2013 Temmuz ayında hamile olduğunu öğrenenler

Merhabalar, öncelikle buradaki herkese sağlıklı bir hamilelik süreci dilerim
benim 2. hamileliğim olmasına rağmen endişelerden kaçamıyorum.Bazı arkadaşların kasık ağrısı ile ilgili olarak yazmak istedim, vücudun normal tepkisi olduğunu okumuştum.Bende de vardı.Rahimde yıllarca yaşanan yumurtlama dönemleri hatırlanıp kramplar ağrılar olabilirmiş.Miğde bulantısına gelince herkesin hamileliği farklı yaşanıyor,benim sabahları oluyor,gün içinde daha az.Ben de relax olma taraftarıyım,herşey bir mucize zaten.Keyifli yönlerini düşünmeye yaşamaya çalışalım.Bugünler de özleniyor.Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah.Sevgilerimle...

Bu arada doktorum bana 7 haftalık demişti 8 . haftaya giriyorum bu hamilelik günlüğünde daha da büyüdü yavrucak :)

merhaba kızlar, ikili test hakkında sizden bilgi almak istedim... benim gittiğim devlet hastanesinde 2 li test yapılmıyormuş, acaba tüm devlet hastanelerinde yapılmıyormu? ayrıca doktor 2 li testi önermiyorum hatalı sonuç verebiliyor gebeler boşuna strese giriyor dedi...sıradan bir özel hastanede ikili test fiyatları ortalama ne kadardır? sizce testi yaptırmalı mıyım? siz napıcaksınız?
cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

merhaba kızlar, ikili test hakkında sizden bilgi almak istedim... benim gittiğim devlet hastanesinde 2 li test yapılmıyormuş, acaba tüm devlet hastanelerinde yapılmıyormu? ayrıca doktor 2 li testi önermiyorum hatalı sonuç verebiliyor gebeler boşuna strese giriyor dedi...sıradan bir özel hastanede ikili test fiyatları ortalama ne kadardır? sizce testi yaptırmalı mıyım? siz napıcaksınız?

Canım ben bugün 2li test için eylül 26ya gün aldım. Özel hastaneye gidiyorum. Ultrason için randevu alırken ücretinide sordum 40TL. dediler. Ama 2li test için kanda alınıyo diye biliyorum kimse kan için bişey söylemedi bana. O anda sormak aklıma da gelmedi. Acaba kanıda radyoloji mi alıyo anlamadım ki.

benim de randevum 3 eylül ara kontrol dedii...
bakalım çok heyecanlıyım göresim geldi minikimi :)
galiba benden de istiycek test.

nasıl geçiyo hamillelik.. benim bulantılarım eskiye oranla daha iyi..

bir de öğretmenim acaba bu yıl izne mi ayrılsam ???

arkadaşlar , 1 hafta önce doktora gittiğimde doktor elevit verdi, onu kullanıyorum şu an ama folik asit e de devam ediyorum.Bi arkadaşıma doktor folik asidi bırakıp elevite devam etmesini söylemiş.Kullanan varsa yazabilir mi lütfen

benim de randevum 3 eylül ara kontrol dedii...
bakalım çok heyecanlıyım göresim geldi minikimi :)
galiba benden de istiycek test.

nasıl geçiyo hamillelik.. benim bulantılarım eskiye oranla daha iyi..

bir de öğretmenim acaba bu yıl izne mi ayrılsam ???

Merhaba, ben de öğretmenim ama niye bu yıl izne ayrılmayı düşünüyosun ki, ben bi aksilik olmazsa birinci dönemi bitirmeyi düşünüyorum inşallah

arkadaşlar , 1 hafta önce doktora gittiğimde doktor elevit verdi, onu kullanıyorum şu an ama folik asit e de devam ediyorum.Bi arkadaşıma doktor folik asidi bırakıp elevite devam etmesini söylemiş.Kullanan varsa yazabilir mi lütfen

benim de doktorum folik asidi bırak dedi ve elevit verdi.

Merhaba, ben de öğretmenim ama niye bu yıl izne ayrılmayı düşünüyosun ki, ben bi aksilik olmazsa birinci dönemi bitirmeyi düşünüyorum inşallah

meraba Hocacım olduğum okulda kendi branşımda tek kişiyim ilçede oldugumuz için.Arada öğretmen bulmak zor gerçekten özeldeyim çünkü.. okulu da madur etmek istemiyorum ama evde olmak daa bana zor gelir :KK43: kararasızım izin veriliyo da öyle iyileşene kadar
yine de nasıl sürecegi belli degil

meraba Hocacım olduğum okulda kendi branşımda tek kişiyim ilçede oldugumuz için.Arada öğretmen bulmak zor gerçekten özeldeyim çünkü.. okulu da madur etmek istemiyorum ama evde olmak daa bana zor gelir :KK43: kararasızım izin veriliyo da öyle iyileşene kadar
yine de nasıl sürecegi belli degil

