2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
kızlar nerde sızın dogum gıkayelerınız bakımmmm :KK53::KK53: arıyorum bakıyıorum yok..toplayın su dogum hıkayelerınıde bızde azıcık cesaretlenelım lütfennnnnnnnn:18::18:

Canim acele acele yazarken atladim sormadim. Siz nasilsiniz, kerem nasil?

Denemeden bilemezsin. Daha cok erken, pes etme. Biz de sorun yasiyoruz ama bunu da denemeden pes etmeyecegim. Opmazsa da kader deyip mamayi verecegim. Simdiki mamalar anne sutune yakin kalitede, o konuda rahatim. Bebegim dengeli beslencek, tamam anne sutu kadar degil ama olsun. Emzirme sansimi kaybetmek istemiyorum. Hic sut veremezsen bile memeden mama yintemiyle emzirmeye devam edebilirsin. Ben oyle yapcam ise yaramlazsa kamp isi

Kusura bakma canım cevap geç oldu. Sütüm olsa denersim mutlaka tamamen sütten kesildim bi gram bile yok artık. Öncedende azdı zaten başından beri emİrdiğimle doymuyordu arkasına mama vermek Orunda kalıosum. Senin sütün nasıl yeterli mi

Vallahi sizin uyuyan bebislerinizi okudukça benim minigim bebek değilse ne diyorum zombie oldum iyice gözler fildir fildir .emiyoz emiyoz bir turlu dalamiyoruz uykuya .en uzun uykumuz 1'5 saat olursa sukrediyorum.ilk zzamanlar banyodan sonra duyurdu iki saat kadar ki oda aglamaktan yorgun düşüyordu oyuzden uyuyordu simdi oda yok banyo yaptiriyorum o bana bakio ben ona birde

Vallahi sizin uyuyan bebislerinizi okudukça benim minigim bebek değilse ne diyorum zombie oldum iyice gözler fildir fildir .emiyoz emiyoz bir turlu dalamiyoruz uykuya .en uzun uykumuz 1'5 saat olursa sukrediyorum.ilk zzamanlar banyodan sonra duyurdu iki saat kadar ki oda aglamaktan yorgun düşüyordu oyuzden uyuyordu simdi oda yok banyo yaptiriyorum o bana bakio ben ona birde

Tatlım tam doymuyor olabilir ona dikkat et biraz, benim oğlanda tam doymadı mı uyumuo huzursuz oluyor tabi bn bunu sonradan fark ettim /)

Siz tek değilsiniz benim kızda aynı her gün saat 8 başlıyor gece 12 kadar durmadan ağlıyor kolik sanırım ne yapıyorsam fayda etmiyor simdi sızdı sabaha kadarda kaç defa uyanıyor şu an bitmiş durumdayım

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Kızlar benim uyku sorunum çıktı nerdeyse 2haftadır bebeğimi uyuttuktan sonra bir türlü uykuya dalamıyorum, gündüzde uyuyamıyorum, yatağa geçiorum uyumak için bir türlü uykuya dalamıorum, başlarda anlamadım ne olduğunu ama elimde olmadan yüz kaslarımı sıkıorum aşırı gergin oluyorum, aklıma bir sürü olmayacak şey gelio elimde olmadan, örnek verim mesala şimdi deprem olursa telaşla bebeğimi almak aklıma gelir mi, bebeğin beşiği kapıya uzak mı kalıo bebeğimi almaya giderken yer altımdan kayar ona ulaşmam zaman alır mı gibisinden saçma sapan şeyler ama hani güzdüz felan böyle telaşlı değilim bebek ile ilgili sadece elimde olmadan çok kasıyorum vücudumu çenem dişlerim hep bir kasıntı içinde olsuğunu fark ettim şöyle rahatlayıp uykuya dalamıorum aksine de çok yorgun oluyorum anlatamam gündüzde yoruluyorum ama bir türlü uyuyamıorum :KK43:

