimin altında değil içinizde böyle olan var mı benim bildiğim göbeğin 4 parmak aşağısı kesilir. benim kasığımdan almış doktor bebeği. ama bebeği emzirirken iyi oluyor göbeğim acımıyor.

doğum yapan arkadaşlara hayrlı olsun bekleyenlere bu bekleyişin sonunca mükemmel bir duygu var. beklemeye değer diyorum

♥ İdil Deniz ♥

canım geçmiş olsun. ben mamada veriyorum emzirmenin yanında. bol bol emzir

♥ İdil Deniz ♥

birde altın taktılar bizimkiler sarılık ne için. alakası var mı bilmiyorum ama sarı ışıkta yatırdık bebeği ilk 5 gün. inşallah tedaviye gerek kalmaz annesi. sen bol bol emzir. eğer yetmediğini düşünüyorsan mama da ver.

Merhaba güzel bayanlar,

Ben 37+6 dayım bebiş hala dönmedi..nisan ya da mayıs annesi olcam inşallah:)
Doktor doğuma kadar vakti var diyor ama döner mi acaba?
Yoksa sancı çektikten sonra sezeyan olanlar var pek bi korktum yaa:KK43:(

♥ İdil Deniz ♥

Esmer canım benimde oğlum sarılık oldu, sütüm gelmedi die, sık sık mama verdim iki saatte bir 30cc en az bir yandanda emzirdim, birde verir misin bilmem ama ben şekerli su berdim bol bol onun sayesinde hastaneye yatırmadık görmemeye dayanamazdım, 6 gün kontrole gittiğimde sarılığımız azalmıştı, birdahaki kontrolümüzde bu cuma aç bırakma gün ışığında tut geceleride beyaz ışık açık kalsın lambayı kapatma

Merhaba kizlar cok giremiyorum gelen giden bitmiyor dikislerim iltihap kapmis ne oturuyorum ne yuruyebiliyorum :KK43: 3 hafta oldu hala duzelemedi zonkluyor yan yan oturuyorum yada yatarak emziriyorum :KK43:
Bide size bisey sorcam saglik ocagi d vitamini verdi minisime 15 gunden sonra kullan dedi ama ben hala baslamadim napsam bazi teyzeler verme cocuga bisey diyor bazilari ver diyor aklim karisti yardim lutfen 😳

Elif'in telefonu 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canım d vitaminini monavit d3 kullanıorum bende, ama eşim internette araştırmış bazı doktorlar önermiomuş bir gün durup bir gün veriorum, cuma doktora gideceğiz yeniden o zaman doktora. Soracam garantiye almak için

♥ İdil Deniz ♥

Geçmiş olsun gülüm, inşallah hastaneye ihtiyaç duyacak kadar yükselmez. Emzir sık sık dediğin gibi.

Esmer canım benimde oğlum sarılık oldu, sütüm gelmedi die, sık sık mama verdim iki saatte bir 30cc en az bir yandanda emzirdim, birde verir misin bilmem ama ben şekerli su berdim bol bol onun sayesinde hastaneye yatırmadık görmemeye dayanamazdım, 6 gün kontrole gittiğimde sarılığımız azalmıştı, birdahaki kontrolümüzde bu cuma aç bırakma gün ışığında tut geceleride beyaz ışık açık kalsın lambayı kapatma

Benimde sütüm gelmedi ilk 2 gün canım.
Çocuğa mama da vermediler zorla verdirdim açtı yavrum.
3. Gün sütüm geldi ama ucunu tutamadı.
Annem sağolsun göğüs uçlarım kan içinde kaldı istikrarlı bir şekilde denedik yavrum tuttu meme ucunu.
Ama geç emdiği için yakalandık sarılığa.
Şekerli suyu doktor önermiyor sende biliyorsun.
Büyükler de verme diyor ama bugün hastanede hangi doğum yapan kadınla konuşsam ver biz öyle anlattık diyor.
Bugün vereceğim kesin.
Ne zararı var sanki.
Hastaneden gelince banyo yaptırdık uyuyor yavrum şimdi.
Meme vermek için uyandirmaya çalışıyorum ama tık yok uyanmiyor.
Biraz daha uyusun bari kaldırıp meme vereceğim.
Sizede çok ama çok geçmiş olsun.
İnşallah cuma günü güzel haberlerle gelirsiniz tatlım.

♥ İdil Deniz ♥

Kızlar benimde sütüm yetersiz çoğaltmak için bi sürü şey deniom, en son ısırgan otunu deneyecem bakalım çoğalacak mı mama veren var mı bebeğine kaç saate bir kac cc verıosunuz

Benim doktorum da ısırgan otu çayı iç dedi canım ben daha denemedim ama doktorum isinde uzman biri vardır elbet bi bildiği..

Kızlar benimde sütüm yetersiz çoğaltmak için bi sürü şey deniom, en son ısırgan otunu deneyecem bakalım çoğalacak mı mama veren var mı bebeğine kaç saate bir kac cc verıosunuz

Benimde az canim dr emdikce cogalir dio ama oglum alisti biberona ugrasmk istemio meneyle artik ben 3 saatte bir 60 cc veriorum aradada emziriyorum ciktigi kadar

