yüze lazer yaptiran arkadaşlar, bakar misiniz?

Merhabalar;

Arkadaşlar,yüzüme ilk defa lazer yaptırdım. .aslında iğneli epilasyon için gittim, ve kesinlikle normal lazer düşünmüyordum. .neyse oturdum.islemi yapacak hanima sordum igneli mi diye..'evet, igneli ' dedi..tabi islemi bilmiyorum ki, igneli sandim..bi anda elektrik çarpar gibi bi his, tüy yanik kokusu..sonra gene sordum, igneli olmadığını fark ettim tabi..beni aklinca kandirdi..islemin ortasinda igneli olmadigini söyledi.

Yaptığı islemi bilmek en doğal hakkimdi, fakat ikinci sorusumda, islem bitince sordum, yaptiginizin teknik nedir diye..
Kisacasi kandirildim, bilgi bile verilmedi..denize düştüm dedim sesimi çıkaramadım sorunumdan kurtulmak icin..

Belki icinizde bilen vardir, bu arda gözlük bile takmadi ne kendisi, ne ben işlem sirasinda..

Gerek yokmus, o isinli lazerlerde olur mus..gözlerim etkilenmis midir?

Ayrica cok merak ediyorum, benim olduğum lazer türü nedir? Isin yoksa, ne ile ölüyor tüyler? Birde cok. Net konuştu. ..sen benim dedigime bak, nettekilere inanma..bundan sonra tüy sorunun olmayacak dedi
..
Yüze lazer yaptırıp, memnun kalan var mi?

bildigin kandirmis yillardir yaptiriyorum sadece azalma olur bitmez yuzdeki tuy ayrica onlar atis yaparken gozlerini kapatiyrlar o yuzden takmiyolar ama sen takmaliydin benom lazerimi yapam kadinda talmio ama yam atisi yaptigi srada kapatio zarar grmeson die

Çok teşekkür ederim arkadaşlar..bende pko var, cocukluktan beri yüzümde tüy ve benin yillarim bunlari almakla geçti malesef..

Cok gec kaldım lazer icin..ama ugrasamam diyordum. .

Artik tak etti canima, inşallah temiz bir yerde yaptiracagim..

Merhabalar;

Arkadaşlar,yüzüme ilk defa lazer yaptırdım. .aslında iğneli epilasyon için gittim, ve kesinlikle normal lazer düşünmüyordum. .neyse oturdum.islemi yapacak hanima sordum igneli mi diye..'evet, igneli ' dedi..tabi islemi bilmiyorum ki, igneli sandim..bi anda elektrik çarpar gibi bi his, tüy yanik kokusu..sonra gene sordum, igneli olmadığını fark ettim tabi..beni aklinca kandirdi..islemin ortasinda igneli olmadigini söyledi.

Yaptığı islemi bilmek en doğal hakkimdi, fakat ikinci sorusumda, islem bitince sordum, yaptiginizin teknik nedir diye..
Kisacasi kandirildim, bilgi bile verilmedi..denize düştüm dedim sesimi çıkaramadım sorunumdan kurtulmak icin..

Belki icinizde bilen vardir, bu arda gözlük bile takmadi ne kendisi, ne ben işlem sirasinda..

Gerek yokmus, o isinli lazerlerde olur mus..gözlerim etkilenmis midir?

Ayrica cok merak ediyorum, benim olduğum lazer türü nedir? Isin yoksa, ne ile ölüyor tüyler? Birde cok. Net konuştu. ..sen benim dedigime bak, nettekilere inanma..bundan sonra tüy sorunun olmayacak dedi
..
Yüze lazer yaptırıp, memnun kalan var mi?

birinci yüze iğneli yapılmaz genelde. çok acı çekersin ve yara olur 1 hafta yarası geçmez cilt tipine göre. yüzündeki kıllar çok sarı değilse iyi bir merkezde lazer olmalısın. ama burası basitlikten öte insan sağlığını hiçe sayan 5. sınıf bir yer sanırım ki gözlük dahi takmamış. sen de yaptırcağın şeyi daha önce hiç mi araştırmadın ki iğnelinin farkını anlamadın. bariz iğne batıyor yani..ne kadara anlaştın peki yüz için? kaç seans?

