2013 Temmuz ayında hamile olduğunu öğrenenler

İyi değilim, doktora gittik kesemi karından göremedi alt muayene yaptı kesen iyice bozulmuş dedi düşmek üzereymiş progestan hapı kes dedi pazartesine kadar düşmezse alırız dedi.Sancım çok var kasıklarım adet sancısı gibi kanama hafif leke sadece arada oluyor ben ne yapacagımı bilmiyorum iyi olmadığını anlıyorum ama doktorların böyle söyleyip çocugu düşmeyen arkadaşlarda var burada okuyorum ne olur böyle yaşayanlar varsa ne yapayım keseyim mi hapı gidecek mi yani meleğim?

sevgili arkadaşım bende bugün doktora gittim. Bebeğimin kalp atışları maalesef yok. Kese haftaya göre küçük kalmış. Pazartesiyi bekliyorum bende. kanamam olursa doktora gideceğim ama. Bayram bayram zor olacak bu durum. Hap konusunu bilemiyorum canım. kullansan ne olur ki. İnan kafam çok karışık. Rabbim yardımcımız olsun.

arkadaslar ben 6+1 oldum. bugün turşu yedikten sonra midem sanki ağzımda...ara sıra oluyor çarşıya gittim sicaktan mi bilemedim midem bulandı. normal demi büyüyordur bebeğim

mrb arkadaşlar herkese iyi bayramlar benim çikolata kistlerim vardı hamile kalamıyordum kistlerden dolayı 2009 yılında bi kere ameliyat oldum ardından aylarca tedavi gördüm yine olmadı geçen senede tüp bebek denedik tutmadı. dr gittim sağ taraftaki kistin yumurtalığı tamamen kaplamış sağ tüpte de sıvı birikmesi var ameliyat olmalısın dedi. bende göze alamadım yaza kadar bekleyim dedim. Güzel Allah'ım verecek olduktan sonra her türlü veriyor bu ay hamile olduğumu öğrendim. ancak 5 haftalıkken bi sıkıntı yaşadım çok üzüldüm kanamam oldu. hemen doktora gittik iğne verdi hiç kalkmadan yattım 3 günde kanamam kesildi. tekrar kontrole gittim bu defada kalp atışları yok dedi. 5 gün daha bekle tekrar bakalım yoksa kürtaj yapıcaz dedi. tekrar gittiğimde önce karnımdan baktı yine yok dedi sonra alttan baktı küçücük bişey görüyorum dedi gerçektende minicik bende gördüm atıyordu. dr dikkat etmelisin durabilirde dedi bu defa başka bir iğne verdi şimdi onu göbekten yapıyoruz ayın 16 sına tekrar gidecez bakalım ne olacak çok heycanlıyım hep dua ediyorum hayırlısı olsun diye allah hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar versin inşallah.

İyi değilim, doktora gittik kesemi karından göremedi alt muayene yaptı kesen iyice bozulmuş dedi düşmek üzereymiş progestan hapı kes dedi pazartesine kadar düşmezse alırız dedi.Sancım çok var kasıklarım adet sancısı gibi kanama hafif leke sadece arada oluyor ben ne yapacagımı bilmiyorum iyi olmadığını anlıyorum ama doktorların böyle söyleyip çocugu düşmeyen arkadaşlarda var burada okuyorum ne olur böyle yaşayanlar varsa ne yapayım keseyim mi hapı gidecek mi yani meleğim?

Bende aynı hapı kullanıyorum ama hiçbir şeyim yok şükür iyi hissediyorum okudukça kontrolde bişey çıkacak diye bende korkmya başladım şimdi ,başka bir doktora daha gidip fikir alabilirsin inş. durumun düzelir.

sevgili arkadaşım bende bugün doktora gittim. Bebeğimin kalp atışları maalesef yok. Kese haftaya göre küçük kalmış. Pazartesiyi bekliyorum bende. kanamam olursa doktora gideceğim ama. Bayram bayram zor olacak bu durum. Hap konusunu bilemiyorum canım. kullansan ne olur ki. İnan kafam çok karışık. Rabbim yardımcımız olsun.

inş. düzelir canım ya bende sürekli yatıyorum haftaya kontrolüm umarım sağlıklı atlatırız şu günleri.

