2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
Güzel. Eğer kullanışlı olacaksa senin için, al gülüm.

Benim bebeğimde reflu var. Yatağında bile reflu yastığı ile yatırıyorum (ihtiyacı olanlar için, ebebekte var). Dolayısıyla bana baş kısmı yukseltilebilen, aynı zamanda is güç yaparken farklı odalara taşıyabileceğim ve yavrumu oyalayacak bir ürün lazım. Geçmişte sizler sohbet ederken okumuştum aklımda kalmış. Hepiniz tiny love öneriyordunuz. Uyanık olursa oğlumu da götürüp deneyerek alacağim. Büyük korsanın eve gelmesini bekliyoruz:KK70::KK70::KK70:

Nasıl oldu junior esmer?:KK70::p

MRHABA BEBEĞİNİZDE REFLÜ olduğunu nasıl anladınız

Doğum günün kutlu olsun canım, ailen ve sevdiklerinle nice mutlu yıllara.

Kalkan benim hassasiyetimi giderdi, bebek çekse de isirsa da anlık acı oluyor. Sonrasinda rahatim. Artık sadece göğüs pedi kullanıyorum.

Tesekkurler tavsiyen için canım. Sen nasıl yapacaksın sadece beşikte mi yatiracaksin,?
Teskkur ederim :) kalkan ben de surekli kullaniyorum, Allah razi olsun senden, resmen kurtardin beni :KK66: bizde hamak var canim, akrabamizin bebegi icine sigmayinca bize gecti :KK66: ama kizim pek yatmiyo onda. Sallarsak sadece sesini kesiyo. Ben de sallamak istemiyorum. Hep yatagina goturuyorum uyuyunca. Simdilik idare ediyoruz bi sekilde. Bu arada reflu de gaz gibi bebeklerdde sık goruluyomus ve ortalama 3. Aya kadar geciyomus. Sen daha iyi biliyosundr. Benim arkadasin kizimda da var, o soylemisti. İnsallah cabucak gecer:KK66: optum minik korsani annesi :))
:119:KK70:oğum günün kutlu olsun mutlu ol senelerce :119:
Bana da gelen giden olunca emzirmek için yalnız bırakıyorum mecbur =)
Yapacak birşey yok.
Ahh o göğüs ucu yaralarından bende yakınıyorum.
Korkarak acıyla veriyorum ağzına yavrumun.
Silikon göğüs ucu aldım tutmadı kızım, göğüs kalkanı da aynı şekil.
Ne yapacağım ben ya :KK31:
Canimmmm cok tesekkur edrimm :) kalkan benim hayatimi kirtardi resmen, ama kullanmayi birakinca yenileniyo hassaslik :KK43: yapcak bisey yok. Minik esmeri kokla benim icin:KK66:

slm kızlar!
bebeğim uyudu bi foruma bakayım dedim. çoğumuz göğüs ucu çatlaklarından muzdarip. zeytinyağı sürüyorum ve açıkta bırakıyorum genellikle. ve bi de kalkan sipariş ettim.o da iyi gelir umarım. benim biraz acısı azaldı göğüslerimin ama sütüm az geliyor oğluma yetmyor malesef... hem emziriyorum hem mama veriyoruz o zaman karnı doyuyor.
bi kaç gündür de zor uyumaya başladı baya uğraşıyoruz uyması için. iyi ki annem var yanımda.
bi de benim bebeğim hep kıpır kıpır emerken altını değiştirirken hep hareketli. altını değiştirmek için çok hızlı ve pratik olmak lazım. sizin bebeklerinizde mi kıpır kıpır???

maşaAllah nisan bitmeden bir çoğunuz kavuştunuz, ne mutlu size sanırsam pek az kişi kaldı sizlerde sağlıkla kavuşun inşaAllah :KK34:

Ohhh hatunlar bebişlerin dertlerine çare arasın biz hala doğuracaz diye bekleyelîm:KK1:
Sabah kontrolüm vardı zerre kadar sancı çıkmadı açılmada yok bu arada canım çok yandı baya soktu parmakları tam kanalda değil günün dolana kadar beklicez cuma karar vericez dedi sanırım sezeryan beni beklîyor hakkımızda hayırlısınd diyelim

Eki Görüntüle 1077533
Canım günaydın,bizde bu var.salona götürüyoruz.mothercare'de ve çoğu bebek mağazasında var.:KK16:

çok geçmiş olsun,inş.çıkar hemen,kıyamam:nazar:

Teşekkürler canım.

MRHABA BEBEĞİNİZDE REFLÜ olduğunu nasıl anladınız

Sürekli ağzına mide içeriği geliyordu canım. Ileri düzeyde olduğunda her yediğini çıkarmaya başlıyorlar. Benim bebeğimin o kadar ileri değil şükür. Dikkat etmek gerekiyor bir süre.