yuzumde buyuk bi favori ve cene yanaklardasa kalin tuyler vardi cok kez yuzume lazer yaptirrdim alexle favorier inceldi azalfi ama genel bi tuy oldu yuzumdebitmedi inceltti siyab tuyler oldu ignleye basladim rahatladim eger tek tuk tuyler icin yaptiriyorsaniz lazere bulasmayin hatta hic bulasmayin saglam bi yerden igneli yaptirin derim.uzun suredir lazerle ugrasiyorum hatta lazer olayini kk da kesfettim yaptirmaya basladim uc sene once.

ben de iğneli epilasyon istiyorum yüzüm için ama çok korkuyorum. acımıyor mu? acısını geçirmek için emla (anestezik krem) kullanmayı düşünüyorum

ben de iğneli epilasyon istiyorum yüzüm için ama çok korkuyorum. acımıyor mu? acısını geçirmek için emla (anestezik krem) kullanmayı düşünüyorum

İğnelide seans yaptırdım eğer adet önüyse filan ağrıyı hissediyordum. Normal zamanda öyle zaten bir saat kalıyorsun nerden baksan ben uyku moduna geçiyordum ağrı dedimiz sinek ısırığı gibi öyle çok bir ağrı olmuyor ve hemen geçiyor. Tabi çok iyi bir yere yaptırın cunku bazı merkezlerde insanların yüzünü yakıyorlar. Normalde iğneli öyle çok acıtmaz korkulacak bir ağrı değil.

birinci yüze iğneli yapılmaz genelde. çok acı çekersin ve yara olur 1 hafta yarası geçmez cilt tipine göre. yüzündeki kıllar çok sarı değilse iyi bir merkezde lazer olmalısın. ama burası basitlikten öte insan sağlığını hiçe sayan 5. sınıf bir yer sanırım ki gözlük dahi takmamış. sen de yaptırcağın şeyi daha önce hiç mi araştırmadın ki iğnelinin farkını anlamadın. bariz iğne batıyor yani..ne kadara anlaştın peki yüz için? kaç seans?

Gittigim yer,donanımli büyük ve özel bi hastane..bak bende takmiyorum, hic birsey olmuyo fakan dedi..

O anda karga tulumba, hic bir açıklama yapmadan uygulamaya gecti..benim zaten psikolojim bozuk kil ve tüyle..kaç kez girip bilgi edineyim desemde, hic icimden gelmedi..hep kaçtım araştırmaktan..ki hersey icin bilgi edinirim cocugum icin özellikle. .

Anlasma yok, gittikce verecektim..
Yüz icin öneren cok igneliyi ama..bilemedim ben bu isi.

Ayrıca igneliyi fark ettim tabi, batan birsey yok sonuçta. .ama belki dedim bu yaptigi on hazirlik falandir..

yüzüme lazerde yaptırdım iğnelide kısaca şöyle özetliyebilirim eğer yüz bölgenizde bir kaç tane kıl yada sizi rahatsız edecek kadar siyah tüy varsa onu iğneliyle aldırmalısınız çünkü lazer geniş bir alana etki ettiği için kılın çevresindeki ince tüyleride uyararak siyahlaşmasına ve görünür olmasına sebep oluyor yani bir anlamda çoğaltıyor, iğneli sadece sorunlu kıl köküne etki ettiği için lazerin yaptığı etkiyi yapmaz yüz bölgenizde çok sayıda yani aşırı kıl sorunu varsa lazerin uygulanması daha iyi sonuç verir

yüzüme lazerde yaptırdım iğnelide kısaca şöyle özetliyebilirim eğer yüz bölgenizde bir kaç tane kıl yada sizi rahatsız edecek kadar siyah tüy varsa onu iğneliyle aldırmalısınız çünkü lazer geniş bir alana etki ettiği için kılın çevresindeki ince tüyleride uyararak siyahlaşmasına ve görünür olmasına sebep oluyor yani bir anlamda çoğaltıyor, iğneli sadece sorunlu kıl köküne etki ettiği için lazerin yaptığı etkiyi yapmaz yüz bölgenizde çok sayıda yani aşırı kıl sorunu varsa lazerin uygulanması daha iyi sonuç verir
Malesef tek tuk değil, ama bariz sim siyah ve kalinda değil.

Lazerin çoğaltma yaptigini duydum, ama genede tüyler sıksa, lazeri öneriyorlar, sizde onermissiniz, peki çoğaltmaz mi lazer?

