Sağlıklı beslenelim, kilo verelim...

ben diyetten iyice koptum hiç diyet yapasım yok vallahi oruç tutamadım hastayım

tamam özlemciğim artık diyet yok yediğin kaçamak ise bile yaz. biz günlük ihtiyacını karbonhidratını proteinini yerine koyalım abartı ise bile bir yerlerden öğünler arası oynama yaparız orta yolu buluruz...

diyette değilsin güzelim artık sen... ama neyin sağlıklı neyin sağlıksız kilo aldırır nitelikte olduğunu da kavrayacak birisin kaçamak yaptıysan telafisini de yaparsın konu kapanmıştır :)

tamam özlemciğim artık diyet yok yediğin kaçamak ise bile yaz. biz günlük ihtiyacını karbonhidratını proteinini yerine koyalım abartı ise bile bir yerlerden öğünler arası oynama yaparız orta yolu buluruz...

diyette değilsin güzelim artık sen... ama neyin sağlıklı neyin sağlıksız kilo aldırır nitelikte olduğunu da kavrayacak birisin kaçamak yaptıysan telafisini de yaparsın konu kapanmıştır :)

tamamdır edacımm:KK39::KK39::KK39:

günaydınnn kızlarrr
hepınızı burda gördükçe acaip mutlu oluyorum
takım dagılrsa bızde dagılırız yabancılaşırız gibi bi düşünce geçti aklımdan üzülmüştüm ama neysekı bırarada kalıcaz gibi gözüküyor:)
BEN ORUCA nıhayet bugün başlayabıldım ilk 3 gün yalan oldu:)
ama 2 gün öglen yemegı dahı yemedım yıyemedım vıcdan azabı cekıyorum:)
bakalım bugün nasıl geçecek..
dün eve gidince patlıcanlı kofte yemıstım,sonrasında tuzsuz cekırdek yedık
yatmadan once 12 gibide 1 bardak süt içtim 4-5 cevız yedım yattım sahah 6da kalkacagım için bide sahura kalkmak gözümü korkuttu:)

eda maşallah kuzum 1 saatte ne güzel döktürmüşün,hamaratlık güzel şey vesselamm:)
mutlu,özlem,neslı,çidemmm hepınızı cok öpüyorummmm

mutlucum bu arada tatılın kötüsünü gördünmü sen hiçç
bomba geçti bombaaa:)

evet inanılmaz sıcak gerçekten burasıda öyle benm işyerinde şuan mesela hem klima açık hem vantilatör :KK1: klima biraz uzaktada :KK34:
suda haşlaman çok iyi olmuş yağdan yırtmışsın :KK34: bende dün akşam biraz komik olcak ama ilk defa patates püresi yaptım hiç yapmamıştım:KK1: :KK1::KK1: çiğdemciğim verdi tarifini sağolsun ilk başta patatesleri ezmeden çok cıvık oldu gibi geldi beni bi korku sardı olmadı die iftarada az kalmıştı sonra normale döndü bi oh çektim oda acemiliktenmidir nedir öyle güzel olmuşki şuan keşke 2 kaşık fazla yeseymişim diorum yani:KK9::KK9:

pilav yapcaktık aslında pilav düşüncesi içime çok sinmedi püre yaptım şimdi pilav mı püremi yorumlarını bekliyorum :KK34:

buarada pürenin içine yarım çorba kaşığı margarin 1 kase kadarda kaşar rendeledim :KK17: ama yarım yağlı sütle yaptım :KK9:

patatesin glisemik indeksi yüksek, pilavın tek zararı içindeki yağ.... şimdi gelelim sonuca şeker, insülin sorunun yoksa benim fikrim patatesten yana ama içine yağ süt kaşar girdikten sonra pilav daha masum kalıyor. en azından pilavı az yağlı yapıp diğerlerininkine tereyağı koyabilirsin :) yada patates püresini sadece az yağlı sütle masumlaştırabilirsin... heh birde en önemli noktayı sorayım bu 1 kase kaşar eklediğin pürenin ne kadarını sen yedin ? :)))))))))

bu arada patates cıvık diye hiç korkma cıvık olursa 2 dk buz dolabına koy karıştır koy karıştır çeker hemen... acilse üstüne ekmek içi koy suyu çeker sonra kaldır yapışanlarda karışınca belli olmuyor :)

burda klimasız nefes alınmıyor 2 masalık bir ofisimiz var klima durmadan çalışıyor ama wc ye bile gittiğimde (affedersiniz) sıcaklar basıyor :18:

bence çokta abartmamışın canım ya sadece akşam o dondurma ve tatlıyı keşke başka güne bıraksaymışsın neyse bgn azaltırsın dengelersin :KK34:

ne bileyim sofraya göre durumum iyi dedim de frenlerim tutmadı :)) oruç tutsam mazeretim olurdu da dün tutmadımm aaaaaaaa unutmuşum dün 20 dk yürüdüm. erken indim hazır oruç değilim yürüyeyim dedim... belki dengelemiştir.

