2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
Size de çok geçmiş olsun canım.
Bende gün ışığına tutuyordum ama cam arkasindan dediğin gibi.
İşe yaramamasina üzüldüm.
Evim 9. Katta çok esiyor diye balkona da cikartamadim kızı.
Ama öğrenmem iyi oldu çok sağol.
Altın olayı inandırıcı değil kızım eve geldiginden beri altın takılı birsey götürdüğü yok sarılıktan.
Şekerli su doktor verme diyor kime sorsam biz verdik öyle anlattık diyor.
Bende dun ve bugün verdim şekerli su ve düzenli uyandırıp emziriyorum.
Bana sorarsan biraz rengi geldi gibi kızımın ama yarin yine kan alacaklar.
İnşallah atlatacağız.
Size de çok geçmiş olsun canım.

♥ İdil Deniz ♥

bahçeye indir birde karnı tok olsun kan alınırken emzir öyle ver kanını o zamanda düşük çıkıyor değer
ben ortalığı inletmiştim bırakmam diye alacaksanız benide yatıracaksınız birlikte alacaız fototerapi diye yırttığımı hatırlıyorum ortalığı

bahçede gün ışığından yararlandır gitmeden bolca, bolca dediğime bakma 5 dk bile yetecektir birde karnı tok olsun kan verilirken

herkese merhaba doğum yapan tüm kızlar allah analı babalı büyütsün insallah bebislerimizi

bende her nekadar hislerim 8 nisan desene bebeğimi 3 nisan saat 14.30da epiduralsiz normal doğum ile 37+1 de 3900 gr olarak kucağıma aldım.allah herkese sağlıkla nasip etsin.
3 nisan gecesi hafif sancılarım vardı ama konduramadım tabi uyudum uyandım falan sabah esimi ise geçirmek icin uyandım wcye girdim baktım nisan gelmis ama sancım adet gibi esime dedim sen git izin al bende kahvaltı yapıp sıcak bi dus alayım seni ararım esimde tamam dedi hastaneye erken gitmek istemedim cünkü suni sancı almak istemiyordum. Dus aldım kahvaltı yaptım sancılar aynı süre tuttum baktım 5dk bir. Kv dedi kızım ilk doğumun belli olmaz gidelim hastaneye biran önce dedi.zaten bizimde aynı gün 16da doktor kontrolümüz vardı doğum sancısı değilsede kontrol olurum dedik.geldik hastaneye saat 10:00
ebe baktı doğum baslamıs 3cm acıklık korkma kolay doğum olur seninki dedi icimi rahatlattı kafeye git cay ic yürü dedi gittik ailecek sancılarom artana kadar kafede cay ictim yürüdüm falan.saat 12:00 kontrol edildi acıklık 6 cm yatısım yapıldı nst bağlantı sansım suyum hala patlamamıstı ama sancılarım arttı tabi ama allahım öyle bir düzen yaratmıski sancım 2.5 dk bire indi 20sn sancı sürüyor ama diğer 2.5 dk da okadar rahatlıyorsunuzki güc topluyorsunuz
sükürler olsunki saat 14.30 da bebeğim dünyaya geldi biraz iri olduğumuz icin 3 dikis atıldı
fakat benim doğum dikislerim sırasın
da bi komplikasyon olustuğu icin ağrım doğum sancımdan cok oldu birde kanım zaten düsüktü doğumdada cok kan kaybettiğim icin 2ünite kan alınca kendime gelebildim ama sükürler olsun suanda turp gibiyim :)
foruma cok giremiyorum bu aralar cünkü benim oğlum asırı gazlı ve huysuz inanaın popom yer görmüyor ama düzene gireriz insallah
bu arada 63 kg ile hamile kaldım 84 ile doğuma gittim hastane cıkısı göbek 6 aylık gibi ve 80kgdim ama bacaklarım falan cok sisti 13.günümüz ve 72 kgyim göbekte kalmadı.korsede giymedim bu arada.
Bebeğim ilk 2gün ememmedi sütüm gelmedi cünkü ben kendime tam gelememistim simdi bütün gün emisiyoruz ama cok huysuz yaaa uyumak bilmio napcaz bilmem bu arada kac saatte bir emziriyorsunuz dk her istediğinde ver yeni doğdu bebeğin dedi ama meme manyağı olacak benimki bu gidisle uyumadığı icinde sürekli aranıyor sütümde bol doymuyo die biseyde söz konusu olamaz ama ne yapacağımı sasırdım
hepinizi öpüldünüz
Cnm maasallah ne guzel bir dogum Rabbim isteyen herkese versin :)
Bebegini de Allah bagislasin ins

