2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
canım bizdede durum aynı sıkııp sıkınıp ağlıyoruz.kıpkırmızı kesio ağlamaktan.gece gündüz birbirine girdi artık ne zaman uyuduk ne zaman uyandık belli değil
gaz sancıso gibi ama bilmiyorum bende ne yapacağımı sasırdım mamada vermiyorum sadete emisiyoruz o gaz yapar bu gaz yapar die cok dikkat ediyorum sütümden gecmesin die.
Ayrıca felaket sekilde gaz cıkarıyor bugün 15.gün bütün gün alttan pırt pırt gaz duyan sasırıyor bide onuda yapamasa ne olurum bilmem
sadece dikkatimi ceken tabi ağladığnda susturamıyorum meme veriyorum bi sinirle alıo memeyi emmeye baslayınca pırt pırt deli gibi gaz cıkarıyo ama devamlı emzirememki sonucta memede oturmamız lazım butun gün zaten yaklasık olarak bu durumdayım cok sık emiyor
allah hepimize kolaylık versin 40dan sonra düzelir diyorlar ama sanırım beni kandırıyorlar :)

kizlar yaa yavrum bazen oyle bi agliyo ki aglamaktan agzini kapatip da emmiyo kuzum.. Kivranip duruyo sinirlerim bozuluyo bisiy yapamamaktan..
Siz de var mi aglama nobetleri acaba..

Niye agliyon kizim yaaaa:KK43:

kızlar ilk önce kolaylıklar diliyorum gazdan dolayı o şekilde ağlıyordur bebişler. Her ağladığında gazını çıkarmadan meme vermeyin daha fazla gaz yapar sırtını sıvazlayıp kucağında yan tutup evin içinde biraz dolaştırabilirseniz belki iyi gelir birde saç kurutma makinesi veya elektrik süpürgesini açarsanız oda rahatlatabiliyor ikisinin sesi anne karnında hissi yaratıyor bebekte ve bebek sakinleşebiliyor sakinleştikten sonra gazını çıkartmak daha kolay oluyor. Son çare gazı çıkmaz ise rezene ve anason kaynatıp
kendiniz içebilirsiniz yada bi kaç kaşık bebişe verebilirsiniz oda rahatlatır.

size de çok geçmiş olsun canım.
Bende gün ışığına tutuyordum ama cam arkasindan dediğin gibi.
Işe yaramamasina üzüldüm.
Evim 9. Katta çok esiyor diye balkona da cikartamadim kızı.
Ama öğrenmem iyi oldu çok sağol.
Altın olayı inandırıcı değil kızım eve geldiginden beri altın takılı birsey götürdüğü yok sarılıktan.
şekerli su doktor verme diyor kime sorsam biz verdik öyle anlattık diyor.
Bende dun ve bugün verdim şekerli su ve düzenli uyandırıp emziriyorum.
Bana sorarsan biraz rengi geldi gibi kızımın ama yarin yine kan alacaklar.
Inşallah atlatacağız.
Size de çok geçmiş olsun canım.

♥ idil deniz ♥

bebişte sarılık varsa birde florasan ampuller varya beyaz ışık olanlardan onun ışığıda iyi geliyor tüm gece açık bırakın sarı tlbent olayı altın olayı saçma ama ışık işe yarıyor bilginize

selam güzel anneler:KK16:
Biz hala beklemedeyiz bizim kız inatçı çıktı
brujav sana dedim sznırım bende aynı olucam hehe:KK1:

sağlıkla hayırlısıyla gelsin kuzucuğun :)

vee bizde doğum yaptıııık :KK16::KK16::KK16::KK16:
10 nisan da saat 14.00 de kavuştuk canım oğluma :KK16: 3560 kg ve 50 cm boyumuz var. Sadece doğum sürecim:KK16:z biraz sancılı oldu. Normalle başlayıp sezeryanla bitti. Tek üzücü yanı buydu ama kavuştuk şükür :21:
Sezeryan yapan arkadaşlar bana akıl verin bu dikiş acısı nasıl geçecek ne yapmak lazım ? Sadece bi tarafım acıyor dikiş orda birikmiştir dediler ama bi akıl verin yahu

