2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
Bizimki hep meme emiyo, hic uyumuyo ya :) 3 saati gectim, 1 saate de raziyim ben :KK1: her bebegin karakteri var bence, bana da uyku sevmeyeni dustu. Kizim uyu da buyu, uyumazsan minnak kalirsin diyorum ama tiinnn :KK52:

Canım seninde süt sorununmu var benimde aynı şekilde sütüm az hele sağ göğsümde hiç yok gibî uç sorunuda yaşıyoruz mecburen mama veriyorum doymuyor vicdanen kendimi kötü hisseditorum ama elimde değilki sütümün çok olup olmaması kendimî psikolojik açıdan kötü hiseditorum ane sütü verdmiyorum diye gerçekten annelik çok zor sol mememi veriyorum cebelleşiyor sonra bakıyorum yarım sat emiyor akabinde gene aranmaya bâşlayıp ağlıyor mama veriyorum içtikten sınrs susuyor:KK43:

merhaba kızlar benim sizlere bir kaç sorum olucak 15 martta 37+2 de suyum geldiğinden dolayı beklenenden erken doğdu kızım 3170 kg.başlarda sütüm gelmedi mama verdik daha sonra geldi ama bu defada sütüm yetmedi doymuyor kesinlikle emdikten sonra sürekli ağlıyor uyumuyor mecburen aptamil 1 kullanıyorum doğumdan beri önce emiyor 20 dakika falan ama doymuyor ağlıyor ve ek olarak mama veriyorum ancak öyle uyuyor.şuan 48 günlük ve 4230 kğ olmuş sizce nasıl görenler zayıf diyor moralimi bozuyorlar mama verdiğim için akrabalarım sanki bilerek emzirmiyormuşum gibi sinir bozucu konuşuyorlar sütüm artsın diye herşeyi denedim bir kilo aldım iyice süt yapsın diye yedim içtim bana göre sütüm var ama beni emdikten sonra uyuduğu bir yada iki kez oldu sanırım bir gögüsten emerken diğerinden süt gelirse yeterli oluyormuş ama malesef gelmiyor kızımın mevlidi yaptım resmini paylaşıyorum benim durumunda olanlar varsa fikirlerine ihtiyacım var mama verdiğim için kendimi çok suçlu hissediyorum..:KK17::KK17:Eki Görüntüle 1097966 Eki Görüntüle 1097967

Canım bende seninle aynı durumdayım hele sağ göğsümden süt hiç gelmiyor soldan gelende kızıma yetmiyor sırf emİrdiğim dönem sağlık ocağına gidip tarttırdım 100 gram vermişti şimdî ben bu gelmeyen sütte ısrar edip kızımı açmı bırakayım? Herşey allahtan bîrde biz sarılık evresindeuiz mecbur beslemem lazım evet sütümle beslemeyi çok isterdim en azından îşe başlayana kadar ama olmayınca olmuyor çok dert ettim kendime ağladım ben îyi bir anne değilim dedim halada kendîmi kötü hissediyorum psîkolojik açıdan çöküntüdeyim ama bebeğim için iyi olmak zorundayım burada emziren arkadaşları görünce o kadar özeniyorumki içim gifiyor keşke bende emzirebilsem diye ama dedim ya herşey allahtan allah büyüktür senin en azından 48 günlük benimkisî daha 13 günlük küçücük dua etmekten başka bişey gelmiyor elimden belim gibi olsnları görünce biraz moral oluyor tek değilim diye ama dedim ya gerçekten çok zor

kızlar ne zaman 2 saatte bir bebegı kaldırıp beslemeye son verecegız ben bayılıcam da artık :KK70:
bebegım 21 günlük oldu kendi acıktıgında kalkması için mesela ne zaman bırakmamız gerekiyor

canım kızımda uykuyu seven bebeklerden 2 saat baen 3 saat uyanmıyor ben
uyandırmayı deniyorum yok çok derin uyuyor artık kaldırmıyorum ne zaman acıkırsa
ozaman uyanıyor.2 gündür acıktığında elleri ağzına gidiyor.senin kide fark eder
merak etme.

