2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
Tatlım mama yerken gaz sorunumuz normaldi, emİk verdiğimde arttı gazı, hangi marka emzik kullanıosun

Kızım sabahtan beri uyuyor zorla 2 defa uyandırıp az emzirdim. Şimdide yandırmaya çalışıyorum uyanmıyor uykuda meme vereyim diyorum almıyor..baya derin uyuyor.ne yapayım saat 8e emzirdim. Aç aç olmaz ki.benim gibi olan var mi

Cnm altına yaptiysa bezini degistir sonra emzir.. o arada uyanir.. alti temlzse kiyafetlerini cikar... sicaktan bayiliyorlar.. cok kalin giydirme..uyanmaz..

Kizlar yaa yavrum bazen oyle bi agliyo ki aglamaktan agzini kapatip da emmiyo kuzum.. Kivranip duruyo sinirlerim bozuluyo bisiy yapamamaktan..
Siz de var mi aglama nobetleri acaba..

Niye agliyon kizim yaaaa:KK43:

canım bizdede durum aynı sıkııp sıkınıp ağlıyoruz.kıpkırmızı kesio ağlamaktan.gece gündüz birbirine girdi artık ne zaman uyuduk ne zaman uyandık belli değil
gaz sancıso gibi ama bilmiyorum bende ne yapacağımı sasırdım mamada vermiyorum sadete emisiyoruz o gaz yapar bu gaz yapar die cok dikkat ediyorum sütümden gecmesin die.
Ayrıca felaket sekilde gaz cıkarıyor bugün 15.gün bütün gün alttan pırt pırt gaz duyan sasırıyor bide onuda yapamasa ne olurum bilmem
sadece dikkatimi ceken tabi ağladığnda susturamıyorum meme veriyorum bi sinirle alıo memeyi emmeye baslayınca pırt pırt deli gibi gaz cıkarıyo ama devamlı emzirememki sonucta memede oturmamız lazım butun gün zaten yaklasık olarak bu durumdayım cok sık emiyor
allah hepimize kolaylık versin 40dan sonra düzelir diyorlar ama sanırım beni kandırıyorlar :)

Gunaydin herkese. Yagmurlu bir izmire uyandik bugun. :) bu serin havalarda dogalgazimiz da kesik, bebegimi usutup hasta etcem korkusuyla fazla sarip sarmalamisim herhalde. Yuzinde ve boynunda isilik cikti kuzumun :KK43:

Slm bende 9.4 .2014 normal doğum yaptım esmer sen sabah ben akşam hastaneye gittim 2.5 saat içinde doğum gerceklesti 1.5 saati suni sancı gerisi doğum Rabbim geride kalanlara kolay doğum nasip etsin

Gizun aydin. Saglikls buyut yavrunu:nazar:

Tatlım ayaklarının altını ovala adıyla seslen miniginin olmadi.
Topuguna ufaktan vur rahatsız olup uyanıyor doktor gösterdi bana da :)

♥ İdil Deniz ♥
Sagol canım ben de deneyeyim bizim minikimiz sadece altını açınca uyanıyor onun dışında keyfi uyumak istiyorsa uyandırmak cok güç :KK66:
Canım saglık ocağında da Topuk kanı verdiniz mı? Bizde sarılık şüphesiyle zaten iki kez kan alındı ellerini parçaladılar yavrumun saglık ocağından rica etsek almasalar kabul ederler mı acaba ;(

Günaydın, hayırlı cumalar. Bize bahar geldi nihayet, dışarısı cıvıl cıvıl :KK70::KK70::KK70::KK70:

Gunaydin herkese. Yagmurlu bir izmire uyandik bugun. :) bu serin havalarda dogalgazimiz da kesik, bebegimi usutup hasta etcem korkusuyla fazla sarip sarmalamisim herhalde. Yuzinde ve boynunda isilik cikti kuzumun :KK43:

Gizun aydin. Saglikls buyut yavrunu:nazar:

Benim yaramazda da çıktı bu hafta canım. 3-6 haftalar arasi hormonal sebeplerle normal olarak kabul ediliyor. Devam eder ya da döküntulu bir hale gelirse alerji kontrolü yapılıyor. Inşallah alerjik değillerdir.

Gün geçtikçe hızla büyüyoruz bizzz... :KK9:

3318 gr doğmuştuk, hastane çıkışımız3038 gr dı. Sarılıkla 4.gün 2900 ü gördük.. Dün 20 günlükleri ve kilomuz çok şükür 3820 olmuş..

Sizler nasılsınız...