Canım rüzgarlı demenden anladığım kadarıyla Alexandrite Lazer yapmış. Alexandrite yönteminde başlığı yüzüne değdirmez. Uygulama alanı önce o rüzgar sayesinde dondurulur ve seans sonrası yüzünde aktif kıl görüntüsü olmaz. Sadece kılların kökleri siyah nokta gibi gözükebilir. Zaten kıllar yandıysa bi hafta içinde bi kısmı gider diğerleri tekrar çıkar.

Evet seni yapacağı işlem konusunda bilgilendirmemesi, iğneli demesi yanlış olmuş ama bazı dedikleri gerçekten doğru. İğneli epilasyon gerçekten eski bir sistem en etkili yöntem alexandrite dir tabi seans sayısını artırmak için düşük atış yapmazsa. Bide söyle bir durum var tüylerin sarıysa bu uyguladığı yöntem çok etkili olmaz.

Sana uygulanan ipl olsaydı başlığı tamamen yüzüne bastırırdı ve bi butona basardı ayrıca ipl baslığının ışın veren ucu biraz geniştir. Bide bazı ipl yapan yerlerde seans öncesi yüzünü tıraşlayıp gelmeni söylerler. Sana sonucu söyliyeyim "6 7 seans sonra bile yüzündeki kıllarda pek bi azalma olmaz ayrıca siyah sakallarla dolaşmaya başlarsın " :KK43:

Annemde bende bu dertten müzdarip olduğumuzdan sürekli araştırma yapmaktan, ipl gibi saçma sapan yöntemlere para kaptırıp hayal kırıklığına uğramaktan artık bıktık. Biraz pahalı olsada bizde artık alexandriteye döndük.

Canım rüzgarlı demenden anladığım kadarıyla Alexandrite Lazer yapmış. Alexandrite yönteminde başlığı yüzüne değdirmez. Uygulama alanı önce o rüzgar sayesinde dondurulur ve seans sonrası yüzünde aktif kıl görüntüsü olmaz. Sadece kılların kökleri siyah nokta gibi gözükebilir. Zaten kıllar yandıysa bi hafta içinde bi kısmı gider diğerleri tekrar çıkar.

Evet seni yapacağı işlem konusunda bilgilendirmemesi, iğneli demesi yanlış olmuş ama bazı dedikleri gerçekten doğru. İğneli epilasyon gerçekten eski bir sistem en etkili yöntem alexandrite dir tabi seans sayısını artırmak için düşük atış yapmazsa. Bide söyle bir durum var tüylerin sarıysa bu uyguladığı yöntem çok etkili olmaz.

Sana uygulanan ipl olsaydı başlığı tamamen yüzüne bastırırdı ve bi butona basardı ayrıca ipl baslığının ışın veren ucu biraz geniştir. Bide bazı ipl yapan yerlerde seans öncesi yüzünü tıraşlayıp gelmeni söylerler. Sana sonucu söyliyeyim "6 7 seans sonra bile yüzündeki kıllarda pek bi azalma olmaz ayrıca siyah sakallarla dolaşmaya başlarsın " :KK43:

Annemde bende bu dertten müzdarip olduğumuzdan sürekli araştırma yapmaktan, ipl gibi saçma sapan yöntemlere para kaptırıp hayal kırıklığına uğramaktan artık bıktık. Biraz pahalı olsada bizde artık alexandriteye döndük.

Çok çok teşekkür ederim aciklayici mesajiniz için. .evet kil kökleri duruyordu bazı kısımlarda, umarim gider onlarda..mesajinizdaki bir uyariyi, gittiğim uygulamalarda söylemek tek hedefim olacak isleme girmeden önce. .demek atisi düşük yapanlarda var alex denilende..Ayrıca tüyler sari değil arkadaşim.koyu kahve, acik siyah renkte..bu arada yuksek atış yaptigini anlamam imkansiz dimi? Var mi bu alex e girmeden önce püf noktaları? Birde bana 65 tl lik bi güneş koruyucu krem verdi..aldim..almasaydim onu kullanmamamda sakinca olur muydu?sadece yüz, gidik, kas üstü ve biyik yüz tlydi..