Siz tek değilsiniz benim kızda aynı her gün saat 8 başlıyor gece 12 kadar durmadan ağlıyor kolik sanırım ne yapıyorsam fayda etmiyor simdi sızdı sabaha kadarda kaç defa uyanıyor şu an bitmiş durumdayım

Tatlım ac saç kurutma makinasini hemen sakinlesiyorlar

♥ İdil Deniz ♥

Benim junior korsanın da dünden beri ishali var. Aile dostumuz çocuk doktoru, onu aradık. Ne olur ne olmaz diye gaita analizi istedi. Yolladım laba ama, bez sıvı kısmını çektiği için yeni diskiyi bekliyoruz:KK70::KK70::KK70:

Sadece anne sütü veriyorsanız 6 defadan fazla sıvı diski görürseniz siz de doktorunuzu arayın arkadaşlar.
Canım geçmiş olsun.inşallah tahlil sonuçları temiz çıkar minik korsancığın.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Arkadaşlar bizim gazımız çooooooooooooook :KK37:
Kullanmadığımız şey kalmadı ...Zinco , nurse harvey ve en son bugün doktor metsil verdi...
Bi de bizim küçük kaplumbağ saatte bir mama istiyor...Benim sütüm azaldığı için mama takviyesi yapıyorum ...1 aylık kuzum ...
Sizler mama takviyesi yapıyorsanız ne kadar yapıyorsunuz mesela kaç saatte kaç CC ...
Bizim ki sancıdan mı yoksa açlıktan mı bilmiyorum parmağımı kapıyor böyle hırslı hırslı emiyor biz de koşup mama yapıyoruz ne yapalım sakinleşiyor ...
Mesela 1,5 saatte 120 CC yedi normal mi sizce 1 aylık bebek ???
Canim hirsli emiyosa gazdan olabilir. Ben de mama veriyorum. Markasina gore degisiyo olculer. Mesela milupa nin kutusundaki cizelgede 0-2 hafta 60 cc yazarken smagold da 90 cc yaziodu bi ogun icin :) 1,5 saat de iki ayri ogun saati gibi olmis. 60 cc dusuyo ogun basina. Bence daha az vemeye gayret etmelisin ama cok degil. Yİne de en dogrusunu doktorunuz souler :KK66:
Maşallah, o zaman fizyolojiktir canım. Bir ton tahlil yaptılar demissin, karaciğer için de tahlil yaptılar mi, sonuçlar nasıl çıktı?

Yorucu bir süreç ama, 2 gün kaldı canım sabret. Ise yarar inşallah. O zaman bu emeğine değecek.

Sese takılma. Meme ucunu düzgün tuttuğundan emin ol yeter. Benim oğlan da yapıyor o kibarligi, açmıyor ağzını bazen. Bıraktır yeniden tuttur. Rabbim güç kuvvet versin. Yakın olsam yardım ederdim:confused:

Canım kiminle konuştuysam gaz için maksimum 3 ay dediler. Sayılı gün çabuk gecer:KK70::KK70::KK70:

