2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
Selam arkadaşlar gerçekten bebişlerden dolayı topike eskisi gibi yazılmıyor galiba kızlar benim bi sorum var görüp cevap yazarsanız çok sevinirim ben 20 Mart'ta doğum yaptım kanamam az az vardı rengide kırmızı değildi am 3 gündür tam adet kanaması gibi yoğun kırmızı kanama yaşıyorum sizce neden bu normal mi

Benim de öyle canım. Tam bitti diyorum, yeniden başlıyor sanki ilk gün gibi. Hamilelikte ne güzeldi:KK70::KK70::KK70::KK70:

hamileyken annemin değerini anlamıstım ama yetmezmis simdilerde bikat daha anlıyorum ilerisini düsenemiyorum bile :)
annelik duygusunu tattığım icin kendimi cok sanslı hissediyorum cok güzel birsey gercekten tarifi imkansız allah herkese nasip etsin

rahatsız olan bebeklerimizde biran önce sağlıklarına , benimki gibi huysuz ve uykusuz olanlarda düzene girer insallah

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Günaydın canlarım :)
Eee sessizlik çöker tabi topigimize.
Benim gibi sabahın 5 inde yastığa kafasını koyan ve saatte bir kalkıp bebeği emziren anneler varsa çok normal :)
Uykuya hasret kaldım ama uyumakta istemiyorum.
Kızımın çok canı yanıyor.
Dün akşam göbeğimiz düştü.
Atleti yapışmış üstüne hareket ettikçe kanatmis.
Çok sık emzirip çok sık altını doldurduğu için.
Makatta çatlaklar, yirtilmalar oluşmuş.
Kızım uykusunda dahi ağlıyor.
İnşallah geçer ama. Zor bir gece geçirdik.

♥ İdil Deniz ♥

Çok üzüldüm, nazar mi değdi güzele:KK43: acil sifa diliyorum canım.

Inşallah güzel haberler alırsın gülüm. Sen nasıl oldun, geçmiştir inşallah agrilarin.

Umarım kafana göre birini bulursun canım. Tek çok zor. Bakıcı olmasa da evle ilgilenen biri olsa yine oldukça rahatlatir seni.[/QUOTE]

Dikişlerim yavaş yavaş atıyo ama 2-3dikisim daha var onlar baya zorluyo beni..
benim gözümü korkutan yalniz kaldığım zaman kizima nasil bakicam bu yorgunlukla..
o kadar alistim ki evin içinde surekli birilerinin olmasına herkes gidince ben napcam?

kizlar giremiyom malum pek malum oğlum tum zamanimi aliyo.allahtan hala annemdeyiz.annemin destegi ile gunlerim guzel geciyo.ama geceleri tek ben bakiyom annem uykusuzluga dayanamiyo.eşim cok sikildi eve gidelim diyo ama ben cesaret edemiyorum.kisa bi zaman sonra annem evi tadilata giriyo mecbur evimize gidecez bakalim yapabilcezmi.burda cok iyiyim aslinda bebek uyudugu zaman disari cikiyoruz esimle az nefes aliyorum.ama evimide cok ozledim.evdede kv destek olur galiba olmadi anneme geri geliriz.işe baslayinca zaten buraya tasinacaz.keske evim annemle ayni mahallede olsa.buralardan ev almayi dusunuyoz ama araba aldik onun oduyoz.

Oglumun uykusu yemesi hic bisesinde duzen yok.ne zaman uyudugu belli degil.insallah bi duzene gireriz.ben aptal gibiyim ne zaman uyuyom ne zaman uyaniyom belli degil.gecem gunduzum birbirine girdi.
Yalanci memeyi emmiyo oglum.meme emmedende uyumuyo Mahvoluyorun saatlerce emiyo oğlum sonra fazla geliyi gaz yapiyo kusuyo uykudan uyaniyo.sonra gene emmek istiyo başa Donuyoz.dun gece 2 de uyudu.bir bebek 5 6 saat uyumadan dururmu.memelerim iyilesmek bilmiyo vucudum pes etmek uzere sirtim belin heryanim agriyo.ama oğlum icin herseye katlaniyorum.rabbim bana dayanma gucu versin.yalanci memeyi bi alsa rahat etcem.3 cesit emzik aldin hic birini sevmedi.tavsiye edeceginiz emzik varmi?