ben de 7sene once yuz lazerine gitmistim adam doktordu ve estetik cerrahti.o zamanin teknolojisine gore en iyisi demisti alexandr?diod?tam hatirlamiyorum.hic hormon testi falan yapmadan basladik 5seans yaptirabildim cunku evlenip yurtdisina geldim.azalmayi birak iyice beter oldu.ismi de ARDA KATIRCIOGLU.bu ismi duyarsaniz iki kere dusunun,size yapilan da resmen dolandiricilik.bence oraya gitmeyip daha basak bir yer bulun pislik ticarethaneler de bizim gibi masumlari somuremesin

Çok çok teşekkür ederim aciklayici mesajiniz için. .evet kil kökleri duruyordu bazı kısımlarda, umarim gider onlarda..mesajinizdaki bir uyariyi, gittiğim uygulamalarda söylemek tek hedefim olacak isleme girmeden önce. .demek atisi düşük yapanlarda var alex denilende..Ayrıca tüyler sari değil arkadaşim.koyu kahve, acik siyah renkte..bu arada yuksek atış yaptigini anlamam imkansiz dimi? Var mi bu alex e girmeden önce püf noktaları? Birde bana 65 tl lik bi güneş koruyucu krem verdi..aldim..almasaydim onu kullanmamamda sakinca olur muydu?sadece yüz, gidik, kas üstü ve biyik yüz tlydi..

Eğer ten rengin çok koyu değilse lazer ışınının dozu artırılabiliyor. Ama bazıları sana uygun olan dozun çok altında veriyor daha uzun süre gelip gitmen için. Biraz kızarıklık oluşması çok önemli değil ama çok yüksek verirse de yanık oluşabilir dikkatli olmak lazım.

Güneş koruyucu alman çok iyi olmuş çünkü cilt lazerden sonra hassaslaşıyor. Güneş lekesi oluşma riski var kendini iyi koru bu dönemde bide lekeyle uğraşma.
Ben Alsakcak'ta yarım yüzü (yani kasüstü vb. dahil değil) 100 tl ye yaptırıyorum. Ama birde 15 gün sonra ücretsiz kontrol seansları oluyor.Eğer atladıkları yer varsa tekrar atış yapıyorlar. Okuduğum ilde arkadaşım yaptırıyor. Ordada kontrol seansı var ama seans ücreti daha düşük 60 tl civarı.

Aklıma takılan bi nokta var. Anlattıklarından birazda uygulama yapan yerin güvenilirliğinden şüphe duydum. Sistem iyide olsa bi şekilde milleti kazıklamanın yolunu buluyorlar çünkü. Ama bi yandan da hastane tam teşekküllü demişsin o zaman çok korkmana gerek yok belkide orda ki görevlinin işgüzarlığıdır.

Senin herşeyi sormaya hakkın var ona, aklına takılan herşeyi ondanda duy. İnternette araştırma yaptığın için seni geçiştirmesi kolay olmaz bu sefer. (Keşke herkes işini düzgün yapsa.. Onlarında bir gün sorunları olabilir. 2 dk birşeyi anlatmak bu kadar zor olmamalı )

Umarım sonuca sende, bende en yakın zamanda ulaşırız :) Dün giremedim geç cevapladığım için kusura bakma

Aynı dertten muzdarip ve defalarca çare aramaya koyuldum milyarlarım gitti ama tüyler bitmedi..

Sözde en iyi hastanelerin lazer eplsç bölümlerinde işlem yaptırdım doktorlar eşliğinde ne değişti derseniz,

lazer öncesi traşlama yaptıkları için incecik tüylerim kıla dönüştü,

olmayan yerlerde de çıkmaya başladı,

6-8 seansta bitirme sözü veren doktor ben 8 seansı tamamladıktan sonra

hani tüylerim geç çıkıyor ama bir fark göremedim diye sert çıkıştıktan sonra

2 yıl gelmeniz gerekiyor diye aldığım cevam ve hayal kırıklığı...

Bu şekilde 4 merkez dolaştım ve 4-5 yılım gitti sonuç alamadım...

PKO'lu olduğumu öğrendim ve daha çok araştırdım.

Bugüne kadar gittiğim lazerlerin eksik tedavi uyguladıklarını anladım.

Kadın doğumcumla konuştum ve işte söyledikleri;

Brownim tüylenme hormonsal bir sorundur illaki alltta yatan sebepleri vardır

jinekolog destekli lazer uygulaması olmazsa alacağın sonuçta başarısız olursun.

Burda bir merkez var doktorum yönlendirdi gittim görüştüm.