Ben kendim içiyorum canım. Oğlana sadece biogaia veriyorum, günde 5 damla.
Amin canim. Dayanamayip mama veriyorum. Kasikla almaya bile sabri yok cocugun. Kamptam yana tek karim gun boyu yatakta kalmak icin bahanemin olmasi oldu :KK43:
arkadaşlar 13 yıldır bebegım olmuyor tefrıcıye okuyorum yardım edermısınız
Canim insallah kabul olur, Allah gonlundekini hakkinda hayirli eylesin.
Kusura bakma canım cevap geç oldu. Sütüm olsa denersim mutlaka tamamen sütten kesildim bi gram bile yok artık. Öncedende azdı zaten başından beri emİrdiğimle doymuyordu arkasına mama vermek Orunda kalıosum. Senin sütün nasıl yeterli mi
Yok kuzum, maalesef yetersiz. Kampa ramen aksamlari kuruMaya devam. Yapamadim zaten hakkiyla, cok agliyo kizima dayanamiyorum. Hayirlisi diyelim o zaman, neyseki bebeklerimizin sagligi yerinde. İyi ki mama dene sey var, eskisi gibi degil sartlar.
Sen de bendensin. Doymuyo sanip mama veriyoduk uyumayinca. Ama simdi mamaya ramen uyumuyo artik hanim kizim :KK1:
Kızlar benim uyku sorunum çıktı nerdeyse 2haftadır bebeğimi uyuttuktan sonra bir türlü uykuya dalamıyorum, gündüzde uyuyamıyorum, yatağa geçiorum uyumak için bir türlü uykuya dalamıorum, başlarda anlamadım ne olduğunu ama elimde olmadan yüz kaslarımı sıkıorum aşırı gergin oluyorum, aklıma bir sürü olmayacak şey gelio elimde olmadan, örnek verim mesala şimdi deprem olursa telaşla bebeğimi almak aklıma gelir mi, bebeğin beşiği kapıya uzak mı kalıo bebeğimi almaya giderken yer altımdan kayar ona ulaşmam zaman alır mı gibisinden saçma sapan şeyler ama hani güzdüz felan böyle telaşlı değilim bebek ile ilgili sadece elimde olmadan çok kasıyorum vücudumu çenem dişlerim hep bir kasıntı içinde olsuğunu fark ettim şöyle rahatlayıp uykuya dalamıorum aksine de çok yorgun oluyorum anlatamam gündüzde yoruluyorum ama bir türlü uyuyamıorum :KK43:
Canim lohusa depresyonu olmasin sendeki. Cok erken bebeginle yalniz kaldin, hem ev sorumlulugu, gelen gidem derken dinlenemeden geciruyosun sureci. Ben de yalniz kaldim senin gibi erkenden, ben de dusunyirum oule sacma seyler. Ama senin kadar degil, bence sana destek olabilecek bi yakinin 1 hafta 10 gun gelip kalsin yaninda. Seni germeyeek, rahatlatacak biri olmali

Canim hirsli emiyosa gazdan olabilir. Ben de mama veriyorum. Markasina gore degisiyo olculer. Mesela milupa nin kutusundaki cizelgede 0-2 hafta 60 cc yazarken smagold da 90 cc yaziodu bi ogun icin :) 1,5 saat de iki ayri ogun saati gibi olmis. 60 cc dusuyo ogun basina. Bence daha az vemeye gayret etmelisin ama cok degil. Yİne de en dogrusunu doktorunuz souler :KK66:

Amin canim. Dayanamayip mama veriyorum. Kasikla almaya bile sabri yok cocugun. Kamptam yana tek karim gun boyu yatakta kalmak icin bahanemin olmasi oldu :KK43:

Yok kuzum, maalesef yetersiz. Kampa ramen aksamlari kuruMaya devam. Yapamadim zaten hakkiyla, cok agliyo kizima dayanamiyorum. Hayirlisi diyelim o zaman, neyseki bebeklerimizin sagligi yerinde. İyi ki mama dene sey var, eskisi gibi degil sartlar.

Sen de bendensin. Doymuyo sanip mama veriyoduk uyumayinca. Ama simdi mamaya ramen uyumuyo artik hanim kizim :KK1:

Canim lohusa depresyonu olmasin sendeki. Cok erken bebeginle yalniz kaldin, hem ev sorumlulugu, gelen gidem derken dinlenemeden geciruyosun sureci. Ben de yalniz kaldim senin gibi erkenden, ben de dusunyirum oule sacma seyler. Ama senin kadar degil, bence sana destek olabilecek bi yakinin 1 hafta 10 gun gelip kalsin yaninda. Seni germeyeek, rahatlatacak biri olmali

