aliexpress.com dan alışveriş yapan var mı?

teşekkürler .yani bu satıcıya güvenebilirim

kesin evet çok güvenilir diyemem,ben elbisenin bedeni hakkında mesaj atmıştım önce ona hemen geri dönüş yaptı,ilgilendi,
elbiseylede ilgili bir sorun yaşamadım ki beklediğimden daha güzeldi,yinede çok büyük bir beklenti içinde olmamak gerek bence inşallah alışveriş yaparsanız sorunsuz teslim alırsınız :)

kızlar sonuna kadar haklısınız.avent kullandım kızıma hep onun bir ürününde bile made in china yazıyor.ya diş kaşıyıcı ya kaşık.ama turuncu kaşık evet hatırladım.bugüne kadar hep dikkat ettim ama bir ceket takımı var ona bayıldım.içine kendi bluzumuzden giydirip üstüne ceketi giydirmeyi planlamıştım ama pantolonu direkt cilde temas ediyor.bu söylediklerinizden sonra biraz daha düşüneyim

arkadaşım senin kullandığın avent ürün, aventin çin fabrikasında üretiliyor. yani avent gibi global bir şirketin standartlarında üretim yapılıyor. ham madde belirli tedarikçilerden karşılanıyor, iso, ce, ohsas vs gibi belli standartlarda çalışılıyor. hani sadece yer çin ve işçiler çinli. keza çinde fabrikası olan bir çok giyim firması için de durum aynı (örneğin nike firması) ha aksi şekilde üretim yapmasına imkan yok çünkü dünyada belli sağlık normları taşıyan ülkelere malını satamaz. ama aliexpress'de satılan çin malı tekstil ürünleri çinin dağındaki, mezrasındaki adı sanı bilinmedik fabrikalarda üretiliyor. gittim gördüm de söylüyorum inan. adamlar ihracatta fiyat rekabetine girmek için her tür hile hurdaya açık. en adi boya kullanmışlar, kanserojenmiş falan umurlarında değil. önemli olan alıcının istediği fiyatı yakalayabilmek ve satmak. mesela diğer önlük, banyo malzemesi gibi ürünlerde de fitalat denen bir maddeyi aşırı kullanıyorlar ki, bu ürünler resmen zehir saçıyor. ha bu demek değil ki, evet illa hepsi kanserojen ürün satıyor. ama ben olsam riske girmem. zaten posta dahil 8 dolar olan bir üründe başlı başına kuşkulanırım. boş ver kızın o çok beğendiğin takımı giymeyiversin. allah korusun 25 yaşına geldiğinde kanser riski taşıyacağına, eksik kalıversin ne olacak.

arkadaşım senin kullandığın avent ürün, aventin çin fabrikasında üretiliyor. yani avent gibi global bir şirketin standartlarında üretim yapılıyor. ham madde belirli tedarikçilerden karşılanıyor, iso, ce, ohsas vs gibi belli standartlarda çalışılıyor. hani sadece yer çin ve işçiler çinli. keza çinde fabrikası olan bir çok giyim firması için de durum aynı (örneğin nike firması) ha aksi şekilde üretim yapmasına imkan yok çünkü dünyada belli sağlık normları taşıyan ülkelere malını satamaz. ama aliexpress'de satılan çin malı tekstil ürünleri çinin dağındaki, mezrasındaki adı sanı bilinmedik fabrikalarda üretiliyor. gittim gördüm de söylüyorum inan. adamlar ihracatta fiyat rekabetine girmek için her tür hile hurdaya açık. en adi boya kullanmışlar, kanserojenmiş falan umurlarında değil. önemli olan alıcının istediği fiyatı yakalayabilmek ve satmak. mesela diğer önlük, banyo malzemesi gibi ürünlerde de fitalat denen bir maddeyi aşırı kullanıyorlar ki, bu ürünler resmen zehir saçıyor. ha bu demek değil ki, evet illa hepsi kanserojen ürün satıyor. ama ben olsam riske girmem. zaten posta dahil 8 dolar olan bir üründe başlı başına kuşkulanırım. boş ver kızın o çok beğendiğin takımı giymeyiversin. allah korusun 25 yaşına geldiğinde kanser riski taşıyacağına, eksik kalıversin ne olacak.