merhaba kızlar benim sizlere bir kaç sorum olucak 15 martta 37+2 de suyum geldiğinden dolayı beklenenden erken doğdu kızım 3170 kg.başlarda sütüm gelmedi mama verdik daha sonra geldi ama bu defada sütüm yetmedi doymuyor kesinlikle emdikten sonra sürekli ağlıyor uyumuyor mecburen aptamil 1 kullanıyorum doğumdan beri önce emiyor 20 dakika falan ama doymuyor ağlıyor ve ek olarak mama veriyorum ancak öyle uyuyor.şuan 48 günlük ve 4230 kğ olmuş sizce nasıl görenler zayıf diyor moralimi bozuyorlar mama verdiğim için akrabalarım sanki bilerek emzirmiyormuşum gibi sinir bozucu konuşuyorlar sütüm artsın diye herşeyi denedim bir kilo aldım iyice süt yapsın diye yedim içtim bana göre sütüm var ama beni emdikten sonra uyuduğu bir yada iki kez oldu sanırım bir gögüsten emerken diğerinden süt gelirse yeterli oluyormuş ama malesef gelmiyor kızımın mevlidi yaptım resmini paylaşıyorum benim durumunda olanlar varsa fikirlerine ihtiyacım var mama verdiğim için kendimi çok suçlu hissediyorum..:KK17::KK17:Eki Görüntüle 1097966 Eki Görüntüle 1097967

maşallah bence kilosu çok iyi zaten sağlıklı olsunda. memede pes etme.
hangi yiyeceğin süt yaptığı bence kişiden kişiye değişiyor.
bende kendimi tanıyamadım bir türlü.dün memelerim çok cıvıktı.
bugün fena değil.bilemiyorum

Günaydın kızlar =)
Kızımı banyo yaptırdım.
Emziriyorum su an.
Uyudu uyuyacak =)

Gittikçe guzellesiyor kuzum ♥
Sizler nasılsınız ?
Pek giremedim gelenden gidenden dolayı.
Umarım herkes çok iyidir.

♥ İdil Deniz ♥

Merhaba Nisan anneleri. Ben Mayıs annesi olacaktım ama 28 Nisan'da oğlum sezaryenle dünyaya geldi. Ama biz geceleri hiç uyumuyoruz. Ne yaptıysak ne denediysek tutmuyor. Sürekli ağlıyor. Gece 11-12 de başlıyor sabah 6 ya kadar uyumuyor. Emziriyorum memede uyuyor memeden alınca tekrar başlıyor ağlamaya sonra memeyi de almıyor. Kıyametleri kopartıyor. Sanırım gaz sorunumuz var ama nasıl çakırtıcaz bilmiyorum her yolu deniyoruz. Artık gücüm kalmadı. Sabaha karşı o ağlıyor ben ağlıyorum. Siz nasıl yaptınız yardım edin lütfen. Çok çaresizim. Bide ben sezaryenle doğum yaptım kanamam nerdeyse yok denecek kadar az. Normalmi bu durum. Yada kanamamın olması için neler yapabilirim. Lütfen alıntıyla cevaplarsanız çok sevinirim.

Merhaba Nisan anneleri. Ben Mayıs annesi olacaktım ama 28 Nisan'da oğlum sezaryenle dünyaya geldi. Ama biz geceleri hiç uyumuyoruz. Ne yaptıysak ne denediysek tutmuyor. Sürekli ağlıyor. Gece 11-12 de başlıyor sabah 6 ya kadar uyumuyor. Emziriyorum memede uyuyor memeden alınca tekrar başlıyor ağlamaya sonra memeyi de almıyor. Kıyametleri kopartıyor. Sanırım gaz sorunumuz var ama nasıl çakırtıcaz bilmiyorum her yolu deniyoruz. Artık gücüm kalmadı. Sabaha karşı o ağlıyor ben ağlıyorum. Siz nasıl yaptınız yardım edin lütfen. Çok çaresizim. Bide ben sezaryenle doğum yaptım kanamam nerdeyse yok denecek kadar az. Normalmi bu durum. Yada kanamamın olması için neler yapabilirim. Lütfen alıntıyla cevaplarsanız çok sevinirim.

hayırlı olsun canım sağlıkla büyür insallah. ben gaz sorununu her gün sabah akçam
bir çay kaşığı kimyonu azıcık sulandırarak içiyorum kızım rahat çıkartıyor gazını.
ağlamasına gelince sütün nasıl iyi geliyor mu acaba tam doyuyormuyuz.

