2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
benim kızım bugün 38 günlük oldu :)
şükür iyi gidiyor erken ve zayıf doğmamıza rağmen

ancak her emme sonrası kusması içimi acıtıyor
doktor normal diyor emecek kusacak sen emzirecen döngü bu diyor

bu hafta rezene çayı verdim iki kere günü gecesini bilmiyor çünkü biraz iyi gelir gibi oldusanki

kızlar merhaba :KK8:
yeni yeni doğum yapanlar var topik biraz hareketlenmiş taze anneler sağlıkla büyütsünler minişlerini:KK16:
biz de bugün kontrole gittik doktor 41 e kadar bekleyebiliriz en fazla dedi ama kafasını oynatıyor şu an kanala girmeye çalışıyor dedi :KK9: :nazar::emir_bebek:
suyum azalacak diye su işini abartmışım suyun fazla dedi :KK1::KK1::KK1: ayarsızım galiba :KK9:
perşembe günü kontrolümüz var bakalım hayırlısı :nazar:
ben gününü beklesin istiyorum tam gününde doğarsa nikah tarihimize denk geliyor :KK1: bekledik bekledik haftaya salı gelsin inşallah :KK52: :nazar::nazar:

Merhaba Nisan 2014 anneleri
Normal beklenen doğum tarihim 21 nisandı. 14 nisan gunu sezeryan olacaktım. ancak 12 nisan gunu abimin nikahından hemen once biraz suyum gelmeye başladı ama emin olamadım. Sonra gittikçe arttı. Nikah dönüşü sezaryene aldılar. Cumartesi öğleden sonra oldugu için doktor evine gitmişti, neyseki yetişebildi. Cok ilginç bir gündü:). İlerde anlatacak bir anı oldu.
Kızım :nazar: 2820 gr doğdu. Bol bol emzirilmek istiyor. Yoksa ağlıyor. Gece 2ser saati bile buluyor emzirmek. Az mama da veriyorum gece. 1-2 hafta vereceğim sarılık olmasın diye doktor söyledi. Sizlerde durum nasıl.
Selamlar

Gözün aydın,sağlıkla büyüsün:nazar:

Selam canım bnmde oğlum aşırı terlio kafası su içinde kalıo ama benimki bayagı saclı doğdu tras ettirebiliriz o derece bir ara bıynu isilik döktü uyurken üzerini kapamıorum kalorifer peteklerini kapadım 2 tane yanıo sadece üzerini kalın giydırmıom, doktorun ne diyecek merak ettim benidde bilgilendirirsen sevinirim, geçmiş olsun

Canım randevumuz yarın gidip geleyim bilgilendiririm mutlaka

Çok geçmiş olsun canım. Tecrübe sahibi olduğum bir konu değil ama emzirme dönemine uygun bir ilaç mutlaka vardır. Ben bir hafta süre ile antihistaminik kullandım. Sana da uygun tedavi uygulanabilir diye düşünuyorum.

cok tesekkur ederım canım umarım vardır zira mahvetti bni bir benmi böyle oldum anlamadım ki doktora da gıdıcem yapıcak bıısı yok ama ılac almak ıstemıyorum üzülüyorum cocuga etki edecek diye
hayırlısı artık

cok tesekkur ederım canım umarım vardır zira mahvetti bni bir benmi böyle oldum anlamadım ki doktora da gıdıcem yapıcak bıısı yok ama ılac almak ıstemıyorum üzülüyorum cocuga etki edecek diye
hayırlısı artık

Canim prospektuslerin hepsinde "emzirirken kullanilmamalidir" der ama aslında ilaçlar güvenli, güvenli değil ve etkisi bilinmiyor şeklinde kategorize edilir ve doktorun sana durumuna uygun ilacı mutlaka verecektir. Doktoruna güven, tedavini biran önce ol lütfen. Çok geçmiş olsun.

:nazar:
Selam canım bnmde oğlum aşırı terlio kafası su içinde kalıo ama benimki bayagı saclı doğdu tras ettirebiliriz o derece bir ara bıynu isilik döktü uyurken üzerini kapamıorum kalorifer peteklerini kapadım 2 tane yanıo sadece üzerini kalın giydırmıom, doktorun ne diyecek merak ettim benidde bilgilendirirsen sevinirim, geçmiş olsun

Canim sut icin 4 tane kuru inciri bi cezveye koyup uzerini ortecek kadar suyla kaynattim. Cok kaynatmadim ama hemen kymayinca kapattim. Faydasini gordum aklinda olsun. Bi de sutle bebe biskuvisi de fayda etti. Sen naptin isirgan otu cayinin faydasini gordun mu?