eda süper gidiyorsun bence çok abartmamışsın sen bide benim yediklerimi görsen:26::26:tartılmıyorum kaç gündür korkudan toparlanmam lazım .pazartesi itibarıyla bende tekrar başlarım inşallah

başlayacaksın güzelim bırakmam seni

günaydımn mutlum bu günlerde bunalım takılıyorum çok sinirli ve hayattan bezmiş bir halim var.sanırım depresyona girdim,

kız ne depresyonu... yeni bitkiler meyveler bulalım sağlıklı olan ne varsa araştırayım ben madem sağlıklı yaşamak istiyoruz her hafta bir sebze-meyve seçelim ne yararı ne zararı varmış yazalım görelim. bunalım takılıyorsan en iyi terapi aç oyun oyna tlf da nette birşeyleri küçükte olsa sanalda olsa başarmak insana enerji veriyor...

günaydınnn kızlarrr
hepınızı burda gördükçe acaip mutlu oluyorum
takım dagılrsa bızde dagılırız yabancılaşırız gibi bi düşünce geçti aklımdan üzülmüştüm ama neysekı bırarada kalıcaz gibi gözüküyor:)
BEN ORUCA nıhayet bugün başlayabıldım ilk 3 gün yalan oldu:)
ama 2 gün öglen yemegı dahı yemedım yıyemedım vıcdan azabı cekıyorum:)
bakalım bugün nasıl geçecek..
dün eve gidince patlıcanlı kofte yemıstım,sonrasında tuzsuz cekırdek yedık
yatmadan once 12 gibide 1 bardak süt içtim 4-5 cevız yedım yattım sahah 6da kalkacagım için bide sahura kalkmak gözümü korkuttu:)

eda maşallah kuzum 1 saatte ne güzel döktürmüşün,hamaratlık güzel şey vesselamm:)
mutlu,özlem,neslı,çidemmm hepınızı cok öpüyorummmm

mutlucum bu arada tatılın kötüsünü gördünmü sen hiçç
bomba geçti bombaaa:)

Allah kabul etsin güzelim. güzel bir menü olmuş ama aç kalınan saat fazla olduğu için bence sahura zorla ve kalk ben gözlerim kapalı kalkıyorum tabi deli gibi su içtiğimden hızlı yediğimden davul gibi karnımla gözüme uyku girmiyor ama bunlarda güzel ya

evettt kızlarcım takım için eylüle kadar izin istedim,listeyide paylaştım :KK34::KK34:

artık yarışma stresi yok,her hafta cumaları bildirim için sizi beklemek yok:KK1::KK1:şaka bi yana hayatımızdan diyet lafını çıkaralım ve gerçekten dengeli ve sağlıklı beslenmeye yönelelimm artık:KK34::KK34:

eylülde tekrar döndüğümüzde artılarla değil eksi olarak yada en azından sabit olarak dönelimm ne dersiniz:KK34::KK34:

bende ramazan bitsin tekrar spor salonuna yazılıcam,o zamana kadar akşamları eşimle yemekten sonra çıkıp en az 1 saat yürüyecem,hatta dün akşam başladım bile:KK52::KK52:

bu arada esrammm hoşgeldin yaa,seninlede bi türlü karşılaşamadık,nasıl adapte oldunmu işe güce:KK34::KK34:

evettt kızlarcım takım için eylüle kadar izin istedim,listeyide paylaştım :KK34::KK34:

artık yarışma stresi yok,her hafta cumaları bildirim için sizi beklemek yok:KK1::KK1:şaka bi yana hayatımızdan diyet lafını çıkaralım ve gerçekten dengeli ve sağlıklı beslenmeye yönelelimm artık:KK34::KK34:

eylülde tekrar döndüğümüzde artılarla değil eksi olarak yada en azından sabit olarak dönelimm ne dersiniz:KK34::KK34:

bende ramazan bitsin tekrar spor salonuna yazılıcam,o zamana kadar akşamları eşimle yemekten sonra çıkıp en az 1 saat yürüyecem,hatta dün akşam başladım bile:KK52::KK52:

bu arada esrammm hoşgeldin yaa,seninlede bi türlü karşılaşamadık,nasıl adapte oldunmu işe güce:KK34::KK34:

valla bı geldım sahıpsız kedi yawrusu gibi hissettim kendımı:)
neslım bu yürüyüş olayına bende başlıyorum bu akşam ıftardan sonra 9,30-10,30 arası yürüycem sitede
benım yarına mısafırlerım var iftara açılışı ben yapayım dedım komple aileyı davet ettım 12 kişi oluyoz:)
bakalım oruç oruç nasıl geçecek hazırlıklar:)

