2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
Nasıl bişey hissediyorsunuz yaa.ben ya anlamıyorum yada Allah korusun bebeğime bişey oldu..

Çok evham yapıyorsun sinem:107: Oturduğunda ya da uzandığında daha rahat hissedersin haraketlerini. Bir de artık rahim göbek deliği hizasında, dolayısıyla sanki mide hareketi gibi hissedersin. Bebeğin kız mı bu arada? Doktorum kız bebeklerin erkeklere göre hareket etmeye daha geç başladığını söylemişti, bilmiyorum doğru mudur:KK34:

Kızlar günaydın,
yarın detaylı ultrasonum var çok heyecanlıyım tabi biraz da korku var içimde, umarım bebeğim sağlıklıdır.. zaman resmen geçmedi bu hafta ya:KK43:

Güzel haberlerle gel canım, maşallah meleğine:nazar::emir_bebek: Benim de ayaklarım geri geri gidiyordu detaylı usg günü ama içeri girip gözlerim ekrana dalınca, unutmuşum neden oradayım-ne kadar süre kaldım, doktor ne dedi:21::KK9:

Nasıl bişey hissediyorsunuz yaa.ben ya anlamıyorum yada Allah korusun bebeğime bişey oldu..

Allah korusun öyle düşünme iyi düşün iyi olsun önce içimde sanki midemi bozmuş gibi fokurdamalar oluyor sonra da sanki baloncuk patlaması gibi pıt pıtlar oluyor daha küçük diye pıtlamalar en sert hareketleriymiş
bende daha tekmeler görmedim inşallah o da olacak sende merak etme canım belki hissediyorsun ama farketmiyorsun aklına takılıyorsa gidebilirsen doktora git istersen ama birşey yoktur bence:nazar:

Çok evham yapıyorsun sinem:107: Oturduğunda ya da uzandığında daha rahat hissedersin haraketlerini. Bir de artık rahim göbek deliği hizasında, dolayısıyla sanki mide hareketi gibi hissedersin. Bebeğin kız mı bu arada? Doktorum kız bebeklerin erkeklere göre hareket etmeye daha geç başladığını söylemişti, bilmiyorum doğru mudur:KK34:

Güzel haberlerle gel canım, maşallah meleğine:nazar::emir_bebek: Benim de ayaklarım geri geri gidiyordu detaylı usg günü ama içeri girip gözlerim ekrana dalınca, unutmuşum neden oradayım-ne kadar süre kaldım, doktor ne dedi:21::KK9:

Evet evhamliyim..cünkü ilkinin kalbi durması sonucu alindi..bi daha ayni günleri yaşamak off çok zor. . Allah'im kimselere yasatmasin :KK14::KK14:

Evet evhamliyim..cünkü ilkinin kalbi durması sonucu alindi..bi daha ayni günleri yaşamak off çok zor. . Allah'im kimselere yasatmasin :KK14::KK14:

Çok üzüldüm, rabbim yaşatmasın yeniden canım. Ama maşallah 5 ayın bitmek üzere, olumlu düşün; kendini de meleğini de strese sokma lütfen. Kolay hissetmek istiyorsan, kahvaltı et sonra uzan. Çoğu anne adayı öğün sonrası hareketleri daha kolay hissettiği söylüyor.

Allah korusun öyle düşünme iyi düşün iyi olsun önce içimde sanki midemi bozmuş gibi fokurdamalar oluyor sonra da sanki baloncuk patlaması gibi pıt pıtlar oluyor daha küçük diye pıtlamalar en sert hareketleriymiş
bende daha tekmeler görmedim inşallah o da olacak sende merak etme canım belki hissediyorsun ama farketmiyorsun aklına takılıyorsa gidebilirsen doktora git istersen ama birşey yoktur bence:nazar:

Anladım canım tamam teşekkür ederim ..
16 aralık ta ayrıntılı usg var bakalım beklicez o zamana kadar..

Çok üzüldüm, rabbim yaşatmasın yeniden canım. Ama maşallah 5 ayın bitmek üzere, olumlu düşün; kendini de meleğini de strese sokma lütfen. Kolay hissetmek istiyorsan, kahvaltı et sonra uzan. Çoğu anne adayı öğün sonrası hareketleri daha kolay hissettiği söylüyor.