Merhaba Nisan 2014 anneleri
Normal beklenen doğum tarihim 21 nisandı. 14 nisan gunu sezeryan olacaktım. ancak 12 nisan gunu abimin nikahından hemen once biraz suyum gelmeye başladı ama emin olamadım. Sonra gittikçe arttı. Nikah dönüşü sezaryene aldılar. Cumartesi öğleden sonra oldugu için doktor evine gitmişti, neyseki yetişebildi. Cok ilginç bir gündü:). İlerde anlatacak bir anı oldu.
Kızım :nazar: 2820 gr doğdu. Bol bol emzirilmek istiyor. Yoksa ağlıyor. Gece 2ser saati bile buluyor emzirmek. Az mama da veriyorum gece. 1-2 hafta vereceğim sarılık olmasın diye doktor söyledi. Sizlerde durum nasıl.
Selamlar

Allah bagislasin tatlim

Kizlar oglumun yuzu ve bogazlari hatta kafasinin ici bile minik sicilceler olsu.sicaktan diyo herkes.evi olabildigince serin tutuyoruz ama gecmedi.doktirumuza resmini cektik yolladik onemli deil dedi bebanten sur gecrr dedi ama gecmiyo.Cok canim sikiliyo.

Simcacim siz nasilsiniz?
Sutunuz,uykunuz nasil gidiyor?

Canım biz iyiyiz çok şükür.herkes gibi,emme,alt alma,uyku şeklindeyiz.düzen değişiyo,bazen az emiyo bazen çok,sarılık başlangıcı atlattık,bugün de doktoru,sağlık ocağı gezdik,yoruldu kuzum.
senin de az kaldıı, güzel haberini bekliyorum:21:

Kizlar iyi aksamlar rezeneyi neden veriyorsunuz bebeklere merak ettim ?

👨❤👶

Kizlar oglumun yuzu ve bogazlari hatta kafasinin ici bile minik sicilceler olsu.sicaktan diyo herkes.evi olabildigince serin tutuyoruz ama gecmedi.doktirumuza resmini cektik yolladik onemli deil dedi bebanten sur gecrr dedi ama gecmiyo.Cok canim sikiliyo.

Canim normal onlar. Olabildigince serin tut, ilik dus aldir. ANneden gecen hormonlarla alakaliymis. Ben de gecen gun yazmistim topige, sonra arastirip normal oldugunu ogrendim. HATta snowy 3-6 haftalar arasinda olur sonra devam ederse alerjik bo durum olabilir demisti. Sen sikma canini, cok normal

👨❤👶

Canim rezeneyi ben iciyorum gunde iki bardak. İcine tane kimyon da koyuyorum. Bebeklerde gazi alsin diye. Bbeklere de rahat gaz cikarsin diye veriyolar ama cok kucukler su an bence. Topikkte bebegine rezene iciren mi vardi? Ben gormemisim :S annisler iciyo saniyorum

👨❤👶

BrujaV'nin dediği gibi biz içiyoruz gülüm. Bebeğe rezene çayı verildigini diğer forumlarda okumuştum ama daha büyük bebislere veriyorlar, Nisan kuzulari daha küçük.

Sen ne yaptın bugün canım, röntgen çektirdin mi?

BrujaV'nin dediği gibi biz içiyoruz gülüm. Bebeğe rezene çayı verildigini diğer forumlarda okumuştum ama daha büyük bebislere veriyorlar, Nisan kuzulari daha küçük.

Cancağızım Kerem için kullandığın yastık Baby Jem Reflü yastığı mı?
$lBJE-132_1.jpg

Bugun gidemedim tatlim annem gitti bugun evine dondu :KK43: kizimla yalniz kaldik persembeye izin aldim gerci biraz daha iyiyim ama simdi de grip oldum bide emzirirken hapsuruyorum diye oyle uzuluyorum ki :KK43: minigime bulasirsa :KK43: maske mi alsam ne yapsam

👨❤👶

X