Kizlar selam sanirim ben de hamileyim ama daha keseyi falan gormedim ..Hcg 238 cikti...
Yalniz kasik agrilarim oluyor ara ara siddetli ara ara normal
Telden girdigim icin bi de tatildeyim zor giriyorum net.e
NE onerirsiniz canlarim agrilar normal mi ne yapayim denize falan girmiym mi

Benim 238 çıktığında tam adet beklediğim gündü. Tam bir hafta sonra da 6860 çıkmıştı. keseyi zaten 2000le gelmeden görünmez. Doktor Denizde ve havuzda 15- 20 dk dan fazla kalma demişti. Bir de çıkınca ıslak kalma hemen üstünü değiştir ve duş almayı unutma bilhassa havuzdan sonra klorlu kalma. Ağrım benim de oluyordu ki hala ara ara oluyor. Hapşurduktan sonra, bir yerden kalkarken fln daha çok olur hatta. Dktorumun dediğine göre ağrılar dinlenince geçiyorsa bir sıkıntı yok gayetnormal. Ama dinlenince geçmiyorsa ve çok şiddetliyse, kanama varsa o zaman riskli oluyor. Hayırlı olsun bebeğin :)

himmmm anladim canim benim ne guzel anlatmissin :))) soru isaretlerimi dagittin sagol ...Allah kismet ederse pzt. ye cagirdi doktor kese icin bana erken gibi geliyo ama en azindan degerlere bakilir
Burada tatil yerinde olmuyor cunku kontrole gitmek falan
İnsallah cancagizlarim bebeklerimizi saglikla aliriz kucaklarimiza
Yine yazarim gelismeleri ben insallah hayirlisiyla artar degerlerim de keseyi gorup kalp atislarini duyarim dua edelim hep birbirimiz icin ...
Her sey Allahtan ,her sey onun izniyle
Saglikla kalin...

ben de 25 temmuz da öğrendim tam da dogum günümdü...
hiç ihtimal vermiyoduk molar gebelik için korunuyoduk çünkü..
ama Rabbim in süprizi lutfu.. şimdi 7 haftalık miniğim çarşamba kalp atışları için gidicez inşallah :)

arkadaslar ben 6+1 oldum. bugün turşu yedikten sonra midem sanki ağzımda...ara sıra oluyor çarşıya gittim sicaktan mi bilemedim midem bulandı. normal demi büyüyordur bebeğim

bulantı bu dönemde en güzel haberci bebege dair.. kendini yorma çok.. canının istedigini ye. ben evden bile uzaklaştım bulantı yüzünden...

selam kızlaaarrr

2 haftalık tatilden geldim.. bu hafta bir randevu alıp, yine kontrole gideceğim. en son kalp atışlarını görmüştük, 3 hafta sonra gel demişti..
bakalım her şey yolunda mı, inşallah yolundadır..
bu arada benim bulantılarım çok fena.. kusuyorum sürekli, özellikle öğlenleri.. 2 haftada 2 kilo verdim.. :KK50:

Bende de hiç aşırı bulantı olmuyor, sadece ara sıra tiksinme, kokulara karşı hassasiyet oluyor. Doktoruma sordum bende mi bi sorun var bulantım kusmam yok hiç dedim, herkeste farklı olur, ne güzl işte çok şanslısın dedi:) bende daha çok yorgunluk ve bitkinlik var bir de tabi ara sıra kendini gösteren kasık ağrıları. 5 haftalıkken kalp atışlarını görmüştük biz de ultarsonda, haftaya randevumuz kalp atışlarını dinleyebilirz inşallah. 8 haftayı doldurmuş olacak Allah nasip ederse.

Son düzenleme:
temmuz 6 da hamile olduğumu anladım.kan testiylede onaylattım:) Mart ayında doğum gerçekleşecek sizlerin nasıl giidiyor hamilelik?