sağlık ocağında topuğundan kan almak istedi ebeler ancak öyle minikti ki doğalı bir hafta olmuş zaten istedikleri kadar kan gelmedi habire iğneyi batırıp çıkaracaklardı. kusura bakmayın dedim verdirmiyorum kanı imzaladım kağıdı aldığım gibi çıktım kızımı :) allah göstermesin birsey çıksa gerimi verecem dünya güzelimi :)

ebe biraz bozuldu ehh işte ağlar tüm bebekler falan dedi ama topuğundan sıkarak kanı çıkarıyor bi damla anca ya çıkıyor ya çıkmıyor elinde bir kağıt var kağıtta beş tane yuvarlak var o yuvarklakların hepsi kan dolacakmış oldu dediim gözlerim doldu

hala bi yandan da ne var ağlasın gibisinden konuşunca dedim biri ağlar ancak bu benimkızım olmaz verdirmiyorum ne yapcaksınız imzaladım izin vermiyorum alınmasına şeklinde kağıt geldim sonradan öğrendim ki tamamen istatistiki bilgiler için gerekli imiş o kanlar

Bizde gideceğiz yarin sağlık ocağına topuk kanı icin.
Zaten hastanede de sarilik icin alacaklar kan.
Dayanamıyorum bende inan ama yapılması lazım.

♥ İdil Deniz ♥

Selam kızlar.geçmişi okuyamadım.umarım herkes iyidir.ben 15.04.2014 - 16.47 de epiduralli normal doğum ile bebişimi kucağıma aldım.çok minik kızlar.bakmaya doyamıyorum.herkes söylerdi ben anlam veremezdim insan nasıl birden böyle hisseder diye.aklım fikrim hep onda.allahım herkese nasip etsin.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Maasallah Allah bagislasin
İns biz de o duygulari yasariz hayirlisiyla :)

Ya kızlar idil aktif jir şekilde hep sağ kolunu oynatiyor.
Sol u pek kullamıyor.
Doktor baktı normal hersey dedi.
Kuvvetli kollarin ikisi de ama neden sağı çok kullanıp solu fazla kullanmiyor aklima takildi.
Bebeginde bu duruma şahit olan var mi?

♥ İdil Deniz ♥

Guzelimm benimde soyle diyim %60 sag %40 sol oynatiyor..
Ama soyle olabilr mi? Kundak seklinde sariyoruz yaa sol kol icerde kaliyor, dolayisiyla sag aktiflesiyor gibi geldi benimkinde.. Ama dr da normal diyo..

bahçeye indir birde karnı tok olsun kan alınırken emzir öyle ver kanını o zamanda düşük çıkıyor değer
ben ortalığı inletmiştim bırakmam diye alacaksanız benide yatıracaksınız birlikte alacaız fototerapi diye yırttığımı hatırlıyorum ortalığı

bahçede gün ışığından yararlandır gitmeden bolca, bolca dediğime bakma 5 dk bile yetecektir birde karnı tok olsun kan verilirken

Bahçeye cikartayim dediğin gibi sıkı giydirip.
Çarşamba günü emzirdim aldılar kanı.
Bebek olduğu için açken damarlar belli olmuyormus pek.
Yine elimizin üstü moraracak :KK43:
Off ya içim parcalaniyor.