Bebeklerimiz sağlıklı olsun yeter ki sende çok stres yapma kamp işini. Bilmiorum canım ya uyku sorunum olmazdı ilk defa bnde psikolojik olduğunu düşünüorum ama depresyon mu bilemiorum tek sıkıntım uyuyamamak iştebebeğim 4.30da kalktı mama verdim alt değiştirme gaz vs derken yeni uyudu ama bn uyuyamıorum gece desen 2.30da uyudum 4.30da kalktım düşüncelerden çok uykusuzluk canımı sıkıo, bakıcı da kafamıza göre güvenilir birini bulamadık ama en son çare işyerinde çalışan arkadaşın hanımı bakacak galiba bakarım diyordu gerçi onunda iki çocuğu var orta okula giden nasıl ayarlayacak bilmiorum ayrıntıyı konuşmadık

Günaydınnn herkese
Bizim yarın 40.günümüz bakalım sonrasında neler olacak :)
Bu günde siZler neler yapıosunuz benim pek bilgim yok.
Sadece banyo yaptıracam ama başka yapılması gereken bişe var mı

Gunaydin Anneler ve Bebisleri :) iyi pazarlar herkese. Evden sıkilanlara gezme, sutu az olanlara bol bol sut, uykusuz olanlara ve bana uyku, bebisi nedensiz aglaynlara, surekli kucakta kalanlara ve uyumayanlara da sabir dilerim :KK66:
Günaydınnn herkese
Bizim yarın 40.günümüz bakalım sonrasında neler olacak :)
Bu günde siZler neler yapıosunuz benim pek bilgim yok.
Sadece banyo yaptıracam ama başka yapılması gereken bişe var mı

Canim valla ben de bilmiyorum. Banyo suyuna corekotu, 40 tane pirinc ve altin atiyolarmis. Bi de son suyuna 40 defa elini batirip cikariyosun. Bebegin suyundan 1 tas da sen dokunuyosun. Bunlar benim sagdan soldan derlediklerim. Bi de 40. Gun dgl 39. Gun aksaminda yapiosun. 40inda da gidebilecegin en uzaga gitmen lazimmis, omru uzun olsun diye. Her yerin farkli bi uygulamasi var. Banyo sonunda 40 fincan suyu bebege ve kendine dokenler de var. İste kafana gore yap biseyler, donucta kirkini cikarmis oluyosun her turlu. Maksat adet yerini bulsun :KK66:

İnsallah gonlune gore bi bakici bilursun canim. Belki uykusuz kalma sebebin budur. Bol uykulu gun ve geceler diliyorum canim

Günaydın, keyifli pazarlar :KK70::KK70::KK70:

Eltim gelecek, heyecanla bekliyorum. Sizlerde keyifler güzeldir inşallah.

Canım geçmiş olsun.inşallah tahlil sonuçları temiz çıkar minik korsancığın.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Teşekkürler canım. Babası gece götürdü analize, temiz çıktı şükür. Doktor arkadaşı arayacağım birazdan. Hala az da olsa devam ediyor. Nedenini nasilini soralim, öğrenelim.

Sen nasıl oldün, yaptın mi fefilifanin ayva çekirdeği tarifini?

Canım günaydın bizde kaka tahlili.yaptık çok suluydu her gaz çıkarmaya kaka yapiyordu diye bir şey çıkmamıştı dok anne sütünden kaynaklı dedi sende endişeleme

Kuru mayayi ne yapıyorsun arkadaşım merak ettim bu kamp olayida neymiş onuda yazarsan sevinirim

Bende mama veriyorum:KK5: uzulerek ama yspscsk bisi yok bizim elimizde degol sonucta hangi marka mama kullaniyorsunuz ben aptsmil ve dimilac donusumlu kullsniyorum doktorumuxun onerisiyle sizler ne kullaniyorsunuz:26:

kızlar dun sormustum ya uyanmıyor dıye allah razı olsun cvp vermıssınız dılımı essek arısı sokaydı
dun gram uyumadı gaz sancısı sanırım 1 saatte bır eller agızda memeye saldırdı sonra her bı emmede 3 kere kustu toplamda 7 defa
noldu smdi anlamadım doktora gotursemmı kustugu su gibi bazen kesik kesik
dün dısarı cıktık 2 saatliğine avaba usuttummu bebegımı ya :KK43:((((

X