Doğum yapan var mı.. Kaçırdıklarımın gözleri Aydın olsun.. Analı babalı büyüsün inşallah minnaklar...:nazar::nazar:

Kızlar günaydın,
Kontrolumuz vardı hastanedeyiz ne acilmam var ne sancim zaten geç döllenme vardı pazartesi son günümüz dolayısıyla pzt gününe kadar bekleyelim dedi pzt günü de sezeryana alırım seni zaten muammadayiz daha fazla da beklemeyelim dedi doktorum. Doğumun hep kendiliğinden başlayacağını hayal etmiştim ama kısmet sanırım böyleymiş. Korku heyecan panik tüm duyguları yaşıyorum su anda. Umarım herşey sorunsuz geçer. Dualariniza ihtiyacim var. Öperim hepinizi..

3318 gr doğmuştuk, hastane çıkışımız3038 gr dı. Sarılıkla 4.gün 2900 ü gördük.. Dün 20 günlükleri ve kilomuz çok şükür 3820 olmuş..

Sizler nasılsınız...

Doğum yapan var mı.. Kaçırdıklarımın gözleri Aydın olsun.. Analı babalı büyüsün inşallah minnaklar...:nazar::nazar:

Maşallah tosununa canım, rabbim nazarlardan saklasin.

Kızlar günaydın,
Kontrolumuz vardı hastanedeyiz ne acilmam var ne sancim zaten geç döllenme vardı pazartesi son günümüz dolayısıyla pzt gününe kadar bekleyelim dedi pzt günü de sezeryana alırım seni zaten muammadayiz daha fazla da beklemeyelim dedi doktorum. Doğumun hep kendiliğinden başlayacağını hayal etmiştim ama kısmet sanırım böyleymiş. Korku heyecan panik tüm duyguları yaşıyorum su anda. Umarım herşey sorunsuz geçer. Dualariniza ihtiyacim var. Öperim hepinizi..

Hayırlısı olsun canım. Hiç belli olmaz, kendiliğinden başlayabilir sancıların. Stres yapma kendine. Yavrun vaktinde sağlıkli gelsin inşallah.

Arkadaşlar 39 *4 oldum hala sancım yok bebek kanala girmemiş normal dogum istiyordum.doktor pazartesi 40. haftada gel dahada beklersek risk alırız dedi heralde bebek kanala inmezse sezeryan tarihi verecek . üç günde kanala inermi acaba

Slm kizlar bakiyorumda cok kisi dogum yapmis hayirli olsun allah anali babali buyutsun. Bizde 20 gunluk olduk artik oglusumla hafif sarilik oldu atlattik çok sukur hastanede kilosu yerinde kan sekeri duser sarilik olur mama verin dediler bende vermedim 2 saate bir zorla uyandirip emzirdim cunku bebekler ilk gunlerde 20 saat filan uyuyolar benimkide oyleydi azmettim basardim sariligi yendik en yuksek 13 e cikti sonrada çıkmadı zaten bunu anlatmamin sebebi sarilik var diye korkup mamaya sarilmayin siksik emzirin bakin sutunuzun yettigini hatta arttigini goreceksiniz ilk kizimda korktugum icin ve acemilikten mamaya sarildim kizim 4. Ayda memeyi birakti ve suan 16aylik hala mama iciyo. Hem keseye zarar hemde cok zahmetli. Bilseydim kizimda da direnirdim ama acemilik iste. Bizim suan keyfimiz cok iyi masallah dilerim tum annelerinde bebislerinde keyfi yerinde olur

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Kızlar kızımın sarılık değeri bayağı düşük çıktı.
Şükürler olsun rabbime ♥
Atlatacağız Allahin izniyle.
Hastaneden geldik sağlık ocağına gittik.
2. Topuk kanimiz alındı.
Kızımdan çok ben ağladım.
İçim gitti, parçalandım resmen 2 dakka da.
Başında duruyordum gözlerini dikti gözlerimin içine o döktüğü gözyaşları beni benden aldı resmen.
Iki elimizin üstü zaten mosmor :KK43:
Rabbim onun sıkıntısını alıp bana versin ben çekerim.
İnşallah bütün kuzularimiz sağlıklı büyür.

♥ İdil Deniz ♥

Benimde tavsiyem bol bol emzirin kızlar.
Bırakın yara olsun catlasin kanasin göğüs uçlarınız.
Ben gözümde yaşla emziriyorum ama karşılığını veriyor Allah.

♥ İdil Deniz ♥

Şükürler olsun rabbime ♥
2. Topuk kanimiz alındı.
Başında duruyordum gözlerini dikti gözlerimin içine o döktüğü gözyaşları beni benden aldı resmen.

♥ İdil Deniz ♥

Gözün aydın canım, maşallah kuzuna. Iyi olmasına çok sevindim. Senin de keyfin yerine gelmiştir:p

Sagol canım ben de deneyeyim bizim minikimiz sadece altını açınca uyanıyor onun dışında keyfi uyumak istiyorsa uyandırmak cok güç :KK66:
Canım saglık ocağında da Topuk kanı verdiniz mı? Bizde sarılık şüphesiyle zaten iki kez kan alındı ellerini parçaladılar yavrumun saglık ocağından rica etsek almasalar kabul ederler mı acaba ;(

En iyi ve en acısız topuguna vurunca uyanıyor canım.
Ben bugün götürdüm aldılar topuk kanı.
İçim parçalandı ama alınması lazım

Zeka geriliği v.s gibi şeyleri sorguluyorlar sonuçta.
Sık dişini yaptir.

