Sivilceli Ciltler Acnegen kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

ezgig

Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2013
4
0
Selam kızlar . Acnegen tedavimin 18. günündeyim (sabah 20 mg aksam 10 mg olmak üzere) ilk bir hafta sivilcelerimde artış oldu su an bir iki tane cıkıyor normalde sivilce olmayan yerlerım muhtesem oldu pürüzsüz . siyah noktalarda azalma var ama kapalı komedon denilen o beyaz yağ butonları gecmedı ve arttı . tedavinin ilk 1 ayı kusma evresi zaten son olarak dudaklarda aşırı kuruluk ve hergun çektiğim baş ağrısı devam edıyor .
Sizde benım gıbı acnegen kullanıyorsanız ya da kullanmışsanız gelın hepberaber yaşadıklarımızı ve tedavinin sonuclarını konusalım .
sevgiler :)

meraba bende 34. günümdeyim. sivilcelerde bi artış olmadı ama burnumda ve dudaklarımda ciddi bi kuruluk var. sürekli nemlendirici kullanıyorum. ayda bir kontrole gidiyorum. günde 1 tane 20 mg kullanıyorum bu arada. doktorum artırmayı düşünmüyo. yaz ayında olduğumz için artıramam dedi. güneş çok sakıncalymış çünkü o yüzden artırmayı uygun bulmuyolarmş. İnşş sonu güzel olurr cnm...;-)

bende acnegen kullanıyorum 3. ay bitti 4.aydayım şuan
tedavi kişiden kişiye değişiyor galiba
benimde birinci ay yüzüm pürüzsüz oldu 2.ve 3. ayda sivilcelerde artış oldu baya
aynen dediğin gibi yağ bezeleri de arttı
aşırı dudak kuruluğu var gözlerim ve burnumda kuruyor hergün olmasada arada burnum kanıyor
gözler için refresh kullanıyorum biraz olsun rahatlatıyor
siz daha başlardasınız 2. 3. ayda sizinde gözlerin kurumaya batmaya yanmaya başlar aklınızda bulunsun göz damlası kullanın
bende günde 20 mg kullanıyorum benimde doktorum arttırmıyor dozu
birde benzamiycin krem verdi bu ay yüzümde çıkan sivilceler için

bende 2.aydayım ilk ay 20 mg kullandm 2.ay doktorum 30 mg cıkardı ilaca başladığımdan beri dudaklarımı nemlendiriyorum sadece brazcık acıyorlar onun dışında bir sorunum yok nemlendirici olarak pantenol pomad kullanıyorum gayet memnunum bol su içmeye özen gösteriyorum ama şuan ramazan olduğu için pek içemiyorum onun dışında 3 kilo verdim bu benim için gayet iyi :KK76: kusma pek yaşamıyorum fazladan 3-4 sivilce cıkıyor diyebilirim :KK37: ne kötüleşiyor ne iyileşiyor şimdilik bakalım ne olacak daha basındayız :)

kızlar bı suredir yazamadım . :) 4 gün once kontrole gittim kan testi yapıldı kolestrol 182 cıktı digerlerın de de sorun yok . Sivilcelerde düzelme var fakat hala izler var benim yüzüm ne cok sivilceli nede cok pürüzsüz :) yani toplasanız 7 tane sivilce anca vardı ama bende kapalı komedon denilen o iğrenc yag butonlarından cok vardı pütür pütür onlar biraz azaldı gibi ama hala var ve onlar sivilceye donusup gecicekse işim zor simdilik yan etkilerde dudak ve göz kurulugu hariç bişey yok . Dudak kurulugu için La roche posay'ın stick kullanıyorum. gözlerim içinde doktorum damla verdi . Bu arada tedavinin güzel gittiğini ve sivilcelerin yüzeyselleştiğini söyledi . su an 34. günümdeyim sonucları ilerleyen gunlerde paylasıcam öpüyorum sevgiyle :)

bu arada doktor 40 mg 'ma cıkartmadı yaz ayında oldugumuz ıcın o yuzden günlük 30 mg la devam ediiyorum .kollarımla minik benekler cıkmıstı onlar ıcınde ıkı tane solusyon verdı gayet ıyı oldu 2 gunde devamlı olarak aktarıcam size gelısmelerı :)

Bende 42. ilacımı içtim sahurda :) bir iki gündür yüzüm daha iyi görünüyor yatıştı baya sivilceler :KK34: tabi heveslenmemek lazım günü gününe tutmuyor çünkü ahh düzeldi bidaha çıkmaz heralde diyosun 2 gün sonra bakıyosun yüzün mayın tarlası gibi :KK53::KK53:

3. ayımın içerisindeyim maşallah diyeyim :nazar::nazar: tedavi çok iyi gidiyor bu ara. Dozumu 40 mg yükseltti doktorum gayet iyi aşırı bir kuruma yok dudaklarda ama sürekli nemlediriyorum aktif sivilcem yok ama izlerim hala duruyo birde cok oynuyorum yüzümle farkında olmadan yoluyorum sivilceleri onun dışında bir sorun yok:nazar::nazar:

kızlar ben bugü gittim acnedem verdi sabah aksam içicem hematenle de nemlendir dedi... benim sorum şu ben yüzüm için temizleyici ve nemlendirici arıyorum çünkü yüzün cok hassaslasıcak dedi hassas bişi arıorum siz ne kullanıosunuz acaba cildim karmaa