hoşgelmiş küçük kuzu :) sezeryanım diye yatağa bağlanmamanı öneririm evin içinde sürekli dolaş ağır kaldırma bir hafta olmuş zaten gün geçtikçe dikiş acısı geçecektir inşalla

selam anneler.biz 3 günlük olduk 2 gün hic uyumadık.bugün de uyanmak bilmiyor. Bugün sütüm geldi ama kızım uyanmıyor ben sadece doğumda 5 kilo ve verdim.kızım çok tatlı bakmaya doyamıyorum.
Doğum yapanlara hayırlı olsun

canm uyanmasını ve emmesini istiyorsan emmesi için ayak topuğuna hafifçe vur yada burnunu minikçe sık aralıklarla :)

kızlar ilk önce kolaylıklar diliyorum gazdan dolayı o şekilde ağlıyordur bebişler. Her ağladığında gazını çıkarmadan meme vermeyin daha fazla gaz yapar sırtını sıvazlayıp kucağında yan tutup evin içinde biraz dolaştırabilirseniz belki iyi gelir birde saç kurutma makinesi veya elektrik süpürgesini açarsanız oda rahatlatabiliyor ikisinin sesi anne karnında hissi yaratıyor bebekte ve bebek sakinleşebiliyor sakinleştikten sonra gazını çıkartmak daha kolay oluyor. Son çare gazı çıkmaz ise rezene ve anason kaynatıp
kendiniz içebilirsiniz yada bi kaç kaşık bebişe verebilirsiniz oda rahatlatır.

bebişte sarılık varsa birde florasan ampuller varya beyaz ışık olanlardan onun ışığıda iyi geliyor tüm gece açık bırakın sarı tlbent olayı altın olayı saçma ama ışık işe yarıyor bilginize

Tasarruflu beyaz ampüllerden mi bahsediyorsun canım?

Kızlar kızımın sarılık değeri bayağı düşük çıktı.
Şükürler olsun rabbime ♥
Atlatacağız Allahin izniyle.
Hastaneden geldik sağlık ocağına gittik.
2. Topuk kanimiz alındı.
Kızımdan çok ben ağladım.
İçim gitti, parçalandım resmen 2 dakka da.
Başında duruyordum gözlerini dikti gözlerimin içine o döktüğü gözyaşları beni benden aldı resmen.
Iki elimizin üstü zaten mosmor :KK43:
Rabbim onun sıkıntısını alıp bana versin ben çekerim.
İnşallah bütün kuzularimiz sağlıklı büyür.

♥ İdil Deniz ♥
Cnm hadi gecmis olsun. Düşmüş çok şükür. . Daha da yukselmez Allah ın izniyle:nazar:

Kızlar günaydın,
Kontrolumuz vardı hastanedeyiz ne acilmam var ne sancim zaten geç döllenme vardı pazartesi son günümüz dolayısıyla pzt gününe kadar bekleyelim dedi pzt günü de sezeryana alırım seni zaten muammadayiz daha fazla da beklemeyelim dedi doktorum. Doğumun hep kendiliğinden başlayacağını hayal etmiştim ama kısmet sanırım böyleymiş. Korku heyecan panik tüm duyguları yaşıyorum su anda. Umarım herşey sorunsuz geçer. Dualariniza ihtiyacim var. Öperim hepinizi..

Tasarruflu beyaz ampüllerden mi bahsediyorsun canım?

evet canım onlardan bahsediyorum benim ilk bebeğim sarılık olduğunda ondan faydalanmıştık işe yaramıştı tabi birde sık sık uyandırıp emzirmek lazım.