Rabbim tum annelere bebeklerinin sagligi icin saglik ve dayanma gucu versin.

kızlar bebeğim gece 2 buçuk saatte bir kalkıyor kendi emziriyorum.gece sorun çıkartmıyorum saati kuruyorum uyandırmak için ama kendi saatten önce uyanıyor. sabah 7 buçuk 12 arasında uyumuyor sürekli meme istiyor 5-6 defa dönüşümlü emziriyorum hala aranıyor mama takviyesi yapıyoruz. ama gel gelelimki 12den sonra uyandıramıyoruz meme vermek için. sanki sabah depolamış gibi sütüöğleden sonra evde bebek var mı yok mu belirsiz.sağma makinesiyle sağıyorum sütü öyle veriyoruz çünkü uyanmıyor. maşallah sürekli meleklerine gülüyor arada kahkahalar atıyor rüyasında huzursuz bir hali yok aç gibi bir halide yok. yanaklardan belli kiloda aldı aç kalsa kilo almazdı sanırım. ne yapacağım bilmiyorum önce meme aldırmadık şimdi memeye alıştı ama uyandıramıyoruz

herkese iyi akşamlar güzel anneler malum herkes gibi bende çok giremiyorum tam oturuyorum kızım uyanıyor ve acıktığı zaman gözü hiçbişey görmüyor ciyak ciyak ne yapacağımızı şaşırıyoruz. bahsetmiştim benm kızım memeyi almıyo sağıp biberonla veriyorum şimdi memeye alıştırıyoruz resmen kavga ediyo benimle. uyku düzeni yok süt düzeni yok herkes 40 çıksın düzene girer diyo valla artık bende merak ediyorum şu 40 olayını sanki herşey bi anda değişecek gibi konuşuyolar. birde gelen giden eksik olmuyor sağolsunlar ama lohusalık faln bişey kalmadı herkes hizmet bekliyo çok yoroluyorum deli kadınlar gibi saç baş darmadağın geziyorum. bide sanırım ben bunalıma girdim hala ağlıyorum kızımı çok seviyorum allaha şükürler olsun sağ salim kucağıma almayı nasip etti ama bazen eski düzenimi özlüyorum o günler bi daha geri gelmicek gibi eşimle her istediğimde dışarı çıkamıycakmışız gibi ne bileyim saçma sapan şeyler düşünüp ağlıyorum. eşimi özlüyorum sanki uzaklaşmışız gibi geliyor. ,nşallh en kısa zamansa geçer. bu arada sizin kanamanız devam ediyor mu? bugün 17 gün oldu az az hala devam ediyor. ne zaman biter kii

Benim minik haftasonu da gelmek istemedi dolayısıyla sezeryanimiz yarın için kesinleşti. Bugün biraz azaldı hareketleri sürekli durtuyorum hareket etsin diye. Sağ salim yarın kucagimiza da alırsak sizler gibi emmek, uykusuzluk göğüs yaraları kismina dahil olacagım hayırlısıyla:)) dr um spinali önerdi epidural yerine korkuyorum hepsinden de. Umarım hizlica geçer bebisimi sağlıkla alırım kucağıma..hasta olan bebislerimize de acil sifalar diliyorum. Doğum yapmamış arkadaşlarım hala kaldıysa da biran önce sağlıkla kucaklarina alsınlar miniklerini.
Benim için dua edin lütfen.. dualariniza ihtiyacim var

Ilk misafirlerimiz geldi, sakin geçti ama.... Hijyen kurallarına dikkat etmeyen insanlar o kadar can sıkıyor ki. Akşamın bu saati olmuş tüm örtüler makinada, koltuklar halılar silindi. Halim kalmadı, artık evi de yarın domestos ile yikayacagim. Ya hamileyken ya lohusayken yaparlar, merhamet kalmamış kimsede (ilk defa yakiniyorum, lohusaligima verin:KK70::KK70::KK70::KK70:)

Dikişlerim yavaş yavaş atıyo ama 2-3dikisim daha var onlar baya zorluyo beni..
benim gözümü korkutan yalniz kaldığım zaman kizima nasil bakicam bu yorgunlukla..
o kadar alistim ki evin içinde surekli birilerinin olmasına herkes gidince ben napcam?