[Merhaba Bayanlar,

Ben de uzun zamandan sonra yeni yazabiliyorum.benim de doğumum 16 nisandı fakat tansiyon problemim nedeniyle 26 martta sezeryanla doğum yaptım. 15 gün bebek enfeksiyon kaptığı için kuvozde kaldı.yarın 40 mız çıkıyor çok şükür. Erken doğm olduğu ve ilk etapta anne sütü almadığı için 2500 kg kadar düşmüştü kilomuz.Şimdi yavaş yavaş alıyoruz.Bizimki çok ağlamıyo ama sürekli uykuda sıkıyo kendini, kıpkırmızı oluyo, kasıyo dayanamıyorum.Doktorra danıştım çok ağlamıyorsa ilaç yazmayacağım dedi.ben de ağlamıyo ama sürekli sancıyla ıkınıyo dedim.Ben de her gün rezene içiyorum, yediklerme dikkat ediyorum.Çok şükür çiş, kaka hepsini yapıyo.Aslından altından bolca çıkarıyo gaz ama yetmiyo mu anlamadım.Zaten küüçücük bişi daha ne kadar gaz çıkacakki :)

Konuyla ilgili bir önerisi olanlar?
herkese bebişleriyle gazsız, sancısız geceler diliyorum :):nazar:

Sukur kavusturana :KK66: hayirli ugurlu olsun canim. Oglusunu gule gile guzel gunlerde saglikla ve anali babali buyut. Herhalde soylencek baska dilek kalmadi :KK66: en guzel dilekleri diliyorum tum nisan anneleri ve babalari icin
çok şükür canım güzel dileklerin için çok teşekkürler :21::21::21:
Canım maşallah.. Sağlıkla analı babalı büyüsün :nazar::nazar::nazar:
amin inşallah canım.. :KK16:
Gözün aydın canım, hayırlı olsun. Allah anali&babalı buyutmeyi de nasip etsin inşallah.
amin canım inşallah.. :KK55:
Canım gözün aydın.allah analı , babalı büyütmeyi nasip etsin.hayatınızdan huzur,mutluluk eksik olmasın.
teşekkürler canım :KK16:
sonundaa:21: Gözün aydın,sağlıkla büyüsün:nazar:
şükür kavuşturana :KK8:

gerçekten yaşanınca anlaşılan bir duyguymuş Allah tüm bebişlerimizi nazarlardan korusun anne babalarıyla sağlıklı büyütmeyi nasip etsin acılarını göstermesin inşallah :KK16::nazar::emir_bebek::KK16:

bu arada göğüs ucu çatlakları ve yaraları oluşmaması için ayva çekirdeklerini gül suyuna koyuyoruz geceden sabaha kadar bekliyor krem kıvamında sürüyoruz eğer çok koyuysa biraz daha gül suyu ilave edebilirsiniz çok işe yarıyor. :KK24:

.birçoğumuz doğumdan 3-5 gün sonra ayağa kalktık şükür.benim ameliyat yerim bazen çok sertleşiyor ve ağrı oluyor. özellikle şu 2 gün dahada arttı. her geçen gün ağrılar hafifler diye düşünüyordum.bazen belime bile vuruyor ağrısı.doğum yapalı 19 gün oldu.sizce normal mi? bebişlerimizle geçireceğimiz güzel hafta sonları arkadaşlar

hayırlı olsun canım sağlıkla büyür insallah. ben gaz sorununu her gün sabah akçam
bir çay kaşığı kimyonu azıcık sulandırarak içiyorum kızım rahat çıkartıyor gazını.
ağlamasına gelince sütün nasıl iyi geliyor mu acaba tam doyuyormuyuz.

Yaa bence sütüm geliyor.çünkü birini emzirirken diğerinden akıyor. Bide zaten bence hepsini boşaltamıyor. Hemen uyuyor. Uyuyuncada birdaha almıyor. Bugünde farklı bir huy çıktı. Göğsümü almıyor. Emziremedik. Pompa aldık. Sağıp verdik. Ne yapacağımı bilmiyorum artık.