Son düzenleme:
Cnm hadi gecmis olsun. Düşmüş çok şükür. . Daha da yukselmez Allah ın izniyle:nazar:
Amin tatlım çok sağol.
Allah başka dert vermesin.
İnşallah tamamen atlatacağız.

evet canım onlardan bahsediyorum benim ilk bebeğim sarılık olduğunda ondan faydalanmıştık işe yaramıştı tabi birde sık sık uyandırıp emzirmek lazım.

Bugün bir kaç kişi de aynı şeyi söyledi.
Benim yatak odamın ışığı zaten belirttiğin gibi ama ben çok gözünü alır diye,
Gece lambası kullanıyordum sarı ışık yayan.
Normal lambayı açık bırakayım bari.
Çok sağol canım.

Bugün 9. günümüz =)
1 paket bezi bitirdik :KK1:
Bunun mutluluğunu bile yaşıyor insan.
Ne kadar enteresan :KK37:

kızlar bebeğinizi emzirmeden meme ucunuzu
sütünüzle etrafını ıslatın.çatlaması azalır.çok şükür bende çatlama olmadı:nazar:
tabi daha 6.günümüz.zaman geçiveriyor daha dün keseyi gördünüz
mü diyorduk

kızlar bebeğinizi emzirmeden meme ucunuzu
sütünüzle etrafını ıslatın.çatlaması azalır.çok şükür bende çatlama olmadı:nazar:
tabi daha 6.günümüz.zaman geçiveriyor daha dün keseyi gördünüz
mü diyorduk

Çok hızlı geçiyor gerçekten. Yorucu olsa da zaman zaman...insan bu ani bir daha yaşamayacağını, bebeğinin göz acip kapayıncaya büyüyeceğini düşündüğünde esmerin söylediği gibi herşeye sevindirik oluyor. Nice 6 günlere canim:KK70:

Kızlar kızımın sarılık değeri bayağı düşük çıktı.
Şükürler olsun rabbime ♥
Atlatacağız Allahin izniyle.
Hastaneden geldik sağlık ocağına gittik.
2. Topuk kanimiz alındı.
Kızımdan çok ben ağladım.
İçim gitti, parçalandım resmen 2 dakka da.
Başında duruyordum gözlerini dikti gözlerimin içine o döktüğü gözyaşları beni benden aldı resmen.
Iki elimizin üstü zaten mosmor :KK43:
Rabbim onun sıkıntısını alıp bana versin ben çekerim.
İnşallah bütün kuzularimiz sağlıklı büyür.

♥ İdil Deniz ♥

Gecmis olsun tatlim sarilik icin elinden mi aldilar kani bizim hep topuktan alindi kan hicte aglamadi oglusum

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

merhaba arkadaşlar, biz çoğunuz meleklerinizi sağlıkla kucağınıza almışsınız, analı babalı büyütün bebişlerinizi,

ben bişey danışmak istiyorum arkadaşlar, 39 haftadayız ve daha doğum yağmadım, bekliyoruz, epidural normal doğum yapan arkadaşlar tavsiye edermisiniz çok kararsısız, dr biri önermiyor biri öneriyor, ben eşimde biraz karasız kaldık, bilgi veren olursa sevinirim

Birşey olmaz artık Allah'in izniyle. Fizyolojik sarılık 40 gün bile sürebilir. Önemli olan ciddi boyutta olmaması. Maşallah yeniden:KK70::p

Canım alerji en son düşünülecek şey. Hiç acaba deme şimdiden. Kitaplarla uğraşma eşine sor gülüm. Sana daha detaylı bilgi verir. Bu arada nasıl alıştın mi yalnız idare etmeye?
Alisiyruz. Hatta daha guzel duzen kuruyorum kendimce. Ama insan yaninda bi nefes istiyo :) kizimin nefesiyle idare ediyorum, yetiyo simdilik:)
kızlaaaaarrrrrrr yarın sabah 9 da spinal anestezi sezaryan ile bebeğim mehmetime kavuşacağım:nazar:ikinci annelik deneyimim ama duygular hep aynı...heyecan sabırsızlık biraz korku vee MUTLULUKKKKKK:KK52::KK52:Banada dua edin olurmu...ALLAH HEPİMİZİ KORUSUN...
Hayirli olsun simdiden :)