canım haklısın.hatta bu oyuncaklar da da bir madde varmış ve çok tehlikeliymiş.şu kanıt dizisinde bunun konusu geçmişti.ordaki adli tıp uzmanı bayan dokunmak bile tehlikeli demişti diye kaldı aklımda.bir de avent tamam ingiliz malı.neden diğer ürünleri ürettiği fabrikada üretmiyor da taa çini seçiyor kafam orda karıştı.madem işçilik ucuz o zaman diğer ürünlerini de çindeki fabrikada üretebilirdi.o konu aklıma takıldı açıkcası

Ben birkaç yıldır alışveriş yapıyorum. Çocuk kıyafetlerine gelince mesela mud pie (Deniz Akkaya da satıyor) diye bir marka var orjinal olmadığını düşünüyorum (bütün satıcılar değil) etiketlerine bakın, pahalı markaların etiketi basit olmaz ve genelde parlaktır. Ben kızımı genelde Patrizia Pepe den giydiriyorum ve çinden kızım için kıyafet almam (Ama ürünler görünüşte güzel). Aldığım ürünler mouse (çok kaliteli değildi), çizme, tırnak için şekil yapan bir alet, kızım için oyuncak... ve daha aklıma gelmeyen şeyler, üçte bir fiyatından daha uyguna geldi. En son ablama çizme aldık (34-35 numara giyiyor burada bulmak çok zor) gelince şaşırdık bu kadar mı güzel olur diye. Bugüne kadar Zeki den aldım bikinilerimi ama değişik değişik giyebileceğim bir sürü bikinim yok, bu sitede fiyatlar çok uygun, çok kararsızım alsam mı diye çünkü ilk defa kıyafet alacağım. Ürünler en geç 20 günde elime geçti fakat ben kargoyu takip edip ptt den kendim aldım sadece çizme adrese geldi. Ödemeye gelince ürün elime ulaştıktan sonra ödemeye onay verdim ama çizmede farklı oldu nedenini bilmiyorum. İnternetten alışverişle ilgili sıkıntınız varsa kredi kartınıza internet alışverişi için limit koydurabilirsiniz veya sanal kart kullanabilirsiniz, ben hiçbirini yapmadım bugüne kadar hiçbir şey olmadı ama dikkatli olmak lazım. Kargoya gelince ptt kargoda hiç sorun yaşamadım ve hep ücretsiz kargo olanları seçtim, yukarıda zaten seçenek var tek gönderi ve ücretsiz kargo seçebiliyorsunuz. Makyaj malzemesi almamanızı öneririm ben almıyorum. Iphone 4 için telefon kılıfı aldık (taşlı harika bir ürün) annem ablam ve benim için o kadar güzeller ki üç farklı renk almıştık hangisini seçeceğimizi şaşırdık, herkes nereden aldığımızı soruyor, tanesi 12 TL ye geldi. Aklıma gelenler bu kadar Başka sorunuz olursa gördükçe cevaplarım.

az evvel ebay'de gördüğüm bir ruju google da araştırırken keşfettiğim site, ancak güvenilirliği konusunda tedirginim. ekşide ve burada olumlu olumsuz çok fazla yorum okudum. makyaj ürünleri inanılmaz uygun fiyatlarda. aranızda makyaj malzemesi alıp memnun kalan var mı kızlar? varsa satıcı profili paylaşır mısınız. jel eyeliner ve likit ruj buldum 3-4 euroluk bi sey ama sonucta kart bilgilerini giriyoruz sakata gelmeyelim :KK76:

az evvel ebay'de gördüğüm bir ruju google da araştırırken keşfettiğim site, ancak güvenilirliği konusunda tedirginim. ekşide ve burada olumlu olumsuz çok fazla yorum okudum. makyaj ürünleri inanılmaz uygun fiyatlarda. aranızda makyaj malzemesi alıp memnun kalan var mı kızlar? varsa satıcı profili paylaşır mısınız. jel eyeliner ve likit ruj buldum 3-4 euroluk bi sey ama sonucta kart bilgilerini giriyoruz sakata gelmeyelim :KK76:

Evet arkadaşım, 5 ay önce aldığım satıcı tek satmadığı için 2 adet MAC' in pudrasını aldım. Fena sayılmaz fakat ofisteki arkadaşımın kullanıcı hesabıyla aldığımız için satıcı ismi nedir bilemiyorum.:KK50:

Evet arkadaşım, 5 ay önce aldığım satıcı tek satmadığı için 2 adet MAC' in pudrasını aldım. Fena sayılmaz fakat ofisteki arkadaşımın kullanıcı hesabıyla aldığımız için satıcı ismi nedir bilemiyorum.:KK50:

anladim canim. biraz daha araştırma yapayim. urun dandik gelir giden 2-3 dolara acimam da kart bilgilerini girme konusunda site ne kadar guvenilir ondan emin olmam lazim. ebayde bi sorun yasamadim 3 alisveriste, zaten orda paypal güvencesi var içim rahat o acidan. inanilmaz ucuz takilar var ve cok orijinal. artik dayanamadim saticiya mesaj attim bu fiyatlar gercek mi diye. bi kolyeye resmen asik oldum artik fiyat ne olursa olsun varimi yogumu satıp alicam o derece:) fiyat ne olsa begenirsin? 0.90 $ ve ücretsiz kargo. satici da best sellerden %99 olumlu geri donus. ama tek sikinti 1 ayi buluyor ürünün ulasmasi

Bu siteden o kadar cok alışveriş yaptım ve yakınlarım yapıyor ki:KK53:
Söyle anlatayım, ürünler çin yada honkongdan postalanıyor, free shipping olanları seçmekte fayda var çünkü çinliler sağolsun kargo ücreti diye baya bi giydiriyorlar.
Alacağın ürünün alıcı yorumlarına bak mutlaka çünkü çok uyduruk şeyler gelebiliyor.
Giyim eşyası alıcaksanbüyük al mevcut bedeninden, ben mesela normalde 36-38 beden olmama rağmen L aldığımda dar geliyor bazen.
Ben giyim eşyası almamaya dikkat ediyorum çünkü hep hüsran hep hüsran..
Ama bikini mayo tarzı şeyler süper, alınabilir ama tabi bedeni büyük al kalıplar inanılmaz minicik..
Kargo olayı bir ay civarı sürüyor, gümrüğe takılmaması için ufak hacimli düşük meblağlı ürünler al, gümrüğe takılınca çok uğraşılıyor.
Birde gümrüğe takılmaması için satıcıya ürünün gönderisini 'gift' olarak ve normal ederinden ucuz göstererek göndermesini rica et.
Benim izlenimler böyle umarım işine yarar.. Sevgiler..

Bu siteden o kadar cok alışveriş yaptım ve yakınlarım yapıyor ki:KK53:
Söyle anlatayım, ürünler çin yada honkongdan postalanıyor, free shipping olanları seçmekte fayda var çünkü çinliler sağolsun kargo ücreti diye baya bi giydiriyorlar.
Alacağın ürünün alıcı yorumlarına bak mutlaka çünkü çok uyduruk şeyler gelebiliyor.
Giyim eşyası alıcaksanbüyük al mevcut bedeninden, ben mesela normalde 36-38 beden olmama rağmen L aldığımda dar geliyor bazen.
Ben giyim eşyası almamaya dikkat ediyorum çünkü hep hüsran hep hüsran..
Ama bikini mayo tarzı şeyler süper, alınabilir ama tabi bedeni büyük al kalıplar inanılmaz minicik..
Kargo olayı bir ay civarı sürüyor, gümrüğe takılmaması için ufak hacimli düşük meblağlı ürünler al, gümrüğe takılınca çok uğraşılıyor.
Birde gümrüğe takılmaması için satıcıya ürünün gönderisini 'gift' olarak ve normal ederinden ucuz göstererek göndermesini rica et.
Benim izlenimler böyle umarım işine yarar.. Sevgiler..