♥ İdil Deniz ♥

Slm bende 9.4 .2014 normal doğum yaptım esmer sen sabah ben akşam hastaneye gittim 2.5 saat içinde doğum gerceklesti 1.5 saati suni sancı gerisi doğum Rabbim geride kalanlara kolay doğum nasip etsin

Amiiiiinn ins :) :)
Cnm super bir dogum olmus gibi maasallah
Yavrunu da Allah bagislasin tatlim

Kizlar yaa yavrum bazen oyle bi agliyo ki aglamaktan agzini kapatip da emmiyo kuzum.. Kivranip duruyo sinirlerim bozuluyo bisiy yapamamaktan..
Siz de var mi aglama nobetleri acaba..

Niye agliyon kizim yaaaa:KK43:

Guzelimm benimde soyle diyim %60 sag %40 sol oynatiyor..
Ama soyle olabilr mi? Kundak seklinde sariyoruz yaa sol kol icerde kaliyor, dolayisiyla sag aktiflesiyor gibi geldi benimkinde.. Ama dr da normal diyo..

Ben daha henüz kundaklamadim canım.
İkiside açıkta kollarin.
Sol kol yanda duruyor.
Sağ aktif ağzına götürüyor yüzünü kapatıyor.
Bir anlam veremiyorum.

♥ İdil Deniz ♥

Ben daha henüz kundaklamadim canım.
İkiside açıkta kollarin.
Sol kol yanda duruyor.
Sağ aktif ağzına götürüyor yüzünü kapatıyor.
Bir anlam veremiyorum.

♥ İdil Deniz ♥

Sorun olmaz cnm ins kalbini ferah tut.. Dr da oyle demis.
Su aglamasina da alissam yaa uff yavrum yirtiniyo yaa

ya bu doğum sancısı denilen şey nasıl bişey. akşamdan beri ara ara belim ağrıyor. muayenem cumartesi günü ve hastaneye gitmem 1 buçuk saat sürüyor. gereksiz yere telaşlanmak yada telaşlandırmak istemiyorum kimseyi de. benim adet sancım da olmazdı bu yüzden ne olduğunu ayırt edemiyorum :KK43:

Ya kızlar idil aktif jir şekilde hep sağ kolunu oynatiyor.
Sol u pek kullamıyor.
Doktor baktı normal hersey dedi.
Kuvvetli kollarin ikisi de ama neden sağı çok kullanıp solu fazla kullanmiyor aklima takildi.
Bebeginde bu duruma şahit olan var mi?

♥ İdil Deniz ♥

Canım doktorlar iyi dediyse endişe etme, nasılsa doktorların annenin is arkadaşları. Gozlemlemeye devam et, eminim prensesin çok iyidir. Bu arada inşallah kontrolünde iyi haberler alirsin.

Kizlar yaa yavrum bazen oyle bi agliyo ki aglamaktan agzini kapatip da emmiyo kuzum.. Kivranip duruyo sinirlerim bozuluyo bisiy yapamamaktan..

Gaz sıkıntısı değilse, yorgunluktan olabilir. Ağlarken esniyor ve gözlerini ovusturuyorsa uykusu vardır. Uykuya kendi kendilerine dalamadiklarindan huysuzlaniyorlar. Benim oğlan öyle :p

Her bebek farklı ama, ben sorunu yorgunluk olduğunda kucağimda hafifçe sallarken bacağına da yavaşça elimle pispisliyorum. Aynı anda yürümeye başlıyor ve ninni söyluyorum. Once ağlaması duruyor. Yüzüme 'ne yapıyor bu kadın????" der gibi bakıyor. Sonra da uykuya daliyor:KK70::KK70::KK70::KK70:

ya bu doğum sancısı denilen şey nasıl bişey. akşamdan beri ara ara belim ağrıyor. muayenem cumartesi günü ve hastaneye gitmem 1 buçuk saat sürüyor. gereksiz yere telaşlanmak yada telaşlandırmak istemiyorum kimseyi de. benim adet sancım da olmazdı bu yüzden ne olduğunu ayırt edemiyorum :KK43:

Canım benim belim agrimamişti hiç. Tüm ağrı rahimde/kasikta idi. Sertleşme ve kasilmayi zaten biliyorsundur. Doğum başladığında her kasilmada rahimde adet ağrısi gibi ağrı da oluyor. Nefesin kesiliyor bir süre, kasılma bittiğinde ağrı da bitiyor. Öyle sürekli bir ağrı değil yani. Başladığında acaba demezsin, çok bariz sancin oluyor.