Haklısın aslında ama birden okulu bırakıp boşta kalmak da zor olur gibime geliyo, uğraşacak bişey olmayınca da zaman geçmiyomuş gibi oluyo.Ben de okulumda tek öğretmenim, okula gidince müdürle konuşmayı düşünüyorum hemen 2. dönem bi aksilik olmazsa gelmicem diye, sonradan sanki yarı yolda bırakıcakmışım gibi olmıyım da adam da ona göre şimdiden ayarlasın kendini diye

Canım elevit zaten folik asit ihtiva ediyor...İçeriyor yani ama ben de mesela hem folik asit hem elevit kullanıyorum ..Doktor devam et dedi folik asite de çünkü

Haklısın aslında ama birden okulu bırakıp boşta kalmak da zor olur gibime geliyo, uğraşacak bişey olmayınca da zaman geçmiyomuş gibi oluyo.Ben de okulumda tek öğretmenim, okula gidince müdürle konuşmayı düşünüyorum hemen 2. dönem bi aksilik olmazsa gelmicem diye, sonradan sanki yarı yolda bırakıcakmışım gibi olmıyım da adam da ona göre şimdiden ayarlasın kendini diye

öyle bakalım hayırlısı... kendimi düşününce sorun olmaz son güne kadar giderim diyorum inşallah ama hamilelik işte Allah bilir sadece nasıl geçecegini...bugün müdüre devam edecegimi söylüycem

bu arada gebelik haftamız aynı :)

Geçen hafta aniden mide bulantılarımın durduğunu yazmıstım ve paniklemıstım.Doktor normal oldugunu soyledı.bazı arkadaslar meraklanmıs.su an 10 hftalık benımki.Folik asıdı bu hafta bırakıp yerıne elevıte baslayacagım.Hafif göbegim cıkmaya basladı.Kasık agrım cok fazla bazende karnım agrıyor.bu gunlerım boyle gecıyor benım

canim merhaba bende 6 eylulde ikili teste giricem.12 haftalik olcam kismetse.ben ozele gidiyorum 90 tl dedi sskliya 50 tlye gelio saglik ocagina gittim kan ve idrar tahlilimi ucretsiz yaptilar ama ikili test yapilmiomus devlet hastanesinde yapilio dedi doktor bana.seninde bilgin olsun ayrica tahlilerimi saglik ocaginda yaptiriorum sonuclarimi ozel doktoruma gosteriiorum ucrette vermiorum iyi oluyo.rabbim yavrularimizi korus
unn ins

ccanımmm senınkıde buyumustur rabbim evlatlarımızı korusun bende 6 eylulde kontrole gıdıcem sonuclarımı alıcam hemde.bı gorsen varya ellerı ayakları olusmus senınkıde oyledır canım allah kucağımıza almayı nasıp etsın ınss

amin cümlenizinkini Rabbim hayırlısıyla korusun inşallah, ne diyeceğim belki biliyosunuzdur ama kontrolleri beklemeden arada sağlık ocaklarında varmış sanırım o cihazdan bebek kalp atışlarını dinleyebiliyormuşunuz, hatta o cihaz bilmem çok pahalı mı bazı çiftler evde bulunduruyormuş

amin cümlenizinkini Rabbim hayırlısıyla korusun inşallah, ne diyeceğim belki biliyosunuzdur ama kontrolleri beklemeden arada sağlık ocaklarında varmış sanırım o cihazdan bebek kalp atışlarını dinleyebiliyormuşunuz, hatta o cihaz bilmem çok pahalı mı bazı çiftler evde bulunduruyormuş

canım keşke olsa ama malesef sağlık ocağında oyle bır cıhaz yok gecen gun gıtığımde sordum eve alma konusundada aklımdan gectı ama bıraz sacma olur dıye dusunmedım zaten kımbılır kac para ve satılıyormu oda var:):):KK1::KK1:

canım keşke olsa ama malesef sağlık ocağında oyle bır cıhaz yok gecen gun gıtığımde sordum eve alma konusundada aklımdan gectı ama bıraz sacma olur dıye dusunmedım zaten kımbılır kac para ve satılıyormu oda var:):):KK1::KK1:

bende zaten satıldığını duydum saçma değil alıyormuş çiftler ama zengin çiftler mi orasını bilmiyorum :KK1: fiyatını araştımak lazım. sağlık ocaklarında ki gibi değildir belkide bahsettikleri basit bir sistemle çalışan bir cihazdır ne bileyim millet evine aldığına göre.
hatta şimdi baktım bebek kalp atışı dinleme cihazı diye arattır
75 tl kargo bedava yazıyordu mesela ama tabi satan biryerden almak netten almaktan daha doğru olur.

Son düzenleme:
X