Tatlosum, ben veriyorum mama. Benim de sutum yetersiz, ozellikle aksamlari fazla uyanik kaliyo kizim ve surekli emmek istiyo. Kurutuyo beni, mecbur doymasi icin mama veriyorum. Gunde bazen 1 bazen 2 sefer 60 cc veriyorum. Doktorumuz gunde 4 degaya kadr verebilirsin dedi. Sut arttirmak icin de bol yesillik bol sivi, kuru incir, tahin helvasi, hurma, haslanmis ispanakli yogurt, sut ve bebe biskuvvisi denedim. Bi de su sut arttitici caylardan denedim. Ama sutumu arttirdilar mi bilmiyorum :KK1: İsirgan otu nasik? Onu da deneyeyim? Bi de bol bol dinlen, hergun ilik dus al:KK66:
Merhaba kizlar cok giremiyorum gelen giden bitmiyor dikislerim iltihap kapmis ne oturuyorum ne yuruyebiliyorum :KK43: 3 hafta oldu hala duzelemedi zonkluyor yan yan oturuyorum yada yatarak emziriyorum :KK43:
Bide size bisey sorcam saglik ocagi d vitamini verdi minisime 15 gunden sonra kullan dedi ama ben hala baslamadim napsam bazi teyzeler verme cocuga bisey diyor bazilari ver diyor aklim karisti yardim lutfen 😳

Elif'in telefonu 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
Canim biz de basladik D vitaminine. Prospektusunde vitamin eksikliginde gorulen hastaliklar filan yaziyo, hem doktorumuz hem aile hkimimiz onerdi. Bu arada gecmis olsun sana da, dinlen bol bol
sağol canım. bebeğim kilo vermeye başlamış karnımda. boynuna kordon dolanmış o nedenle en kısa zamanda almam gerekli dedi. gebelik şekeri olanları normal doğuma almam doğum esnasında şeker yükselirse annede bebekte zarar görebilir dedi. ancak nstde 2 dakikada bir şiddetli sancı çıkınca bebeği riske atmayalım dedi epidural sezeryan oldum.
Anladim canim, stresli olmus. Ama saglikla kavusmussun oglusuna :KK66: bu arada benim dikislerim de kasikta hemen. Doktorum estetik dikis, bikini giyebileceksin dedi :KK1: normalde olmasi gereken yer neresi hic bi fikrim yok, normali bu saniyodum ben :)

♥ İdil Deniz ♥

Canim bebegine mama vermekten cekinme, eger doymadigini dusunursen tabi. Biz 15 gunluk olduk haala mama veriyorum kizima. BUyudukce daha yetersiz kaliyo sutum :KK43: artacak insallah. Bi de ben de sekerli su vrdim. Bize ebe hemsiremiz soylemisti, kolostrum geldigi surece 1 bardak suya 1 kesme seker at, bebek aldikca sen de ver dedi. Kolostrum cok yogun olurmus bebegi susatirmis. Hem de sarilik olmadini engeller demisti. Normal sut geldiginde su vermeyi birak denisti.

cnm bnmımde oyleydı hemde bebegım erken geldi baya ugrastım ama artık kendi alıyo lansilohun mıni pompası var emmeden once kullandım cook işime yaradı umarım seninde yarar

canım benimde lansinoh pompa var onunla çıkarıyorum birazcık ama bnm inatçı kızım almıyor :KK43:

merhaba kızlar nasılsınız?:KK16:
bizim bugün göbeğimiz düştü 15. günde... uykusuz geceler beni çok yoruyor artık ama dayanıyorum. meme başı çatlağım da geçiyor.
meğerse bebeğimi yanlış pozisyonda tutuyormuşum ve zeytinyağı çok iyi geldi. sütüm biraz yetersiz o yüzden arada mama veriyoruz...
bizden haberler bu kadar!

Tatlım benim ilk 2 gün hiç yoktu sütüm.
Ama şimdi fazlalığı sağıp biberone koyuyorum o derece iyu geliyor.
Tavsiyem bol suvve sıvı gıdalar tüketmek.
Hosaf yap kuru meyvalardan, dere otu, maydonoZ kaynat varsa blender ondan geçir ve iç.
Bulgur pilavı sütü arttırıyor.
Ve ben günde 3 bardak kadar hunana still tea içiyorum.
Onun da etkisini gördüm.

♥ İdil Deniz ♥

merhaba kızlar nasılsınız?:KK16:
bizim bugün göbeğimiz düştü 15. günde... uykusuz geceler beni çok yoruyor artık ama dayanıyorum. meme başı çatlağım da geçiyor.
meğerse bebeğimi yanlış pozisyonda tutuyormuşum ve zeytinyağı çok iyi geldi. sütüm biraz yetersiz o yüzden arada mama veriyoruz...
bizden haberler bu kadar!

Maşallah tosununa. Biz çok rahatlamıştık göbek düştüğünde. Inşallah senin bebeğinin de uykusu düzene girer. Sütun de bollassin yarasın kuzuna.

Maşallah tosununa. Biz çok rahatlamıştık göbek düştüğünde. Inşallah senin bebeğinin de uykusu düzene girer. Sütun de bollassin yarasın kuzuna.

inş cnm! emzirmekte çok zorlanıyordum iyi ki şimdi rahar rahat emzirebiliyorum. 40 güne kadar daha uyku düzeni belli olmaz diyorlar bakalım inş düzene girer...

Merhaba kızlar uzun zamandır giremiyordum ...
İlk günler uykusuzluk , yorgunluktu derken ...Sonra da bebeğimde sıçramalar oldu 9 . günde ve doktora götürdük ...Kalsiyum eksikliği dendi ...
Fakülte hastahanesine yatırdık kuzumu ...Geçtiğimiz cuma gününden beri hastanede dua edin teyzeleri olmaz mı ...
Sanırım paratiroid bezi mi salgılıyormuş ne kalsiyumu ...
Damardan veriyorlar bebeğime ve o gün bugündür bırakmıyorlar ...2 , 3 saatte emzirme saatlerinde gidip emziriyorum ..
İnşallah çıkar sağlıkla en kısa zamana ...Kolay bir şey değil ama kalsiyum değeri yükselsin diye sabrediyoruz mecburen ...
Kuzu gibi yatıyor bebeğim öyle kolunda kablolarla

X