Inşallah onlar da iyileşir, rahat oturup kalkarsin canım. Benim de annem yanımda. Sağolsun onun sayesinde biraz dinlenebiliyorum. Ama yavaş yavaş o yokmuş gibi idare etmeye çalışıyorum. Ne de olsa temelli kalmayacak. Hem bebekler de yavaş yavaş düzene giriyorlar. Korkutma kendi kendini, üstesinden gelirsin herşeyin.

herkese iyi akşamlar güzel anneler malum herkes gibi bende çok giremiyorum tam oturuyorum kızım uyanıyor ve acıktığı zaman gözü hiçbişey görmüyor ciyak ciyak ne yapacağımızı şaşırıyoruz. bahsetmiştim benm kızım memeyi almıyo sağıp biberonla veriyorum şimdi memeye alıştırıyoruz resmen kavga ediyo benimle. uyku düzeni yok süt düzeni yok herkes 40 çıksın düzene girer diyo valla artık bende merak ediyorum şu 40 olayını sanki herşey bi anda değişecek gibi konuşuyolar. birde gelen giden eksik olmuyor sağolsunlar ama lohusalık faln bişey kalmadı herkes hizmet bekliyo çok yoroluyorum deli kadınlar gibi saç baş darmadağın geziyorum. bide sanırım ben bunalıma girdim hala ağlıyorum kızımı çok seviyorum allaha şükürler olsun sağ salim kucağıma almayı nasip etti ama bazen eski düzenimi özlüyorum o günler bi daha geri gelmicek gibi eşimle her istediğimde dışarı çıkamıycakmışız gibi ne bileyim saçma sapan şeyler düşünüp ağlıyorum. eşimi özlüyorum sanki uzaklaşmışız gibi geliyor. ,nşallh en kısa zamansa geçer. bu arada sizin kanamanız devam ediyor mu? bugün 17 gün oldu az az hala devam ediyor. ne zaman biter kii

canım merhaba hepimiz aynı korkuları yasıyoruz hepimiz bunalımdayız inan yalnız değilsin ama zamanla bu tempoya alısacağım die umuyorum 40 cıkınca sözlerine inanmıyorum ben
benimde moralim bozuk yapmam dediğim bircok seyi yapmaya calısıyorum ve bu sinirlerime dokunuyo bebeğime emzik vermicem derdim denemediğim emzik kalmadı ama almıyor kendisi hayatta sallayarak uyutmam derdim arada yemek yiyebilmek icin mecbur annem sallıyor vs.. Vs...
Ama zamanla hersey rayına oturacak insallah yoksa bu kadar bebek nasıl büyür moralimizli yüksek tutmamız lazım yoksa bozuk psikoloji ile insan dahada verimsiz oluyorzaten yorgun ve bitkiniz
bu arada 2014 nisan bebekleri ve sorunlarımız topiği mi acsak bu gidisle bütün doğum yapacak arkadasların gözü korkacak

Herkeste aynı şikayetler kızım şimdi uyudu.ona bakınca her şeyi unutuyorum.sabredin he r şey güzel olacak.

Benim minik haftasonu da gelmek istemedi dolayısıyla sezeryanimiz yarın için kesinleşti. Bugün biraz azaldı hareketleri sürekli durtuyorum hareket etsin diye. Sağ salim yarın kucagimiza da alırsak sizler gibi emmek, uykusuzluk göğüs yaraları kismina dahil olacagım hayırlısıyla:)) dr um spinali önerdi epidural yerine korkuyorum hepsinden de. Umarım hizlica geçer bebisimi sağlıkla alırım kucağıma..hasta olan bebislerimize de acil sifalar diliyorum. Doğum yapmamış arkadaşlarım hala kaldıysa da biran önce sağlıkla kucaklarina alsınlar miniklerini.

canım sağlıkla kucağına al inşallah:nazar::nazar:

Allah yardimcin olsun cnm

Tatlosum cok gecmis olsun. Zeytinyagi sursen, belki cildi yumusatip bebegi rahatlatir.
Uykusuzluk hepimizde var. Gun icinde bebegim uyudukca acisini cikarmaya calisiyorum ben de ama gun icinde de uyumuyoruz maalesef :KK43:

Canim 1 ay olmus dogum yapali. Belki normal adet dongusu olarak bugun rein baslamistir. Aklima boyle bi ihtimal geldi ama cok da bilemiyoeum :KK43:

Benim de öyle canım. Tam bitti diyorum, yeniden başlıyor sanki ilk gün gibi. Hamilelikte ne güzeldi:KK70::KK70::KK70::KK70:

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Bende adet kanaması mı acaba diye düşünüyorum ama bu kadar erken olur mu ki bilemedim
Ah canım doğru hamilelik daha rahatmış o zaman bugünler gelsin diye sayıyorduk şimdi de günler geçsede biraz büyüseler diye

Ben de kocami özlüyorum. Ama birkaç seneye eskisi gibi oluruz herhalde, değil mi?:KK70::KK70::KK70::KK70:

Allah güzel ve kolay bir doğum nasip etsin canım. Inşallah bebeğini sağlıkla kucağına alırsın.

Bende adet kanaması mı acaba diye düşünüyorum ama bu kadar erken olur mu ki bilemedim
Ah canım doğru hamilelik daha rahatmış o zaman bugünler gelsin diye sayıyorduk şimdi de günler geçsede biraz büyüseler diye

40 gün dolmadan adet olanları duydum ama adet kanaması olsa ağrın olurdu, anlardın sanirim. Çok yoğun gelmeye devam ederse jinekologunu ara, seni en iyi o bilgilendirir.

Saat 10 dan beri ayakta olan oğlum yeni uyudu.abartisiz 2 saattir emiyo ve sukurler olsun uyudu.bebekler bolemi ya.benim teyzemin torunu vardi yedir icir altini degis yataginda kendi uyurdu.benin oğlum uyanik oldugubsurece emmek istiyo memeden ayrildimi bagirmaya basliyo.her gece bu saatlerde uyuyo.bebeklerin midesi avuclarinin ici kadar olurmus ama benimkinin midesi benim avcumun icindende buyuk

Bende kocami cok ozluyorum.bazen uyuyunca az yan yana oturuyoz azcik sarilayim diyom sanki hissediyomus gibi hemen aglamaya basliyo.yazik kocacimda bu oğlan bizim yakinlasmamizi istemiyo hep onla ilgilenelim istiyo diyo.

Anne olmak zor is ama okadar cok seviliyolarki az fazla uyudumu ozluyorum.uyumadimi da kiziyorum:) hayorlisiyla bi duzene kavussak bide su yalanci memeyi alsa rahatlayacam.yoksa her aksam saatlerce emzirmekle basa cikilmaz.
Hakkimjzda hayirlisi iyi geceler herkese

Kızlar gaz ilacı kulaniyormusunuz adını yazarmisiniz benim kızda uymak bilmiyor gece boyu ayaktayim meme ağzında günümüzde aynı çok yoruldum bu ikinci bebeğim yinede çok zor geliyor arada duyulduğunda göğsüme bırakıyorum öyle uyuyor bende kestiriyorum bu günlerde geçecek ama sabir

[OUTE=Snowyy;34965420]Ilk misafirlerimiz geldi, sakin geçti ama.... Hijyen kurallarına dikkat etmeyen insanlar o kadar can sıkıyor ki. Akşamın bu saati olmuş tüm örtüler makinada, koltuklar halılar silindi. Halim kalmadı, artık evi de yarın domestos ile yikayacagim. Ya hamileyken ya lohusayken yaparlar, merhamet kalmamış kimsede (ilk defa yakiniyorum, lohusaligima verin:KK70::KK70::KK70::KK70:)