Bugün biraz fazla gerginim sanırım..ilk hamileliğim devam etseydi eğer bugünlerde doğum olacaktı..
Bide kahvaltı edip deneyelim bakalım..:KK56:

Anladım canım tamam teşekkür ederim ..
16 aralık ta ayrıntılı usg var bakalım beklicez o zamana kadar..

benimde 18 aralıkta var detaylı geldiğinde haber veririsin bende ilk bebeğimi kasım 2012 de 8 haftalıkken kalp durması sonucu kaybetmiştim şimdi 20 haftalık olduk hareketlerini hissettim, cinsiyetini öğrendim, ultrasonda bebek şekliyle gördüm Allah korusun Allah birdaha yaşatmasın dilime bile alamıyorum kaybetme kelimesini. Allah bebişlerimizi zamanı geldiğinde sağlıklı olarak tüm uzuvları yerinde sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin inşallah.
Senin kaç haftalıktı?

Herkese merhaba nisan anneleri. Ben de insallah nisan annesiyim. Simdiye kadar kk ye uye olmadim ama hamile kalmadan oncesinde de, hamile kaldiktan sonrasinda da surekli siteyi takip ettim. Gebelik hazirligiyla ilgili bi cok seyi burdan ogrendim. Sonra da bu topigi ilk sayfasindan itibaren surekli takip ederek bebegimin gelisim asamalarinda yasadigim sorunlari yasayan arkadaslarla yalniz olmadigimi hissettim ve cok sey ogrendim sizlerden. Son zamanlarda paylasimlar az diye ara ara girip bakiodum. Topigin kapatildigini gorunce cok uzuldum. Hemen uye oldum gozumu karartip topigi kurtarmak istedim. Ama Esmer arkadasimiz sagolsun kurtarmis topigi :) cok sevindim. Bu topikte gebeligi zor gecen arkadaslara dualar ettim, Cute icin oturup agladm guzel haberler alanlar icin sevindim. Bayaa baglanmisim meger :) cok yazdim ama icimi doktum, ohhhh :KK70:

Merhaba değerli anne adayları,

Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce açtığımız gün gün hamilelik, gebelik sayfasında (tıklayın) hamilelik boyunca bebeğinizin gelişimini gün gün ve tarihe göre izleyebilceğiniz bir uygulama paylaşmıştık. Türkiyede bir ilk olan bu uygulama sayesinde tahmini doğum tarihini girerek bebeğinizin gelişimini izleyebiliyorsunuz.

Artık bu uygulamada kullanılan bilgileri imza alanınızda diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz.

Yapmanız gereken : Profil sayfanıza (tıklayın) girerek, Kişisel Bilgiler bölümündeki Bebeğinizin Tahmini doğum Tarihi alanına bebeğinizin tahmini doğum tarihini gün-ay-yıl formatında yazmanız. Örneğin : 23-04-2014

Bebeğinizin tahmini doğum tarihini doktorunuzdan öğrenebilceğiniz gibi, sitemizde bulunan tahmini doğum tarihi ve gebelik hesaplama sayfasından (tıklayın) da kendiniz hesaplayabilirsiniz.

Anne adaylarımıza şimdiden bebeklerini sağlıkla kucaklarına almalarını dilerim.

Saygılarımla

:KK62::KK16::KK49:2014 NISAN ANNELERI LISTESI:KK49::KK16: :KK62:

anne adayimiz:KK49:yaş:KK30:kaçıncı bebiş:KK3:şehirEn Büyük TÜRKİYESAT:21:BDT:emir_bebek:Bebiş cinsiyetimiz:KK73:Bebiş isimlerimiz :118:
e3sme3r24İlk İstanbul08.07.201315 Nisan :nazar:Kız
avare3423İlkİstanbul30.06.201305 Nisan:nazar:ErkekYusuf:emir_bebek:
AdAm_OLaCaK_KIZ28İlk Batman20.07.201326 Nisan :nazar:ErkekMetehan:emir_bebek:
SEDACAN25İlk Bursa17.07.201323 Nisan :nazar:KızRavza:emir_bebek:
aktar8330İlk İzmir13.07.201326 Nisan :nazar:ErkekAlper:emir_bebek:
HIRSIZI33İlkAnkara01.07.201307 Nisan:nazar:KızEla:emir_bebek:
hayretbijiy27İlkİstanbul08.07.201314 Nisan:nazar:ErkekArda:emir_bebek:
pakize25İlkBursa14.07.201311 Nisan:nazar:ErkekEmirhan:emir_bebek:
kuzey1629İlk28.06.201304 Nisan:nazar:Erkek:emir_bebek:
anar24İlkKastamonu01.07.201307 Nisan:nazar:ErkekPoyraz:emir_bebek:
golge_cicegi30İlkAnkara08 Nisan:nazar:Kız:emir_bebek:
sinemmselcukk24İlk Ankara13.07.201320 Nisan :nazar:KızBelinay:emir_bebek:
buket_asude29İkinci Kars22.07.201328 Nisan :nazar:ErkekMuhammed Musab:emir_bebek:
UmRaN__6324İlk izmir28.06.201304 Nisan :nazar:KızElif Nisa:emir_bebek:
burtam2427İlk Ankara26.06.201302 Nisan :nazar:ErkekAhmet Kağan:emir_bebek:
ezgibo27İkinci İstanbul04.07.201310 Nisan :nazar:ErkekEymen Çınar:emir_bebek:
hawar33İkinci 16.07.201322 Nisan :nazar::emir_bebek:
Simca1233İlk İstanbul12.07.201318 Nisan :nazar:KızDila:emir_bebek:
aysegularik29İlk Hatay11.07.201317 Nisan :nazar:ErkekGalip:emir_bebek:
burcu15326İlk İstanbul26.06.201302 Nisan :nazar:KızRabia:emir_bebek:
jennyy_2729İlk 20.07.201327 Nisan :nazar:Kız:emir_bebek:
sudenazz_31Üçüncü Adana13.07.201319 Nisan :nazar:Erkek:emir_bebek:
kircicegi4825İlk Muğla11.07.201317 Nisan :nazar:KızAylin:emir_bebek:
okkesa 08.07.201315 Nisan :nazar:KızZeynep:emir_bebek:
birgulum20İlk İstanbul07.07.201315 Nisan :nazar:ErkekMert:emir_bebek:

yeni listemiz BDT sirasina gore yapilmistir
listeye eklenmek isteyen annis adayları lütfen özelden yazınız
Özelden yazamayan annişler alıntı yaparak yazarlarsa onlarin mesajlarını da görebilirim :KK34:

KILO TAKIBINI BURADAN

NISAN ANNELERI BEBISLERININ ILK POZLARINA BURADAN

2014 Nisan anneleri beslenme günlüğüne buradan

2014 Nisan annelerinin minik bebislerine aldığı cicilere buradan

2014 NISAN ANNELERININ GÖBÜŞLERINE BURADAN

Beni de ekler misinizz.? Yas 27 ilk bebegimiz. SAT 25 haziran. BDT 1 nisan cinsiyet kiz. İsmide Dolunay olacak. İzmirde yasiyorum. Umarim eksik bilgi yoktur :) tesekkurler

benimde 18 aralıkta var detaylı geldiğinde haber veririsin bende ilk bebeğimi kasım 2012 de 8 haftalıkken kalp durması sonucu kaybetmiştim şimdi 20 haftalık olduk hareketlerini hissettim, cinsiyetini öğrendim, ultrasonda bebek şekliyle gördüm Allah korusun Allah birdaha yaşatmasın dilime bile alamıyorum kaybetme kelimesini. Allah bebişlerimizi zamanı geldiğinde sağlıklı olarak tüm uzuvları yerinde sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin inşallah.
Senin kaç haftalıktı?

Tabiki veririm canım. .ben 14 mayısta kürtaj oldum ve rutin kontrolumde ogrenmistim..11haftalik olarak gittim fakat 8+1 cikmisti bebeğim. . Bende minik minik bişeyler hissediyorum ama çok sık değil bu yüzden de endiseleniyor insan..ben kızımın ismini bile buldum teyzesi :-)
Amin amin inşallah canımmmm

Herkese merhaba nisan anneleri. Ben de insallah nisan annesiyim. Simdiye kadar kk ye uye olmadim ama hamile kalmadan oncesinde de, hamile kaldiktan sonrasinda da surekli siteyi takip ettim. Gebelik hazirligiyla ilgili bi cok seyi burdan ogrendim. Sonra da bu topigi ilk sayfasindan itibaren surekli takip ederek bebegimin gelisim asamalarinda yasadigim sorunlari yasayan arkadaslarla yalniz olmadigimi hissettim ve cok sey ogrendim sizlerden. Son zamanlarda paylasimlar az diye ara ara girip bakiodum. Topigin kapatildigini gorunce cok uzuldum. Hemen uye oldum gozumu karartip topigi kurtarmak istedim. Ama Esmer arkadasimiz sagolsun kurtarmis topigi :) cok sevindim. Bu topikte gebeligi zor gecen arkadaslara dualar ettim, Cute icin oturup agladm guzel haberler alanlar icin sevindim. Bayaa baglanmisim meger :) cok yazdim ama icimi doktum, ohhhh :KK70:

Hoş geldin canım:KK3: Maşallah meleğine:nazar::emir_bebek:

yok canım ya emircan yada erenalp ikisi değil :KK1::KK1:

Latife ediyorum gülüm, hepsi güzel; ismi ile yaşasın paşan:nazar:

Tabiki veririm canım. .ben 14 mayısta kürtaj oldum ve rutin kontrolumde ogrenmistim..11haftalik olarak gittim fakat 8+1 cikmisti bebeğim. . Bende minik minik bişeyler hissediyorum ama çok sık değil bu yüzden de endiseleniyor insan..ben kızımın ismini bile buldum teyzesi :-)

kızlar daha geç ve daha az kıpırdıyor ilk zamanlar diyorlar endişelenme canım Allahın izniyle meleğinde yoktur inşallah birşey.
Benimde 9 haftalıktı 8+3 çıkmıştı. Neyse kötü günler geride kaldı yüce rabbim birdaha göstermesin canım. İsmi ne olacak prensesin?

hoşgeldiin,ne güzel yazmışsın,yüreğine sağlık :KK16:

Bugün biraz fazla gerginim sanırım..ilk hamileliğim devam etseydi eğer bugünlerde doğum olacaktı..
Bide kahvaltı edip deneyelim bakalım..:KK56:

Sinemcim, ben bile bu kadar üzüldüysem yazdıklarına,hissettiklerine,düşün bebiş neler hisseder..nolur yapma..

bir kere sen çook şanslısın,kürtaj olup çok uzun süre hamile kalamayan (stresten) arkadaşlarım var,bak ne güzel sen yeniden hamilesin..

Yolun yarısını geçtin,sen artık 3.döneme yakınsın,bırak ilk dönemler geride kaldı,riskler çoook azaldı..
Bir de bence şu da var,çok fazla kişisel gelişim işleriyle uğraştığım için biliyorum,kaybınla vedalaşman lazım,çünkü bak şimdi doğum olucaktı diyosun,senin artık bunun senin suçun olmadığını kabullenip,kendini affedip,(suçlamıyorum desen bile yap)geçmişi geçmişte bırakman lazım.Şöyle yapabilirsin,önce derin derin nefes al ver,sakinleşene kadar,yavaş al ver devam et.sonra kaybettiğin bebeğinle konuş.emin ol bu gerçek etkili bir çalışma,ona olan duygularını bir bir anlat,ne kadar istediğinden tut,ne kadar üzüldüğüne kadar,elinden bişey gelmediği için kendini de affet,ona veda et,teşekkür et.bak o kadar rahatlıycaksın ki,ağla,bağır,gerekirse küfret,yeterki rahatla.Böyle bir kayıp, hadi iyiyim ben artık demekle unutulmuyor.o sayfayı kapayıp,onun hangi ayda doğucagını vs hesapları bırakıp,bundan sonra da şimdi ki şansınla,bebişinle konuş hergün.bak sana çok iyi gelicek.bunları yapmayabilirsin,ama şöyle düşün;şimdiye kadar hissettiklerin acı,korku,e bir de bunu dene,ne kaybedersin,zaten acı,korku sende var.

Tekmelere gelince,benim arkadaşım çok şaşırdı ben hissettiğimde,o çok uzun süre hissedememiş,ki zayıftı,güya erken hissederler denir,hatta kalp sesi dinleme cihazı aldı eşi,kız panik oldu diye.ama şimdi oğlunu emziriyo.Çook normal herkeste farklı..dedikleri gibi baloncuk gibi küçük pıtpıtlar oluyo.asıl 1 kg olduktan sonra daha güzel hissediliyomuş.Şunu da unutma,son aylara dogru bikaç gün hissedememek de normalmiş,sığamadıkları için bazen az hareket ederlermiş.Onda da korkma olur mu.

sen artık anne olucaksın,ben de başta aman keseyi gör sevinme,aman kalp atışı duy sevinme diyenlerden,ilk 3 ayı hele hiç anlayamadım,tadını çıkaramıyo insan.boşveeer,sen artık odasını yapmaya,onunla konuşmaya,ona mutlu duygular yollamaya bak.yoksa bebiş doğunca mutsuz bebek olabilir,o kadar etkiliyoruz onları.eski kaybını kurtarmak elinde değildi,ama şimdiki bebeğini mutlu bebek,çocuk yapmak elinde.eski yüzünden onu üzmek haksızlık olur öyle düşün.sen annesisin,üzülüp,onu üzme lüksün yok ve çook güçlüsün..güçlü olucaksın ki o da olsun...anlaştık mııı:KK49::KK16:

Kızlar baygınlık geçirip,başım dönüyor yazan arkadaşlar vardı.22.hafta gebelik yazılarında bakın ne buldum;

bilginiz olsun:KK16:
Ara sıra bayılma ve baş dönmesi
Büyüyen rahminiz kan damarlarına baskı yapacaktır, bu da beyninize olan kan akşını yavaşlatacak ve hafif baş dönmeleri yapacaktır. Vücunuzda kan pompalanmasına yardımcı olmak için günde sekiz bardak su için. Eğer havalar sıcaksa veya egzersiz yaptıysanız daha fazla tüketin.