Allah kabul etsin güzelim. güzel bir menü olmuş ama aç kalınan saat fazla olduğu için bence sahura zorla ve kalk ben gözlerim kapalı kalkıyorum tabi deli gibi su içtiğimden hızlı yediğimden davul gibi karnımla gözüme uyku girmiyor ama bunlarda güzel ya

aynen edacmm gece uyanıp yıyıpte yatmak acaip zor bişey cok rahatsz oluyorumm
ve nasip olursa bu sene yapabıldıgım her sahurda cevız süt ve yumurtamı bide karpuzumu eksık etmıycem
valla bu saat oldu daha damla susamadım ve sabah 6da uyandım bugün:)

hiç bilmiyorum vallahi acayip sinirliyim çocuklara falan bağırıhyorum sürekli.elim kolum hiç kalkmıyo evde iş güç duruyor ben elimi kollumu kaldırmıyorum.sanırım tatile kafa dinlemeye ihtiyacım var.bakalım 3-4 gün biyerlere gideriz imşallah

özlemcım ne oldu bacmm sana yaaa
bagırma bişi deme yegenlerıme,sen bızı ozledın dimi hatta ben tatıle gittim geldım benı ozledın hırçınlaştın böyleee:)
o degılde dedıgın gibi 2-3 gün bile olsa kafayı dagıtmak süper oluyo
ılk fırsatta yapın canımm

ramazanın 3 günü malum şartlardan oruç tutamadım ve dun aksam resmen artık vicdan azabıyla kalkk yarına tut dedım bazen tutmadıgım erteledıgımde oluyo cunku
ve ozlemde dedı ya az once halsızım kulom kalkmıyo bide sinirliyim diye..
bu üçlemeyı bende yaşıyorumm
eger istedigim bişey yolunda gitmiyosa direk enerjım düşüyo ve akabinde hem hırçın hem gergin bi tip oluyorum..
mesela dıyelımkı bugün rejıme baslıyorum dedım sabahtan ama bişiler yedım rejımı salladım falan ben o günün akşamlarına dogru bildigin bir başbelası olabılıyorum umursamaz hırçın kavgacı vs. vs..

ozlemcım acaba diyorum sendekıde bu tarz bişeymi belkı yapmak ısteyıpte yapmadıgın bişeyler senın enerjını tüketıp sınırını bozuyodur..

valla bı geldım sahıpsız kedi yawrusu gibi hissettim kendımı:)
neslım bu yürüyüş olayına bende başlıyorum bu akşam ıftardan sonra 9,30-10,30 arası yürüycem sitede
benım yarına mısafırlerım var iftara açılışı ben yapayım dedım komple aileyı davet ettım 12 kişi oluyoz:)
bakalım oruç oruç nasıl geçecek hazırlıklar:)

bana güven güzelim önceden yap yemekleri dolaba koy sıcakta yemek yapmak varya çok zor... hele mutfağın sıcağı basıklığı kokusu deli ediyor... bizim balkona hem mutfaktan hem salondan çıkılıyor balkonda bile yemeğin kokusu sıcağı oldu :KK43:

iftardan sonra yürümek güzel fikir de ben iftardan sonra yürürsem diye iftarı hep abartırım bu uyarıyı yapmadan geçemicem :)

aynen edacmm gece uyanıp yıyıpte yatmak acaip zor bişey cok rahatsz oluyorumm
ve nasip olursa bu sene yapabıldıgım her sahurda cevız süt ve yumurtamı bide karpuzumu eksık etmıycem
valla bu saat oldu daha damla susamadım ve sabah 6da uyandım bugün:)

özlemcım ne oldu bacmm sana yaaa
bagırma bişi deme yegenlerıme,sen bızı ozledın dimi hatta ben tatıle gittim geldım benı ozledın hırçınlaştın böyleee:)
o degılde dedıgın gibi 2-3 gün bile olsa kafayı dagıtmak süper oluyo
ılk fırsatta yapın canımm

haklısın bak süt ceviz peynir yada yumurta süper birleşim... karpuzu da 10 dk sonra filan ye mesela

evet bende sahurda öyle çok su içtim ki aşırı susamadım gerçi daha saat 12 :KK43:

bana güven güzelim önceden yap yemekleri dolaba koy sıcakta yemek yapmak varya çok zor... hele mutfağın sıcağı basıklığı kokusu deli ediyor... bizim balkona hem mutfaktan hem salondan çıkılıyor balkonda bile yemeğin kokusu sıcağı oldu :KK43:

iftardan sonra yürümek güzel fikir de ben iftardan sonra yürürsem diye iftarı hep abartırım bu uyarıyı yapmadan geçemicem :)

evet edacım cogu seyı bugün ıftardan sonra yada once yapıp kaldırıcam dolaba
yarına bı pılav salata bide fırında tavuk yapıcam onları bırakıcamm geri alan bugünden:)

bende muhtemelen ıftarda yıycem ve yürüyüş benımde bahanem olacakk:)

haklısın bak süt ceviz peynir yada yumurta süper birleşim... karpuzu da 10 dk sonra filan ye mesela

evet bende sahurda öyle çok su içtim ki aşırı susamadım gerçi daha saat 12 :KK43:

bende gece artık nasıl ıctıysem o suları sabah bidon gibi kalktım resmen..:)
bide bende bu yılın ılk orucu oyuzden geceden sardı korkusu
allahıma cok sukur sımdılık ıyıym yaklasık 6,5 saatlık orucumda sorunum yok:)

X