Teskkur ederim :) kalkan ben de surekli kullaniyorum, Allah razi olsun senden, resmen kurtardin beni :KK66: bizde hamak var canim, akrabamizin bebegi icine sigmayinca bize gecti :KK66: ama kizim pek yatmiyo onda. Sallarsak sadece sesini kesiyo. Ben de sallamak istemiyorum. Hep yatagina goturuyorum uyuyunca. Simdilik idare ediyoruz bi sekilde. Bu arada reflu de gaz gibi bebeklerdde sık goruluyomus ve ortalama 3. Aya kadar geciyomus. Sen daha iyi biliyosundr. Benim arkadasin kizimda da var, o soylemisti. İnsallah cabucak gecer:KK66: optum minik korsani annesi :))

Canimmmm cok tesekkur edrimm :) kalkan benim hayatimi kirtardi resmen, ama kullanmayi birakinca yenileniyo hassaslik :KK43: yapcak bisey yok. Minik esmeri kokla benim icin:KK66:

Canım çok sıkı olmayan kruvaze emzirme sutyenin varsa kalkanı silikon aparati olmadan sürekli kullanabilirsin. Silikon aparat süt kanallarına baskı yapip sürekli uyardigindan uzun süreli kullanılmasi önerilmiyor. Sonrasında da alıştırmak için arada çıkart sonra yeniden tak. Birkaç günde alisiyorsun. Bu arada ben krem sürmeye devam ediyorum (her emzirme sonrası önce yikiyorum sonra kremliyorum).

slm kızlar!
bebeğim uyudu bi foruma bakayım dedim. çoğumuz göğüs ucu çatlaklarından muzdarip. zeytinyağı sürüyorum ve açıkta bırakıyorum genellikle. ve bi de kalkan sipariş ettim.o da iyi gelir umarım. benim biraz acısı azaldı göğüslerimin ama sütüm az geliyor oğluma yetmyor malesef... hem emziriyorum hem mama veriyoruz o zaman karnı doyuyor.
bi kaç gündür de zor uyumaya başladı baya uğraşıyoruz uyması için. iyi ki annem var yanımda.
bi de benim bebeğim hep kıpır kıpır emerken altını değiştirirken hep hareketli. altını değiştirmek için çok hızlı ve pratik olmak lazım. sizin bebeklerinizde mi kıpır kıpır???

Bizimki de öyle gülüm. Poposu başı ayrı oynuyor. Sebeklik yapıyoruz sürekli:KK70::KK70:

slm kızlar!
Uyku sorunu bizde de var :KK43: memede uyurken degmeyin keyfimize. Yataga yatirinca kiyamet kopuyo. Biz de alt degistirirken basen sinir keizleriyle mucadele ediyoruz. Nasil bir aglamak anlatamam :KK43: biz de mama veriyoruz maalesef. Dogum ve besleme sekli hic hayal ettigim giibi olmadi :KK43:
Ohhh hatunlar bebişlerin dertlerine çare arasın biz hala doğuracaz diye bekleyelîm:KK1:
Sabah kontrolüm vardı zerre kadar sancı çıkmadı açılmada yok bu arada canım çok yandı baya soktu parmakları tam kanalda değil günün dolana kadar beklicez cuma karar vericez dedi sanırım sezeryan beni beklîyor hakkımızda hayırlısınd diyelim
Canim o zamana kadar sancilarin da gelebilir belki. Hayirlisi diyelim, gonlune gore ilur insallah
Teşekkürler canım.

Sürekli ağzına mide içeriği geliyordu canım. Ileri düzeyde olduğunda her yediğini çıkarmaya başlıyorlar. Benim bebeğimin o kadar ileri değil şükür. Dikkat etmek gerekiyor bir süre.

Canım çok sıkı olmayan kruvaze emzirme sutyenin varsa kalkanı silikon aparati olmadan sürekli kullanabilirsin. Silikon aparat süt kanallarına baskı yapip sürekli uyardigindan uzun süreli kullanılmasi önerilmiyor. Sonrasında da alıştırmak için arada çıkart sonra yeniden tak. Birkaç günde alisiyorsun. Bu arada ben krem sürmeye devam ediyorum (her emzirme sonrası önce yikiyorum sonra kremliyorum).

Bizimki de öyle gülüm. Poposu başı ayrı oynuyor. Sebeklik yapıyoruz sürekli:KK70::KK70:
biz de cok kullanmiyoruz. Hatta artik gerek kalmamusti ama guya sutum artsin die sagdim pompayla kizim emdikten sonra. Cok yuklendim herhaalde zavallilara :KK1:

Kızlarr günaydın :KK3:
Bdt lerimiz aynı :KK55: Son 10 gün kaldı :KK52:
Doktorlarınız bugüne kadar çatı muayenesi yaptı mı bazen doğumhanede bazen de öncesinde muayene edebiliyorlar ben henüz yaptırmadım kendi kendime leğen kemiklerimin geniş olduğunu normal doğum yapabileceğimi umut ediyorum çatı muayenesi olmadan da bunu anlamak mümkün mü bilginiz var mı?:44::26:

Bende henuz çatı muayenesi olmadim canim sali gunu kismetse bende normal yapabilecegimi dsunuyorum da bakicaz artik..hayirlisi olsun

bnm aşağıya iniyor ama ağrı sancı yok bekliyoruz en son 3 tane sancı çıkmış nst de 10 tane olmadan doğum başlamıyormuş pazartesi kontrol var bakalım ne diyecek doktor bzmki de hep önden gidiyor iri dediler sonradan normale döndü :KK52: :KK55: desene güzel bi sürpriz olacak :KK9: hayırlısı cnm sağlıklı bir doğum olur inşallah:KK16:

Bende de 1 tane sanci vardi
Dr da zmnini bekler diyor neye gore oyle soyluyorsa artik

Kızlarr günaydın :KK3:
Bdt lerimiz aynı :KK55: Son 10 gün kaldı :KK52:
Doktorlarınız bugüne kadar çatı muayenesi yaptı mı bazen doğumhanede bazen de öncesinde muayene edebiliyorlar ben henüz yaptırmadım kendi kendime leğen kemiklerimin geniş olduğunu normal doğum yapabileceğimi umut ediyorum çatı muayenesi olmadan da bunu anlamak mümkün mü bilginiz var mı?:44::26:

37+0da yapti benim cati muayenemi
Ama legen kemigiyle mi alakali bilmiyorum tatlim
Sanci,kasilma var mi birseyler??

Herkese gunaydin. Yagmurlu bir sabahda uyumak kadar guzel bisey yok ama kizim bu keyfi henuz yasamiyor da yasatmiyor da :KK1: bugun benim dogum gunum, ve sehir disindan misafirlerimiz var. Esimin teyzeleri gelcek. Biri gelcegi zaman stress oluyorum cunku Dolunay tum gun memede kalmak istiyo ve ben de misfirle ilgilenmeliyim. Onlarin yaninda da sirekli cocugumu emziremem :KK43: neyse artik geccek bi sekilde. İnsallah cok oturmazlar :)

Bi de yeni bi huy edindik teyzeler, memeyle kavga huyu. Gogus ucu yaralarim nuksetti, kizim memeyi lastik gibi cekiyo, isiriyo, cekince agzindan cikiverise sinir yapip agliyo. Hakkimizda hayirlisi. Esim bana cekmis bu kiz cok sinirli diyo:KK1: Cekecegimiz var valla

Canim cok gecmis olsun. İnsallah cikar kuzun da alip evinize gidersiniz. Niye sarilik olmus aslinda kilo da almis. Demek ki iyi beslenmis.

Mutlu yillar cnm :KK66:

Günaydın kızlar kizimcimla yatak sefası yapıyoruz babamiz kahvalti hazırlıyor :KK56:
Dikişlerim hala inanılmaz agriyor aslında pelvis kemiğim agriyor doktorda anlamadı incilmis olabilir ins kırık yoktur diyor :KK53:
Röntgen cektircez geçmezse :KK50:
Yaptırdığım en zor doğumlardan biri dedi geçen hafta gittiğimizde ağrı eşiğin çok yüksekmis diyor ne dogummus arkadas bebeğimin omzunu kırdılar beni hasat ettiler annem evde dogursaydin daha iyiydi dedi ben yinde şükrediyorum çok hızlı olduğu icin
Bebeğimi hemen aldım kucuşuma :emir_bebek::KK16:

Bebeginin omuzu nasil oldu cnm?

meraba arkadaşlar kızım 36 günlük oldu. Bizde bir sarılk atlattık 5günlükken bür gün hastanede yattı kuzum. Şimdide emerken çok huzusuzlanıyor bazenemerken midesi kalkıyor bazan durup dururken kalkıyor midesi. Emme süreside kısa neden böyle yapıyor bilmiyorum. Doktor reflü diyor daaynı yleri yaşayan varm aranız

Bende de durum ayni sancı açılma hicbisey yok. Bebis kanala inmemiş bile günüm pazartesi günü doluyor. Doktorumla sezeryan kararı aldık. Haftasonu gelmek isterse buyursun gelsin dedi:).fekat yavrumun gelmesi yok. Pazartesi günü en geç kavusucaz birbirimize.

meraba arkadaşlar kızım 36 günlük oldu. Bizde bir sarılk atlattık 5günlükken bür gün hastanede yattı kuzum. Şimdide emerken çok huzusuzlanıyor bazenemerken midesi kalkıyor bazan durup dururken kalkıyor midesi. Emme süreside kısa neden böyle yapıyor bilmiyorum. Doktor reflü diyor daaynı yleri yaşayan varm aranız

Canim gecmis olsun. Buyuyo kuzular. Gecer reflu varsa, kalici degil merak etme.

Bu arada bizde de hafif var. Bogazina bisey kacmis gibi oksuruyo. Normalmis bebeklerde az az olmasi. Biraz cok olursa ilac tedavisi ve yastikla yatirmayi oneriyolar. Daha da ilerisi nasil oluyo bilmiyorum

X