Bende de hiç aşırı bulantı olmuyor, sadece ara sıra tiksinme, kokulara karşı hassasiyet oluyor. Doktoruma sordum bende mi bi sorun var bulantım kusmam yok hiç dedim, herkeste farklı olur, ne güzl işte çok şanslısın dedi:) bende daha çok yorgunluk ve bitkinlik var bir de tabi ara sıra kendini gösteren kasık ağrıları. 5 haftalıkken kalp atışlarını görmüştük biz de ultarsonda, haftaya randevumuz kalp atışlarını dinleyebilirz inşallah. 8 haftayı doldurmuş olacak Allah nasip ederse.

6+3 ken dyulur mu acaba kalp atışı??

kızlar merhaba benimde son adet tarıhım 14 hazıran 15 temmuzda ıdrar tesı yaptım poztıf cıktı kan tahlılı yaptırdım 3.726 cıkmıstı.1 hafta sonra doktora gıtım keseyı gorduk haftaya gel bebeı gorelım dedı.31 temmuzda gıtım bebeğıde gorduk kalp atıslarınıda duyduk yavrumun.ayın 22 sınde yenıden gıdıcem kontrole.hersye sımdılık guzle gıdıo cok sukur raabim evlatlarımız sağlıklı kucağımıza amayı nasıp etsın ıns.benımde hıcbı belırtım yokk ılk zmanlar kasıklarım cok ağrıodu gectı sadece gogusleırm cok sıs ve hassas ve gobeğımde mınıcık bı sısıklık var.sanırım yavas yavas belırtıler baslıcak yad ahıc belırtısı olmayanda varmıs doktora sordum oyle dedı benı.ALLAH hepımızın yardımcısı olsun kızlar:emir_bebek::nazar::nazar::nazar:

6+3 ken dyulur mu acaba kalp atışı??

Benim 6+3 Ben bugun kalp atışını gordum

selam kızlaaarrr

2 haftalık tatilden geldim.. bu hafta bir randevu alıp, yine kontrole gideceğim. en son kalp atışlarını görmüştük, 3 hafta sonra gel demişti..
bakalım her şey yolunda mı, inşallah yolundadır..
bu arada benim bulantılarım çok fena.. kusuyorum sürekli, özellikle öğlenleri.. 2 haftada 2 kilo verdim.. :KK50:

Allah yardimcin olsun canim. Doktor bana 8 haftalik olduğunda sabah ac karnina gel idrar kan guatr testi yapalim dedi. Sen yaptirdin mi gerek var mi

Allah yardimcin olsun canim. Doktor bana 8 haftalik olduğunda sabah ac karnina gel idrar kan guatr testi yapalim dedi. Sen yaptirdin mi gerek var mi

Benim tüm testlerim 6. Haftada yapıldı. Yaptır canım tüm testelerini hatta benden smear de alındı hiç alttan muayne olmamıştım 1 senelik evliyim. Hamilelikte hormonlardan dolayı risk fazlalaşıyormuş. Bir de alttan muayneden korkmayın hatta yararlı bile. Dış gebelik yada bir sorun varsa hemen tesbit ediliyor çünkü ilerleyen durumlarda yumurtalık bile alınabiliyormuş. Bir de bazı düşük tehlikesi olan durumlarda dikiş bile atılabiliyomuş rahim ağzı çok aşağıdaysa bi arkadaşım söylemişti doktoru söylemiş ona da . Tsh (guatr) kesin bakılıyor zaten. Hatta benim geçen ay 1,7 yken hamile kaldıktan sonra 3,2 ye çıkmış. Haftaya tekrarlayacğız testi çünkü doktor normal bir insana göre gayet iyi ama gebelikte 2,5 un üstünde olmasın çok tercih etmeyiz dedi. Bol su için bir de çünkü gebelikte idrar yolu enfeksiyonuna yatkın hale geliyormuşuz, teyzem 9 ay boyunca antibiyotik kullanmak zorunda kalmıştı. Başından farkederseniz atması da kolay olur bol suyla.

merhaba arkadaşlar bende aranıza yenı katıldım..24 temmuz öğrendım hamile olduğumu..şu an 6+4 haftalık hamileyim yarın kalp atışı duymaya gıdıcez hayırlısıyla..6+5 de tam net duyulur dimi arkdaşlar.. bıde karından mı yoksa aalttan ultrason la mı net duyulur ?

X