Gecmis olsun tatlim sarilik icin elinden mi aldilar kani bizim hep topuktan alindi kan hicte aglamadi oglusum

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Çok sağol canım.
Evet elinden aldılar kanı.

merhaba arkadaşlar, biz çoğunuz meleklerinizi sağlıkla kucağınıza almışsınız, analı babalı büyütün bebişlerinizi,

ben bişey danışmak istiyorum arkadaşlar, 39 haftadayız ve daha doğum yağmadım, bekliyoruz, epidural normal doğum yapan arkadaşlar tavsiye edermisiniz çok kararsısız, dr biri önermiyor biri öneriyor, ben eşimde biraz karasız kaldık, bilgi veren olursa sevinirim

Bende normal yaptım canım ama epiduralsız.
Tabi epidurallı yapma şansın varsa öyle yap.
Ben tavsiye ediyorum.
Doğumhaneden yürüyerek çıkacaktım kapıda yakalayıp sandalyeye oturttular =)):KK1:
Çok şükür hemen ayaklanıyorsun.:nazar:

rica ederim canım inşallah işe yarar. bizde 10 günlükken ilk paketimizi bitirdik 2.ye hatta 2 numaraya geçtik :KK16:

Ooo maşallah size =)
Benim kız minnacık teyzesi 2710 doğdu :emir_bebek::nazar:
Bugün 2900 çıktık şükür =):nazar:
Totomuz minnak bişi o yüzden yine 1 numara aldım o bile büyük geliyor ya :KK1:

Bugün 9. günümüz =)
1 paket bezi bitirdik :KK1:
Bunun mutluluğunu bile yaşıyor insan.
Ne kadar enteresan :KK37:

Sana güzel haber vereyim canım.. Anne sütü alan bebek patır patır dolduruyor bezi.. Günde minimum 10 bez değiştiriyoruz...coştuk biz..20 günde 3 paket bitti.. Dördüncüyü açtık :KK1::KK9:

Gunaydınnn kızlar,

15 nisan salı günü saat 22:00 da normal doğum ile kızım Deniz'imi kucağıma aldım. :KK16:
çok şükür rabbime bu güzel duyguyu tattırdıgı için Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah:KK16:
39+5 te dogum yaptım. kızımın boyu 50 cm kilosu 2900 gr. :nazar:

dogum hikayemi en kısa sürede paylaşıcam inşallah.

hepiniz sevgiyle kalın :KK16:

aynı gün doğdu bebişlerimizzz 17 sini beklemediler :21::21:

Benimde tavsiyem bol bol emzirin kızlar.
Bırakın yara olsun catlasin kanasin göğüs uçlarınız.
Ben gözümde yaşla emziriyorum ama karşılığını veriyor Allah.

♥ İdil Deniz ♥
aynı kanıdayım canım ama çok can yakıyosa emzirmek göğüs ucu ve zeytinyağı önerim ama sakın bırakmayın kızlar gidebildiği yere kadar

Çok sağol canım.
Evet elinden aldılar kanı.

Bende normal yaptım canım ama epiduralsız.
Tabi epidurallı yapma şansın varsa öyle yap.
Ben tavsiye ediyorum.
Doğumhaneden yürüyerek çıkacaktım kapıda yakalayıp sandalyeye oturttular =)):KK1:
Çok şükür hemen ayaklanıyorsun.:nazar:

Ooo maşallah size =)
Benim kız minnacık teyzesi 2710 doğdu :emir_bebek::nazar:
Bugün 2900 çıktık şükür =):nazar:
Totomuz minnak bişi o yüzden yine 1 numara aldım o bile büyük geliyor ya :KK1:

Sizede maşallah canım biz 3320 doğduk :nazar: Allahtan 1 numara 1 tane almışız kullanamayacaktık yoksa :) merak etme yakında bezi doldurur küçük bile gelir annesi :)

Canım gözün aydın.
Rabbim analı-babalı büyütmeyi nasip etsin.
Amin diyorum güzel dileklerine.
Tarifi olmayan bir duygu bu Rabbim isteyen herkese nasip etsin, yavrularımıza da sağlık, sıhhat versin inşallah.
Sana tavsiyem hemen emzir ve bol bol sıvı tüket.
İhmal etme sakın.