Ve bana dendiki ''browni hanım pkolusunuz size lazere başlayamayız,doğum kontrol hapı kullanmanız gerekıyor ve kesinlikle kilo almamalısınız çünkü kilo alımı pkoyu,pko hormonları etkiliyor..''

Ben doğum kontrol hapı kullanamam çünkü hamile kalmak için uğraşıyorum dedim.

''verdiğiniz para boşuna gider biz dıştan ilaçlar içten tedavi edecek ki başarılı olalım,bunca yıl sabretmişsiniz

bebeğıniz olana kadar sabredin ondan sonra yine gelin'' diye bir cevap aldım.

Hayatımda ilk defa tek amacı para olmayan bir merkeze rastladım anlayacağınız.

Kardeşim gidiyor ve çok memnun 6 seans oldu yüzünde tüyler incecik ve belirsiz cıkmaya basladı.

Lazer uygulaması bittikten sonra igneli epilasyona devam etmesi gerektiğini en başından söylediler.

Çünkü lazer yüzümüzdeki bütün kılları yok etmiyor.

Malesef tek tuk değil, ama bariz sim siyah ve kalinda değil.

Lazerin çoğaltma yaptigini duydum, ama genede tüyler sıksa, lazeri öneriyorlar, sizde onermissiniz, peki çoğaltmaz mi lazer?

lazer şöyle çoğaltır mesela yüzünüzde sert 5 tane çıkan kıl var sizde sadece bu 5 tanesinden kurtulmak istiyorsunuz gidip lazer yaptırırsanız o 5 tane kılın etrafındaki ince tüylerinde görünür hale gelmesine sebep olursunuz bu durumda iğneli yaptırmanız gerekir ama siz sert değil ama çok sayıda ve geniş bir bölgede var diyorsunuz sanırım yine lazer gerekiyor
sizin işini doğru yapan bir yere gidip göstermeniz lazım yinede, ten rengi, tüyrengi, sartliği, alınması gereken bölge herşey etkiliyor bir uzmanın görüp ona göre karar vermesi lazım ben lazer yaptırdığımda bana şunu söylemişlerdi çene altı en zor sonuç aldığımız yerdir oradaki tüylenme hiçbir zaman tam olarak sıfıra inmez yani bir kolda bacakta aldığımız sonucu alamayız bunu baştan söyleyelim dediler ve yüzde saç derisine yakın olan yerler yani favori bölgesi yada alında tüylenme vs varsa oralar daha çabuk bitermiş

ben değil ama en yakın arkadaşım yüzü için lazere gidiyo yaklasık 1 senedır. bi kere jilet vuruyolar yüzüne ayda 1 gidiyosun o süre içinde jiletle alındığı için bayağı geliyo dışarı çıkmaya bile utanıyosun bence bir daha gitme ya parasını ver 1 kerede olsun bitsin tamamen kökten halletsin yada gitme derim yüzünü heşliyo

ben değil ama en yakın arkadaşım yüzü için lazere gidiyo yaklasık 1 senedır. bi kere jilet vuruyolar yüzüne ayda 1 gidiyosun o süre içinde jiletle alındığı için bayağı geliyo dışarı çıkmaya bile utanıyosun bence bir daha gitme ya parasını ver 1 kerede olsun bitsin tamamen kökten halletsin yada gitme derim yüzünü heşliyo

Araştırdığıma göre,ıpl de jilet yapıyorsun,ve asla ve asla kabul etmem öyle birşey..Gene öğrendiğime göre alex,yani bana uygulanananda,lazer sırarsında tüm tüyler yok oluyor,yakılıyor..

İğneyle sonra olur muş,tek tük kalanları..
Fakat 'iğneli mi' sorduğumda,'iğneli' demesi,resmen karşısındaki insanı kandırması çok üzücü..

Üstelik temiz bi hastaneye gittim..

Yüzüme rüzgarlı,elektrikli bi alet tuttu,kılları çekti gibi sanki..iple mi çekmiş olabilir yani?:KK43:

Çok emindi ama,'hep temiz olacak yüzün' dedi..

:KK43: bi sene falan gelmem gerek miş..

Yani tamemen bitmeyecek bu tüy işi öyle mi?

ne bı yılı 2 yıldır gıdıyrm yuzum mahvoldu cnm benm bulaşasaydın keske hıc

X