2013 Temmuz ayında hamile olduğunu öğrenenler

Nasılsınız biraz biraz okuduklarıma göre gayet iyisiniz şükür =)))
Arkadaşlarım ben bir şey sorucam size ...
Siz doktora kadınlar kulubünün , hani hamilelik takvimi diyor ya , ona göre mi gidiyorsunuz mesela 16. hafta oldu diye ...Yoksa internetteki hamilelik hesaplama takvimine göre mi ????
Ya çünkü daha 16+2 deyken diyor ki buradaki takvim 17. hafta ????
İnternetten bakıyorum 16+2 ...
Bir türlü anlamadım ...Ama ben internetteki hamilelik takvimini takip ediyorum ...
Buradaki sanki çabuk çabuk atlıyor :KK14:
Siz nasıl yapıyorsunuz canlarım ????

bir haftanın üstüne + şeklinde günleri ekliyorsanız o haftayı bitirmiş bir sonraki haftaya geçmiş olursunuz. Yani siz şimdi diyorsunuz ya 16+2 diye yani 16. haftayı bitirmiş 2 gün 17 den almış oluyorsunuz yani 17. haftanın içindesiniz. Buradaki ifade ile netten baktığınız ifade aynı yani. Mesela ............ sitesine bakarsanız 16+2 için 17. haftanın bilgilerine bakmanız gerekir. Umarım anlatabilmişimdir :)

bir haftanın üstüne + şeklinde günleri ekliyorsanız o haftayı bitirmiş bir sonraki haftaya geçmiş olursunuz. Yani siz şimdi diyorsunuz ya 16+2 diye yani 16. haftayı bitirmiş 2 gün 17 den almış oluyorsunuz yani 17. haftanın içindesiniz. Buradaki ifade ile netten baktığınız ifade aynı yani. Mesela ............ sitesine bakarsanız 16+2 için 17. haftanın bilgilerine bakmanız gerekir. Umarım anlatabilmişimdir :)

Çok da güzel anlatmışsın teşekkürlerden bir demet :21:
İnşallah sağlıkla alırız bebişlerimizi kucaklarımıza :nazar::nazar::nazar:

Slm kızlarrrrrrrr, ben de aranıza yeni katıldım!!! :))) Hamile olduğumu sadece 2 gün önce öğrendim. 5. haftamdayımm..Ve yaklaşık 1 haftadır da yani hamile olduğumu bılmeden hamileilk belirtileri, hamile kalanlar vs. gibi konuları incelemekten alamıyorum kendimi :)) Bizimki biraz sürpriz oldu.. Çok fazla bir belirti göstermeden geldi yavrum.. Ben de acaba ihtimal vermiyorum ama acaba hamile olabilr miyim diye, siteden çıkmıoyurm :)) Öncelikle hamile olan arkadaşlarıma "hayırlı olsun" , hamile kalmak isteyenlere de "inşallah tez zamanda" dileklerimi iletmek istiyorum.. Payalaşım halinde olduğumuzda yavrularımıza daha faydalı olacağımız kanısındayım.. Umarım hepimizi sağlıklı, sorunsuz bir yolculuklukta ilerleriz kızzlarrr.. Mutlu haftalar diliyorum şimdiden :))
sanirim ayni ayda bebislerimizi kucaginiza alicaz :)

İnşallahh cnm :) Benim 12.03.2014 görünüyor kısmetse doğum.. ama son zamanlarda her sey degısebılır tabı..Allah hayırlısını nasıp etsin ınsallahh.. senin ne zamann ??

benimde şubatın sonuna denk geliyor doğum.27 mayıs 2013 sat olarak görünüyo ultrosonda..senin nezaman cnm?

slmlar nasılsınız, nasıl gidiyor?

ayrıntılı ultrason sonuçlarınızdan ne haber? umarım herkes güzel gebelik geçiriyordur.

bizimki güzel.
ancak ben de sorunlar var. çalışıyorum ve beslenmeme dikkat edemememden kaynaklı sanırım, demir, folik asit, vitamin, kasılma magnezyum vs çok eksikmiş. günde 2 demir, 5 magnezyum, 1 vitamin, haftada 1 folik asit iğne ve ayda 1 folik asit yüklemesi yapılacak.
bunun yanında şekerden dolayı diyete devam ediyorum.

forumu yoğunluğumdan dolayı fazla takip edemesem de aranızdayım.

mutlu olun, mutlu kalın.
unutmayalım çocuğun eğitimi anne karnında başlar.

sevgiyle...

slmlar nasılsınız, nasıl gidiyor?

ayrıntılı ultrason sonuçlarınızdan ne haber? umarım herkes güzel gebelik geçiriyordur.

bizimki güzel.
ancak ben de sorunlar var. çalışıyorum ve beslenmeme dikkat edemememden kaynaklı sanırım, demir, folik asit, vitamin, kasılma magnezyum vs çok eksikmiş. günde 2 demir, 5 magnezyum, 1 vitamin, haftada 1 folik asit iğne ve ayda 1 folik asit yüklemesi yapılacak.
bunun yanında şekerden dolayı diyete devam ediyorum.

forumu yoğunluğumdan dolayı fazla takip edemesem de aranızdayım.

mutlu olun, mutlu kalın.
unutmayalım çocuğun eğitimi anne karnında başlar.

sevgiyle...

geçmiş olsun canım bayağı bir eksik varmış sende.
ben 2 demir, 1 vitamin, gün aşırı kalsiyum alıyorum.

bizim bebiş de tekmeleri ardarda sıralıyor arkadaşlar :KK66: yarın ayrıntılı kontrolümüz ve muhtemelen şeker yüklemesi var inşallah bir sıkıntı yoktur. Bu arada ben doktorun verdiği hiçbir ilacı kullanmadım desem yeridir. Bakalım kan değerleri nasıl çıkacak :p

bizim bebiş de tekmeleri ardarda sıralıyor arkadaşlar :KK66: yarın ayrıntılı kontrolümüz ve muhtemelen şeker yüklemesi var inşallah bir sıkıntı yoktur. Bu arada ben doktorun verdiği hiçbir ilacı kullanmadım desem yeridir. Bakalım kan değerleri nasıl çıkacak :p

İnş sağlıklıdır canım hadi bakalım iyi haberlerini bekliyoruz

slm, bizimki de çok hareketli hiç yerinde durmuyor.
nasıl gidiyor, sanırım herkes son 3 ayına girdi, girecek.

3 düşük sonrasında rahîmde perde operasyonum geçirdim ve şükürler olsun altı ay sonra hamile kaldım ve 26.haftama geldim bebegımde hızla büyüyor. Adını Demir koymayı düşünüyoruz.Rabbim olmayanlarada hayırlısı ile sağlıklı kucaklarına almayı nasip etsin.

3 düşük sonrasında rahîmde perde operasyonum geçirdim ve şükürler olsun altı ay sonra hamile kaldım ve 26.haftama geldim bebegımde hızla büyüyor. Adını Demir koymayı düşünüyoruz.Rabbim olmayanlarada hayırlısı ile sağlıklı kucaklarına almayı nasip etsin.

çokkkk sevindim.
umarım sağlıklı bir bebek alırsın kucağına. Allah diğer olmayanlara da verir inşallah.

X