♥ İdil Deniz ♥

Gözün aydın canım, maşallah kuzuna. Iyi olmasına çok sevindim. Senin de keyfin yerine gelmiştir:p

Allah razi olsun cancağızım :)
Keyfim yerine geldi dediğin gibi.
Ama tam atlatalim daha da rahatlayacagim :)
5 gün sonra yine gideceğiz.
İnşallah tamamen atlatmış oluruz.

♥ İdil Deniz ♥

0:
Günaydın, hayırlı cumalar. Bize bahar geldi nihayet, dışarısı cıvıl cıvıl :KK70::KK70::KK70::KK70:

Benim yaramazda da çıktı bu hafta canım. 3-6 haftalar arasi hormonal sebeplerle normal olarak kabul ediliyor. Devam eder ya da döküntulu bir hale gelirse alerji kontrolü yapılıyor. Inşallah alerjik değillerdir.
İnsallah degildir canim :KK43: normalmis evet ben de sonradan ogrendim. Bebekle fazla hasir nesir olunca surekli inceliyorum, gordugum kafama takilan seyleri de kizim uyur uyumaz babamizin kitaplarindan arastiriyorum :) herseyin cevabi yok tabi. Alerjik olabilecegini de senden ogrenmis oldum.

Sizler nasılsınız...

Masallah. İyi toparlamis bebisin :nazar: aferin ona :KK66:
Kızlar günaydın,
Canim insallah kolay dogum olur. Hayirli olsun simdiden
Arkadaşlar 39 *4 oldum hala sancım yok bebek kanala girmemiş normal dogum istiyordum.doktor pazartesi 40. haftada gel dahada beklersek risk alırız dedi heralde bebek kanala inmezse sezeryan tarihi verecek . üç günde kanala inermi acaba
Canim benim inmemisti. Sancilanip gittim, su kesesi patlatildi belki sularlaa catiya girer diye ama yine de girmedi. Sezeryana alimdim. İnsallah seninki girer ama biseyi cok istemek iyi degil der hep annem. Saglikla gelsin de nasil olursa artik :KK66:
Şükürler olsun rabbime ♥
2. Topuk kanimiz alındı.

♥ İdil Deniz ♥
Gozun aydin canim. Cok iyi anliyorum. Bizim kanimizi alan hemsire arkadasimdi. Saglam bi azar yemisti benden. Bebklerimizin iyiligi icin deyip katlancaz naapalim

Allah razi olsun cancağızım :)
Keyfim yerine geldi dediğin gibi.
Ama tam atlatalim daha da rahatlayacagim :)
5 gün sonra yine gideceğiz.
İnşallah tamamen atlatmış oluruz.

♥ İdil Deniz ♥

Birşey olmaz artık Allah'in izniyle. Fizyolojik sarılık 40 gün bile sürebilir. Önemli olan ciddi boyutta olmaması. Maşallah yeniden:KK70::p

0:
İnsallah degildir canim :KK43: normalmis evet ben de sonradan ogrendim. Bebekle fazla hasir nesir olunca surekli inceliyorum, gordugum kafama takilan seyleri de kizim uyur uyumaz babamizin kitaplarindan arastiriyorum :) herseyin cevabi yok tabi. Alerjik olabilecegini de senden ogrenmis oldum.

Canım alerji en son düşünülecek şey. Hiç acaba deme şimdiden. Kitaplarla uğraşma eşine sor gülüm. Sana daha detaylı bilgi verir. Bu arada nasıl alıştın mi yalnız idare etmeye?

kızlaaaaarrrrrrr yarın sabah 9 da spinal anestezi sezaryan ile bebeğim mehmetime kavuşacağım:nazar:ikinci annelik deneyimim ama duygular hep aynı...heyecan sabırsızlık biraz korku vee MUTLULUKKKKKK:KK52::KK52:Banada dua edin olurmu...ALLAH HEPİMİZİ KORUSUN...

kızlaaaaarrrrrrr yarın sabah 9 da spinal anestezi sezaryan ile bebeğim mehmetime kavuşacağım:nazar:ikinci annelik deneyimim ama duygular hep aynı...heyecan sabırsızlık biraz korku vee MUTLULUKKKKKK:KK52::KK52:Banada dua edin olurmu...ALLAH HEPİMİZİ KORUSUN...

Hayırlı olsun şimdiden canım. Insallah güzel geçer, bebeğini sağlıkla kucağına alırsın.

X