Inşallah onlar da iyileşir, rahat oturup kalkarsin canım. Benim de annem yanımda. Sağolsun onun sayesinde biraz dinlenebiliyorum. Ama yavaş yavaş o yokmuş gibi idare etmeye çalışıyorum. Ne de olsa temelli kalmayacak. Hem bebekler de yavaş yavaş düzene giriyorlar. Korkutma kendi kendini, üstesinden gelirsin herşeyin.[/QUOTE]

Biz daha çok yeniyiz..
senin küçük lkorsan bize göre abi :)
Bizim ki gece 3den 7ye kadar uyanikti simdide mizirdanmaya başladı..
anlamıyorum nesi v a r

Simdi cok şükür bende rahat rahat kucağıma alıp altını değiştirebiliyorum..
Ya kuzum brnm basligima komodinler sabit emzirirken sirtimi basliga dayamak güzel oluyo ama oturup kalkarken dikislerim cok agriyo o yuzden yatagin ucuna kenarina bi yere oturuyorum..
benm göğüsler büyük olduğu icin emzirdigim pozisyonda uyuyakalmam imkansiz:18::18:
Dikisler bir an once iyilessin o zaman tatlosum. En azimdan rhat otur kalk. O zMn sirt agrisi problemin de gecer, birbirine bagli madem. Benim de buyuk gogusler. Surekli bebegim rahat nefes alabiliyo mu derdindeyim, ama oturarak emzirirken sorun olmuyo.
Canim sglikla al bebegini kucagina. Kolay dogum olur insallah. Guzel haberleri bekliyoruz, simdiden hayirlis olsun
Ilk misafirlerimiz geldi, sakin geçti ama.... Hijyen kurallarına dikkat etmeyen insanlar o kadar can sıkıyor ki. Akşamın bu saati olmuş tüm örtüler makinada, koltuklar halılar silindi. Halim kalmadı, artık evi de yarın domestos ile yikayacagim. Ya hamileyken ya lohusayken yaparlar, merhamet kalmamış kimsede (ilk defa yakiniyorum, lohusaligima verin:KK70::KK70::KK70::KK70:)

Inşallah onlar da iyileşir, rahat oturup kalkarsin canım. Benim de annem yanımda. Sağolsun onun sayesinde biraz dinlenebiliyorum. Ama yavaş yavaş o yokmuş gibi idare etmeye çalışıyorum. Ne de olsa temelli kalmayacak. Hem bebekler de yavaş yavaş düzene giriyorlar. Korkutma kendi kendini, üstesinden gelirsin herşeyin.

Snowy seni cileden cikarmislar :) haklisin ama yani konu ister hijyen olsun ister baska sey, dusuncesiz insanlara ben de sinir oluyorum ki bebekli evde hijyen cok onemli. İnsan normalde dikkat etmese bile, bebek olunca dusunmeli :KK43:( neyse canim, cok yorma kendini. Olacak boyle seyler

Kızlar gaz ilacı kulaniyormusunuz adını yazarmisiniz benim kızda uymak bilmiyor gece boyu ayaktayim meme ağzında günümüzde aynı çok yoruldum bu ikinci bebeğim yinede çok zor geliyor arada duyulduğunda göğsüme bırakıyorum öyle uyuyor bende kestiriyorum bu günlerde geçecek ama sabir
Başka bir forumda arkadas soyle yazmış belki işine yarar canım :
Gaz icin bebeğe sab simplex'i denediniz mi
nurse omix zinco rezene hepsi denendi sab simplex iyi geldi bize
Bir de humana nin rezenesi denmişti.
Ben humananin anne çayını içtiğim günler bebegim daha sakın oluyor bundan emin oldum artık sen de belki deneyebilirsin.Kolayliklar diliyorum.

Canım ben bastan beri normal dogum istiyordum hipnoterapi doğal dogum hersey hazırdı ama epidural sezeryan kısmet oldu inan nerdeyse sıfır agri hissettim diyebilirim hiç böyle kolay olacağını düşünmemiştim sen de olumlu ol ve tum süreçte bebeğine odaklan zaten bebegin çıkması 5 dk sürmüyor yan tarafta onu temizlerlerken sana ne yaptıklarını düşünmüyorsun aklına bile gelmiyor inan bebegin iki gunu cok daha zorlu :KK66:))) Allah yar ve yardımcın olsun

X