Canım çok geçmiş olsun.
İnşallah hemen atlatır.
Bende sarılıkla uğraşıyorum cumaya kadar değerimiz düşmezse ışın tedavisine başlayacaklar.
Rabbim minklerimize acil şifa versin. (Amin)
Sıçramadan kastın sürekli uykuda durduk yere mi sıçrıyor?
Nasıl anladın rahatsızlığını*
İlk defa duyuyorum bilinçlenmek lazım.

Şimdiden hayırlı olsun canım benim.
Hiç korkma duanı eksik etme.
Allah yardım ediyor inan.
Ne kadar stres yaparsan o kadar zor geçer.
Sadece sancı anlarında bebeğine kavuşacağın anı düşün.
Güzel şeyler getir aklına.
Rabbim bir avazda kurtarsın.
İyi haberlerini bekliyoruz.

Ben reflusunu azaltmak için doktoruma kullanıp kullanamayacagimi sormuştum. Emzigi sadece bebek anne memesini sakinlesmek ve uyumak için emzik gibi kullandığında verdiğini söylemişti. Biliyorum emzik hakkında nette hiç güzel yorumlar yok ancak, sizde de benzer bir durum varsa kullanmanda sakınca yok gülüm. Inşallah bebeğin çabuk alışır hayata ce düzene girer.

Hayırlı olsun canım, Allah anali&babalı buyutmeyi de nasip etsin inşallah.

Gunaydin anneler ve bebisleri :) sabahlari gozumden uyku akiyor, kizimin gozler de cin masallah. 6 dan beri uyusun diye ugrasiyorum ama beyhude bir cabadan ote gidemiyor ugraslarim :)

Goremeyince tahmin etmistim dogum yaptigini :) gozun aydin, gule gule saglikla buyut bebegini :)

Anladim canim, gecmis olsun tekrar. İnsallah en kisa zamanda iyilesecek bebisin, cok zor hasta olduklarini gormek. Beni dograsinlar da bebegim hasta olmasin diyor insan :KK43: ama iyilesecek annesi, sen guclu ol. Allah dermansiz dert vermesin.

Hayirli olsun. Saglikla buyut kuzunu :)

kızlar çok teşekkür ederim bütün güzel dilekleriniz için amin...

normal düşünüyosan kesinlikle epidural olunmalı hatta devlet bu hizmeti yaygınlaştırmalı ki sezeryan doğum azalsın. epidural sayesinde benim için doğum umduğumdandan çok daha ağrısızdı

Sana güzel haber vereyim canım.. Anne sütü alan bebek patır patır dolduruyor bezi.. Günde minimum 10 bez değiştiriyoruz...coştuk biz..20 günde 3 paket bitti.. Dördüncüyü açtık :KK1::KK9:

Aynen canım :)
Ben emzirince hemen dolduruyor kızım
Maşallah size.
Desene bez parasina çalışacağız :KK70:

♥ İdil Deniz ♥

Gunaydin herkese. Yagmurlu bir izmire uyandik bugun. :) bu serin havalarda dogalgazimiz da kesik, bebegimi usutup hasta etcem korkusuyla fazla sarip sarmalamisim herhalde. Yuzinde ve boynunda isilik cikti kuzumun :KK43:

Gizun aydin. Saglikls buyut yavrunu:nazar:

Cnm ufo tarzi bir soba kullan yazik yavrum hasta olmasin

X