Canım bende seninle aynı durumdayım hele sağ göğsümden süt hiç gelmiyor soldan gelende kızıma yetmiyor sırf emİrdiğim dönem sağlık ocağına gidip tarttırdım 100 gram vermişti şimdî ben bu gelmeyen sütte ısrar edip kızımı açmı bırakayım? Herşey allahtan bîrde biz sarılık evresindeuiz mecbur beslemem lazım evet sütümle beslemeyi çok isterdim en azından îşe başlayana kadar ama olmayınca olmuyor çok dert ettim kendime ağladım ben îyi bir anne değilim dedim halada kendîmi kötü hissediyorum psîkolojik açıdan çöküntüdeyim ama bebeğim için iyi olmak zorundayım burada emziren arkadaşları görünce o kadar özeniyorumki içim gifiyor keşke bende emzirebilsem diye ama dedim ya herşey allahtan allah büyüktür senin en azından 48 günlük benimkisî daha 13 günlük küçücük dua etmekten başka bişey gelmiyor elimden belim gibi olsnları görünce biraz moral oluyor tek değilim diye ama dedim ya gerçekten çok zor

Ah Cnm ah aynen bende dertliyi mi konuda benimki beni hiç emmedi o kadar denedim ki hemşirelerine kendim saatlerce uğraştın olmadı zaten hem sütüm yok hem meme ucum şimdi sağıyorum ve o kadar az ki ne yapacağımı bilmiyorum

Selamlar, keyifli hafta sonları dilerim.

Gunaydin gunaydin gunaydinnn😄😄😄 herkese keyifli hafta sonlari dilerim :KK66:)

Günaydın gülüm, nasilsiniz kamp nasıl gidiyor? Güzel haberler ver bize:KK70:

canım kızımda uykuyu seven bebeklerden 2 saat baen 3 saat uyanmıyor ben
uyandırmayı deniyorum yok çok derin uyuyor artık kaldırmıyorum ne zaman acıkırsa
ozaman uyanıyor.2 gündür acıktığında elleri ağzına gidiyor.senin kide fark eder
merak etme.

Maşallah:p

Hayırlı olsun canım. 5. Gün kontrolünde doktoruna söyledin mi durumu. Uygun birşey yazabilirdi. Çoğumuz rezene çayı ve kimyon kullanıyoruz sanirim. Büyüdükçe onlar da gaz çıkarmayı öğreniyorlar. Benim 36. Gün ama hala kaniyorum. Kadın doğum doktorunla bu ara randevun olması lazım. O seni aydınlatır.

[Merhaba Bayanlar,

Ben de uzun zamandan sonra yeni yazabiliyorum.benim de doğumum 16 nisandı fakat tansiyon problemim nedeniyle 26 martta sezeryanla doğum yaptım. 15 gün bebek enfeksiyon kaptığı için kuvozde kaldı.yarın 40 mız çıkıyor çok şükür. Erken doğm olduğu ve ilk etapta anne sütü almadığı için 2500 kg kadar düşmüştü kilomuz.Şimdi yavaş yavaş alıyoruz.Bizimki çok ağlamıyo ama sürekli uykuda sıkıyo kendini, kıpkırmızı oluyo, kasıyo dayanamıyorum.Doktorra danıştım çok ağlamıyorsa ilaç yazmayacağım dedi.ben de ağlamıyo ama sürekli sancıyla ıkınıyo dedim.Ben de her gün rezene içiyorum, yediklerme dikkat ediyorum.Çok şükür çiş, kaka hepsini yapıyo.Aslından altından bolca çıkarıyo gaz ama yetmiyo mu anlamadım.Zaten küüçücük bişi daha ne kadar gaz çıkacakki :)

Konuyla ilgili bir önerisi olanlar?
herkese bebişleriyle gazsız, sancısız geceler diliyorum :):nazar:

Gözün aydın canım, hayırlı olsun. Allah anali&babalı buyutmeyi de nasip etsin inşallah. Zor günler atlatmissiniz ama çok şükür 40 gün olmak üzere. Sağlıkla buyutursun inşallah.