kızlar ben bugü gittim acnedem verdi sabah aksam içicem hematenle de nemlendir dedi... benim sorum şu ben yüzüm için temizleyici ve nemlendirici arıyorum çünkü yüzün cok hassaslasıcak dedi hassas bişi arıorum siz ne kullanıosunuz acaba cildim karmaa

ben 19 eylülde gittim zoratanin verdi eczacı ise acnegen:KK51: çok şaşırdım ama aldım nedeni ise devlet karşılıyo falan her neyse 14. günümdeyim sonuçlar iyi gibi fondötene elveda ettim:KK55: sadece hafif pudra kullanıyorum. cildimi soğuk su ile yıkıyorum dove sabun ile yıkıyorum tahriş etmeden bebek gibioluyor. havluyu bile sertçe yüzüme vurmuyorum ee malum en değerli giysimiz cildimiz :) bakalım ne olacak kurumalar oluşdu bunun için kivi sabunu aldım 5 tl ye kuruluğumu alıyor bir kaç köklü sivilce dışında bi sorum yok hamdolsun

ama bi sorun var o da şu: adet olamadım daha 30 gün oldu hemen hemen ben 20 25 günde bir olurum normalde sizde de aynı şikayet var mı?:KK52:

evet cnm geciktirme yapıyor bendede ama snin kadar değil bi 10 gün falan gecikiyor bide adet miktarında azalma oldu bende

bunu yazdıkdan sonra regl oldum çok ilginç. gerçi artık ilacı içmiyotum bıraktım bende zaten çok sivilce yoktu kökölü sivilceler vardı iyice temizlendikden sonra bırakdım.sırtım falan tutuldu. ilça faydalı olduğu kadar zararlıda aynı zamanda ileride lazerle yüz soydurma ve sivilce kurutma yaparım o kesin çözüm zaten. :KK1:

Kızlar pazartesi dr gitcem ve son 1 ayım kalıyo tedavimin bitmesi için 3-4 ayda hiç sivilcem çıkmıyordu bile ama doktorum tekrarlamaması için 7 ay devam ettirdi sonuç harika 1 tane bile sivilcem yok hepsinden kurtuldum bütün genç kızlara tavsiyemdir evlenene kadar mutlaka kullanın kurtulun çünkü evlenınce zor oluyor malüm hamilelik riski var :KK34::KK34:

Bende aknegeni doktorun eşime bu ilacı vermesiyle kullanmaya karar verdim fakat eşimi gözlemleyip doktora öyle gideyim dedim.Eşim dudak kuruluğuna ve cilt döküntülerine katlanamadığı için 2. ayın sonunda bıraktı ve hiç bir faydası olmadı tabi... 2 hafta öncede ben gidip doktoruma önerdim kan tahlili yapıp bana bu ilacı verdi. Dudak kuruluğu şimdilik çok kötü sayılmaz ama yüzümdeki kaşıntı kötü diyebilirim, cildimde de kuruluklar başladı. Yüzümdeki yağlanma sorunundan şimdiden eser yok çok mutluyum bu yüzden. Şuan için başka bir belirti veya sorun yok. Aknegenin tedavi sonu için güzel yorumlar okudum forumlarda, umarım ben ve tüm kullananlar bunun etkisini fazlaca görür. İlerki zamanlarda durumla ilgili yorum atıcam tekrar..

Bu arada kızlar ben aranıza yeni katıldım, bu ilaç 3-4 ay sonra sivilcelerin yok olması konusunda tamamen işe yaramaya başlıyormuş doğrumu? Ben sicilve ve siyah noktalarımın yavaş yavaş azaldığını ne zaman görücem bilgisi olan varmı?

arkadaşlar ben daha yeni başladım ama doktorum bana hiçbir tavsiye falan yapmadı bu ilacı yine cildiyeye gidipmi yazdırıcam yine kan tahlili yaptırıcakmıyım ? bide acnegeni kullanırken ağda yaptırabilirmiyim ? yardımcı olun lütfen bana bildiğiniz herşeyi yazarmısınız veya doktorunuz neler anlattı size

Merhaba kızlar, ben ilacı kullanmaya 29 Ekim'de başladım.. İlk ay 30 mg sonraki aylarda da 40 mg kullanmaya devam ettim.. Bugün doktora kontrole gittiğimde birkaç hesaplama yaptı, kilomu sordu ve bu ay sadece 10 mg almam gerektiğini bu aydan sonra tedavinin biteceğini söyledi.. kiloma göre almam gereken minimum dozu kendim de hesaplamak istiyorum ama bir türlü nasıl hesaplanacağını bilemedim.. herkes farklı bir şeyler söylüyor bu konuda. kilom 60-61 olarak çıkıyor.. Bana yardımcı olur musunuz?:26::26:

Ya kızlar benim tedavi iyi hoş gidiyorda yarım paket bisküvi yiyorum kafaya takıyorum acaba sivilce yapar mı diye oyle takıntı ediyorum kızartma yaglı zaten öldürsen yemem ama ne bilim trsavi güzel gidiyor tek sıkıntım acaba tekrarlarmı ben 9 ay kullanmak istiyorum tekrarlama yapmasın diye

Arkadaşlar merhaba ben bugün 6 aylık Acnegen kullanımına başladım ancak doktorum 20 mg ilacı günde bir defa olmak üzere 1 hafta kullanıp 3 hafta kullanmamı söyledi ve 1 ay sonra da kontrole gelmemi söyledi ancak neden böyle bir kullanım şekli verdiğini açıklamadı benim de sormak o an aklıma gelmedi ve sonrasında aklıma takıldı bi bilginiz var mı acaba bu kullanım yeterli olur mu ?

X