Kızlar 1 haftadır sürekli göbeğim kaşınıyor...
Kendimi alamıyorum kaşımaktan.
Aynı sorunu yaşayan var mı..
Bir de son 1 ayda fena çıktı benim göbek =)
Ama kilom gram gram ilerliyor...
2 kilo falan aldım toplamda..
Öyle hoşuma gidiyor ki =)
Göbeğimin çıkması, bakıp bakıp seviniyorum:KK1:

bende de var cnm kaşıntılar. göbiş büyüdüğü için gerilmeden ötürü çok kaşınıyo. ben banyodan sonra bebek yağı sürüyorum. arkadaşım da bebek yağı kullanmış hiç çatlağım yok diyo...

bu rrada kızlar sızede oluyomu bılmıyorum benım olusum 2 3 gundur pek hareket etmıyo yaa bır ıkı kımıltıyo tekmesıde yok merak etmıyo degılm acaba gırıp olmam mı cok etkıledı bebeısı:KK50::KK50:

geçmiş olsun cnm. benim de oğluşum var. daha önce çok kıpırdaktı ama bi kaç gündür az hareket ediyo gibi geliyo bana da. bazen çok yoruluyolar galiba:)

kızlar yaa ben iki hafta önce felan konyada tiroit testi yaptırmıştım tsh değeri 0.53 çıkmış, ben merkezde yaşamıyorum arkadaş dahiliyeye git aşırı düşük dedik zeka ile ilgili problem olabilir bebeğnde dedi. hiç sevmedğim halde yarın için hem doktorumdan hem dahiliyeden randevu aldım inşallah kötü bişey değildir. siz hiç baktırdınız mı sonuçlarınız nedir. bu arada 20 haftalık hamileyim :KK43:

cnm tsh değerin aşırı düşük değil. hamilelik döneminde vücut tiroid hormonuna fazla ihtiyaç duyuyo ve fazla hormon üretiyor. tsh değeri tiroid hormonuyla ters orantılı. 4 ten yukarı çıkarsa hormon eksikliği seninki gibi çıkarsa da biraz fazla demektir. ben de hipotiroid hastasıyım. 6 haftada bir kontrole gidiyorum. doktorum hep dozumu yükseltiyo. benim de sonuçlarım seninki gibi çıkıyor. eğer sonucun 5, 6 gibi çıksaydı o zaman zeka geriliğinden korkabilirdin. endişe etme gene bi doktora görün tabiki...

Kızlar 1 haftadır sürekli göbeğim kaşınıyor...
Kendimi alamıyorum kaşımaktan.
Aynı sorunu yaşayan var mı..
Bir de son 1 ayda fena çıktı benim göbek =)
Ama kilom gram gram ilerliyor...
2 kilo falan aldım toplamda..
Öyle hoşuma gidiyor ki =)
Göbeğimin çıkması, bakıp bakıp seviniyorum:KK1:

bendede kaşıntı var bu aralar bebek yağına başlamıştım ama bu hafta kullanmadım üşengeçliğimden ondan diyorum ben...

kızlar yaa ben iki hafta önce felan konyada tiroit testi yaptırmıştım tsh değeri 0.53 çıkmış, ben merkezde yaşamıyorum arkadaş dahiliyeye git aşırı düşük dedik zeka ile ilgili problem olabilir bebeğnde dedi. hiç sevmedğim halde yarın için hem doktorumdan hem dahiliyeden randevu aldım inşallah kötü bişey değildir. siz hiç baktırdınız mı sonuçlarınız nedir. bu arada 20 haftalık hamileyim :KK43:

canım bende ilk hamile olduğumu öğrendiğimde yapılan testlerde yüksek çıkmıştı dahiliyeye yönlendirmişti doktorum ilaca başladık çok düşük dozda kullanıyorum şükür fayda etti aylık düzenli kontrole gidiyorum...

bende zekai tahir e gidiyorum..başhekimlik katındaki polikliniğe

ben çayyoluna gidiyorum hem yakın hemde sakin...

X