.birçoğumuz doğumdan 3-5 gün sonra ayağa kalktık şükür.benim ameliyat yerim bazen çok sertleşiyor ve ağrı oluyor. özellikle şu 2 gün dahada arttı. her geçen gün ağrılar hafifler diye düşünüyordum.bazen belime bile vuruyor ağrısı.doğum yapalı 19 gün oldu.sizce normal mi? bebişlerimizle geçireceğimiz güzel hafta sonları arkadaşlar

Canım benim ameliyat yerim 15. Günden beri rahat. Ağrısi sizisi kalmadı. Sadece yatakta sağa sola dönerken ya da aniden desteksiz kalkarken kaslarima ihtiyacım olduğunda kisa süreli ağrıyor o kadar. Beline vuracak kadar agriyorsa, doktoruna muayene olmanı tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

Snowyy'cim çok teşekkür ederim , amin cümlemizinkini.
evet evet yarın kırk uçuracağız hayırlısıyla :)
bakalım 40 dan beklentim çok, herkes 40 atlat rahatlarsın diyip duruyolardı bakacağız artık doğru mu :)

Selamlar, keyifli hafta sonları dilerim.

Günaydın gülüm, nasilsiniz kamp nasıl gidiyor? Güzel haberler ver bize:KK70:

Maşallah:p

Hayırlı olsun canım. 5. Gün kontrolünde doktoruna söyledin mi durumu. Uygun birşey yazabilirdi. Çoğumuz rezene çayı ve kimyon kullanıyoruz sanirim. Büyüdükçe onlar da gaz çıkarmayı öğreniyorlar. Benim 36. Gün ama hala kaniyorum. Kadın doğum doktorunla bu ara randevun olması lazım. O seni aydınlatır.

Gözün aydın canım, hayırlı olsun. Allah anali&babalı buyutmeyi de nasip etsin inşallah. Zor günler atlatmissiniz ama çok şükür 40 gün olmak üzere. Sağlıkla buyutursun inşallah.

bakalım 40 dan beklentim çok, herkes 40 atlat rahatlarsın diyip duruyolardı bakacağız artık doğru mu :)

:KK70::KK70::KK70:

Annemin bir sözü var " Kitlik kaç gün diye sormuşlar. 40 gün denmiş.

40 güne biz de alisiriz nasılsa" demişler.

Aynı hesap. Çocukların değişmesinden ziyade, biz alisiyoruz gibi geliyor bana:KK70::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70:

Son düzenleyen: Moderatör:
Tatlim kirki nasil cikariyorsunuz? Var mi bir merasim toren adet? :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Selam kızlar herkese iyi haftasonları.Benim canım çok sıkkın kendi kendime evham mı yapıyorum bilemiyorum.Bebişim sarılık olmuştu 7.gününde değer 17 olunca 1 gece fototerapi gördük ve 9a düştü taburcu olduk Bugün 1.ay kontrolü için gittik sarılık aşısının 2.dozu yapıldıktan sonra tekrar tahlil istedi doktor bebeğim hala sarı olduğu için ve bugün değer 14 çıktı. Hastaneden çıkmış olduğu için sonucu da gösteremedik. Şimdi içim içimi yiyor neden yine yüksek çıktı neden hala geçmedi diye, ptesiye kadar nasıl beklicem bilmiyorum :KK43:(( Icinizden benim durumumda olan ya da bilgi sahibi olan varsa yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.:KK50:

Canım biz kırkında önce bebeğin bütün kıyafetlerini(tabi sadece giydiklerini) çarşaf, v.s bütün her şeyi yıkıyoruz.Ayrıca kendi giydiklerim ve nevresimler felan.
Daha sonra o gün sevdiğimiz birine gideceğiz.Genelde eli açık biri olsun derler ama bizim aile dostumuz bir teyzemiz var çok severiz gerçekten de eli de açık ona gideceğiz.internette araştırdım ben de çok detaylı bilmiyorum un, yumurta, pamuk, ip ... sepete konulup verirlirmiş.Bir de biz önceden sahile gidip hava da iyi olursa 5 dk deniz havası da alalım dedik.
Valla bilgisi olan varsa 40 uçurtmayla ilgli onlardan da bilgi almak isteriz.

Tatlim kirki nasil cikariyorsunuz? Var mi bir merasim toren adet? :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

X