Merhabalar bende hem kıyafet hemde takı olarak bişiler beğendim ama kredi kartı yönünden güvenemedim..
birde hep İngilizce Türkçe yapsam dahi İngilizce ağırlıklı olduğu için anlayamıyorum çoğu şeyi.. bana ödemede neler yapabileceğimi anlatabilir misin.. en azından bi kaç parça bişide denemek istiyorum.. ürün elimize gelince onaylama falan hiç bişi bilmiyorum :KK43:

Merhabalar bende hem kıyafet hemde takı olarak bişiler beğendim ama kredi kartı yönünden güvenemedim..
birde hep İngilizce Türkçe yapsam dahi İngilizce ağırlıklı olduğu için anlayamıyorum çoğu şeyi.. bana ödemede neler yapabileceğimi anlatabilir misin.. en azından bi kaç parça bişide denemek istiyorum.. ürün elimize gelince onaylama falan hiç bişi bilmiyorum :KK43:

Evet bu konuda beni de aydınlatırsanız çok sevinirim.

Son düzenleme:
arkadaşlar ali express.com diye yurtdışı bir site var buradan alışveriş yapan varmı?varsa beni bilgilendirebilir mi?nasıl sipariş veriliyor?güvenilir bir sitemi?tek tek ürün alınabilir mi?

satıcının güvenilirliğinden satış yüzdesinden vs emin olmanız lazım çünkü birkaç arkadaşım ürün teslimatında sorun yaşamış eksik ürün ve özellklede resimdekilerden farklı ürünler geldiğini çok duydum mesela resimde penye gösterriyor elbiseyi size gönderdiği şifon vs gibi.

5 $ a çok güzel çantalar bulmuştum hemen kaptım. bir ay bekledim gelen giden yok. sonra öğrendim satıcı dolandırıcıymış. paramı site geri iade etti. güvenilirliğine bakın öncelikle.

Bu siteden alışveriş yapmak istiyorum ve sabırsızlaniyorum birkaç aya ins bende alisveris yapacağım. Siteye arada bir girip ic çekiyorum hasret fln gideriyorum. ^^

Bende bi trenckot beğendim ama bedenine karar veremedim.40-42 giyiyorum.kaliplari dar oluyor deniyor .bedenine karar versem alacagim

Kızlar ben kesinlikle öneriyorum. 1 yıldır sürekli burdan alışveriş yapıyorum neredeyse bağımlısı oldum diyebilirim :KK70:
İlk önce dikkat etmeniz gereken alacağınız ürünün sahip şirketin pozitif feedback puanı. Bu puan %95 ve üzeri ise şüphe etmeden alabilirsiniz demektir. Ben bir keresinde tanesi 50 kuruşa gelen bissürü yüzük aldım. Çok kaliteli değillerdi sadece, zaten 50 kuruşa olan yüzükten ne kadar kalite beklenir ki.
Ayakkabı ve çantalara gelince; ayakkabılar tam resimde göründüğü gibi + kışlık ayakkabıyı ayak numaranızdan 1 numara büyük, yazlık ayakkabıyı ise ayakkabı numaranızda isteyin.
Dikkat etmeniz gerekenlerden biri de ürünün ölçülerine dikkat etmek ve bazı şirketlerde 10 dolar limit var. 10 dolardan daha az alışveriş yaparsanız ürün gelmiyor.(+şirketlerin sayfasında kurallar yazar)
Örneğin ben bi keresinde gözlük aldım sadece 4 dolar ve kargo ücretsiz! 10 dolar limiti de yoktu. 5 günde evime geldi ve çok şaşırdım.(ilk alışverişimdi)
Bir tek kıyafet almaya güvenemedim. Beden problemi yaşarım diye ama o kadar güzel kıyafetler varki galiba dayanamayıp bir tane almayı deniyeceğim :))
++Kredi kartı için herhangi bir güvenlik sorunu yok, epey alışveriş yaptım eğer riskli olsaydı emin olun şimdiye kadar başıma gelirdi.
Özetle: kızlar korkmayın, ancak siz ürünü tam incelemeden alırsanız hayal kırıklığına uğramış olursunuz yani aliexpress tarafından bir sorunla karşılaşmazsınız. :KK42:

Ben çok kez oğluma ve ke dine alışveriş yaptım hiçbir sıkıntı yaşamadım 1 ayda geliyor ürünler.
Sadece yılbaşına denk gelmişti bir siparisim 45 günde geldi.

kızlar ben de kendime kışlık kaban ve ayakkabı sipariş ettim bir de takı tolamda 120$ tuttu aldım ama 70$ üstü gümrüğe takılıyormus bliyo musunz ya beni blglendreblr misiniz daha 5 gün önce falan yaptım

X