Canım benim belim agrimamişti hiç. Tüm ağrı rahimde/kasikta idi. Sertleşme ve kasilmayi zaten biliyorsundur. Doğum başladığında her kasilmada rahimde adet ağrısi gibi ağrı da oluyor. Nefesin kesiliyor bir süre, kasılma bittiğinde ağrı da bitiyor. Öyle sürekli bir ağrı değil yani. Başladığında acaba demezsin, çok bariz sancin oluyor.

çok sağol canım ya. ben şimdiye kadar hiç ağrı sızı kasılma vs hissetmedim. bu yüzden acabalar girdi bi an kafama. o zaman ben acaba diyemeyeceğim ağrıyı bekleyeyim biraz daha :) kafam rahat uyuyayım son günlerin tadını çıkarayım :) tekrardan çok teşekkür ettim hayırlı geceler :)

çok sağol canım ya. ben şimdiye kadar hiç ağrı sızı kasılma vs hissetmedim. bu yüzden acabalar girdi bi an kafama. o zaman ben acaba diyemeyeceğim ağrıyı bekleyeyim biraz daha :) kafam rahat uyuyayım son günlerin tadını çıkarayım :) tekrardan çok teşekkür ettim hayırlı geceler :)

Sana da hayırlı geceler, güzel rüyalar canım. Rabbim kolay ve güzel bir doğum nasip etsin inşallah.

canım bizdede durum aynı sıkııp sıkınıp ağlıyoruz.kıpkırmızı kesio ağlamaktan.gece gündüz birbirine girdi artık ne zaman uyuduk ne zaman uyandık belli değil
gaz sancıso gibi ama bilmiyorum bende ne yapacağımı sasırdım mamada vermiyorum sadete emisiyoruz o gaz yapar bu gaz yapar die cok dikkat ediyorum sütümden gecmesin die.
Ayrıca felaket sekilde gaz cıkarıyor bugün 15.gün bütün gün alttan pırt pırt gaz duyan sasırıyor bide onuda yapamasa ne olurum bilmem
sadece dikkatimi ceken tabi ağladığnda susturamıyorum meme veriyorum bi sinirle alıo memeyi emmeye baslayınca pırt pırt deli gibi gaz cıkarıyo ama devamlı emzirememki sonucta memede oturmamız lazım butun gün zaten yaklasık olarak bu durumdayım cok sık emiyor
allah hepimize kolaylık versin 40dan sonra düzelir diyorlar ama sanırım beni kandırıyorlar :)

selam, öncelikle herkesin bebeğine sağlıklı uzun ömür diliyorum. yazmadan edemedim bebeğim 5 günlükken kontrole gittiğimizde doktorumuz sol elini neden oynatmıyor diye endişe etmişti. oğlumun 2 elinden tutup bırakınca sağ kolunu yukarıya sol kol ise tepkisizce aşağıda kalıyordu. 3-4 denemede dr film çekelim dedi. normal doğumlarda kırık olabiliyormuş ama ben zaten sezaryenle yapmıştım. film çekildi ve cok şükür ki bi sorun olmadığı görüldü. doktorumuz son olarak henüz sol eli keşfedememiş dedi. şimdi 8 aylık oğlumda herşey yolunda. sizde endişe etmeyin bence, bir şey yoktur inşallah. sevgiler

Tatlım mama yerken gaz sorunumuz normaldi, emİk verdiğimde arttı gazı, hangi marka emzik kullanıosun
Cnm avent aldik tutmadi.. bebedor aldim o nu sevdi. Arkadaşım nuk kullanmış. . Mamayi biberonla veriyorsan avent in ucu anne memesine benzeyen biberinu var.. memeden ayirt edemiyorr ve alışkanlık yapmiyor cocukta..

X